Diriliş (Rizzoli & Isles Serisi 11)

·
Okunma
·
Beğeni
·
8116
Gösterim
Adı:
Diriliş
Alt başlık:
Rizzoli & Isles Serisi 11
Baskı tarihi:
Mayıs 2015
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053486411
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Die Again
Çeviri:
Cumhur Mısırlıoğlu
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
"Bir daha yaşayabilmek için iki kere ölen benim."

Her şey, usta bir avcı olan Leon Gott'un, evinin garajında ölü bulunmasıyla başlar. Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles bu esrarengiz ölümün detaylarını araştırdıkça aralarında benzerlikler bulunan diğer vakalara ulaşırlar. Nihayetinde, yaptıkları araştırma onları altı yıl önce bir safari sırasında Afrika'da işlenen turist cinayetlerine kadar götürür.

Gözü pek ikilinin, katliamların ardındaki sır perdesini kaldırmak için o lanetli safariden kurtulabilen tek kişiye, Millie Jacobson'a ulaşmaları gerekir. Ancak genç kadın hâlâ tehlikede olduğunu düşünmektedir ve hayatta kalma mücadelesi vererek geçirdiği günleri hatırlamak istemiyordur. Bu yüzden Rizzoli ve Isles için, Millie'yi ikna etmek ve bu sıra dışı cinayetleri aydınlatmak düşündükleri kadar kolay olmayacaktır.

"Tess Gerritsen'in sırlarla dolu cinayetleri konu alan romanına Afrika'nın yırtıcı hayvanları ve vahşi doğası şahitlik yapıyor. Nefes kesici bir Gerritsen romanı daha okumaya hazırlanın."
-Amazon-

"Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles sıra dışı ve aklın sınırlarını zorlayan cinayet vakalarını aydınlatmak için yine iş başında."
-Washington Post-

"Olay kurgusuyla okuyucularını her seferinde ters köşe yapmayı başarabilen Tess Gerritsen'den yine elinizden bırakamayacağınız, adrenalin dozu yüksek bir gerilim fırtınası daha."
-Los Angeles Times-
(Tanıtım Bülteninden)
464 syf.
·6 günde·9/10
Leon Gott'un, evinin garajında ölü bulunmasıyla başlar her şey. Altı yıl önce bir safari gezisindeki cinayetinde bağlanmasıyla, kitabı daha bir heyecanlı okumaya daldım. Her sayfası ayrı bir güzel ve merak dolu..Sanki ben yaşıyorum olayları.. :) Biraz maceraya ne dersiniz? :)
464 syf.
·Beğendi·10/10
Ve işte bir Tess Gerrıtsen romanı daha... Rizzoli&İsles serisinin on birinci serisine ait olan Diriliş romanını da an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Yazarın yine kusursuz ve oldukça ürpertici kalemi vardı. Roman bitinceye kadar elimden düşüremedim ve ipuçlarından katili bulmaya zorladım kendimi Jane Rizzoli ile birlikte. Ama her zamanki gibi yazar katilin kim olduğunu kaleme dökene kadar yanlış tahminde bulunduğumu fark ettim. Afrika'nın vahşi doğasını ve aynı zamanda yazarın kalemine yansımış olan hayvanlar alemini ister istemez benliğime kazıdım. Serinin on birinci kitabında Tess Gerrıtsen kalemine daha da bir çeşitlilik katmış, bu belgesel tadında gerilim romanını biz okurlara sunarak. Diriliş romanının etkisinden kolay kolay çıkabileceğimi düşünemiyorum açıkçası. Millie Jacobson sevdiğini, aşık olduğunu sandığı Richard'ın macera merakı yüzünden, düzenlenen Afrika'daki bir safari gezisiyle başlar gerilimli dakikalar... İlk sayfadan son sayfaya kadar dolu dolu bir gerilim fırtınası yaşatmayı başarmış yine yazar okuyuculara. Katil hiç aklınızın ucundan bile geçiremeyeceğiniz bir kişi çıkacak. Tam tahmin ettiğim kişi katil, buldum diyorsunuz ama yanlış bir iz üstünde olduğunuzu göreceksiniz. Jane Rizzoli ile katili aramaya hazırsanız ve de gerilimli dakikalara itirazınız yoksa uzun bir araştırma sizleri bekliyor. Yazara ve Martı Kitabevine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Harika bir romandı, kapak tasarımından, zekice kurgulanmış olay örgüsüne varana dek. Umarım on ikinci serisi de çıkar. Bu yazarın romanlarına karşı her zaman doyumsuz hissetmişimdir kendimi.
464 syf.
·3 günde·9/10
Rizzoli & Isles Serisi'nin 11. kitabı olan ve serinin son kitaplarından olan Diriliş ( Die Again ) kitabı usta bir avcı olan Leon Gott'un evinde ayaklarından tavana asılı ölü olarak bulunması ve ortadan soyu tükenmekte olan bir kaplan türünün kayıp olmasıyla başlar. Karnı deşilmiş olan Leon Gott'un birde , Elliot Gott adındaki oğlu olduğu fakat Elliot’ ın da, altı sene önce Afrika’da bir safarideyken grubuyla beraber rehberleri Johnny Posthumus’un saldırısına uğramış veya muhtemelen öldüğü ya da kayıp olduğu tahmin edilmektedir ve o safari gezisinden sadece Millie adlı birinin kurtulduğu günyüzüne çıkmıştır. Kitap arada o günlere giderken kimi zaman ise günümüze gelmektedir.

