Sınır (Mavi Kuş ve Kafesi'nin Hikayesi)

·
Okunma
·
Beğeni
·
9.560
Gösterim
Adı:
Sınır
Alt başlık:
Mavi Kuş ve Kafesi'nin Hikayesi
Baskı tarihi:
Şubat 2018
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052361580
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Sınır
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İndigo Kitap
Baskılar:
Sınır
Sınır
"Bu hikâyedeki Mavi Kuş benim, sevgilim. Hareket edebiliyorum, ama hiçbir yere gidemiyorum. Sen de benim kafesimsin. Senden kaçarken sana çarpıp yaralanacağım günü bekliyorum. Çünkü biliyorum ki ancak beni yaraladığın gün özgür olacağım. Şimdi beni özgür bırak. İstersen öldür, ama önce özgür bırak..."

Hayatının en güzel yılları bir trafik kazasıyla mahvolan genç bir kızın tüm engelleri, hayatı sınırlardan ibaret olan bir adam tarafından aşılabilir mi? Yürüyemeyen bir genç kız ayağa bile kalkmadan hayallerindeki hayata adım atabilir mi? Bu hikâye, koskoca bir imkânsızlığın hikâyesi... Bora ve Nehir'in tutku dolu aşkına hazır olun!
400 syf.
·1 günde·5/10
Aslında nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Kitabı aldığıma pişman gibi hissediyorum kendimi diğer wattpad hikayelerinden çok da farkı yoktu. Daha da iyi anlıyorum ki çok acemice cümleler olduğunu.. Ama yazar genç tabiki ilerleyebilir bu konuda. Güzel etkiliyici cümleler yok değildi tabiki ama olay açısından çok toyca yazılmış buldum ve biraz da bu kitaplar arasında özentilik hissediyorum. Umarım çok daha farklı bir wattpad kitabıyla karşılaşırım.
400 syf.
·6/10
Yazarının yaşını, deneyimi, göz onunde bulundurarak, pek başarısız saylmaz. Kitap okumayı başladığım zaman devam edemeyeceğimi hissettim, ama kitap çok değerli insanıdan gelen hediye olduğu için biraz zorladım kendimi, sonlara doğru merak etmeyi başladım son 150 sayıda bir solukta okuduğumu hatırlıyorum.
Genç yazarımıza burdan başarılar diliyorum.
400 syf.
·9/10
Bu yazarımız da genç ve bir üniversite öğrencisi. Şimdilerde gençlerimiz arasında yazar olan olmaya adım atan çok kişi var. Eserleri, popüler kültürle alakalı olsa da, bence, bu ülkemiz için harika bir gelişme. Okuyan ve yazan sayımızın artması bence mutluluk verici.
Yazarın basılmamış başka kitaplarını da okudum. Ama bu kitabını okurken ben de ayrı bir yeri oldu. Kitap içinde yazarın hayatla ilgili demeçleri oluyor ki okurken sizi sarmalıyor, bir nevi psikolojik destek ya da kişisel mutluluğa ulaşmak için güdü. Hoşuma giden tarafı bu oldu. Okurken yazarımızın yaşından büyük hayat tecrübesi aktarmasını ve olaylara bakış açısını takdir ettim.
400 syf.
·3 günde·Puan vermedi
bugün sırf almış olmak için aldığım ama şu an elimden bırakamadığım kitap...
beni çeken tam olarak ne bilmiyorum, ama karakterleri sevdim.
400 syf.
·Puan vermedi
Bu kitap hakkında yapılan yorumlara şaşırdım açıkcası, öncelikle bence sıradan Bir kitap değIl, diğer okuduğum hiç bir kitabın konusunada benzemiyo, bence farklı bir kitap, evet belki her hikayede olan bazı taraflar var, ama kesinikle aynı değil, ki onlar zaten her aşk hikayesi kitaplarında bulunuyo artık.

bu hikayede beni en çok etkileyen nehir oldu, nehir geçirdiği bir trafik kazası sonucunda sakat kalmış ve iki tekerlekli sandalyeye mahkum kalmiş ve hayata küsen bir kız, babasının işleri kötûye gidince babasinin işleri için zengin bir çocukla borayla evleniyo, bu evliiğin kağıt üzerinde bir evlilik olucağını düşünüyo, ama tabiki işler hiçte düşündüğü gibi gitmiyo, her şeyden önce nehir özel ihtiyaçlarını karsılarken bile boraya ihtiyaç duyuyo, lavaboya gitme, duş alma ve sayre...Gerisini siz düşünün,
Ve tabiki ne kadar benden uzak dursun desede boraya tutuluyo.


