Sızı (Biz Her Şeyi Yarım Yaşadık...)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2869
Gösterim
Adı:
Sızı
Yazar:
Alt başlık:
Biz Her Şeyi Yarım Yaşadık...
Baskı tarihi:
Eylül 2018
Sayfa sayısı:
168
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050955217
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Başımı göğsüne dayayıp
Ağlamamı bekleme benden
O baş çoktan ayrıldı gövdesinden
Ruhun bedenden ayrılması gibi
Sessizce, ama onurlu
Gitme kal, diyemem
Git…
Bu baş bunu da atlatır
Ama…
Yürek için söz veremem!
168 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Görüntüsü itibarıyla kolaylıkla okunabilecek bir kitap izlenimi verdiği için ilk hayal kırıklığımı burada yaşadım. Birkaç saat içerisinde okunacak tadımlık bir öykü niteliğinde. Nitekim öyle de oldu, bitmesin diye yavaş yavaş okumama rağmen, konunun verdiği basitlik ve akıcılıkla birlikte bitiverdi. Şunu söyleyebilirim ki kitabın ilk sayfalarında aldığım tadı, kitabın sonlarına doğru alamaz oldum. Sanki kitabın başını ve sonunu başka kişi yazmış gibi hissettim. Konusu aşırı basit, ama etkiledi mi derseniz evet etkiledi. Sadece aşırı beklentimi karşılamadı diyelim. Yazarın başka eserlerini merakla beklemeye devam edeceğim.
168 syf.
·1 günde·5/10
Birkaç saatte okunup bitirilebilecek bir kitap. Canan TAN kitaplarında ilk zamanlardaki heyecanı yaşamıyorum. Bu günlerdeki ruh halime hiç uymayan, güzel ama çok güzel bir kitap değil..
168 syf.
·Puan vermedi
Bir Canan Tan kitabı olamayacak kadar kısa, basit ve özet geçilmiş bir hikaye. Roman bile diyemeyeceğim çünkü kısa bir hikaye diyebiliriz bu kitap için anca. Kitap kötü değil kesinlikle bence konusu gerçekten çok güzel tek sorun gerçek bir hayat hikayesinç yazdığı için kendi hayal gücüyle kitabı geliştirip büyütememiş. Ağzımıza bal sürüp gitti, Canan Tan bu kitapta deyim yerindeyse. Ünlü bir astrologun yaşanmış gerçek hayat hikayesini onun ağzından anlatmaya çalışmış ama benim ve tüm okuyucuların beklentisi sanırım,bir hayat hikayesini değiştirmeden kısaca anlatılmasından ziyade o hikayeyi ilham alarak o efsane Canan Tan romanlarından görmekti. Konusu çok güzel ama fazla kısa ve özet geçilmiş bir hikaye.
168 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Annesi tarafından ezilmiş ,sevilmemiş, aşağılanmış kişiliği hiçe sayılmış bir kadını anlatıyor. Astrolog Filiz Özkol'un gerçek hayatını kaleme almış Canan Tan
168 syf.
·1 günde·Beğendi·5/10
Olay örgüsü çok kısa bi kitapdi. Olaylar hemen gerceklesmesinden bi roman agirligi yoktu . Başta hikaye güzel ilerliyodu sonlara doğru çok klasiklesti. Canan tan'in yuregim seni cok sevdi kitapindaki sonun aynisiydi resmen . Orda da kadının eşi öluyo organlarini bagisliyo ve ikinci bi evlilik yapiyodu . Canan tan kitapları galiba beni çok etkilemiyo umarım diğer kitapları güzeldir.
168 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Çok kısa sürede okunan akıcı çok basit bir hayat hikayesi,kısa bir pembe dizi tadında.Diğer Canan Tan kitaplarına göre çok basit ve sıradan bir kitap,yazmak için yazılmış bir kitap ..İzmir’de bir dönem yaşamış biri olarak özlemle İzmir’i yaşamak güzeldi.
168 syf.
·Beğendi·7/10
Kitap özellikle ortalarından itibaren daha da içine alan ve sürükleyici olmaya başlayan bir kitaptı. Tek eksik yani bence olayların çok hızlı anlatılmış olmasıydı. Sanki 300-400 sayfalık bir kitabın özetini okumuşum gibi hissettim. Ama özellikle erkan ve efsunun olduğu bölüm gerçekten çok iyiydi. Tek oturuşta bitirdim. Yanımda ayraç yoktu. Ayraç işlevi görecek ne kullansam derken ayraca hiç ihtiyacım kalmadı. Canan Tan yine şaşırtmadı. İyiydi.
168 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Ortalama 2 - 3 saatte okunup bitirilecek bir kitap. Kitaptaki sevgi, tutku yıllarca aradığım fakat bulamadığım sıcacık aşk hikayesi bana bu kitabı çok sevdirdi. Yaşanmış güzel hatıralarla dolu bir kitap.
166 syf.
·1 günde
Canan Tan diyince aklıma hep bir yarım kalan sevda yükü geliyor. Sizde de öyle oluyor mu ? İşte bu da o kitaplardan biri. Duru bir dille yazılmış. Roman demiş buna Tan;ama hikaye gibi. Önce gerçekliğini koruyan satırlar, sonrasında saçmalıklara doğru gidiyor. İlk başlarda güzel gidiyordu hatta birkaç gözyaşımın yanaklarımdan yüzüldüğünü söyleyebilirim fakat ilerleyen sayfalarda ne zaman bitecek acaba bu kitap dedim kendi kendime. İşin özü,hiç beklediğim gibi olmadı. Umarım diğer kitaplarında böyle değildir Tan!
168 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Güzel ya bayıldım . Eğlenceliydi. Okurken ağladım diyebilirim yani. Muhteşemdi. Böyle kitaplar olsun hep ya . En sevdiğim kitaplar listesinde puan ilk sırada .....
168 syf.
Babamın vefat etmeden önce benden almamı istediği kitap..ama okumaya vakti yetmedi.. uzun süre elime alamadım kitabı.. onun yerine ben okudum .. Ölümün olduğu bu dünyada hiçbir şey çok da ciddi değil aslında..
168 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Etkileyici bir kitap olmuş. Fakat olay örgüsünü biraz kısa tutmuş gibi geldi bana. Sanki kitap daha uzun daha detaylı olsa çok daha iyi olabilirmiş gibi. Kitabı bitirdiğimde kitabın özetini okumuşum da asıl kitaba şimdi geçecekmişim izlenimini uyandırdı bende. Bütün bunlara rağmen kısa ama içinde çok fazla anlam barındıran naçizane bir kitap. Bayıldım.
‘’Acılarıyla derinleşiyor insan, derinleştikçe de anlam kazanıyor. Hayatın anlamı da acı çekmek ve onlara karşı koyabilmek için umarsızca çabalamak değil mi zaten?’’
‘’Anasının yanında, anasız bir çocuktum ben! Hem anası hem babası sağ ama hem öksüz hem de yetim bir çocuk!’’
Canan Tan
Sayfa 34
Biz herşeyi yarım yaşadık!

