Üç Oda Bir Yalnızlık

4,6/10  (5 Oy) · 
13 okunma  · 
3 beğeni  · 
977 gösterim
Hayatı boyunca başarılı bir sanatçı ve anne olmanın hayalini kuran Nora amaçlarını gerçekleştirmek yerine "Üst Kattaki Kadın" ve güvenilir bir insan olarak yaşamına devam etmiş bir ilkokul öğretmenidir, fakat yeni öğrencisi Reza ile onun ebeveynlerini tanıdığı andan itibaren kendini, inançlarını ve benliğini sorgulatan bir varoluş karmaşasının içinde bulur.

Claire Messud'un içtenlikle ve yürek yakan bir üslupla kaleme aldığı Üç Oda Bir Yalnızlık'ta kendinden öte bir dünyaya dahil olmayı arzulayan yalnız bir kadının sürükleyici itiraflarına şahit olacaksınız.

"Edebi anlatımın zekice işlendiği bu roman baştan sona nefes kesen bir okumayı garanti ediyor."
USA Today-

"Sayfalarından tutkunun ve sanatın fışkırdığı bu roman, otantik bir hayatı kucaklamanın heyecanını ve duygu yoğunluğunu gözler önüne seriyor."
-Booklist-

"Pek çok mecra tarafından yılın kitabı seçilen The Emperor?s Children?ın yazarından ustaca işlenmiş bir roman daha."
-The New York Times-

"Büyüleyici ve kusursuz bir anlatım... Messud?un geniş bir tasvir ve hayal gücü var."
-San Francisco Chronicle-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786053482703
 • Çeviri:
  Derya Engin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
sibel murat 
26 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

40'ına yaklaşmış olan Nora, annesinin baskısı ile (ekonomik özgürlüğünün elinde olması sebebiyle) öğretmen olmuş ancak Nora'nın içinde sanata karşı doyulmaz bir istek yatmaktadır. Sosyal hayatı çok aktif olmayan Nora'nın hayatı sınıfına gelen Reza isimli Lübnanlı bir öğrenci ile değişime uğruyor. Sirena (Reza'nın annesi) sanatçıdır. Nora'ya stüdyo açmayı teklif ediyor ve bu süreç içinde Nora, Reza'nın ailesine dahil oluyor. Sürekli iç sesi ile ikilemde kalan Nora okuyucuyu üzüntüye boğduğu gibi sinir de edebiliyor.

Kitaptan 1 Alıntı