Yanlış Bir Adım Myron Bolitar Serisi 5

8,8/10  (24 Oy) · 
66 okunma  · 
16 beğeni  · 
1.083 gösterim
Sırlarla Örtülü Bir Hayat Masumiyetin Gölgesine Sığınamaz!

Anne sevgisinden mahrum büyümüş Brenda, yıllar içinde kendini geliştirmeyi başarmış, zeki ve güçlü bir basketbol yıldızıdır. Fakat kariyerinde hızla zirveye doğru yol alırken babasının ortadan kaybolmasıyla yapayalnız kalır.

Ünlü spor menajeri Myron, başarılı olduğu kadar güzelliğiyle de dikkat çeken bu oyuncunun yaşamında bir şeylerin gizli kaldığını düşünerek, ailesinin geçmişini araştırmaya başlar ve kendisini esrarengiz olayların içinde bulur. Çünkü ortada birilerinin saklamak için öldüğü, diğerlerinin ise bunu korumak için öldürdüğü bir sır vardır.

Peki, bu sır Brenda'yı yeni bir hayata mı yoksa derin bir hiçliğe mi sürükleyecektir?

"Dedektiflik romanlarının geleceğiyle ilgili kaygılarınız varsa unutun gitsin! Bu iş Harlan Coben'le emin ellerde."
-Michael Connelly-

"Olağanüstü karakterlerin yer aldığı, duygusal bir hız trenindeymiş gibi hissettiğiniz sürükleyici ve mizah yüklü bu kitap Coben'in yeteneğini bir kez daha kanıtlar nitelikte."
-Library Journal-

"Tam bir entrika şöleni! Esprili cazibesinin sınırlarını zorlayan başkarakter Myron Bolitar bundan daha etkili ve hayranlık uyandırıcı olamazdı!

Bir sonraki macerasında neler olacağını merak etmek çok keyifli."
-Kirkus Review-

"Yanlış Bir Adım'da ne ararsanız var: Mükemmel karakterler, sağlam bir konu, tırnak yediren bir heyecan ve Harlan Coben'in harika mizah anlayışı. Dolu dolu zaman geçirmek isteyen herkesin okuması gereken bir kitap!"
-Susan Isaacs-
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  430
 • ISBN:
  9786053481010
 • Orijinal Adı:
  One False Move
 • Çeviri:
  Derya Engin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kumral 
13 Oca 12:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yine soluksuz okuyabileceğiniz bir kitap Harlen Coben' dan Yanlış Bir Adım. İlk sayfalardan itibaren hikayenin akışına kendinizi bırakıyorsunuz. Bir ceset ve bulunmayı bekleyen katil! Sorgula, tahmin et ve çözümle! Ben tahminimde yanıldım ama bir bulmacayı çözmeye çalışırkenki zevki aldım. Polisiye severler bu kitapla tanışın!

mithrandir21 | Uğur 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · 9/10 puan

Edgar, Shamus ve Anthony ödüllerinin üçünü birden ilk kazanan yazar ve yanılmıyorsam da uzun senelerce bu ünvana "tek" olarak sahip olan yazar Harlan Coben'in Myron serisi ile bir romanını okumak büyük ayrıcalık. Tamam belki kitaplarında edebi yön hiç yoktur ama okurken sizi sıkmaz, akıcılığı ve en ince ayrıntısına kadar düşünülüp planlanmış kurgusu ile sizi içine hapseder. Coben okurları artık bir Coben romanı okuyacağı zaman ne okuyacağını bilir: Myron serisi ise bir sporcu kaybolur ve araştırılır, seri dışı romanı ise bir aile üyesi kaybolur ve araştırılır ve mükemmel finali ile sonlanır; final ama ne final, tabir-i caizse finale kadar okuruna yaptığı ters köşeler ile okurunu keyifli bir şekilde yorar en sonunda da sağ gösterip sol vurması ile adeta okurunu nakavt eder ve bu tabirim ile kesinlikle de abartmadığımı düşünüyorum. Coben okuruna tam manası ile şok etkisini yaşatıyor.

Yanlış Bir Adım şu ana kadar okuduğum Myron Serisi içinde bana göre en iyisi diyebilirim. Finali daha bir kapsamlı, daha bir duygu yüklü ve kesinlikle de daha bir temposu yüksekti. Son sözüm ise acaba Martı Yayınları kitap çevrildikten sonra kontrol amaçlı hiç kitabı okumadılar mı acaba? Bazen Myron kendisini sorguluyor, bazen Win Win'e cevap veriyor ya da karakterlerin soyadları karışıp Win Bolitar gibi bir şeyler çıkıyor ortaya. Çevirmen ve baskı hataları çok fazlaydı gerçekten.

Tuncay Canımoğlu 
01 Nis 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Okumak isteyeceğiniz bir kitap. Her sayfasında farklı bir serüven, farklı bir heyecan barındırıyor. Yazar gerek anlatış biçimi, gerekse konuyu ele alış biçimiyle tam bir gerçek yazar olduğunu kanıtlıyor. Henüz okumamış olanlar çok şey kaçırıyorlar :)

elif bingül 
20 May 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Bolitar serisinin 5. Kitabıydı. Myron yine iş başındaydı haliyle. Bu sefer beni çok şaşırttı, jessica'dan başka birinden de hoşlanabiliyormuş demek ki Harlan amcamın satır aralarında aile ve önemine değinmesine ve bunu vurgulamasına bayılıyorum. Yine soluksuz okunacak bir kitap olmuş. Umarım siz de okur ve severseniz. Kitapla kalın.

Kitaptan 3 Alıntı

mithrandir21 | Uğur 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Onlar politikacı," dedi Win. "Onlara kahvaltıda ne yediklerini bile sorsan ya yalan söylerler ya da kaçamak cevap verirler."

Yanlış Bir Adım, Harlan Coben (Sayfa 155)Yanlış Bir Adım, Harlan Coben (Sayfa 155)
Ertap ALTUNKAYNAK 
06 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Saplantı, problemleri bulup çözüm yoluna gitmez, onları yoktan var eder, besler ve güçlendirir.
Ona gülümseyerek cevap verdi. "Belki sadece ilgi çekmeye çalışıyorumdur," dedi.
"Oo?"
"Ya da belki daha fazla seks için numara yapıyorumdur"
Myron'a öyle bir baktı ki, Myron elindeki yemek çubuklarını büktü. "Belki de işe yarıyordur."

Yanlış Bir Adım, Harlan Coben (Sayfa 56)Yanlış Bir Adım, Harlan Coben (Sayfa 56)