Geride kalmış tüm yarımları birleştirip,
bütüne varmanın zamanıdır artık...
Ne diyordu Nazım Hikmet;

Toprağa beraber dalacağız
Ve bir gün yabani bir çiçek
Bu toprak parçasından nemlenip çimlenirse
Sapında muhakkak iki çiçek açacak
Canan Tan
Sayfa 124

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sızı
Yazar:
Alt başlık:
Biz Her Şeyi Yarım Yaşadık...
Baskı tarihi:
Eylül 2018
Sayfa sayısı:
168
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050955217
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Başımı göğsüne dayayıp
Ağlamamı bekleme benden
O baş çoktan ayrıldı gövdesinden
Ruhun bedenden ayrılması gibi
Sessizce, ama onurlu
Gitme kal, diyemem
Git…
Bu baş bunu da atlatır
Ama…
Yürek için söz veremem!

Kitabı okuyanlar 488 okur

  • Selvinur Egin
  • HE
  • Pln ozge
  • birokurgunlugu
  • Esra Özen
  • Koala okur
  • Yasemin
  • Seval ESEN
  • Bahar
  • Hilal DENİZ

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20.4 (30)
9
%7.5 (11)
8
%17 (25)
7
%14.3 (21)
6
%14.3 (21)
5
%14.3 (21)
4
%4.8 (7)
3
%4.8 (7)
2
%1.4 (2)
1
%1.4 (2)