Sıfır Kilometre (3391 Kilometre #2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
19,5bin
Gösterim
Adı:
Sıfır Kilometre
Alt başlık:
3391 Kilometre #2
Baskı tarihi:
15 Temmuz 2019
Sayfa sayısı:
360
Format:
Ciltli
ISBN:
9786057611154
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Sıfır Kilometre
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İndigo Kitap
Baskılar:
Sıfır Kilometre
Sıfır Kilometre
Işıklar Sana Evinin Yolunu GösterecekBirbirimizi uzaktan uzağa sevmek bir göldü,

biz de o göle atlayan iki balıktık.

O ufacık gölün içerisinde birbirimizi bulduk ve hiç kaybetmeyiz sandık.

Oysa hiçbir şey sandığımız kadar kolay olmadı. Yan yana olmak koskoca bir denizdi ve biz bu denizde birbirimizi kaybettik.

Binlerce kilometreyi aştık, birbirimize geldik. Oysa şimdi her zamankinden zor bir savaş bekliyor bizi, buram buram hissediyorum bunu.

Sonra kulaklığımı takıyorum, telefonumu atıyorum cebime, kendi kendime fısıldamaya başlıyorum içimden…

“Işıklar sana evinin yolunu gösterecek…”

Bir kez daha tekrar ediyorum:

“Işıklar sana evinin yolunu gösterecek…”

Sonra bir kez daha…

“Işıklar sana evinin yolunu gösterecek…”

Ben İzmir ve bu benim evimi bulma hikâyem.

İzmir ve Ege'nin ışıklarla dolu karanlık dünyalarının hikâyesi devam ediyor... Üstelik aralarındaki mesafe artık sıfır kilometre!

Işıklarınızı yeniden yakmaya geliyoruz, hazır mısınız?

“Tüm bu belirsizliklerin ortasında emin olduğum bir şey vardı, o buradaydı ve artık yıldızlarla doluydu üstümüzü kaplayan bu gökyüzü... Her ne olursa olsun, her nasıl olursa olsun.”
360 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10 puan
Şu an o kadar karısık duygular içerisindeyim ki anlatamam..Aptal izmir, aptal Ege ve aptal büyük aşkları... 3391 kilometre kitabı beni o kadar derinden etkilemişti ki ikinci kitabın çıkmasını dört gözle bekliyordum. Ege ve İzmir, tum zorluklara rağmen, 3391 kilometreye ragmen bir birlerine kavuşmayı başarmışdi ilk kitabta. Peki ne olacaktı? Kavuşacaklar mıydı? Yoksa mesafelere kurban giden bir aşk hikayesi mi yaşayacaktık goz yaşları içinde hepimiz?
İtiraf etmeliyim ki, ilk kitap, yani 3391 kilometre bende daha büyük izler bıraktı, daha çok agladım, onunla ilk kez inandım mesafelerin ne sevmeye, ne kavuşmaya engel olamayacağinı.. Tam 3391 kilometre öteden, farklı şehirden bile değil, farklı ülkeden sarıldı Ege İzmirine, bir mesajla başladı Ege Izmir aşkı ve öğle de devam etti. Mesafeler sevmeye engel degil arkadaşlar, engel oluyorsa bahanelerdir. Bu büyük aşk büyüdü, büyüdü ve artık Egeyle Izmir aynı sehirdelerdi.. üstelik aralarında tam tamına sıfır kilometre vardı. Düşune biliyormusunuz aşkın büyükluğunü?
Kitabi okurken beni hüzünlendiren sebeplerden biriyse Ege gibi kimsenin beni sevemeyeceği korkusu ve burukluğuydu aslında. Bu iki kitap öğretti bana her birimizin içinde birer ısık perisinin olduğunu ve içimizdeki isıgiğı yakmanın kendi ellerimizde olduğunu.. Sanki o aşkı bende yasadim onlarla, bende üzüldum Egenin yokluğunda, İzmirin çırpınışlarında hep kendimi gördüm. Bundan sonra hep göğe bakıp, yıldızları seyredeceğim ve onları ne kadar ozledigimi söyleyecegim.

"Göğe bak Ege, İzmir seni özledi.."

Bizi seven her zorluğa katlanir, mesafeleri de aşar, yanımızda olmayı da başarır, sevmeyen mesafeleri, engelleri bahane edip kaçar. Bu hikayeyle yeniden anlamış oldum.

