Tutku Oyunları - Yüzleşme Tutku Oyunları Serisi 2

7,9/10  (24 Oy) · 
40 okunma  · 
20 beğeni  · 
558 gösterim
Yüzleşmek cesaret ister!
Nefret ve aşk. İntikam ve güven.
Anthony Rawlings ile Claire Nichols...
Kuralları tutku, esaret ve deliliğin yan yana gelişiyle yazılan, ölümcül bir oyunun iki farklı tarafıydı. Aşkın görünmez tuzağına düşüp, oyunu kaybettiğini düşünen tarafsa Claire'di. Ancak bilmediği bir şey vardı; bazı oyunlar tam da bitti sanıldığı yerde başlardı.

Önce Anthony Rawlings'in baskıcı aşkından ve lüks hapishanesinden, sonrasında ise yeni esaretinden kurtulan Claire Nichols, artık özgür. Öte yandan bu yeni özgürlük çok daha fazla sır, tehlike ve yepyeni bir esaret anlamına da geliyor. Elindeki sorulara alacağı her cevabınsa bambaşka bir bedeli var. Claire bir kez daha düşmanının karanlık gözlerinin içine bakmak zorunda.
Anthony ve Claire için kurallar yeniden yazılıyor.
Bu oyun henüz bitmedi. İkinci rounda hazır olun.
Şimdi sonuçlarla yüzleşme zamanı!
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  9789759999537
 • Orijinal Adı:
  Truth
 • Çeviri:
  Esra Çetin
 • Yayınevi:
  Arkadya Bitter Yayınları
 • Kitabın Türü:
Deniz Atakan 
06 Mar 2017 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 8/10 puan

Yine bir güncelleme mağduru kitabım daha oldu. Truth bitti, 3. kitabı bile okudum, hatta yeni bir kitaba bile başladım ama bu aralar kitap okumaya bile o kadar az zamanım kalıyorki burada güncelleme yapmayı unutmuşum.

Truth ilk kitaptaki faciadan sonra benim için bu seride yeni bir soluk diyebiliriz. Yorumumu okuyanlar bilir ben ilk kitaptan ve Anthony'den açık ve net bir şekilde nefret ediyorum. Bu kitaptaysa ilginç, kendine hakim olmaya çalışan bir Anthony, ayakları üstünde durmaya çalışan bir Claire vardı. E bir yandan da gizem, sır derken bana okutturdu kendini kitap... Tamam ilk kitabın sonu çok iyiydi -ki ben sırf bu son nedeniyle seriye deavm ettim- ama bu kitabı da bayağı beğendim diyebilirim. Olaylar çok başka yerlere ilerledi.

Seri benim için daha iyi ve anlamlı bir hale dönüştü diyebiliriz. Bazı yerler bana fazla uzatılmış gelse de kurgu gayet iyiydi. Herkese iyi okumalar ;)

Pelin Sueda 
 22 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dikkat SPOİLER ! - 1. Kitap Hakkında Spoiler İçerir


Birinci kitabı Claire'in hapishaneye girişiyle bitirmiştik. Yüzleşme ise 14 ay sonrasıyla başlıyor. Claire'in avukatından kız için af talep etmesi için gizlice biri 100.000 $ veriyor. Avukat da şansını deniyor ve o dönem ciddi derecede kanseri olan emekli olacak Vali sırf Tony'den hoşlanmadığı için son görevi olan 10 af dosyasına Claire'i de ekliyor. Ama bunu kimsenin bilgisi olmadan yaptığından Claire hapisten çıkana kadar kimsenin haberi olmayacak.

Tabii af olayını duyan kızımız şaşırsa da kağıtları hemen imzalıyor. Avukatı kimse duymadan onu hızlıca şehirden çıkarma çabasında. Claire kimi arasam, yardım istesem diye düşünürken hapisteyken irtibata geçtiği vefat etmiş eski sevgilisinin nişanlısını arayıp hapisten çıktığını söylüyor. Kızda ona hemen bir uçak ayarlıyor. Tabii, bu şüpheli gelen davranışın gerekçelerini üçüncü kitapta görebiliyoruz ancak.

