Satıcının Ölümü

7,6/10  (7 Oy) · 
22 okunma  · 
9 beğeni  · 
604 gösterim
Pulitzer Ödülü almış, başyapıtı olarak kabul edilen Satıcının Ölümü adlı oyunu, başarılı olmadan insana yaşama hakkı tanımayan Amerika Birleşik Devletleri'ndeki acımasız kapitalist düzenin güçlü bir eleştirisidir.

Oyun, ülkedeki bu yarışma düzeninde yarışmaya ayak uyduramayan, yanılsamalar içinde kendini aldatan yaşlı bir satıcının, düzenin insani olmayan, kaskatı sert koşulları ve toplumun sahte değerleri karşısında, ailesi için kendini kurban edişinin, trajik öyküsünü anlatır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786054465385
 • Orijinal Adı:
  Death Of A Salesman
 • Çeviri:
  Aytuğ İz'at, Emre İz'at
 • Yayınevi:
  Mitos Boyut Yayınları
 • Kitabın Türü:
glbanu 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

2.Dünya Savaşı sonrasında yaşanan bir Amerikan ailesindeki ekonomik sorunların baskın olduğu trajik öykü ve sonu intihara giden bunalım..1949 yılında yapılmış olup tiyatro oyunu Broadway'de uzun süre sahnelenmiş ve başta Pulitzer olmak üzere çeşitli ödüller kazanmıştır.

Deliler Cumhuriyeti 
23 Mar 17:58 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Aslında Amerikadaki kapitalist düzeni eleştirir görünürken, vahşi kapitalizmin tüm dünyadaki düzenine bir saldırı niteliğinde bu eser. Güzel bir tiyatro oyunu.

Mustafa Merthan Merdoğlu 
23 Mar 19:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Arthur Miller'ın en güzel eserlerinden. Kapitalizmin köleleştirdiği insanın sahnede can bularak sessiz çığlıklarla isyanı... Bu oyunu geçtiğimiz yazın başında konservatuvar tiyatro bölümünün yetenek sınavlarına hazırlanırken okumuştum ve Biff Loman'ın etkileyici, acıklı tiradını oynamalıyım demiştim kendime. Ezberleyip çalıştıktan sonra role tam anlamıyla ısınamamış ve başka bir tirad bulmuştum. Oyunda sadece kapitalizm değil çocuğu yanlış yetiştirme metodları da eleştiriliyor. Kısacası anne-babaların da mutlaka okuması gereken bir eser.

Ahmet bilen 
21 Tem 13:29 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

Hayallerle yaşayan bir baba Willy ve buna inanan çocuklar Happy ve Biff yıllar sonra ortaya çıkan gerçekler ve hazin son. "Küçük bir insan da büyük insanlar kadar yıpranır" " borçsuz ve ozguruz"

kaan muhammet şahin 
28 Haz 17:33 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

her ingilizce dili ve edebiyatı öğrencisinin bir kaç kere okumaka zorunda ve durumunda kaldığı kitap.... derste okuyunca bir kitabı tılsımı kaçıyor... saygılarımla...