8,6/10  (46 Oy) · 
235 okunma  · 
37 beğeni  · 
1.735 gösterim
Büyülü Peter Pan, Darling ailesinin çocukları Wendy, John ve Michael’ın yatak odasına gelir. Çocuklara uçmayı öğrettikten sonra, Düşler Ülkesi’ne götürür. Çocuklar orada Kızılderililer, kurtlar, denizkızları ve korsanlarla karşılaşırlar. Korsanların lideri uğursuz Kaptan Kanca’dır. Bir sürü serüvenden sonra, Peter, Wendy ve çocuklar Kaptan Kanca ve tayfalarıyla savaşırken, öykünün heyecanı doruk noktasına ulaşır.
Bir gece, siz uyurken, bir hayalin odaya süzüldüğünü, sizi uyandırıp, onunla birlikte, hiçbir yetişkinin olmadığı bir düşler ülkesine uçmayı önerdiğini hayal etmeyeniniz oldu mu? Büyümeyi reddeden, sonsuza dek çocuk kalan Peter Pan, hem çocuklar hem de yetişkinler için, hayallerin başladığı yer olmayı başarabilen bir dünya klasiğidir.
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9789944883085
 • Orijinal Adı:
  Peter Pan
 • Çeviri:
  Betül Avunç
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
.. 
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Acaba gerçekten büyümek istemeyen bir çocuk var mıdır, yoksa bir kez büyüdükten sonra, geride kalmış çocukluğun özlemi midir büyümemiş olmak?

Rojin bitkin 
 15 Mar 17:17 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ben PETER PAN okudum gercekten cok guzel bir kitap ben cok begendim zaten PETER PAN;in filmide var .ben bu kitabi
Okurken kendimi icinde buldum.
Herkesin okumasini isterim..

Shima 
26 Oca 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hayatımda okuduğum ilk kitap olduğu içindir belki de, beni fazlasıyla etkilemişti. İçindeki olağanüstü hayalgücü ve enerji, bu kitabı her zaman ayrı bir yerde tutmama sebep oldu.

Emre Şeyda 
21 Nis 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · Puan vermedi

Peter Pan çocukluğumuzu derinden etkileyen kitaplardan birisidir kuşkusuz. Bunda kitaba ek olarak peter pan ile yapılan pek çok çizgi film ve filmin de etkisi var. Steven Spielberg'in Hook (Kanca) filmi de Peter Pan'e farklı bir bakış ile bakmamızı sağlıyordu.

Kitap büyümenin olmadığı bir ülkede geçiyor ve Peter Pan yanına şehirden Wendy ve kardeşlerini almasıyla başlıyor. Lakin büyümenin olmadığı bu ülkede Peter Pan'ın karşısında korsanlar bulunurken yanında büyümeyen çocuklar ile tinkerbell ve diğer periler de yer alıyor. Bütün bu yaşam mücadelesinin yanında korsanlarla da boğuşmalar ve ayrıca korsanımızın belalısı timsah ile karşılaşmamız (bir saat yuttuğu için daima saat sesi duyulur) bizi hayal dünyasına götürür.

Çok başarılı bulduğum çocukluk romanlarımdan olan bu kitabın okuduğum versiyonunda Peter Pan'ın nasıl oülkeye vardığı ile ilgili ayrı bölüm de olduğunu hatırlıyorum. Bu şekilde bazı sorular da cevap bulmuş oluyordu. O versiyonu tekrar bulabilirsem çok güzel olacağını da düşünüyorum açıkçası.

Bu kitap çocuklarca mutlaka okunmalı ve büyükler de okumadıysa eğer bir şekilde Peter Pan ile tanışmalı.

metehan otluoğlu 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten bir çocuk kitabı olmasına rağmen okunması öyle mükemmel ki sanki Peter pan benim gibiydi kendimi hikayenin doruklarında hissettim.Gerçekten herkesin okumasını isterim

Emine yilmaz 
11 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Peter pan kesinlikle bir cocuk kitabindan daha fazlasi ne zaman canım sıkılsa yeniden okuduğum bir yapıt. Yazarin tam anlamiyla lezzetli bir uslubu var baska turlu tanimlayamiyorum. Peter unutmakla en iyisini yapiyordur belkide

büşra yıldız 
04 Haz 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu kitaba bayılıyorum. Her çocuğa okutulması gereken hayal dünyalarını geliştirirken aynı zamanda arkadaşlığı ve güzellikleri gösterebilecek nadir kitaplardan. Filmini yaptıklarında çok sevinmiştim :)

Kitaptan 2 Alıntı

Acaba gerçekten büyümek istemeyen bir çocuk var mıdır, yoksa bir kez büyüdükten sonra, geride kalmış çocukluğun özlemi midir büyümemiş olmak?

Peter Pan, James Matthew BarriePeter Pan, James Matthew Barrie

Kitapla ilgili 1 Haber