Daha fazla konuya değinirsem spoiler vereceğim o yüzden susuyorum .İkinci kitap bence daha yavan ve durağandı .Anthony Rawlings ile Claire Nichols...Bizleri bu sefer tek taraflı olan oyundan alıp karşılıklı düellolara davet ediyorlar,Claire nin daha güçlü hissettiği oyunlar başlıyor diyebilirim , maalesef çok kötü bir yerde bitti ama ben 3.sünü de okudum ve yorumu gireceğim genel olarak güzeldi merak gidermek adına tabi ki okunabilir . Bu uzun yorumu okuyacak herkese teşekkürler :)

ROMANTİK AŞK 
30 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tutku Oyunları serisinin ikinci kitabı...
Birinci, kitabın sonunda Claire Anthony'i öldürmeye teşebbüs etekle suçlandığı için hapse giriyor. Tabi ki Anthony'i öldürmeye çalışmadı ama ispatlayanmıyor ve asla suçu kabul etmiyor. Ve hapishaneyken Claire bir kutu geliyor bu kutu da kiler sayesinde gerçekleri öğreniyor Anthony'nin Claire den daha dorusu ailesinin yüzünden bir intikam alınmak için kullanıldığını öğreniyoruz herşey bir oyun ve intikam içinmiş.
Hapishanede olan Claire'i hapisten çıkartmak için bilinmeyen birisi af mektubu yazıyor ve avukata yüklü bir çek (100000 dolar) ile birlikte gönderiyor. Avukatın da hızlı hareket etmesi ve valinin de bu durumu gizli tutması ile Claire sessiz sedasız tahliye olur. O kadar sessiz hareket edilir ki Anthony'nin bile iki hafta sonra haberi olur. Tahliye olan Claire güvenebileceğini düşündüğü Amber'ın yanına Palo Alto'ya gidiyor. Güven duygusunda yanılmayacak , Amber ve kardeşi Harry ile her konuda ona yardımcı olacaklardır. Claire onların yanında kendini toplarken bir yandan da yeni bir hayata başlamaya çalışmaktadır. Anthony'nin kendisine yaptıklarını unutmaz Onun geçmişini araştırmaya başlar ve ondan intikam almaya kararlıdır. Yeni Claire'i kararlı ve güçlü olmaya çalışıyor. Ve kendine güveni tam...
Anthony Claire ulaşıyor ve Onu geri kazanmaya çalışıyor... Anthony değişmiş gibi gözüküyor ama bilemeyiz değil mi?
Kitabı heyecan ve neler olacağını sabırsızlıkla beklerken birden kitap bitiyor ve heyecanla üçüncü kitaba başlarken buluyorum kendimi....

Zeynep 
07 Haz 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

ilk kitabina göre daha durgun bir kitap olmuş. Çıta ilk kitapta yüksek olunca, ikinci kitap vasat kaldi yaninda. ikinci kitapta belli başli bir son yok. Reklama girmis dizi gibi. hikaye ilk kitaptaki gibi çarpitici bir olayla son bulabilirdi.

Nur D. 
 16 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Kahve içmeyi sevdiğini biliyorum. Sana ikram edebilirdim, ancak sana son kez kahve getirdiğim zaman benim için pek de iyi sonuçlanmadı."

Consequences serisi resmi olarak favorilerim arasında! Doğruyu söylemem gerekirse yazarın ilk kitaptaki tempoyu devam ettirebileceğine dair şüphelerim vardı. Ama çok iyi bir ara kitap olmuş. Sadece sonuna yaklaştıkça ben herhalde yazar bir bomba patlatacak öyle bitecek beklentisi içine girmiştim. Meğerse sonu daha çok "yayın süresi bittiği için, gelecek haftaki bölümümüzde kaldığımız yerden devam edeceğiz" şeklindeydi.