Bora Karahanlı
Bora ise hayatı boyunca hiç sorumluk almayan çapkın birisi, boranın babası oğlunun durumunu görür ve oğluna Bir kız arar ve karşısına nehir çıkar, tamda adamın istediği gibi oğlunun sorumluk alıcağı bir kızdır nehir, nehirin babası iflas arefesindedir, adama teklif götürür işlerini yoluna koyayım karşılığındada kızını ister adamnan, adam Kabul etmesede nehir duyup bu konuşmayı babasını kurtarmak için kabul eder teklifini adamın, babası boradan evlenmesini isteyince bora tabiki ilk önce rededer babasının teklifini, fakat babası karşılığında şirketten hisse alıcağını söyleyince kabul eder, Ve nehirin onun sorumluluğunda olduğunu bilir, bu sorumluluk ise adama kendini farklı hissedirip, aynı zamandada nehire yaklastırır.

Kısaca hikaye bu, tatlı atışmalarda bulunuyo kitapda, okumanızı tafsiye ederim, ben severek okudum kitabı.


Genç bir yazar, bazı hataları göz ardı etmemiz gerekiyo tabikide.

Her şeye rağmen güzel bir kitapdı.

Not: nehirin tekerlekli sandalyeden kurtulması ise çok sevindiriciydi.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Elinize aldığınızda bırakmak istemeyeceğiniz kadar güzel bir kitap . Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Bana yapmam gereken ne varsa onu hatırlattı içimde kocaman bir umut ışığı yarattı. Çok gezen değil çok okuyan bilir diye bir laf var hani bugün o lafın gerçekten doğru olduğunu anladım. Okuyarak öğrendim bazı şeyleri ve hep okumaya devam edeceğim..
400 syf.
Ben Beyza alkoç’un kitaplarına bayılan biri olarak bunada bayıldım .Çok güzeldi. Bora’nın kıskançlıkları falan efsaneydi. İkisinin birbirini deli etme planlarını çok beğendim. Bazıları klasik watpaad kitabı demiş ama ben böyle bir konu daha önce görmedim
Bu hikayedeki mavi kuş benim, sevgilim
Hareket edebiliyorum ama hiçbir yere gidemiyorum. Sende benim kafesimsin...
Senden giderken sana çarpıp yaralanacağım günü bekliyorum. Çünkü biliyorum sen beni yaraladığında, işte ben ancak o gün özgür olacağım. Şimdi beni özgür bırak, istersen öldür. Ama önce özgür bırak...
400 syf.
·2 günde·8/10
Nehir ve Bora'nın hikayesi anlatılıyor. Gerçi daha çok nehir'in ...
Beyza Alkoç'un asansör isimli romanını çok beğenmiştim. O yüzden bu romanını da okumak istedim.
Nehir, çok güzel, çıtı pıtı bir genç kız iken araba kazası sonucu bacaklarının da ki tüm hissi kaybetmiş ve tekerlekli sandalyeye mahkum kalmış. 3 yıl İngiltere de tedavi gördükten sonra ailesinin yanına Türkiye ye dönmüş.
Ama hala iyileşememiş. kendinin mutlu olduğunu gösteriyor çevresine ama içi hiç öyle değil. Yeniden yürümek, koşmak istiyor ama nafile.
Bora, ailesinin tek erkek evladı çalışmayı çok seviyor ve tabi kadınları da. Sürekli başka başka kadınlarla görülen , ilişkilerine önem vermeyen yakışıklı, iş kolit bir play boy...
Bora'nın böyle duygusuz ve vurdumduymaz ve iş dışında hiç kimseyi pek önemsememesi babasını çok üzüyor ve oğlunu zorla şirkette ki hisseler karşılığında Nehir ile evlenmesini istiyor. Çünkü biliyor ki oğlu sorumluluk aldı mı bırakmaz ve düzelir diye umut ediyor. Nehir'in de babasının şirketinin işlerinin kötü olması ve iflasa sürüklenmekte olması sebebiyle babasının şirketinin kurtulması için kabul ediyor. Mecburen Bora da kabul ediyor ve gizlice sade bir nikahla evleniyorlar.
Bora balayına gittikleri Paris teki lüks otelde Nehir'i bırakıp gerdek gecemi geçirmem lazım deyip başka kadınlara gidiyor. Nehir'e asla dokunmuyor zaten nehir de istemiyor. Ama Bora karısını kıskanmaya başlıyor. Otelde ki psikolokla konuşmasını bile ... Sonra bunu keşfeden Nehir yaramazlıklar yapıyor evden korumalara çaktırmadan kaçıyor ve sadece arkadaşı olan erkeklerle konuşuyor sadece Bora'yı kıskandırmak için. Bora çok katı kurallar koyuyor Onu her yakaladığında telefonunu bile elinden alıyor eve hapis ediyor. Bir gün yine kaçıyor ama bu sefer Bora Onu almaya gelmiyor ve Nehir eve geldiğinde arkadaşı Onu odasına taşırken odasından içeri girdiklerinde Nehir'in yatağında Bora bir kadında çıplak yatarken buluyor. Ve Nehir yıkılıyor. O gün anlıyor yürümek istiyor ve Bora dan intikam almak istiyor . Ağlayarak Bora ya anlatıyor . Tedavi için İngiltere ye gitmek istediğini ve Bora kabul ediyor. Bora da geliyor Onunla ama Nehir onu istemiyor. sonra Bora Türkiye ye dönüyor. Aylar sonra tedavisi bittikten sonra Nehir Bora'nın şirketine giriyor ve Bora Nehir'i gördüğü an şok oluyor. Bora'nın babası da planı işe yaradığı için çok seviniyor. Ama nehir'in aldatılmayı affetmesi çok zor. gerçi Bora aldatmadığını ve sadece Ona ceza vermek istediği için böyle bir oyun yaptığını söylüyor. vs. vs.
İyi okumalar
400 syf.
·7 günde·Beğendi·7/10
Wattpad'te yazılmış ve milyonlarca okunduğundan dolayı kitap haline gelmiş.Bu kitapı evde okunacak kitap kalmadığı için boş zamanlarımda okudum klasik ama güzel bir kitap konusu 2 kişinin zorla evlendirilmesiyle olan aşkı anlatıyor...
400 syf.
·Beğendi·10/10
Eğer kitabı okuyacak varsa lütfen Bora'nın yaptıklarına karşılık sakin kalmaya çalışsınlar :d Aksi takdir de Bora'ya yazık olur. Zilyon tane kişiden gelecek olan linçe nasıl katlanabilir ki :d
400 syf.
·Puan vermedi
Okunması kesinlikle şart olan bu kitap beni benden aldi. Wattpad de başladığı yazarlığı ileri seviyeye taşıyarak kendine ve kitaba büyüleme yeteneği oldukça yüksek. Elinizden kesinlikle bırakamayacağinız bir kitap
- Peki ya sen çağırırsan, gelmeli miyim?
+ Ben seni neden çağırayım ?
- “Bilmem, Belki benim hakkımda bilmediğin çok şey vardır.Belki öğrenirsin,belki beni yanında istersin,belki nefretin uçar gider,çünkü belki beni sevdiğini farkedersin.İçten içe,uzaktan uzağa sevdiğini..."
"Biliyor musun?" diye söze girdi. "İki insan aynı anda konuşuyorsa bu birbirlerine benzediklerinin kanıtıymış."
Aşık olmak. İki kelime, dokuz harf, iki insan, milyonlarca gözyaşı, saatler, günler, haftalar, umutsuz bekleyişler, hastalanışlar, iyileşişler, bitişler, başlangıçlar. Aşık olmak bu kadar uzun. A harfinden K harfine giden yol kadar kısa değil, aşık olmak günlerce uzunlukta.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sınır
Alt başlık:
Mavi Kuş ve Kafesi'nin Hikayesi
Baskı tarihi:
Şubat 2018
Sayfa sayısı:
400
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052361580
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Sınır
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İndigo Kitap
Baskılar:
Sınır
Sınır
"Bu hikâyedeki Mavi Kuş benim, sevgilim. Hareket edebiliyorum, ama hiçbir yere gidemiyorum. Sen de benim kafesimsin. Senden kaçarken sana çarpıp yaralanacağım günü bekliyorum. Çünkü biliyorum ki ancak beni yaraladığın gün özgür olacağım. Şimdi beni özgür bırak. İstersen öldür, ama önce özgür bırak..."

