Kayıp Myron Bolitar Serisi 9

8,1/10  (54 Oy) · 
232 okunma  · 
36 beğeni  · 
1.790 gösterim
“Heyecan verici bir Myron Bolitar hikâyesi.”
-Borders

“Bolitar severler, hikâyenin her anında kahramanlarına hayran kalacaklar.”
-Publishers Weekly

“Harlan Coben, bağımlılık yapıcı gerilim romanlarını yazmakta çok usta bir kalem ve Kayıp’ta bunu kanıtlıyor.”
-Chicago Sun-Times

“Baş döndürücü bir kurgu ve canlı diyaloglar… Romanın bütün içeriği tam ağzımıza layık bir gerilim: cinayet, aksiyon ve kıvrak zekâ.”
—New York Daily News

Myron Bolitar, ihtiras dolu ilişkilerinin ardından Terese Collins’ten haber almayalı yaklaşık on yıl olmuştu ve Paris’ten gelen telefon, Myron’u tamamen savunmasız yakalamıştı. Terese, ortalardan kaybolmasının sebeplerini açık yüreklilikle kabul ediyordu: hamile kalmak ve hayatında yaşayabileceği en heyecanlı an olan çocuğunu ilk kucakladığı zamanı yaşamak istiyordu. Çocuğu doğduğunda başına gelecek o ölümcül kaza ise herşeyi elinden alıp götürecekti: evliliği, mutluluğu ve en önemlisi kızını.

Eski kocasını öldüren bir şüphelinin Paris’te olduğunu öğrendikten sonra, Terese’nin yapacağı tek bir şey kalmıştır. Myron bu çağrıya cevap verir. Fakat sonradan ortaya çıkan bir delil bütün hikâyeyi alt üst etmeye yetecektir. Terese’nin yıllardır gizlediği aile sırları ve kızının hâlâ hayatta olabilme ihtimali olduğu ortaya çıkacaktır.

Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı ve saldırganların kol gezdiği ülkede Myron ve Terese aynı zamanda yerel güvenlik güçlerinden, Interpol ve Mossad’dan kaçmak zorundadırlar. Çok seri hareket etmeleri gereken ikili, bir yandan Terese’nin uzun zamandır kayıp olan kızına ne olduğunu öğrenmeye çalışırken, bir yandan da gizli gizli hazırlanan global bir planın içinde kaybolup, çıkış yolu arayacaklardır.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9786054335053
 • Orijinal Adı:
  Long Lost
 • Çeviri:
  Elif Sezginci
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dr. Elmyra 
07 Nis 2017 · Kitabı okudu · 19 günde · 9/10 puan

Bolitar serisinin kitaplarından biri olan Kayıp'ta Myron'u 10 yıldır görüşmediği Terese arar ve Paris'e gelmesi için ikna eder. Myron Paris'e adım attığı an polis sorgusuna çekilir ve Myron sebebini anlayamasa da Fransız polisinin gözü artık sürekli onun üstündedir.
Okuduğum Harlan Coben kitapları içinde en iyisiydi diyebilirim. Her anı sürükleyici ve merak uyandırıcı olan kitapta herkeste aynı etkiyi yaratmayacağını bilsem de Myron'un Anne ve babası ile olan ilişkisi, diyaloglarının olduğu bölüm beni baya duygulandırdı.

Ceren Acer 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Harlan Coben kalemiyle tanıştığım ilk kitabıydı. Aynı zamanda, kalemine hayran oluşum Kayıp romanı ile başladı diyebilirim. Romanın içeriği beklemediğim bir şekilde bende merak, okuma isteği, heyecan, sabırsızlık hisleri uyandırmıştı. Bu romanı tamamen bitirdiğimden bugüne sıkı bir Harlan Coben takipçisi oldum çıktım. Harlan Coben kalemiyle henüz tanışmamış olan okurlara bu kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum, elinizden düşüremeyeceksiniz bitirene kadar.

Kayıp benzeri kitaplar

Bir okur 
23 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabın olay örgüsü çok güzel. Akıcı ve heyacanlı bir polisiye. Sıkılmadan keyifle okuyup elinizden bırakamıyorsunuz.
Fakat kitaptaki islam ve Arap düşmanlığı insanı rahatsız ediyor. İnsanların bilinçaltını etkilediğini düşünüyorum. Müslümansa/arapsa kötü adamdır mantığını saf bir Amerikalı olarak işlemiş.

tuba artan onat 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

adı gibi kayıp bir kitap, çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. polisiye gibi ama değil, çoksatar gibi ama değil. arada kalmış bence. çok sevmedim. hatta son sayfaları sıkılarak okudum. herhangi bir etki bırakmadı bende.

aea 
13 Oca 2017 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Alttan alttan müslümanlara giydirilen bir kitap. Evet belki müslüman olduğunu iddia eden ve şeriat adında katliam yapan şeref yoksunu gruplar var ama kusura bakmayın ben yine de kişisel algılıyorum.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Vee yine karşınızda Mr. Bolitar...Ve iyi bri aksiyon kitabı idi. Çabuk okudum, sıkılmadım, sonraki sayfayı merakla bekledim.Keyif alarak da bitirdim

cagan okat 
16 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

kurgusu gayet iyi ve sürükleyici bir öyküydü. Özellikle kitabın bir 200 sayfalık bölümünde dünya ile bağlantımı tamamen kestiğimin farkına bile varmadım fakat son bölüm bana ucuz American filmlerini hatırlatsa da ağzımda iyi bir tat bıraktı.

zerrin ayça yılmazer 
27 Şub 2015 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Okumamın üzerinden çok zaman geçmemesine rağmen aklımda ne etkileyici bir kısmı kaldı nede zaman zaman şöyle olsaydı diye düşünceler zihnime aktı. Okuduktan sonra etki etmiyor bence.