Artık uyanalım ışık perileri.. İçimizdeki ısığı yakmaktansa, bizi karanlıkta bırakıp kaçanlara inat, ısıklarımızı rengarenk yakıp, ayağa kalkmayı başaralım. Biz güçlüyüz. Çunku biz karanlıktan korkuyoruz ve karanlıktan korktuğumuzu inkar etmiyoruz...

Hoşçakalın Egeyle İzmir.. Hoşçakalın benim güzel ışık perilerim.... Ben de hep ozledığimde göge bakacağım...

Ve inanıyorum ki, ışıklar bir gün bize de evimizin yolunu göstericek...

"Yağmur böyle güzel yağar mı bir daha şimdi çıkıp ıslanmazsak?"

Çıkın, ıslanın,
Işıklarınızı yakın...
360 syf.
·2 günde·7/10 puan
Bir gün gibi bir sürede çabucak okunabilecek bir kitap diyerek başlamak istiyorum ilk kitap olsun ikinci kitap da öyle içerik bakımından kötü olacak argo, şiddet gibi hiç bir şey yok buda kitabın bir diğer güzel özelliği. Ama ile başlayan kısma gelirsek ikinci kitap çıkacak kadar malzemesi olmadığını düşünüyorum. İlk kitaba bu olayları azaltarak ve vurucu kısımları alarak tek kitap halinde okuyucuya sürülebilirdi. Kitapta en büyük hayal kırıklığı yaşadığım yer İzmir'in ve Ege'nin arkadaşlarından daha fazla ayrıntı okumak isterdim. Bir diğer olmasaydı keşke dediğim olay ise zaman akışı çoğu yerde çok fazla atlama olmuş bir hafta sonra, bir ay sonra gibi buna benzer aşırı derecede atlama olmuş. Yinede güzel bir kitap hele ilk kitabını okurken kendinizi gülümseyerek bulacağınıza eminim ondan okumanızı tavsiye ederim.
360 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Masal gibiydi... 3391 kilometre kitabının devamıydı kitap. Bayılarak okudum. Ege'yle İzmir'in aşkı okunmaya değer. Her şeye rağmen onlar birbirlerinden vazgeçmeden bir araya geldiler.
Böyle güzel aşklar, saf, temiz sevgiler gerçekte karşımıza çıkar mı bilmem ama okuyup hayal etmesi bile güzel. Gerçek sevginin önünde hiçbir şey duramaz kitapta da çok güzel anlatılmış. Ben bu seriye bayıldım favorilerim arasına girdi. Kesinlikle sıradan değil bir kere öyle olması da ayrı güzellik katmış kitaba. Böyle güzel şeyler okuyup ruhunu güzelleştirmeli insan :)
360 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bu kitaptada dahada bir ağladım,Dahada bir mutlu oldum..Ege'nin hiç beklenmedik bir anda gitmesi ve İzmir'in karşısına Kuzey'in çıkması..Merve'nin de Kuzeyle arasını yapmaya çalışması biraz sinir etmedi değil..Ama İzmir'in tek dileği gelmemeyegidenadam Ege'de idi.. :) Finalde gerçekten şoka uğramıştım.Kitap bitince oturup ağladım,Ne okuycam ben diye :) Yine çok güzeldi Ama ilk kitapla karşılaştırılıcak olursa,Ben 1. kitabı seçerim çünkü herşey öyle başladı.. :) Tabikide Ege'nin "Göğe bak İzmir,Ege seni özledi." demeside yüreğime dokunmadı değil...
360 syf.
·6 günde·Beğendi·Puan vermedi
Onların hikayesi " Artık uyu " ile başladı
.
Aralarında 3391 kilometre olmasına rağmen birbirlerini çok sevdiler
.
Bu hikaye İzmir ' in Ege ye Ege ' in İzmir e olan aşkını anlatıyor .
360 syf.
·Puan vermedi
Gerçekten çok güzel bir kitap.Özellikle çok akıcı ve merak duygunuzu harekete geçiriyor .Ben okurken inanın iki günde bitirdim.Başından kalkmıyordum resmen ne olacak nasıl olacak diye.Kesinlikle okumanız gereken bir kitap.Okuyunca muhteşem derecede etkileneceksiniz.Okumanız dileğiyle :) #Sıfır Kilometre#
Kitap hayatında okuduğum en güzel kitaplardan biri. İnsan sanki kendi yaşıyormuş gibi hissetmesi ise ayrı bir duygu. Bir bölümünde Karantina kitabındaki Zeynep ile İzmir’ in sahnesini. okurken gözyaşlarım yatağımı ıslattı diyebilirim. Hatta o kadar duygulanmıştım ki kitabı bırakıp ağladım.
360 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
O kadar ŞAHANE bir kitaptı ki yemeden içmeden kesilip beynimi İzmir ve Ege'yle yaktım. Bitirir bitirmez de laptopumu açıp hemen sayfama girdim. Şuan bunları yazıyorum. Onların mesafe aşkı mesafesiz aşka dönüştü ve mutlu sonsuz oldular...
360 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Tek kelimeyle mükemmel bir eser.İnanın öyle güzel öyle akıcı ki ne olacak nasıl olacak diye insan meraktan soluk soluğa okuyor.Herkese okumalarını tavsiye ettiğim bir kitap.Okumanız dileğiyle...
360 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