İlk kitabın adını çok eleştirmiştim ki hala niye Tutku Oyunları koyulduğunu çözebilmiş değilim. Kitabın içeriğiyle zerre alakası yok. Diğer yandan bu kitabın adı çok iyi oturmuş. Tabii serinin adı Tutku Oyunları olduktan sonra çok bir şey ifade eder mi?

Çevirmen değişikliği olmuş fakat hissedilmiyordu. Yani seriye olumsuz yansıyan bir durumu olmamış, yeni çevirmen altından güzel kalkmış.

Ayrıca yazara girişteki yetişkin içerik uyarı notundan ötürü teşekkür etmek istiyorum! Çok basit bir şey ve takmayan yine takmaz ama o uyarıyı görmek benim açımdan rahatlatıcıydı.

İlk kitap yorumumda Anthony ve Claire'ın arasındaki yaş farkına değinmiştim de yazar bu kitapta onların arasındakine de yaş farkı mı diyorsun sen dedi :D

İçeriğine dair ne söylesem spoiler olur, sadece seri gerçek bir akıl oyunu.

Sabah başlayıp akşam bir hışımla bitirdiğim kitaptır kendisi. Birinci kitapta en heyecanlı yerde pat diye bitince şok olmuştum ama ikinci kitap bende tam bir hayal kırıklığıydı. Kesinlikle Tony'e bir daha dönmesini beklemiyordum. Adam psikopat , sadist ! Okurken bile sinirlerime hakim olamayıp bir kaç defa duvara fırlatıp ''okumuyorum be '' deyip geri okuduğumdur. Sonu mu ? Oda tam bir saçmalık.

Kitaptan 14 Alıntı

Librarian 
12 Nis 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bir kelebeğin kanat çırpışı kadar küçük olan bir şey, dünyanın yarısını etkileyebilecek bir kasırgaya neden olabilir.
Kaos Kuramı

Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig (Sayfa 5)Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig (Sayfa 5)
Evie 
23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir arkadaş geçmişinizi anlayan, geleceğinize inanan ve sizi bugün olduğunuz kişi olarak kabul eden kişidir.

Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha RomigTutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig
Librarian 
12 Nis 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Övgüleri kimin alacağını umursamayan bir adamın, yapabileceği şeylerin ve gidebileceği yerlerin sınırı yoktur.
Charles Edward Montague

Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig (Sayfa 11)Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig (Sayfa 11)
Evie 
23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Istırap en güçlü ruhları ortaya çıkarır; en büyük karakterler kurumuş yaralarla doludur.
~Halil Cibran

Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha RomigTutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig
Zeynep 
 05 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

insanlar kim olduklariyla degil, nasil görundükleriyle kabul görür. Bircoğu üzerine giydigi ceketle değerlendirilir.(Baltasar Gracian)

Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig (Sayfa 161)Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig (Sayfa 161)
Evie 
23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Işık, her şeyden daha hızlı hareket ettiğini sanır, ama yanılır.
Işık ne kadar hızlı hareket ederse etsin, gideceği yere her zaman
ilk önce karanlığın vardığını ve kendisini beklediğini görür.
~Terry Pratchett

Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha RomigTutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig
Zeynep 
 04 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Atasözü
Sırf sen paranoyaksın diye bu, birinin seni takip etmediği anlamına gelmez

Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig (Sayfa 42)Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig (Sayfa 42)
Nur D. 
16 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Kahve içmeyi sevdiğini biliyorum. Sana ikram edebilirdim, ancak sana son kez kahve getirdiğim zaman benim için pek de iyi sonuçlanmadı."

Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig (Sayfa 257)Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig (Sayfa 257)
Evie 
23 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Rüya görürken ya da uyanıkken, sadece bizim için anlamlı olan olayların farkına varırız.
~Jane Roberts

Tutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha RomigTutku Oyunları - Yüzleşme, Aleatha Romig
2 /