Zor Oyun Myron Bolitar Serisi 3

8,4/10  (44 Oy) · 
109 okunma  · 
30 beğeni  · 
1.190 gösterim
Yaklaşık on yıl önce oyunculuğu bırakan spor menajeri Myron Bolitar, kendini tuhaf ve tehlikeli bir araştırmanın içinde bulur. Gençliği boyunca Myronla yarış halinde olan kolej arkadaşı ve ünlü basket oyuncusu Greg garip bir şekilde ortadan kaybolmuştur

Olayın izini kimseye fark ettirmeden sürmesi gereken Myron, bir spor kahramanının ters giden hayatının bilinmezliklerle dolu akışına kapılırken, tekrar yaşayamayacağı bir geçmiş ve hayati risk taşıyan bir şimdiyle mücadele etmek zorunda kalır.

Coben, esprili tarzından ödün vermeden akıcı bir üslupla yazabilen başarılı bir yazar;
Zor Oyunu okuduğunuzda siz de aynı şeyi düşüneceksiniz.
Publishers Weekly

Baş döndürücü bir aksiyon, sürükleyici diyaloglar ve olağanüstü düğümlerle birbirine bağlanan bu kitabı bir solukta okuyacaksınız.
Toronto Star

Coben, heyecanın doruklara ulaştığı final maçını tüm gücüyle oynarken, sizi de zekice bir oyunun içine
çekmeyi başarıyor."
The Drood Review of Mystery

Cesur ve kurnaz karakterlerine bayılan hayranları, Edgar ödüllü yazar Harlan Cobenin bu romanına bayılacaklar.
The New York Times
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786053480594
 • Orijinal Adı:
  Fade Away
 • Çeviri:
  Selim Yeniçer
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Onur Erol 
 14 Ara 2016 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 7/10 puan

Harlan Coben'nin olay örgüsü kurmaktaki başarısını sanırım kimse inkar edemez. Ancak bazı bölümler gerçekten bana göre çok gereksiz yazılmış kitap fazla uzatılmış gibi geldi. Birde "Başını iki yana salladı" ifadesini yazarın bu kadar çok kullanmasına bir anlam getiremedim. Karakterler zıpkın gibi zeki insanlardan oluşturulmuş. Bu da okuma zevkinizi şüphesiz attırıyor. Ben katili tahmin edemedim gerçekten hiç ummadığım biri çıktı. Olayların gizemli bir şekilde devam etmesi sizi kitabın içinde tutuyor. Ancak bazı karakterler için kitabın sonunda veya ortasında bu kimdi demeniz çok olası. Yani burası zayıf nokta gibi geldi bana. Keyifli okumalar..

Not: Bundan sonra incelemeleri kısa tutmaya karar verdim. Fazla okunmadığını düşündüğüm için saatlerce kafa patlatmanın bir alemi yok sonuçta...

Uğur D. 
12 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bir yazar tüm romanlarında konuyu klasik olarak bir kişinin kaybolması üzerine yazıp nasıl olur da her kitabında birbirinden fazla fazla okutarak veya birbirinden üstün zeka dolu kitaplar yazmayı başarabilir hayret edici gerçekten. Az tasvir, çok diyalog ama kesinlikle nefessiz okuma. Zor Oyun çifte finali ile kesinlikle Coben kitapları arasında yerini ayrı bir köşeye ayırıyor aynen diğer tüm Coben kitapları gibi.

