Adı:
Öyküler
Baskı tarihi:
Ağustos 2016
Sayfa sayısı:
160
Format:
Ciltli
ISBN:
9786051731605
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınevi
Baskılar:
Öyküler
Öyküler
160 syf.
·4 günde·7/10 puan
Ben Gorki ile 'Soytarı ' adlı eseri ile tanışmıştım. O kadar güzel sürüklenmistim ki hatta orda anlatılan at ben olmuştum. Hem anlaşılır hem sade anlatımı ile gerçekten mest etmişti beni. Bu kitapta ise küçük küçük 14 adet hikaye var. Ağırlık olarak sosyalizm, işçiler, grev, ekonomik sorunlar var. O dönemde anlatılan zorlukları fakirlik kavramının onlar için sıradanlaştığına dikkat çekmiş Gorki.
Bir tane hikayesi bana çok Edgar Allan Poe dilini hatırlattı neden bilmiyorum. Hikayenin adı 'Kan Davası'.
Severek sıkılmadan okudum. Hikaye severlerin hoşuna gideceğine eminim. Herkese iyi okumalar dilerim
160 syf.
·1 günde·8/10 puan
Maksim Gorki'nin dilini ve yazarlığını anlatmaya gerek yok . Bu öykülerinde işçiyi , işçi haklarını ,alt sınıf insanlarını , erdemi , yoksulluğu , kanaat etmeyi , ezilmemeyi çok güzel işlemiştir. Aşırı coşkulu , kurgu dolu , heyecanı sürekli kılacak öğeler yok . Yani bir öykünün olması gerektiği gibi. Her öyküsü başlı başına bir bütün olduğundan mükemmellik aramamak gerekiyor .
160 syf.
·1 günde
Zamanında Maksim Gorki’nin “ Çocukluğum” kitabını okuduğumda beni çok etkilemişti.( okumayı tekrarlarsam incelememi yazmadan edemeyeceğim) Yazarın, herhangi bir kitabını araştırmadan tercih edebilmemi sağladı. Öyküler kitabında da aynı anlatı, aynı tat aynı mesajlar.. Sadece kitabın sayfa sayısına göre, fazla öykü oluşu, uzun uzun anlatıları arattı, bana yetmedi. Kitaptaki hemen hemen her öyküde, sosyalist düşünce yapısı sizi buluyor. Hızlıca bitirebileceğiniz bir kitap. Öykü sevenlere önerilir.

Maksim Gorki , okunacaklar listesinde yer almalı derim.
160 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10 puan
Maksim Gorki'nin her kitabı bambaşka serüven ve bambaşka bir tat. İnsanı dürterek bazı şeylerin farkına vardırıyor ve bunu muhteşem bir şekilde yapıyor. Herkesin okuması gereken bir yazar Maksim Gorki.
160 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Mutluluk elinizdeyken hep ufak görünür, ama bir kere bırakın ve birdenbire, ne kadar büyük ve değerli olduğunu öğrenirsiniz. İşte tamda bu yüzden pişman olmadan zorlukları bile güzel yaşamalıyız.

Bu nedenle hayata her zaman;

MAVİ BAKMALI SİYAHA ALDIRIŞ ETMEDEN…
“Kadın yakında yargılanacak ve kuşkusuz ağır cezaya çarptırılacak. Ama başkasına karşı şiddete başvurma hakkını kendinde bulan bir insana ceza ne öğretebilir ki? Dövüldükten sonra demir yumuşar mı hiç?”
“İnsanın istemediği bir şeyi bir kere bile yapması kendine olan saygısını sonsuza dek yitirmesi için yeter de artar bile.”
“Yüreğinde dünyadaki insanları birleştiren sözü taşıyan insan her zaman kendisini kucaklayacak insanlar bulacaktır- her zaman!”
"İnsanın istemediği bir şeyi bir kere bile yapması kendine olan saygısını sonsuza dek yitirmesi için yeter de artar bile."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Öyküler
Baskı tarihi:
Ağustos 2016
Sayfa sayısı:
160
Format:
Ciltli
ISBN:
9786051731605
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınevi
Baskılar:
Öyküler
Öyküler

Kitabı okuyanlar 65 okur

  • KitapKadın
  • Nisan Tavşanlı
  • Mazlum yazan
  • Çiᴋᴏʟᴀᴛᴀʟı Şᴇᴋᴇʀᴘᴀʀᴇ
  • ༼Omnilegent༽
  • Semih Gönül
  • Nejla Ateş
  • yasin
  • YOK
  • leona

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.3 (6)
9
%16.7 (3)
8
%11.1 (2)
7
%16.7 (3)
6
%5.6 (1)
5
%11.1 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0