Sultan: Bir Kanuni Romanı

8,4/10  (20 Oy) · 
88 okunma  · 
16 beğeni  · 
865 gösterim
Sultanlar sultanı, hakanlar hakanı, hükümdarlara taç veren Allah'ın yeryüzündeki gölgesi, Anadolu'dan Rumeli'ye kara ve denizlerin yegâne hâkimi Kanuni Sultan Süleyman Han yedi cihana nam salmaya devam ediyor!

Devir Muhteşem Süleyman devridir. Düşmanları bir korkudur sarar. Vehimi çıkar her köşe başından; yamandır, aman vermez. Pargalı ise her vezire benzemez, zekâsıyla savaşır da olmazları oldurur. Hürrem'in tek bir sözüyle kayıplara karışır kimi, kiminin hayatı huzur bulur. Ancak başta Cihan Padişahı vardır ki sefer eyler Bağdat'a, Estergon'a; şanıyla Viyana kapılarına ulaşır. Ne Şarlken tanır ne Ferdinand. Denizler ise Barbaros'tan sorulur. Preveze'den gelen kahramanlık haberleri Kutsal Roma ile Safeviler arasındaki ittifakı körüklerken acaba bu güç savaşında kim galebe çalacaktır?

Tarihi romanların vazgeçilmez ismi Okay Tiryakioğlu, Kanuni üçlemesinin ikinci kitabı Sultan'da tarihin en ihtişamlı dönemini soluk soluğa bir anlatımla bugüne taşıyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9786050800852
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Sekmam 
05 Oca 19:04 · Kitabı okudu · Puan vermedi

.
* Çizilen Satırlar;
.
* Bizim meslekte yalanı doğrudan farksız söylemek, sana düzülen riyayı sahiciden ayırarak hakikat gibi dinlemek gerektir.
.
* Dostların nasıl düşman, düşmanların da gün gelip nasıl dost olabileceğine aklın şaşar
.
* Büyük yalanların merkezinde yaşayanların, bir süre sonra kendilerini de koca bir yalan olarak hissetmeleri kaçınılmazdır.
.
* İnsanların tarihten çok az ders çıkarmaları bize tarihin öğrettiği en önemli derstir. "Aldous Huxley"
.
* Kana karışan aşk zamana intikamla sızar bilirdim, çok geçtim buralardan benim zaferim ayrıldıktan sonra başlar aşkta zafer olmadığını anlayana kadar. "Murathan Mungan"
.
* Lakin güç dediğin, zaaflarımızı daha da arttıran ve âleme ifşa eden bir başka zaaftan başka nedir ki? .
* Kitap Yorumu;
Kanuni adlı kitabın devam serisi burda da olaylar ve fetihler devam etmektedir özellikle burdaki bölümde Barbaros Hayrettin Paşanın dahil olması ayrı bir keyif okurken lakin sanki biraz akıcılığını yitirmiş gibi hissettim ilk kitaba göre şimdi serinin devamı ve son kitabı Süleyman Han'ı okumaya geçelim keyifli okumalar.