Orman

8,2/10  (119 Oy) · 
387 okunma  · 
93 beğeni  · 
2.491 gösterim
Yirmi yıl önce, yaz kampındaki dört genç bir gece yarısı ormana girmiş; sonrasında ikisi ölü bulunmuş, diğer ikisinden de bir daha haber alınamamıştır. Ancak şimdi, hayatları allak bullak olan bu dört aileyi yeni gerçekler beklemektedir.

New Jersey, Essex savcısı Paul Copeland kız kardeşini ve karısını kaybetmenin acısını yüreğine gömmüş, kendini altı yaşındaki kızına adamıştır. Aile hayatının sorumlulukları ve fırtınalı meslek yaşantısı geçmişteki acılarını biraz olsun unutmasına yardımcı olmaktadır. Ancak bir tecavüz davasının izini sürerken ortaya çıkan bir cinayet kurbanı Copeland’in geçmişe gömülmüş sırlarını tekrar toprak üstüne çıkarmak üzeredir.

Bu kurban kız kardeşiyle birlikte ortadan kaybolan kampçılardan biri midir? Kız kardeşi hâlâ hayatta olabilir mi? Copeland yirmi yıl önce, masumiyetini kaybettiği o yaz günü geride bıraktığı her şeyle yeniden yüzleşmek zorundadır. İlk aşkı Lucy, onları terk edip giden annesi, kardeşlerden bile saklanan aile sırları… Copeland neleri toprağın altında bırakacağına ve hangi gerçekleri aydınlığa çıkaracağına karar vermek zorundadır artık.

“Coben hedefi on ikiden vuruyor! Ustaca örülmüş karakterle ve büyük bir gözlem gücünün eseri olan ayrıntılar.”
Publishers Weekly

“Tam bir meydan okuma, başından sonuna kadar keyifli bir yolculuk ve son derece sürpriz bir son!”
Maggie Griffin

Zekice gözlemler, unutulmaz çizgilerle ölümsüzleşmiş karakterler ve sürprizlerle dolu bir kurgu.”
The Atlanta Journal and Constitution

“Hayranları Edgar ödüllü yazar Harlan Coben’ın son romanına bayılacaklar...”
The Midwest Book Review

“Baş döndürücü bir aksiyon. Sürükleyici diyaloglar. Olağanüstü düğümlerle birbirine bağlanan bu kitabı bir solukta okuyacaksınız.”
Toronto Star

“Sürprizlerle dolu asla tahmin edemeyeceğiniz bir son. Harlan Coben gerilim romanlarına yepyeni ve heyecan dolu bir soluk getiriyor.”
The Armchair Detective

“Coben’in karakterleri kelimelerle hayat buluyor. Böyle bir başarı ancak gerçek bir yazım yeteneğiyle mümkün olabilir.”
The Sprinfield Leader
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2009
 • Sayfa Sayısı:
  525
 • ISBN:
  9786055872663
 • Orijinal Adı:
  Woods
 • Çeviri:
  Elif Sezginci
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Murat Sezgin 
06 Şub 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Orman, okuduğum ikinci Harlan Coben kitabı oldu. Elimde tatil sürecinde bitirmek istediğim bir liste olduğu için bazı kitapları hızlı okuyorum. Orman’ı da hızlı okudum ama istemeyerek. Kitaptaki olayların seyri akıcı diyaloglarla sağlanmış. Bir diyalogu okumaya başlayıp bitirdiğinizde en az üç sayfa okumuş oluyorsunuz. Çokça diyalog olduğunu düşünürsek böylece kitabın hızlı okunmasını da anlarız. Hızlı okumaktan bahsetmişken tatilim başlayalı nerdeyse 20 gün oldu. Bu 20 gün içerisinde yaklaşık 4500 sayfa kitap okumuşum. Yaklaşık 20 gün daha tatilim var ve 5000 sayfa okunmayı bekliyor.

Orman. Ağaçların koyu karanlığında yaprakların hışırtılarına gizlenmiş ve ortaya çıkmayı bekleyen sırlarla dolu bir orman. Boyunları bir kulaktan diğer kulağa kadar kesilmiş iki ceset. İki de kayıp genç, Gil Perez ve Camilla Copeland. İki gencin kaybolmasının üstünden yirmi yıl geçmiş. Camilla Copeland'ın abisi Paul Copeland New Jersey'de bölge savcısı. Paul'un kardeşi kayıp. Annesi evi terk etmiş, babası ve karısı da ölmüştür. Hayatta sahip olduğu tek şey altı yaşındaki kızı. Öldürülmüş bir erkeğin cebinden Paul'un adresi çıkar. Dedektifler Paul'u morga çağırırlar. Paul, adamın cebindekilere bakarken tıpkı kız kardeşininkine benzeyen bir yüzük görür. Buna çok şaşıran Paul adamın yüzünü dikkatli incelemeye başlar. Ve adamın Gil Perez olduğunu düşünür. Yüzükle eskiye giden Paul kız kardeşinin yaşayabileceği umuduyla geçmişi kurcalamaya başlar. Araştırdıkça yeni şeylere ulaşacak ve şaşıracak, o şaşırdıkca siz de şaşıracaksınız.

Harlan Coben okumaya Myron Bolitar serisiyle başladım. Orman ile de seri dışı bir kitabını okumuş oldum. Akıcı diyaloglarıyla insanın zihnini yormayan, kitaplarının sonunda ters köşe yapan ve özgün kurgulama tarzıyla Harlan Coben sevdiğim yazarlar arasında. Büyük Vuruş ve Asla Vazgeçme kitapları da elimde. En yakın zamanda okumayı planlıyorum. Polisiye okumayı sevenlere rahatlıkla önerebilirim. İyi okumalar.