Ceren Acer 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yaklaşık on yıl önce oyunculuğu bırakan spor menejeri Myron Bolitar, kendini tuhaf ve tehlikeli bir araştırmanın içinde bulur. Gençliği boyunca Myron'la yarış halinde bulunan kolej arkadaşı ve ünlü basket oyuncusu Greg'in garip bir şeklide ortadan kaybolmasıyla başlar her şey...
Bitirince çabuk bitti, daha uzun sürseydi dediğim kitaplardan bir tanesiydi. Kendimi Harlan Coben kalemine karşı aç ve doyumsuz hissediyorum her zaman. Yazarın kitaplarını okudukça okuyasım geliyor tabiri caizse. Roman nasıl başladı, nasıl sona erdi anlamış değilim açıkçası. Özellikle yazarın esprili olan kalemi, olay örgüsünün ustaca işlenişi ilgimi fazlasıyla çekmiş bulunmakta. Zor Oyun fevkalade bir seri romanıydı. Unutulmaz karakter Myron Bolitar'a hayranlığım bu seriye ait kitapları okudukça kat kat arttı. Siz de bu etkileyici romanı okumalısınız biran önce.

Yeliz Kaynakcioglu 
03 Haz 14:47 · Kitabı okudu · 8 günde · 9/10 puan

Yazarla ilk tanışma fena gecmedi diyebilirim. Kitabın her sayfasında ayrı bir aksiyon ve heyecan vardi. Yazarın dili gayet akici ve keyifliydi. Konusuna gelince Myron Bolitar 10 yıl önce bir sakatlık nedeniyle basketbol hayatına veda etmiş bir sporcudur. Kariyerine spor menejeri olarak devam ederken bir teklif alır. Eski rakibinin takımında onun yerine oynaması istenir. Ama en büyük sorun eski rakibi olan Gregg garip bir şekilde kaybolmuştur. Esas görevi onu bulmaktır. Olayın izini sürerken eski hayatına duyduğu özlem ve bunun yanısıra hayatının nasil bir tehlikede olduğubu görecektir. Final kısmı ise gerçekten güzeldi. A birde cinayet. Katil kim mi. Tahmin bile edemezsiniz.

İrfan M. 
07 Tem 00:17 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kurgu olarak bana oldukça basit geldi belkide bu tarzı çok fazla okuduğum içindir...size çok fazla bir şey katmasada okunabilir. Espritüel diyaloglar güzeldi. Bayağı güldürdü:) Ha birde dikkatimi çeken başka birşey; yazarın "Başını iki yana salladı" cümlesini sıkça kullanması.:)) Oldukça fazla hemde.:))

Dr. Elmyra 
01 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bolitar serisinin 3. kitabı olan Zor Oyun'da Myron Bolitar'ın eski yıllarda basketboldaki tek rakibi ortadan kaybolur. Bolitar onu ararken geçmişle de yüzleşir.
İlk iki kitabı da beğenmiştim ama bu çok daha sürükleyici ve şaşırtıcıydı.

Serdar Poirot 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Myron Bolitar, Win adında bir arkadaşı, Esperanza adında bir ortağı, Jessica adında bir sevgilisi olan; zamanında Burt Wesson adında biri tarafından sakatlandığı için NBA hayalleri suya düşen bir spor menajeri ve dedektifidir. Basketbolu zoraki bırakışından on yıl sonra Clip adındaki bir kulüp patronu onu takıma alır. Myron NBA'de oynayacaktır ama esas işi kayıp olan Greg adlı oyuncuyu bulmaktır. Greg bir cinayete karışmıştır. Ölen kadın Liz Gorman adında eski bir radikal solcudur ve ilin içinde şantaj vardır. Acaba Myron ve Win bu işi çözebilecek midir? Gerçekte katil kimdir? Myron'un geçmişi ile bu işin ne gibi bir ilgisi vardır? Burt'un sonu ne olacaktır? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.

Halil Korkut 
27 May 15:48 · Kitabı okudu · 7 günde · 8/10 puan

Harlan Coben kitapları, Myron Bolitar dizisi olsun veya dizi dışı herhangi bir kitabı olsun, her zaman çok bilinmeyenli dedektiflik hikayeleridir ki bu size edebi yönden zayıf olacağı öngörüsü oluşturabilir fakat, Harlan Coben'in dedektiflik hikayelerinde şimdi burada ne olduğunu açıklayamacağım farklı yanlar var ve bunlar sizi hikayenin bir parçası yapıyor, kullandığı samimi üslup okuru aynı zamanda duygusallığa da yönlendiriyor. Bu yazar hakkında söylenecek daha çok şey var. Bir dahi. Mutlaka tecrübe ediniz. Kuvvetle tavsiye ederim.