İlk kitaptan sonra ikincisine geçmekte biraz geç kaldığımı belirtmek istiyorum... İlk kitabı çok hatırlamadığım için ikinci kitapta yavaş yavaş geçmişe döndüm, o anlar zihnimde canlandı. Bu kitap ilkinden de güzeldi. Kitabı özetleyecek olursak; İzmir, Ege’nin yanına, Fransa’ya geliyor ve bir süre orada kalıyor. Daha sonra öldüğünü sandığı annesinden gelen bir telefonla hayatının en büyük şokunu yaşıyor ve bunu araştırıyor. Elde ettiği bilgilerle birlikte Ege’yle İstanbul’a, ailesinin kaldığı hastaneye gidiyor. Ailesine kavuşmanın sevincini yaşayan İzmir, Ege’nin babasının da o hastanede bir kaza sonucu yattığını Ege’nin çığlıklarıyla öğreniyor. Ege eski suçundan dolayı mecburen Fransa’ya tekrar dönüyor ve 7 ay boyunca hiçbir şekilde İzmir’le iletişime geçmiyor. İletişime geçtiğindeyse sadece İzmir’i dinliyor ve konuşmuyor. Bu şekilde uzun bir süre anlaşmaya çalışsalar da bir gün telefonu Kuzey’in açmasıyla işler karışıyor ve Ege gerçekten sinirlenerek konuşmaması gerektiğini bile bile telefonda sinir krizi geçiriyor. Her iki tarafta bu durumdan iyi etkilenmiyor ve 1 yıl 2 ay boyunca hiç konuşmuyorlar. Bu sırada İzmir, tiyatro yazarlığına başlıyor ve eserini sergiliyor. Ve Ege, İzmir’den habersiz iki ay önce İzmir’e gelmiş ve oyunları izlemiş oluyor. Daha sonra İzmir’in anne ve babasının derneğinde çalışan ve onların gönlünü kazanan Ege, İzmir’in üst katına taşınıyor. Daha sonra İzmir öğrendiği gerçeklerle hayattan en büyük darbesini alıyor ve yakın zamanda Fransa’dan bir tiyatro yazanından gelen teklifi kabul ederek Ege’den habersiz Fransa’ya gidiyor. Daha sonrasını heyecanı kaçmasın diye anlatmak istemiyorum ama inanılmaz güzeldi... İlk kitabı okuduğum zamanlar benim de harika olduğunu düşündüğüm sanal arkadaşlarım vardı ancak aylar sonra ikinci kitabı okuduğum zaman adında gördüğümüz gibi aramda sıfır kilometre kalmıştı onlarla... Yakın olduğumuz için değildi bu sıfır kilometre, hayatımdan çıktıkları için artık aramızda saymaya değmeyecek kilometreler vardı ve ben, bunları sıfır olarak görüyordum. Kitabı okumaya hazır olduğumu düşünmedim, ben de uzak mesafe ilişkisine benzer bir şey yaşarken çeşitli olaylar yüzünden onu da sonlandırmak zorunda kaldım. Kitap beni bu konuda iyi mi etkiledi, bilmiyorum. Geçmişi hatırlamama yol açtı ama Beyza abla sayesinde, biraz da olsa yolumu bulabileceğime inanıyorum. Zamanı geldiğinde ışıklar bana evimin yolunu gösterecek. Her şeyin anını beklediğini biliyorum ve üzülmek yerinde sadece o anı bekliyorum... Okuyun, okutturun!
360 syf.
·Puan vermedi
3391 kilometre kitabının devamı 0 kilometrenin konusunu az çok tahmin etmek mümkün, fakat içerisinde geçen olaylar, kitaba ayrı bir heyecan katmış. Bu yüzden kitabın hiç bir bölümünde sıkılmıyorsunuz aksine ilk kitabı gibi çok akıcı. 3391 kilometre kitabında tanıştığımız Ege ve İzmir, kilometrelere rağmen yaşadıkları tutkulu aşkı, mesafeleri sıfır iken de sürdürebildilermi onu okuyoruz. Ege ve İzmir’in ilişkilerinde son durum bu kitap da ortaya çıkıyor. Eğer gençlik romanı okumayı seviyorsanız bu seriyi tavsiye ederim... 4/5
360 syf.
·Beğendi·5/10 puan
Beyza Alkoç'u ilk kez Karantina serisi ile tanımıştım ve bu kitap serisini de okudum. Ama ''Karantina'yı'' okurken bana verdiği hazzı alamadım. Ama fena değildi kitap... 3391 KM daha güzelde her seri kitabında olduğu gibi ben yine bu kitabın serisinden de 1.sini beğendim. İzmir ve Ege'nin çocuklarına ''Yıldız'' ismini düşünmeleri muazzamdı ve Yıldız'ın annesinin ve babasının suratına yoğurt atması çok komikti diyebilirim ahh ne gülmüştüm aferin kız:'))
"kapkaranlıktı tüm şehir.
Sen geldin,
bir şimşek çaktı,
ve tüm şşehir aydınlandı.
Kupkuruydu kaldırımlar, topraklar.
Sen geldin,
yağmur başladı,ve tüm şehir ıslandı.
Çıt çıkmıyordu koskoca şehirde, her yer sessiz.
Sen geldin,
bir gök gürledi, güzel bir müzik başladı,
ve bütün şehir uyandı.
sen geldin,
inanabiliyor musun?
sen geldin...
sen geldin...
geldin...
Hoş geldin."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sıfır Kilometre
Alt başlık:
3391 Kilometre #2
Baskı tarihi:
15 Temmuz 2019
Sayfa sayısı:
360
Format:
Ciltli
ISBN:
9786057611154
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Sıfır Kilometre
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İndigo Kitap
Baskılar:
Sıfır Kilometre
Sıfır Kilometre
Işıklar Sana Evinin Yolunu GösterecekBirbirimizi uzaktan uzağa sevmek bir göldü,

