Sevdalar Sözde Kaldı

8,6/10  (27 Oy) · 
88 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.161 gösterim
Bir nesil Ahmed Günbay Yıldız'ın yüreğe tercüman olan ince ve hassas kaleminden dökülen romanlarla aşkı, çileyi, pişmanlığı, acıyı, kısacası tüm insani duyguları buram buram yaşadı. Bir sözde denildiği gibi "Aşk ve ölüm büyük kalpleri avlarmış." Onun diğer romanları gibi bu romanı da kalbimize aşkı ve sevdayı davet ediyor. Sevdaların sözde kalmaması için bu romanın sesini dinleyin ve onu da diğerleri gibi hemen yüreğinize işleyin.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9789753625104
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nefise Şahin 
12 Ağu 18:29 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ahmet Günbay Yıldız, kalemini çok sevdiğim yazarlardan. Bu kitabında da hiç şaşırtmadı beni. Verdiği ahlaki derslerle okuruna fazlasıyla yararlı.

Kitapta, yeminli gençler adlı bir grupla başlıyor. Lise sonda olan bu grup, on kişiden oluşuyor ve hepsi de çiftler. Kominizmin, sosyalizmin konu olarak işlendiği bir kitap. Tabi bir de sevdaların sözde kalması durumu var. Gençliğin verdiği ateşle alınan kararları sorguluyor. Gözlere tozpembe gelen şeylerin gerçekliğini vurguluyor. Duygusal olarak çok yoğun bir kitaptı ve yer yer gerçekten ağlattı.

Şiddetle tavsiye edilir.

K. K 
17 May 18:02 · Kitabı okudu · 1 günde

Sevdalar sözde kaldı. Ve kalmaya da devam ediyor.. Bu bir gerçek olmasına karşın kitabı okuduğumda sanki kendim o olayı yaşıyormuş gibi hissettim. Duygular ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.

Kitaptan 6 Alıntı

Nefise Şahin 
26 Tem 21:42 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

-Ben de seni seviyorum. Ancak her gün isyanı yaşadığım hissi beynimi dürttükçe aşkım ürperiyor ve masumiyeti bozuluyor duygularımın.

Sevdalar Sözde Kaldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 47 - Timaş yayınları)Sevdalar Sözde Kaldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 47 - Timaş yayınları)
Nefise Şahin 
26 Tem 22:32 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Evet yaşadığımız her dakika bizden kopan ve bir daha geri dönmeyen en kıymetli değerlerimiz. Ne yapsak, zaman bir güve iştahıyla kemirecektir ömrümüzü. Aldığımız roller icabı, kiraladığımız salonda sık sık vaktin dolmak üzere olduğunu hatırlatan sesler gelecektir, kulaklarımıza, o ikazlara umursamayışımız, salonda biraz daha fazla kalabilmemiz için çare değil.

Sevdalar Sözde Kaldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 80 - Timaş yayınları)Sevdalar Sözde Kaldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 80 - Timaş yayınları)
Nefise Şahin 
26 Tem 21:38 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bakma bana, hayran hayran n'olur,
Hep böyle, gözlerimizden avladılar...
Öyle saf, öyle anlamlı, öyle billûr,
Ama hançer ucundan daha delici bakışların...
Bakma öyle hayran hayran n'olur,
Yazık edeceksin...

Sevdalar Sözde Kaldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 46 - Timaş yayınları)Sevdalar Sözde Kaldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 46 - Timaş yayınları)
Nefise Şahin 
28 Tem 11:33 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bilmelisiniz ki ahlak ve maneviyat sütunları çökertilen toplumlar, onların acılarına asla dayanamayacaklardır.

Sevdalar Sözde Kaldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 86 - Timaş yayınları)Sevdalar Sözde Kaldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 86 - Timaş yayınları)
Nefise Şahin 
28 Tem 12:03 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Kendisine bir yanlışı hatırlatılan insan, dönüp önce kendisini araştırmalar ve sorgulamalı. Bunları yapmadan, karşı saldırıya geçilmesi en büyük yanlışlardan bir tanesi.

Sevdalar Sözde Kaldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 86 - Timaş yayınları)Sevdalar Sözde Kaldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 86 - Timaş yayınları)
Nefise Şahin 
26 Tem 21:28 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

..Şairin dediği gibi: "En ağır işçi benim. Gün, yirmi dört saat seni düşünüyorum."

Sevdalar Sözde Kaldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 41 - Timaş yayınları)Sevdalar Sözde Kaldı, Ahmed Günbay Yıldız (Sayfa 41 - Timaş yayınları)