Vedaya Zaman Yok

8,9/10  (42 Oy) · 
72 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.398 gösterim
Arkasında iz bırakmayan bir kayıptı o.

Şimdiye kadar... Evde çıt çıkmıyordu. Ne işe gitmeye hazırlanan annesiyle babasının seslerini duyuyordu, ne de okula geç kalan erkek kardeşinin gürültüsünü. Acaba önceki gece yüzünden onu cezalandırıyorlar mıydı? Ders çalışması gerekirken arkadaşlarıyla dışarı çıkmış, dönüşte de babasıyla tartışmıştı. Herkes neredeydi? Neden ailesi ortadan kaybolmuştu?
Bu gizemin üzerinden yirmi beş yıl geçse de, Cynthia'nın kafası hala cevaplanmamış sorularla doluydu. Ailesi öldürülmüş müydü? Yoksa kaçırılmış mıydı? Eğer hayattalarsa onu neden terk etmişlerdi?

"Vedaya Zaman Yok, ara sokaklarda geçen heyecan verici bir macera. Linwood Barclay, tek bir yanlış adım bile atmıyor ve okuru şaşırtmaya devam ediyor. Vedaya Zaman Yok'u gece okumaya başlamayın yoksa bitirene kadar gözünüze uyku girmeyecek demektir."
-Charlaine Harris-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786051420431
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nefise Şahin 
12 Oca 00:47 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 10/10 puan

Harikaydı!

Kitaba dair bir sürü övgü okuduğumda beklentimi sınırlamak istiyorum. Çünkü çok beklenti yükleyip, sonunda hayalkırıklığına uğradığım çok oldu. Bu kitaba yine de her zamankinden bir tık daha fazla beklentiyle başlamıştım ama daha fazlası olduğunu gördüm.

Kitapta dram, polisiye, heyecan; hepsi var. Bir sabah uyanıp, ailesini 25 yıl boyunca bulamayan ve bu 25 yılın sonunda tekrar aramaya başlayan bir kadın.

Ağır bir travmatik olay. Kitabın baştaki konusu bile özgün ve tabiki kitabın tamamı da öyle. Sınav dönemi olmasa ve e pub okumak zorunda olmasam eminim çok daha kısa sürede bitirirdim. O 25 yıl önce birden ortadan kaybolan aileye neler olduğunu kitabı elinize almadan bile merak ediyorsunuz.

Ve kitap boyunca neredeyse şüphelenmediğiniz kimse kalmıyor! Yazar öyle bir kurgulamış ki herkese şüpheyle baktım kitap boyunca. Gerçi, yazarın hilesi olabileceğini de düşünmüştüm ama kitabın heyecanına o kadar çok kendimi kaptırdım ki bu düşünce aklımdan silinmişti bile ve bu yüzden de kitap sonunda ağzım açık kaldı.

Şiddetle tavsiye edilir.