8,6/10  (55 Oy) · 
278 okunma  · 
45 beğeni  · 
1.827 gösterim
Büyülü Peter Pan, Darling ailesinin çocukları Wendy, John ve Michael’ın yatak odasına gelir. Çocuklara uçmayı öğrettikten sonra, Düşler Ülkesi’ne götürür. Çocuklar orada Kızılderililer, kurtlar, denizkızları ve korsanlarla karşılaşırlar. Korsanların lideri uğursuz Kaptan Kanca’dır. Bir sürü serüvenden sonra, Peter, Wendy ve çocuklar Kaptan Kanca ve tayfalarıyla savaşırken, öykünün heyecanı doruk noktasına ulaşır.
Bir gece, siz uyurken, bir hayalin odaya süzüldüğünü, sizi uyandırıp, onunla birlikte, hiçbir yetişkinin olmadığı bir düşler ülkesine uçmayı önerdiğini hayal etmeyeniniz oldu mu? Büyümeyi reddeden, sonsuza dek çocuk kalan Peter Pan, hem çocuklar hem de yetişkinler için, hayallerin başladığı yer olmayı başarabilen bir dünya klasiğidir.
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9789944883085
 • Orijinal Adı:
  Peter Pan
 • Çeviri:
  Betül Avunç
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
.. 
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Acaba gerçekten büyümek istemeyen bir çocuk var mıdır, yoksa bir kez büyüdükten sonra, geride kalmış çocukluğun özlemi midir büyümemiş olmak?

Shima 
26 Oca 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hayatımda okuduğum ilk kitap olduğu içindir belki de, beni fazlasıyla etkilemişti. İçindeki olağanüstü hayalgücü ve enerji, bu kitabı her zaman ayrı bir yerde tutmama sebep oldu.

Rojin bitkin 
 15 Mar 17:17 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ben PETER PAN okudum gercekten cok guzel bir kitap ben cok begendim zaten PETER PAN;in filmide var .ben bu kitabi
Okurken kendimi icinde buldum.
Herkesin okumasini isterim..

selcan akın 
11 Haz 11:26 · Kitabı okudu · Puan vermedi

wendy ve kardeşleri mikeal ve john un bir gece peter pan ın evlerine gelip onları çocukların hiç büyümediği bir ülkeye götürmesiyle başlamış tüm hikaye.bu gerçekten çocukluğumuzu bize yaşatıcak bir kitap.ben şahsen okuduğum zaman onlarla birlikte maceradan maceraya atladığımı itiraf etmeliyim.ben okudum herkese tavsiye ediyorum eğer çocuklarınız varsa onlrada okutmanızı öneririm

instgrmkahvecisi 
05 Tem 21:46 · Kitabı okudu · 1 günde

Çocukluğumda etkisi altında uzunca bir zaman kaldığım hayallerimin kahramanıydı Peter Pan.. Pencereden balkondan gelişini beklediğim geceler az geçirilmedi :) Açık pencereden savrulan perdeye bir siluet yansıyacak ve elimden tutup beni gökyüzüne götürecek. :) Ah Wendy

"sen benim güzel düşüncemsin, sen olmazsan uçamam ki" diyen ve buna her inanmayışımda bir perinin öldüğünü söyleyen hayal ürünü(m).

Emre Şeyda 
21 Nis 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · Puan vermedi

Peter Pan çocukluğumuzu derinden etkileyen kitaplardan birisidir kuşkusuz. Bunda kitaba ek olarak peter pan ile yapılan pek çok çizgi film ve filmin de etkisi var. Steven Spielberg'in Hook (Kanca) filmi de Peter Pan'e farklı bir bakış ile bakmamızı sağlıyordu.

Kitap büyümenin olmadığı bir ülkede geçiyor ve Peter Pan yanına şehirden Wendy ve kardeşlerini almasıyla başlıyor. Lakin büyümenin olmadığı bu ülkede Peter Pan'ın karşısında korsanlar bulunurken yanında büyümeyen çocuklar ile tinkerbell ve diğer periler de yer alıyor. Bütün bu yaşam mücadelesinin yanında korsanlarla da boğuşmalar ve ayrıca korsanımızın belalısı timsah ile karşılaşmamız (bir saat yuttuğu için daima saat sesi duyulur) bizi hayal dünyasına götürür.

Çok başarılı bulduğum çocukluk romanlarımdan olan bu kitabın okuduğum versiyonunda Peter Pan'ın nasıl oülkeye vardığı ile ilgili ayrı bölüm de olduğunu hatırlıyorum. Bu şekilde bazı sorular da cevap bulmuş oluyordu. O versiyonu tekrar bulabilirsem çok güzel olacağını da düşünüyorum açıkçası.

Bu kitap çocuklarca mutlaka okunmalı ve büyükler de okumadıysa eğer bir şekilde Peter Pan ile tanışmalı.

metehan otluoğlu 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten bir çocuk kitabı olmasına rağmen okunması öyle mükemmel ki sanki Peter pan benim gibiydi kendimi hikayenin doruklarında hissettim.Gerçekten herkesin okumasını isterim

Emine yilmaz 
11 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Peter pan kesinlikle bir cocuk kitabindan daha fazlasi ne zaman canım sıkılsa yeniden okuduğum bir yapıt. Yazarin tam anlamiyla lezzetli bir uslubu var baska turlu tanimlayamiyorum. Peter unutmakla en iyisini yapiyordur belkide

büşra yıldız 
04 Haz 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu kitaba bayılıyorum. Her çocuğa okutulması gereken hayal dünyalarını geliştirirken aynı zamanda arkadaşlığı ve güzellikleri gösterebilecek nadir kitaplardan. Filmini yaptıklarında çok sevinmiştim :)

Bir zamanlar hepimizin düşlediği düşler ülkesinin kahramanı Peter. Peter, her gece evlerine misafir olduğu bir kız ve iki erkek kardeşi düşler ülkesine götürmek istemesiyle tüm olaylar başlar...

Kitaptan 2 Alıntı

Acaba gerçekten büyümek istemeyen bir çocuk var mıdır, yoksa bir kez büyüdükten sonra, geride kalmış çocukluğun özlemi midir büyümemiş olmak?

Peter Pan, James Matthew BarriePeter Pan, James Matthew Barrie

Kitapla ilgili 1 Haber