Hayatının en güzel yılları bir trafik kazasıyla mahvolan genç bir kızın tüm engelleri, hayatı sınırlardan ibaret olan bir adam tarafından aşılabilir mi? Yürüyemeyen bir genç kız ayağa bile kalkmadan hayallerindeki hayata adım atabilir mi? Bu hikâye, koskoca bir imkânsızlığın hikâyesi... Bora ve Nehir'in tutku dolu aşkına hazır olun!

Kitabı okuyanlar 429 okur

  • Sosyologbirisi02
  • Betüşş
  • mekselina Aziz
  • sümeyye sena çetin
  • Esma Deniz Cihan
  • Gül Ayaz
  • Merve Kap
  • Esra Dilek
  • Gizem
  • Leyla Yeşilgöz

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4
14-17 Yaş
%26.7
18-24 Yaş
%34.7
25-34 Yaş
%17.3
35-44 Yaş
%14.7
45-54 Yaş
%1.3
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.3

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%95
Erkek
%5

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%37.9 (77)
9
%7.9 (16)
8
%10.8 (22)
7
%8.9 (18)
6
%9.9 (20)
5
%5.4 (11)
4
%2.5 (5)
3
%3.4 (7)
2
%0.5 (1)
1
%0.5 (1)

Kitabın sıralamaları