Rizzoli & Isles Serisi 10

Sona Kalan

Tess Gerritsen
Herkesin yarası vardır, ama bazılarınınki daha belirgindir… Bambaşka hayatlara ait Claire, Will ve Teddy adında üç masum çocuğun yolları bir anda, hiç beklenmedik bir trajediyle kesişir. Önce aileleri, ardından koruyucu aileleri katledilen bu çocuklar için artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Peki, onları bir araya getiren bu sarsıcı olaylar bir rastlantı mı yoksa birbirleriyle bağlantılı gerçeklerin önemli bir halkası mıdır? Jane Rizzoli ile Maura Isles, katledilen ailelerle ilgili araştırmalarını derinleştirdikçe uzayan sır perdesini aralayabilecek, bu çocukları bekleyen korkunç kaderi değiştirebilecekler midir? Gerritsen her zamanki gibi mükemmel karakterler ve gizemli kurgular yaratmadaki ustalığını konuşturmuş. -The Washington Post- "Rizzoli'nin, günümüzde yazılmış en iyi dedektif karakterlerinden biri olduğu bir kez daha anlaşılıyor." -Fresh Fiction- "Sona Kalan'ı okumanızı yalnızca tavsiye etmiyorum, bana kalırsa kesinlikle okumak zorundasınız." -Lee Child- "Gerritsen asla kendini tekrar etmiyor ve hikâyelerine yeni rotalar çizmekten de çekinmiyor." -Publishers Weekly- "Gerritsen'in günümüz polisiye-gerilim romanlarının öncülerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz." -Providence Journal- (Tanıtım Bülteninden)
Yazar:
Tess Gerritsen
Tess Gerritsen
Çevirmen:
Bahar Çelik
Bahar Çelik
Tahmini Okuma Süresi: 13 sa. 31 dk.Sayfa Sayısı: 477Basım Tarihi: Şubat 2014Yayınevi: Martı YayınlarıOrijinal Adı: Last to Die
ISBN: 9786053482413Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
477 syf.
10/10 puan verdi
·
7 günde okudu
Rizzoli & Isles serisinin 10.kitabı olan Sona Kalan kitabı da bitmiş bulunmakta. Zaten Tess’in kitaplarına, özellikle bu serisine hayranım, bu kitabı da en az diğerleri kadar harika olmuş. Yavaş yavaş sona yaklaşmanın burukluğu var içimde. Okuyun arkadaşlar, Tess Gerritsen kitaplarını, özellikle de bu seriyi okuyun. Bu kitap tam anlamıyla ters köşe oldu. Ayrıca kitapta Sıçan’ı ve Ayı’yı görmek çok güzeldi. Sıçan’ın kurduğu Çakallar kulübüne de aşık oldum diyebiliriz. Kitabın -ve diğer serinin- en sevdiğim tarafı sadece bir olayı çözümlemek odaklı değil, aynı zamanda karakterlerin kişisel yaşamını da ele alması. Bu kitapta da Jane’in babası yüzünden kanser oldum. Her neyse, uzun lafın kısası yine çok güzel sonlu bir kitap oldu. Jane ve Maura’nın arkadaşlığının ilerlemesi güzeldi. Kitabın konusuna gelecek olursak; Teddy’nin koruyucu ailesinin katledilmesi üzerine Jane Rizzoli konuyu devralır. Bu davanın sıradan bir hırsızlık üzerine, ardından cinayete giden bir olay olduğu düşünülür. Fakat daha sonra aynı kaderi yaşamış iki çocuk olan Will ve Claire’in de yolları Teddy ile kesişince davanın basit bir cinayetten öte olduğu anlaşılır. Önce aileleri, ardından da koruyucu aileleri öldürülen bu üç çocuğun yaşadığı ortak kaderin neyin sonucu olduğunu okuyoruz. Tabii sonu hiç tahmin edilemiyor. Ters köşe bir kitap. Kesinlikle 10/10 bir kitap.
Sona Kalan
Sona KalanTess Gerritsen · Martı Yayınları · 20142,806 okunma
Reklam
477 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
8 günde okudu
 Sona Kalan Tess Gerritsen Rizzoli&Isles serisinin 10.kitabı. Serinin sonuna yaklaşırken hem büyük bir merak ve heyecan içerisindeyim hem de bir burukluk ve hüzün. Çok çok severek okuduğum beni, polisyenin tıbbi alanda nasılda güzel ve anlaşılır bir şekilde harmanlanacağını gösteren en iyi serilerden biri olduğunu düşünüyorum. Yazarın kendisi
Sona Kalan
Sona KalanTess Gerritsen · Martı Yayınları · 20142,806 okunma
477 syf.
9/10 puan verdi
·
5 günde okudu
Rizzoli ve İsles Serisinin 10. kitabı olan Last to Die aileleri benzer şekilde öldürüldükten sonra evlatlık verildikleri aileleri de öldürülüp 2.kez aynı olayı yaşayan Claire,Will ve Teddy'nin hikayelerini içeriyor. Kitapta Mefisto Kulübü'nde karşılaştığımız Lilly Saul,Anthony Sansone ve Buz gibi Soğuk'ta Maura'yı kurtaran Sıçan lakaplı Julian Perkins ile tekrar karşılaşıyoruz. Gayet akıcı tarzda yazılmış bu kitapta Maine'de ki çok korunaklı Evensong okulu yine vardır vardır ve Maura Yaz için Julian'ın yanına okula ziyarete gittiğinde oranın Mefisto Kulübü okulup genlellikle yetim çocukların geldiğini anlar ve olayları okuldan çözmeye çalışır ve yavaş yavaş Boston'dan da ayrılmayı düşünür. Crowe ve Rizzoli'de şehir içinde bu üç çocuğun ortak noktasıyla olayları çözmeye çalışırken okulda Teddy'nin de okula dahil olmasından sonra psikaytrist de ölür ve içeride birinin olduğunu anlarlar. Müthiş bir final barındıran kitapta içerideki kişi hiç beklenmedik biri olarak yavaş yavaş ortaya çıkıyor, olayları çözmeye çalışan Julian'ın ekibi de dahil oluyor ve başarılı da oluyorlar ardından yine iyiler kazanıyor.
Sona Kalan
Sona KalanTess Gerritsen · Martı Yayınları · 20142,806 okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.