Sona Kalan Rizzoli & Isles Serisi 10

8,6/10  (100 Oy) · 
271 okunma  · 
82 beğeni  · 
2.098 gösterim
Herkesin yarası vardır, ama bazılarınınki daha belirgindir…

Bambaşka hayatlara ait Claire, Will ve Teddy adında üç masum çocuğun yolları bir anda, hiç beklenmedik bir trajediyle kesişir. Önce aileleri, ardından koruyucu aileleri katledilen bu çocuklar için artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Peki, onları bir araya getiren bu sarsıcı olaylar bir rastlantı mı yoksa birbirleriyle bağlantılı gerçeklerin önemli bir halkası mıdır?

Jane Rizzoli ile Maura Isles, katledilen ailelerle ilgili araştırmalarını derinleştirdikçe uzayan sır perdesini aralayabilecek, bu çocukları bekleyen korkunç kaderi değiştirebilecekler midir?

Gerritsen her zamanki gibi mükemmel karakterler ve gizemli kurgular yaratmadaki ustalığını konuşturmuş.

-The Washington Post-

"Rizzoli'nin, günümüzde yazılmış en iyi dedektif karakterlerinden biri olduğu bir kez daha anlaşılıyor."

-Fresh Fiction-

"Sona Kalan'ı okumanızı yalnızca tavsiye etmiyorum, bana kalırsa kesinlikle okumak zorundasınız."

-Lee Child-

"Gerritsen asla kendini tekrar etmiyor ve hikâyelerine yeni rotalar çizmekten de çekinmiyor."

-Publishers Weekly-

"Gerritsen'in günümüz polisiye-gerilim romanlarının öncülerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz."

-Providence Journal-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  477
 • ISBN:
  9786053482413
 • Orijinal Adı:
  Last to Die
 • Çeviri:
  Bahar Yaldız Çelik
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
09 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Rizzoli ve Maura yine bir aradalar...Clair, Will ve Teddy tamamen farklı yerlerde öz ailelerini ve yaşadıkları bakıcı ailelerinin ölümünden sonra bir okulda bir araya gelirler. Ailelerine yapılan saldırılardan sağ kurtulan bu çocukların peşlerine düşen katilden kurtulmalarına ve neler olacağı ile ilgili merak ile okuyacağınız bir eser...Okumadıysanız tavsiye ederim...

fazi 
18 Mar 13:39 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Rizzoli ve Isles serisinin onuncu kitabı Sona Kalan. Serinin tüm kitapları gibi yine heyecan dorukta. Maura ve Jane'e bu kez daha fazla iş düşüyor. Will, Claire ve Teddy farklı eyaletlerde yaşayan üç küçük çocuktur. Ancak üçünün de hayatı beklenmedik bir olay nedeniyle kesişir. Ailelerinin ve sonra da koruyucu ailelerinin katledildiği olayda sadece onlar sağ kurtulur. Peki sağ kalmayı başarabilecekler mi? Tess Gerritsen yine ustalıkla, serinin altıncı kitabı olan Mefisto Kulübü'nü de içine alarak okunmaya değer bir esere imza atmış. Ve kitabın sürpriz sonu olduğunu da belirtmeden geçmemeliyim.

Ceren Acer 
18 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tess Gerrıtsen'in Rizzoli&İsles serisine ait olan onuncu kitabıdır. Oldukça başarılı, akıcı, okuyanı heyecanlandıran bir havası var. Temposu ilk sayfadan son sayfaya kadar düşmeyen bir romandı. Okurken bitmesin diye ağır ağır okumaya çalıştığım lakin, bir türlü başaramadığım başucu kitaplarım arasında yerini alıyor. Zaten Tess Gerrıtsen'in gerilim türündeki ustalığı yadsınamaz. Henüz okumamış olan okuyuculara rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir kitap. Gerilim türünün vazgeçilmez kraliçesi olan Tess Gerrıtsen'e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca, Martı Yayınevine de teşekkürler.

irem 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tess Gerritsen, hayatım boyunca oturup keyifle okuduğum ilk kitabın yazarıdır, nerede onun kitabını görsem koşar bakarım. Benim kitaplarımın da hepsi Tess'in kitapları neredeyse. Onun satırlarını okumayı seviyorum, gerilimi seviyorum ve bu iki şey de birbirini tamamlıyor.
Kitap hakkında konuşmak gerekirse; gerçekten böyle bir 120li sayfalardan sonra mıydı ne acayip akıcı oluyor, nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. Ben oturup okumaya başlayıp bitirene dek zaman nasıl geçti anlamadım. Bazı yerlerde tekrar tekrar okumanızı gereken, bazı yerlerde gülüp geçeceğiniz, bazı yerlerde -belki biraz- korkacağınız satırlara ev sahipliği yapan koca bir kitap...
Eğer okumadıysanız kesinlikle ama kesinlikle okumalısınız...
Lee Child'in de dediği gibi, "Sona Kalan'ı okumanızı yalnızca tavsiye etmiyorum, bana kalırsa okumak zorundasınız..."

Umut Çalışan 
06 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Tess Gerritsen, tüm kitaplarını takip etmek istediğim bir yazar. Ancak çoğu kitaplarını MArtı Yayınlarının yayınlaması yüzünden sadece Rizzoli&Isles serisine tahammül edebiliyorum.

Sona Kalan da bu serinin şimdilik Türkiye'de yayınlanan son kitabı. Her ne kadar final kısmı biraz zorlama gibi gelse de, genel anlamda sürükleyici, heyecanlı, keyifli bir macera. Birbiri ile tamamen alakasız üç çocuk, ailelerinin öldürülmesinin ardından koruyucu ailelerinin de öldürülmesi ile korkunç bir şok yaşarlar. Bu üç ayrı çocuk arasında bir bağlantı bulunduğuna inanan Dedektif Jane Rizzoli olayı araştırmaya başlar. Klasik polisiye anlatımı ile hızlı, yormayan, sıkmayan, eğlencelik bir kitap. Tek kusuru Martı'dan çıkması. Kaç kitaptır Papaz Daniel'i bu kitapta Baba Daniel olmuş. Durum o derece vahim.

