Orada Bir Arada

7,5/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
127 gösterim
Meslek hayatı boyunca, otuz yılı aşkın bir zaman sürdürdüğü grup psikoterapi seanslarından karakteristik bir kesit aktarıyor Engin Geçtan. Sürecin kendine has dinamiklerine işaret ederken, bazı temel prensiplerin de altını çiziyor. Grup psikoterapide “grubun bütünleşmesi” denen başlangıç evresine odaklanan bu metin meraklı okura bir örnek sunmayı amaçlıyor.

“Bu grup çalışmasına katılan sizler, birliktelik yaşantıları yaratma ve bunu gerçekleştirirken her birinizin kendisini daha iyi tanımasına zemin hazırlama amacıyla bir araya geldiniz.Toplumumuzda karşılıklı ya da tek taraflı dert anlatmayı ilişki zanneden çok insan var. Ancak burası dertleşme ya da dış dünyada yaşadıklarınızı paylaşma yeri değil. Amacımız bu odanın sınırları içinde olabildiğince bütünlük yaratmak, bu da sizlerin buraya yaptığınız katkılarla gerçekleştirilebilir. Dolayısıyla şu andan itibaren ben kenara çekilerek sizleri baş başa bırakıyorum.”(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2017
 • Sayfa Sayısı:
  120
 • ISBN:
  9786053161028
 • Yayınevi:
  Metis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
13 Nis 18:36 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Spoi içerebilir.Kitap yedi bölümden oluşuyor.Doktor Q ve grup terapisi için bir grup insan’ın terapi sürecinde yaşadıkları anlatılıyor.Yazarımızın gerçek ve kendi yaptığı psikoterapiden alıp yazdığı bir kitap.Grubun bütünleşme süreci,terapinin ilerleyişi ve grubun birbiri ile etkileşimi anlatılmakta.Keyifli okumalar.