Superman Red Son

9,3/10  (4 Oy) · 
6 okunma  · 
4 beğeni  · 
53 gösterim
“Bu kitabı okumak için yıllarca bekledim ve Millar beni hayal kırıklığına uğratmadı. O bir kez daha çizgi roman endüstrisindeki en özgün seslerden biri olduğunu kanıtladı, ayrıca çizgi roman süper kahramanlarını ne kadar iyi anladığını da. Ve Tanrı aşkına, çizimler şahane.” - KEVIN SMITH Yazar / Yönetmen “Bu enteresan seri, Çelik Adam yankiler tarafından değil de yoldaşlar tarafından yetiştirilseydi ne olurdu sorusunu sorarak popüler klasiğe bir alternatif getiriyor. Kızılken bile Superman cazibesini koruyor. Louis’in ona karşı hiç şansı yok.” -Esquıre- “Millar bu hikâye ile dünyanın en ebedi ikonlarından biriyle devasa bir kumar oynuyor ve kazanıyor.” – -The London Sunday Tımes- “Red Son nesiller arasında köprü kuran ve çizgi romanlar ile onlar hakkındaki filmlerin eski ve yeni okurlar için neden hâlâ taze ve sürprizlerle dolu olduğunu gösteren nadir projelerden biri.” -IFC- “Bu hikâyeyi yazan zekâya şapka çıkarmanız gerek, bunun başka bir yolu yok.” -Aın’t It Cool News- Bakın! Gökyüzünde! Bu bir kuş! Bir uçak! Hayır, o… SUPERMAN! Başka bir dünyadan gelen garip ziyaretçi! Kudretli nehirlerin akışını değiştiriyor, çeliği çıplak elleriyle büküyor... Ve sıradan işçinin şampiyonu olarak Stalin, sosyalizm ve Varşova Paktı'nın genişlemesi için hiç bitmeyen bir savaş sürdürüyor. Tanıdık hikâyeye getirilen bu sarsıcı yorumda, bir Kryptonlu roket gemi Dünya’ya düşüyor ve beraberinde getirdiği bebek günü geldiğinde gezegendeki en güçlü varlık oluyor. Ama gemisi Amerika’ya inmiyor. Smallville, Kansas’ta yetiştirilmiyor. Onun yerine Sovyetler Birliği’ndeki bir kolektif çiftlik onun yeni yuvası oluyor! THE AUTHORITY ve Wanted’ın çok satan yazarı Mark Millar’ın hayal gücünden Superman efsanesine alışılmadık ve farklı bir bakış geliyor. Bu kitap Dave Johnson, Kilian Plunkett, Andrew Robinson ve Walden Wong’un çizimleri, film yapımcısı Tom DeSanto’dan (X-Men, Transformers, Transformers: Revenge of the Fallen) bir önsöz ve Johnson, Plunkett ve Alex Ross’un çizimlerinden oluşan geniş bir eskiz galerisini içeriyor..
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2017
 • Sayfa Sayısı:
  168
 • ISBN:
  9789750839535
 • Çeviri:
  Anıl Bilge
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
NeverMore 
17 Nis 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

normal şartlarda superman'e öyle aşırı bir hayranlığım yok. ama m. miller öyle bir hikaye yazmış ki okumamak elde değil. çizimlerde güzel olunca. red son'a hayran olmamak elde değil. süperman'i stalinle aynı karede görmek çok ilginç.

şengül şahin 
02 Şub 09:26 · Kitabı okudu · 6 günde · 9/10 puan

Çizgiler harika. Mizahı çok sağlam. Çok eğlenerek okudum bir yandan çizimlerin detaylarına epey bakındım. Hikayesi de oldukça yaratıcıydı.

Ali Tuna Alsoy 
 03 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Gerçekten çok iyiydi. Özellikle de o son gerçekten efsaneydi. Çok beğendim. Şimdiye kadar okuduğum en iyi Superman hikayelerinden biriydi. Almanızı kesinlikle tavsiye ederim.