Serdar Poirot 
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel bir Myron Bolitar romanı. Myron'un Ali adında bir kadınla ilişkisi vardır ancak bir gün eski ilişkilerinden Terese onu arar ve hayati bir durum için Paris'e gelmesi gerektiğini söyler. Ali ile sorunları olan Myron teklifi kabul eder ve yola çıkar. Terese, eski kocası Nick'in öldürüldüğünü ve 10 yıl önce trafik kazasında öldüğü iddia edilen kızı Miriam'ın yaşadığını iddia eder. Myron, en yakın arkadaşı Win ile beraber onu aramaya başlar ve bu arada Fransız polisi Berleand ile arkadaş olur. Ancak işler göründüğü gibi değildir. İslami bir terör örgütü embriyoları kullanarak terörist yetiştirmektedir ve Terese'in embriyosu ile Carrie adında bir kız yetişmiştir. Ölüm Doktoru lakaplı bu radikal dinci Myron'un peşindedir. Acaba Myron hayatta kalıp bu örgütü çökertebilecek midir? Keyifle ve soluksuz okunan bir roman.

niluferinkitapligi 
 08 Eki 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Öncelikle belirtmeliyim ki;okuduğum Harlan COBEN kitaplarının içinde,konu ve gerilim dozu açısından en iyisiydi "Kayıp".
COBEN'in hemen tüm kitaplarındaki temel karakter Myron BOLİTAR'ın,11 Eylül saldırısı mağdurlarından Ali ile ilişkisi çıkmaza girmiştir ve veda aşamasındadır.Yıllardır haber alamadığı eski sevgilisi Cnn sunucusuTerese'nin kendisini Paris'e davet etmesiyle,uluslararası bir genetik terör ağının ortasına düşmüştür Myron.Gerçeğe ulaşmak için girdiği mücadelede,yine kadim dostu Win ve Fransız polisi Berleand ile birlikte ateşe yürür.Kitabın nerdeyse sonuna kadar emin olduğunuz fail,kitabın sonunda yalnızca figürana dönüşüp,genetik terör en acımasız biçimde karşınıza çıkarsa ne olur?Muhteşem kurgulu bir Harlan COBEN klasiği olur.Keyifle okunur.

Kitaptan 17 Alıntı

YNT 
26 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Madem kayıpları bulmada bu kadar ustayım, neden seni bulamadım peki?"

"Belki yeteri kadar çaba göstermemişsindir."

Kayıp, Harlan Coben (Martı yayınları)Kayıp, Harlan Coben (Martı yayınları)
Dr. Elmyra 
04 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Bir annenin çocuğuna karşı duyduğu sevgi her türlü sevginin üstündedir.

Kayıp, Harlan Coben (Sayfa 185)Kayıp, Harlan Coben (Sayfa 185)
Kenan Oruç 
10 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi

Babam ailesini geçindirmek için eşek gibi çalışıp, hafta sonları arka bahçede barbekü yapmıştı. İste ben de böyle bir hayat istiyordum. Benim de hayatım böyle olmalıydı. Bana sonuna kadar destek olan bir eş, o köhne sıralarda oturmuş kendi oğlumun maçını izlemek, belki bir köpek,evin bahçesinde paslı bir basket potası, cumaertesi günleri Home Dept'ya ve Modell's Sporting Goods'a gidip alış veriş etmek.

Ne demek istediğimi anladınız işte.

Ama işte buradayım. Kırkından gün almış,hâlâ bekâr ve bir aile kuramamış bir adamım.

Kayıp, Harlan Coben (Sayfa 43 - Martı)Kayıp, Harlan Coben (Sayfa 43 - Martı)
YNT 
28 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Eğer Terese öldüyse ona yardım etmen imkansız. Öte yandan eğer ölmediyse aynı senin gibi bir yerde tutulup işkence görüyordur, ki bu durumda da ona yardım etmen imkansız."

Kayıp, Harlan Coben (Martı yayınları)Kayıp, Harlan Coben (Martı yayınları)
YNT 
 26 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazar olan Jessica Culver. Aynı zamanda kalbimi un ufak eden kadındı, ama galiba sonunda ben onun kalbini kırmıştım. Bütün varlığımla sevdim onu ama bu asla yeterli olmadı. Şimdi evli.

Kayıp, Harlan Coben (Martı yayınları)Kayıp, Harlan Coben (Martı yayınları)
neslihan güneş 
13 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yirmili, otuzlu yaşlarda gözünüze uçuk gelen şeylerinin, sizi heyecanlandıranların kırkınıza geldiğinizde aslında acınası birer insan olduğunu görürsünüz.

Kayıp, Harlan Coben (Sayfa 191)Kayıp, Harlan Coben (Sayfa 191)
Yağmur 
01 Şub 20:10 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

William Fitzsimmons.
Dayan biraz. Bil ki şimdiye kadar hiçbir şey canını bu kadar acıtmamıştı.

Kayıp, Harlan CobenKayıp, Harlan Coben
Dr. Elmyra 
04 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Bir ölüyü gömüp üzerine bir işaret koymak...bence yer ihlalinden başka bir şey değil.

Kayıp, Harlan Coben (Sayfa 184)Kayıp, Harlan Coben (Sayfa 184)
2 /