Ölüm Diken Üstünde

7,8/10  (24 Oy) · 
121 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.118 gösterim
La Bourget’den Croydon’a giden uçağın iki numaralı koltuğunda oturan kadını talihsiz bir son beklemektedir. Zavallı kadını ansızın bir eşekarası sokar ve kadın ölür.

Aynı uçakta yolculuk eden Hercule Poirot, kadının arı sokmasından öldüğüne inanmaz. Scotland Yard ve Surete ile çalışan Poirot, kendi yöntemiyle bu esrarengiz ölümü çözmeye çalışır.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1999
 • Sayfa Sayısı:
  174
 • ISBN:
  9789754053241
 • Orijinal Adı:
  Death İn The Clouds
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Fadime YeŞİl 
09 Şub 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Katili ilk sayfalarda bulduğumu sanıyordum ama malesef yine yanıldım. Bu tarz kitaplarda katili bulan var mı gerçekten merak ediyorum...Çünkü dedektifin kitapta geçmeyen ama sonradan okurla paylaşılan edindiği bilgiler oluyor. Yani aslında okuyucunun gözden kaçırdığı bir şey yok ama verilenler az...Böyle olmasa daha mı iyi olur acaba.Yani Hercule Poirot bizimle aynı şartlarda olmalı değil mi ama? :))

N 
03 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 25 günde · 3/10 puan

Okuduğum ilk Agatha Christie romanı. Açıkçası bu kadar adı ün yapmış bir yazarın kitabı diye büyük bir beklentiyle okumuştum ama açıkçası biraz hayalkırıklığı oldu. Sherlock Holmes'in hikayeleri bana çok daha mantıklı ve eğlenceli geldi. Bu kitapta bazı 'e şu vardı niye bahsedilmedi', ' ama kimse şunu anlamadı mı' gibi kafamdaki soru işaretlerini açıklamadı ve bana biraz eksik ve sıkıcı geldi.

Ayşenur 
05 Kas 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın en sevdiğim romanlarından birisi.Poirot'nun bu sefer bir uçak macerası.Uçakta birdenbire ortaya çıkan bir arı oradaki geçmişi karanlık birinin ölümüne neden olur.Arı uçağa nasıl girmiştir ve ölümden kimin çıkarı vardır? Yine esrarengiz bir sonla biten harika bir kitap.

Aytaj Ahmadli 
20 Tem 17:56 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Açıqcası ben bu kitabı beğenemedim.Yazarı pek çok duymuştum. Kitapı alırken de iyi olacağını zann etdim. Malesef yanılmışım :( İllaki diğer kitapları iyidir. Lakin bu kitap bence olmamış. Yarım bırakmak hiç adetim olmadığından zorla bitirdim kitapı o derece yani. Hiç almamış olsaydım resmen parama yazık olmuş :(

Beren Büyükçolak 
 5 saat önce · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Agatha Christie yine muhteşem zekasını konuşturmuş. Böylesine enteresan bir cinayeti Hercule Poirot'tan başkasının çözmesi mümkün değil..

Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir Hercule Poirot romanı. Poirot bir uçak yolculuğuna katılır ve bu yolculukta Giselle adında bir kadın ölür. Yapılan incelemede en başta eşek arısı sokmasından öldüğü zannedilir ancak sonrasında Boomslang adındaki bir yılan zehri ile öldürüldüğü öğrenilir. Giselle bir tefecidir ve uçaktaki pek çok insanın onunla ilişkili olması muhtemeldir. Bu arada uçakta yolculuk eden Janet Grey ve dişçi Norman Gale yakınlaşır. Amatör dedektifler gibi işi araştırmaya başlar. Ancak bu iş amatörlere uygun bir iş değildir ve tamamen sürpriz bir isim olan katili Hercule Poirot bulacaktır. Soluksuz okunan bir roman.

Kitaptan 9 Alıntı

Özlem Ekici 
23 Mar 01:16 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hayatın acı tarafların biri de budur. Kadınların yaşlanması.

Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 105)Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 105)
Özlem Ekici 
23 Mar 01:17 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hiçbir şey karmakarışık olamaz. Evet, önce insana işin içinden çıkamayacakmış gibi gelir. Ne var ki, asıl karmaşa bir kimsenin kafasındadır.

Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 143)Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 143)
Özlem Ekici 
23 Mar 01:16 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İnsan bir konuyu dikkatle incelerse bütün güçlükler ortadan kalkar.

Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 123)Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 123)
Özlem Ekici 
23 Mar 01:15 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yemekler midede hafif durmalı. İnsanın kafasını felce uğratacak kadar ağır olmamalı.

Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 49)Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 49)
Özlem Ekici 
23 Mar 01:15 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Temiz şöhret dolandırıcının en büyük yardımcısıdır.

Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 86)Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 86)

Hercule Poirot
Söyleyin bakalım: sizce bir cinayeti çözmeye çalışırken üzerinde en önemle durulması gereken şey nedir?... Bence en önemli şey suçsuzları temize çıkarmaktır.

Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 114)Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 114)

İnsan işini yapar ve karşılığında para alır. Bir kadınla ilgilenirken de kazandığı parayı harcar. Onun için bence bu ikincisi birincisinden daha asil ve ideal olandır.

Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 106)Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 106)

Çok tuhaf değil mi? Romanlarda büyük dedektifin ahmak bir arkadaşı olması modası hala devam ediyor. Bana sorarsanız aslında Sherlock Holmes hikayeleri öyle iddia edildikleri gibi değillerdir. O hikayelerde ki hataları görseniz, şaşar kalırsınız.

Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 117)Ölüm Diken Üstünde, Agatha Christie (Sayfa 117)