On İki Danilov Beşlemesi 1

7,9/10  (34 Oy) · 
81 okunma  · 
19 beğeni  · 
855 gösterim
Rusya, 1812.
Bu savaş Napolyon'un işgalci ordusuna karşı son bir direniş olarak başlamıştı, ancak insanoğlunun kendi düşmanına karşı savaşı olarak bitecekti.

Napoléon, Rusya seferinde dayanılmaz kış koşullarına mı yenildi, yoksa işin içinde başka güçler de var mıydı?
Rusya 1812 sonbaharında başa çıkılmaz bir düşmanla karşı karşıyadır: Napoléon Bonaparte'ın Büyük Ordu'su. Rus şehirleri Fransızlara birer birer teslim olmuş, İmparatorluğun kalbi Moskova'yı kurtarmak ancak bir mucizeye kalmıştır. Bir grup üst rütbeli Rus asker, son çare olarak Opriçniki adı verilen, Hıristiyan Avrupa'nın uzak köşelerinde efsane olmuş on iki savaşçının yardımına başvurur.

Sadece geceleri ve yalnız başlarına savaşan çete, koca bir savaşın kaderini değiştirir. Ancak Yüzbaşı Aleksey, çetenin yolu üzerindeki ölüm haberlerinden şüphelenir. Asıl karabasanın henüz başlamadığını kısa sürede anlayacaktır.

"Gerçek tarihî olaylar, sınırsız fantezi ve hiç eskimeyen halk hikâyeleri. Roman, esrarlı olayları, dehşet duygusunu ve tarihi inanılmaz bir ustalıkla birleştiriyor."
-Fantasy Book Review-

"Tarihî romanla kara fantezinin kusursuz bir bileşimi, benzersiz bir gerilim."
-Lisa Tuttle, The Times-

"İnsan olmayan varlıkların yarattığı dehşetin, insanların yarattığı dehşeti vurguladığı bir roman."
-New York Times Book Review-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9789750711756
 • Orijinal Adı:
  Twelve
 • Çeviri:
  Sibel Sakacı
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yunus Ahmet 
14 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Biri suikast timinden mi bahsetti? İşte burdalar. 19. yy sonunda bi grup profesyoneli anlatan bu kitap sizi merak içinde bırakıp her sonraki sayfayı okumak için parmağınızı ıslatıp duracaksınız. Heyecanınızı kalbinizden duyacaksınız. Başlamadan önce derin bir nefes alın ve kendinizi dünyadan soyutlayın. Teli de sessize alın, çalarsa el yordamıyla bulup bir yerlere fırlattınığınızı sonradan farketmeniz üzücü olur :)

Vildan Eyüpoğlu 
 23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Fantastik ve tarih sevenlere hitap eden bir kitap.Dört Rus askerin Fransa ordusunu durdurmak üzere yardım istediği 12 asker aslında vampirdir ve bunu askerlerden sadece biri bilir.Diğerlerinin öğrenmesi de zaman almayacaktır ve bundan sonra mücadelenin tarafları değişir.İnsanlar-vampirler...Bence tamamen vakit kaybı değil, fantastik tarihi savaş romanlarından hoşlananlara tavsiye ederim.

Hüseyin Düver 
25 Şub 11:53 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 6/10 puan

Tarihi bir roman olarak çok başarılıydı. Napolyon seferleri, savaşın geride bıraktığı izler, o psikoloji güzel yansıtılmıştı. Karakterler de oldukça başarılıydı. Ancak fantastiğe geçiş bir parça kopuk oldu. Hatta kitap sonuna kadar ben bunun aslında adamın deliliğinin bir ürünü falan çıkmasını da beklemedim değil. Öyle olsaydı daha tatmin edici bir son olurdu. Son olarak tek kitap olarak da okunabilir. Devam hissi uyandırmadı fazla.

Kitaptan 1 Alıntı