7,3/10  (4 Oy) · 
12 okunma  · 
1 beğeni  · 
525 gösterim
Ünlü Fransız yazar Romain Gary, Fransa'daki edebiyat ortamının lakaytlığına dikkat çekmek için "Onca Yoksulluk Varken" romanını Emile Ajar takma adıyla yazmış ve bu adla ödül kazanmıştı. "Yalan-Roman" da Romain Gary'nin yine Emile Ajar takma adıyla yazdığı dünyaca ünlü romanlarındandır.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2011
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9786051031156
 • Orijinal Adı:
  Agora Kitaplığı
 • Çeviri:
  Roza Hakmen
 • Yayınevi:
  Agora Kitaplığı
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 5 Alıntı

Emrah Kars 
23 Oca 16:26 · Kitabı okudu · 8/10 puan

başlangıç diye bir şey yok. herkes gibi, sıram gelince ben de doğdum, o zamandan beri de bir aidiyettir gidiyor.

Yalan-Roman, Romain Gary (Emile Ajar) (Sayfa 1 - agorakitaplığı)Yalan-Roman, Romain Gary (Emile Ajar) (Sayfa 1 - agorakitaplığı)
Emrah Kars 
 27 Oca 12:56 · Kitabı okudu · 8/10 puan

cezayirli bir tanıdığım var, kırk yıldır çöpcü rolü oynuyor; bir başkası, metroda bilet zımbalama görevlisi, o da günde üç bin kez aynı hareketi yapıyor; rol yapmazsanız asosyal, uyumsuz ya da sinir hastası damgası yersiniz. hatta daha da ileri gidip size bütünüyle düzmece bir dünyada, oynayarak yaşadığımızı söyleyebilirim, ama o zaman da olgunlaşamadığımi düşünürsünüz.

Yalan-Roman, Romain Gary (Emile Ajar) (Sayfa 2 - agorakitaplığı)Yalan-Roman, Romain Gary (Emile Ajar) (Sayfa 2 - agorakitaplığı)
Emrah Kars 
31 Oca 00:10 · Kitabı okudu · 8/10 puan

kendimden kaçmak için her yolu denedim. hatta shavili dilini öğrenmeye bile kalktım; benden fersahlarca uzakta olsa gerekti. çalıştım, çok uğraştım; ama boşuna, shavili dilinde bile kendimi anlıyordum, aidiyet yakamı bırakmıyordu.

Yalan-Roman, Romain Gary (Emile Ajar) (agorakitaplığı)Yalan-Roman, Romain Gary (Emile Ajar) (agorakitaplığı)
Emrah Kars 
31 Oca 21:04 · Kitabı okudu · 8/10 puan

kendimi ben yaratmadım; işin içinde ana-baba kalıtımı, alkolizm, beyin sklerozu ve biraz daha derinde de veremle şeker hastalığı vardı. ama çok daha derinlere inmek gerek, çünkü asıl aşağının bayağısı, ancak ana kaynakta bulunabilir.

Yalan-Roman, Romain Gary (Emile Ajar)Yalan-Roman, Romain Gary (Emile Ajar)
Emrah Kars 
31 Oca 20:48 · Kitabı okudu · 8/10 puan

bu arada, beni anlamayacak ve benim de anlamayacağım birini aramaya devam ediyorum, korkunç bir kardeşlik ihtiyacı içindeyim.

Yalan-Roman, Romain Gary (Emile Ajar) (agorakitaplığı)Yalan-Roman, Romain Gary (Emile Ajar) (agorakitaplığı)