Kayıp Myron Bolitar Serisi 9

8,2/10  (56 Oy) · 
245 okunma  · 
37 beğeni  · 
1.868 gösterim
“Heyecan verici bir Myron Bolitar hikâyesi.”
-Borders

“Bolitar severler, hikâyenin her anında kahramanlarına hayran kalacaklar.”
-Publishers Weekly

“Harlan Coben, bağımlılık yapıcı gerilim romanlarını yazmakta çok usta bir kalem ve Kayıp’ta bunu kanıtlıyor.”
-Chicago Sun-Times

“Baş döndürücü bir kurgu ve canlı diyaloglar… Romanın bütün içeriği tam ağzımıza layık bir gerilim: cinayet, aksiyon ve kıvrak zekâ.”
—New York Daily News

Myron Bolitar, ihtiras dolu ilişkilerinin ardından Terese Collins’ten haber almayalı yaklaşık on yıl olmuştu ve Paris’ten gelen telefon, Myron’u tamamen savunmasız yakalamıştı. Terese, ortalardan kaybolmasının sebeplerini açık yüreklilikle kabul ediyordu: hamile kalmak ve hayatında yaşayabileceği en heyecanlı an olan çocuğunu ilk kucakladığı zamanı yaşamak istiyordu. Çocuğu doğduğunda başına gelecek o ölümcül kaza ise herşeyi elinden alıp götürecekti: evliliği, mutluluğu ve en önemlisi kızını.

Eski kocasını öldüren bir şüphelinin Paris’te olduğunu öğrendikten sonra, Terese’nin yapacağı tek bir şey kalmıştır. Myron bu çağrıya cevap verir. Fakat sonradan ortaya çıkan bir delil bütün hikâyeyi alt üst etmeye yetecektir. Terese’nin yıllardır gizlediği aile sırları ve kızının hâlâ hayatta olabilme ihtimali olduğu ortaya çıkacaktır.

Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı ve saldırganların kol gezdiği ülkede Myron ve Terese aynı zamanda yerel güvenlik güçlerinden, Interpol ve Mossad’dan kaçmak zorundadırlar. Çok seri hareket etmeleri gereken ikili, bir yandan Terese’nin uzun zamandır kayıp olan kızına ne olduğunu öğrenmeye çalışırken, bir yandan da gizli gizli hazırlanan global bir planın içinde kaybolup, çıkış yolu arayacaklardır.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9786054335053
 • Orijinal Adı:
  Long Lost
 • Çeviri:
  Elif Sezginci
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dr. Elmyra 
07 Nis 2017 · Kitabı okudu · 19 günde · 9/10 puan

Bolitar serisinin kitaplarından biri olan Kayıp'ta Myron'u 10 yıldır görüşmediği Terese arar ve Paris'e gelmesi için ikna eder. Myron Paris'e adım attığı an polis sorgusuna çekilir ve Myron sebebini anlayamasa da Fransız polisinin gözü artık sürekli onun üstündedir.
Okuduğum Harlan Coben kitapları içinde en iyisiydi diyebilirim. Her anı sürükleyici ve merak uyandırıcı olan kitapta herkeste aynı etkiyi yaratmayacağını bilsem de Myron'un Anne ve babası ile olan ilişkisi, diyaloglarının olduğu bölüm beni baya duygulandırdı.