Burcu Mutlu 
22 Ara 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Harlan Coben son derece zekice yazıyor. Sonuna kadar kim iyi kim kötü kim tarafsız anlayamıyorsunuz ve daha heyecanlı hızlı okumaya başlıyorsunuz. Kitap harikaydı. Tüm polisiye severlere öneriyorum...

Kitaptan 11 Alıntı

Murat Sezgin 
17 Haz 00:09 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hayaller asla ölmez. Bazen öldüklerini sanırsın ama aslında yaşlı ve büyük bir ayı gibi sadece kış uykusuna yatmışlardır.

Zor Oyun, Harlan Coben (Sayfa 29 - Martı Yayınları)Zor Oyun, Harlan Coben (Sayfa 29 - Martı Yayınları)
YNT 
03 Tem 12:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Ama ona kumpas kurmadım. Birine zaten yaptığı bir şey için kumpas kuramazsın."

Zor Oyun, Harlan Coben (Martı Yayınları)Zor Oyun, Harlan Coben (Martı Yayınları)
Metin Özdemir 
08 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Hayal gücümüzü harekete geçiren şey sadece kazanmak ve kaybetmek değildir. Asıl önemlisi hikayelerdir. Azim hikayeleri. İrade gücü hikayeleri. Çalışkanlık hikayeleri. Kalp kırıklığı hikayeleri. Mucize hikayeleri. Zafer ve trajedi hikayeleri. Geri dönüş, diriliş hikayeleri."

Zor Oyun, Harlan Coben (Sayfa 65)Zor Oyun, Harlan Coben (Sayfa 65)
Esra'nın Dünyası 
14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yarın top oynamayı bıraksam, hepsi bana kanepelerinin üzerine ekmek kırıntısı saçıyormuşum gibi bakar.

Zor Oyun, Harlan Coben (Sayfa 198)Zor Oyun, Harlan Coben (Sayfa 198)
Kezban Kırgöz 
19 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hayaller asla ölmez.Bazen öldüklerini sanırsın ama aslında yaşlı ve büyük bir ayı gibi sadece kış uykusuna yatmışlardır.Hayal yeterince uzun süre kış uykusunda olursa, o ayı da uyandığında son derece huysuz ve aç olur.

Zor Oyun, Harlan CobenZor Oyun, Harlan Coben
Dr. Elmyra 
01 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kendini çok fazla açmamak, biraz geri durmak, adım adım ilerlemek istiyordu, ancak gönül "dur" dan anlamazdı.

Zor Oyun, Harlan Coben (Sayfa 249)Zor Oyun, Harlan Coben (Sayfa 249)
Ozan 
14 Nis 14:31 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu intikam değil. Denge. İnsanın teraziyi dengede tutma ihtiyacıyla ilgili.

Zor Oyun, Harlan Coben (Sayfa 240)Zor Oyun, Harlan Coben (Sayfa 240)
Metin Özdemir 
06 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Hayat, diye düşündü Myron, şu moral bozucu yaşam sigortası reklamlarından çok da farklı değil.

Zor Oyun, Harlan CobenZor Oyun, Harlan Coben
Metin Özdemir 
 06 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Bir kazanan asla vazgeçmez ve vazgeçen asla kazanamaz !

Zor Oyun, Harlan Coben (Sayfa 74)Zor Oyun, Harlan Coben (Sayfa 74)
Onur Erol 
04 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Şehirde taksi kullanıyor. Bu doğru. New York'ta lanet olasıca bir sarı taksi kullanıyor. Bunun onu sıradan halka yakın tuttuğunu söylüyor."

Zor Oyun, Harlan CobenZor Oyun, Harlan Coben
2 /