Para İçin Mi Yoksa Aşk İçin Mi Evlenmeli ?

2,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
655 gösterim
"Para için mi yoksa aşk için mi evlenmeli?" sorusunun bunalttığı Lily Bart, New York'un yüksek sosyetesinde boy gösteren, evlenme yaşına gelmiş genç ve çok güzel bir kızdır. Erken yaşta önce babası, sonra annesi ölen Lily, zengin ve eli sıkı halasının kanatları altında zengin bir koca bulabilmek için dönemin elit tabakasının takıldığı mekanlarda boy göstermektedir.
Ancak yaşı hızla ilerlemekte ve bir türlü evlenememektedir. Daha doğrusu damat adaylarıyla her seferinde evliliğin kıyısından dönmektedir. Bir arkadaşının dediği gibi: "Lily hep böyledir: Toprağı hazırlamak ve tohumları ekmek için köle gibi çalışır, ama hasadı kaldırma günü gelince ya uyuyakalır ya da pikniğe gider."
Çünkü bir süs bebeği olarak evlenmek için yetiştirilse de Lily aslında evlenmek istememektedir! Fakat bu noktada iki tane çok büyük sorunu vardır: Birincisi yaşadığı toplumda bir kadının evlenmeden toplum içinde var olması mümkün değildir, ikincisi ise Lily kendi imkanlarının elvermediği lüks içinde yaşamaya başka bir şey düşünemeyecek kadar tutkundur.
Peki Lily neye karar verecek? Onu bekleyen son ne olacak? Pulitzer ödüllü Edith Wharton'un usta kaleminden ustaca yazılmış bu eser sizleri Amerika'nın şaşaalı yaşamına götürecek.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786054756865
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:
silaes 
 29 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 2/10 puan

Editör ve çevirmeninin el ele vererek katlettiği kitap. Neredeyse her sayfada bir yazım hatası var. Bu hatalar okuma hevesini kırdıran kitaptan soğutan türden hatalar. Noktalama işaretlerini kurallar dahilinde değil canları istedikleri gibi kullanmışlar. Bu sebeple anlaşılması çok zor. Genel hatlarla hikayesi bayat.

Kitaptan 2 Alıntı