Serinin önceki, beyaz kırmızı tasarımın yerine artık pavyon ışıklarını andıran neon boyalı tasarımdan bu kitaba lacivert sarılı olan düşmüş. Serinin kırmızı, pembeli. morlu olan kitapları da mevcut. Ayrıca kendilerinden çok emin olsalar gerek ciltli versiyonda meraklılar için satışta.

Deniz Bülbül 
28 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Rizzoli ve Isles serisinin en iyi kurgulanmış kitabı diyebilirim,çok akıcı bir kitaptı.İçindeki olaylarların oluşturduğu merak duygusu yüzünden kitabı elimden bırakamadım.

Ducati Monster 696 
13 Ağu 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 9/10 puan

Gerritsen,elindeki kalem değil adeta,bir kalemi,neştere dönüşüyor.Basit ama o kadar da basit değil.
Okurken kapılarınızın kilitli olduğunu bir daha kontrol edeceksiniz.

Nisa Öztürk 
14 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yeni yine yeniden!
Bir Tess Gerritsen klasiği daha. Kitabın başlarında bir anda sizi bir bilmezin içine atıp, okudukça daha da karışık hale gelen olay örgüleri ve hiç tahmin edilemeyecek şekilde karşılaşılan sonlar ile kendi tarzını oluşturan bir yazar ve kitabı. Kitap bittiğinde, okurken aynı zamanda kendi kafanızda çözmeye çalıştığınız olaylar, kurduğunuz komplo teorileri sadece basit düşüncelerden ibaret kalıyor. Ters köşe olmayı, şaşırmayı sevenlerin gerçekten beğeneceği bir kitap. Birbirinden habersiz üç farklı yerden kopan üç ayrı hayat bir olayda nasıl buluşabilir diyorsanız hayal gücünüzü zorlayabilirsiniz.
Keyifli okumalar! :)

Serdar Poirot 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.

Claire, Will ve Teddy adındaki üç çocuğun hayatları trajik bir olayda kesişmiştir. Hem kendi aileleri hem de sonrasında koruyucu aileleri öldürülmüştür ve bu çocuklardan ikisi Anthony Sansone'un okulu Eversing'de kalmaktadır. Teddy'ye yapılan saldırı ile Rizzoli de olaya dahil olur. Maura da okula manevi oğlu Sıçan'ı ziyarete gitmiştir. Bir katil çocukların peşindedir. Rizzoli ve Frost'un yaptığı araştırmalar üç ailenin birbiri ile ilişkili olduğunu ortaya çıkarır. Ayrıca Kordak ile Angela'nın ilişkisine baba Rizzoli Frank itiraz etmektedir. Katil kimdir ve Rizzoli çocukları koruyabilecek midir? Maura ile olan ilişkilerini düzeltebilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Hakan Aktaş 
26 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Rizzoli & Isles serisinin onuncu kitabı. Serinin her kitabında olduğu gibi bu kitabında da olaylar güzel anlatılmış. Kitap üç farklı çocuğun yaşadıkları trajedi sonucu bir araya gelmelerini anlatıyor. Tabi bu işin meydana gelişini bizim gözde ikilimiz Jane ve Maura araştırmaya başlıyor. Güzel ve zevkli bir kitap. Serinin her kitabını beğenerek okuduğum gibi bu kitabını da beğenerek okudum. Tavsiye ettiğim bir eser. Keyifli okumalar.

2 /

Kitaptan 38 Alıntı

pandanın kitaplığı 
06 Oca 20:40 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kan bile hatıralardan daha kolay siliniyor.

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 475 - Martı)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 475 - Martı)
pandanın kitaplığı 
01 Oca 22:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

...hayatta kendisinden başka hiç kimseye güvenmemeyi öğrenmişti.

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 92 - Martı)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 92 - Martı)
pandanın kitaplığı 
29 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Bir gereksiz bilgi sahibi olanlar vardır," dedi, "bir de hayatın gerçeklerini bilenler."

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 64 - Martı)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 64 - Martı)
pandanın kitaplığı 
04 Oca 18:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Değer verdiğim insanlara hep aynı şey oluyor."
"Ne oluyor?"
"Beni terk ediyorlar."

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 271 - Martı)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 271 - Martı)
pandanın kitaplığı 
31 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"İnsanlar birbirini kollamazlar, Will çünkü tek umurlarında olan kendileridir."

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 107 - Martı)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 107 - Martı)
pandanın kitaplığı 
04 Oca 18:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Öfke, tıpkı hayat yolunda ilerlememizi sağlayan yakıt gibi.

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 268 - Martı)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 268 - Martı)
pandanın kitaplığı 
02 Oca 18:31 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

...annelik beraberinde bir dolu kâbusu da getirir.

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 46 - Martı)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 46 - Martı)
Emre AYDOĞAN 
20 May 15:48 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aileni bir kez kaybetmek yeterince kötüyken, her şeyi sil baştan yaşamak...Bu hiçbir çocuğun kaldıramayacağı kadar ağır bir acı...

Sona Kalan, Tess GerritsenSona Kalan, Tess Gerritsen
pandanın kitaplığı 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ama işte buradaki risk, insanın medeni davranışları terk etmesiyle birlikte kendisinin de bir caniye dönüşecek olmasıdır.

Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 6 - Martı)Sona Kalan, Tess Gerritsen (Sayfa 6 - Martı)
4 /