biz de o göle atlayan iki balıktık.

O ufacık gölün içerisinde birbirimizi bulduk ve hiç kaybetmeyiz sandık.

Oysa hiçbir şey sandığımız kadar kolay olmadı. Yan yana olmak koskoca bir denizdi ve biz bu denizde birbirimizi kaybettik.

Binlerce kilometreyi aştık, birbirimize geldik. Oysa şimdi her zamankinden zor bir savaş bekliyor bizi, buram buram hissediyorum bunu.

Sonra kulaklığımı takıyorum, telefonumu atıyorum cebime, kendi kendime fısıldamaya başlıyorum içimden…

“Işıklar sana evinin yolunu gösterecek…”

Bir kez daha tekrar ediyorum:

“Işıklar sana evinin yolunu gösterecek…”

Sonra bir kez daha…

“Işıklar sana evinin yolunu gösterecek…”

Ben İzmir ve bu benim evimi bulma hikâyem.

İzmir ve Ege'nin ışıklarla dolu karanlık dünyalarının hikâyesi devam ediyor... Üstelik aralarındaki mesafe artık sıfır kilometre!

Işıklarınızı yeniden yakmaya geliyoruz, hazır mısınız?

“Tüm bu belirsizliklerin ortasında emin olduğum bir şey vardı, o buradaydı ve artık yıldızlarla doluydu üstümüzü kaplayan bu gökyüzü... Her ne olursa olsun, her nasıl olursa olsun.”

Kitabı okuyanlar 2.876 okur

  • Elsa.
  • nur
  • Seyhan İNAN
  • ırmak Çelik
  • Fatmabasaran
  • GΞCΞ
  • Ece Nur ÖZDEMİR
  • su doğan
  • Rabia S.
  • Derya Güler

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%3.3 (33)
9
%1.1 (11)
8
%1.1 (11)
7
%0.5 (5)
6
%0.2 (2)
5
%0.2 (2)
4
%0
3
%0.1 (1)
2
%0
1
%0.2 (2)

Kitabın sıralamaları