8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
46 gösterim
NÂZIM 115 YAŞINDA

Dikkat! Dikkat! İşte Karşınızda Orman Cüceleri…

Yapı Kredi Yayınları, 115. doğum, 54. ölüm yıldönümünde Nâzım Hikmet’i yeni bir kitapla selamlıyor.

1932 yılında “Orman Cücelerinin Sergüzeşti” Naime Hassan takma adıyla Sûhulet Kütüphanesi tarafından yayımlanır. Bu sırada Nâzım, Bursa Cezaevi’ndedir. Sonradan yazarın adıyla yayımlanan bu eserdeki maceralardan biri, “Sarayda” şimdi yeni bir dokunuşla küçük kitapseverlerle buluşuyor.

Filiz Özdem’in yayına hazırladığı, Ayşe İnan Alican’ın resimlediği “Sarayda”, 4-7 yaş arası okurlar için kurgulanan çok resimli, özel bir baskıyla, Nâzım Hikmet’i 115. yaşında ilk kez bu kadar küçük okurlarla buluşturuyor.

Orman cüceleri ormanın derinliklerinde yaşar. Uzaktan ağustosböceği ya da çekirge sanılabilir. Ancak zaman zaman ormandan çıkıp dünyayı dolaşırlar… İyi insanlara yardım etmeye, gülüp eğlenmeye, bazen de fenalıkların cezasını vermeye giderler küçücük boylarına bakmadan…

Yusufçuk, orman cücelerinin içinde kendisinin en çevik, en akıllı, en cesur, en şık olduğunu düşünür. Orman cüceleri onunla alay eder, onun cakacının teki olduğunu düşünürler. Yusufçuk nasıl cesur biri olduğunu göstermek için bir hatıra defteri tutmaya başlar. Orman cücelerinin bütün maceraları Yusufçuk’un gözünden anlatılır.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  40
 • ISBN:
  9789750840586
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınlar
 • Kitabın Türü:
Merve Akpınar 
04 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Nazım Hikmet'te bugün beni hayal kırıklığına uğratanlardandı. İlüstrasyonları harika olan bir kitap fakat konu cidden iyi işlenmemiş. Hiçbir yere bağlanmayan ve hiçbir ders içermeyen gereksiz bulacağım bir hikaye olmuş. Fakat görselleri gerçekten güzel.