Çin asıllı Amerikalı bir yazar Tess Gerritsen'in çok araştırma yaptığını anladığımız kitapta Maura ve Jane kimi zaman hayvanat bahçesine gidip kaplanı ona verenlerle konuşurken kimi zaman başlka araştırmalar da yaparlar ve Millie'nin ölmediğini öğrendikten sonra Afrika'ya yerleşmiş olan Millie'yi Boston'a getiriler ve katili uzun bir araştırma sonucu bulurlar ama katili bulma yolunda ki yol çok karmaşıktır ve katil kitabın bazı yerlerde kendini belli etse de beklemediğimiz bir kişidir.
464 syf.
Millie... Gitmek istemediği ama sırf sevdiği adam olan Richard ' ın isteğiyle , hayatını değiştireceğinden habersiz olduğu bir safari gezisine katılır. Ilk başlarda , duş ve lavabonun olmamasından başka, sorun yoktur. Ama daha sonra , herşey değişecektir . Artık, sorunu duş ve lavabodan çok daha ciddidir. Millie , artık Afrika da , leoporların , sırtlanların ve daha birçok vahşi hayvanın arasında hayatta kalmaya çalışacaktır .
Hiçte kolay olmayacak olan bu mücadeleden Millie , kurtulmayı bir şekilde başaracaktır. Ama , geçmişi Millie ' yi bırakmayacaktır.
Kendisini rahat bırakmayacak olan geçmişi , yaşadıklarının çok daha farklı sebeplerden geldiğini , Millie ' ye gösterecektir.

Her sayfasında , kitaba ve de yazara hayranlığım kat kat arttı. Eğer okumayan varsa , elindeki kitabı bırakıp bu kitapa başlasın derim . Ben , ne desem de bu kitabın muhteşemliğini anlatsam bilemiyorum doğrusu . Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. :)
464 syf.
·10/10
Millie, sevgilisi Ricard 'ın en büyük hayali olan Afrika Safarisine katılmayı nasıl kabul etmiş olduğunun şokunu henüz atlatamamıştı.Nede olsa o sevgilisinin her dediğini yerine getiren uysal kızdı ve bu yüzden onun fikrinin hiç bir önemi yoktu.Dünyanın farklı yerlerinden onlara katılan kamp arkadaşları ile birlikte yedi kişilerdi.Rehberleri olan Jonny onlara bu vahşi doğada çadırları ve kamp yerlerinde bu kadar yırtıcı hayvanların arasında nelere dikkat ederek hayatta kalabileceklerini sürekli hatırlatıyordu, taki bir sabah arkadaşlarının birini sırtlanların parçalayarak avladıkları görene kadar....
Boston'da işlenen bir cinayet Rizzoli ve Isles'i yine biraraya getirmişti.Ünlü tahitçi Leon Gott garajında ayakları tavana asılmış ve iç organları boşaltımış bir şekilde ölü bulunmuştu.Soruşturma derinleştikçe olayın altı yıl önce Afrika Okavango Deltası Botswana'da ki kamp yerinde kaybolan ve öldürülen altı turist ile bağlantısı olabileceğini ortaya çıkarıyordu....
Muhteşem bir kurgu,Tess hayranlarını büyülemeye devam ediyor...
464 syf.
·8/10
Serinin çıkan bütün kitaplarını okudum ve hiçbiri bende hayal kırıklığı yaratmadı, bu kitap dahil.Yazar kendini aşmıştı bence konu açısından.İlginç bir konuydu safari.Tess Gerritsen'ın kitaplarında genelde kurtulan kurbanın düşüncelerine de yer veriliyor ki bence bu okuyucu açısından çok yararlı bir şey.Olayın derinliğini kavramış oluyoruz.Gerçekten beğenerek okudum.
464 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Gerilim ve polisiye kitaplarını sevdiğim için bir öneri üzerine alıp beğenerek okudum. Yazarın dili o kadar akıcı ki hemen bitiyor kitap. Zaten o kadar aksiyon, gerilim, sorular, şüpheliler var ki kitap sizi sürüklüyor kendi derinliklerine.
Diriliş Rizzoli&Isles serisinin 11. Kitabıymış ama serisiyle çok fazla bağlantısı olmadığı için kolayca anlaşılabiliyor. Polisiye ve gerilim tarzı seviyorsanız Tess’in kitaplarını kesinlikle tavsiye ederim. Sevgiyle ve kitapla kalın
464 syf.
·Puan vermedi
Yine nefesimi kesen bir Tess Gerritsen klasiği. Muhteşem bir kurgu, muhteşem tasvirler. Televizyon izler gibi akıp giden çöller, vahşi hayvanlar, katiller. Kendimi bu denli olayların içinde bulduğum başka bir kalem daha yok bu kadar net söylüyorum. Yazarın anlattığı rüzgarı bile tenimde hissediyorum. Tess Gerritsenin mesleğinin bu muhteşem kitaplardaki rolü yadsınamaz bence. Sıradaki Tess Gerritsen klasiğini iple çekiyorum. Polisiye hiç okumadıysanız nirvanaya direk geçiş yapacağınız bu yazar ile başlayabilirsiniz :)) Keyifli okumalar.
464 syf.
·10/10
Rizzoli ve Isles hayranları için parlak bir hikaye daha. İkili, arka planda yıllardır süren özel yaşantılarını okurla paylaşmaya devam ediyor. Daha önceki olaylara da göndermeler yapılıyor. Bu sefer vaka bambaşka : "leopar adam". Vahşi yaşam ve insanın manzaradaki yeri oldukça iyi resmedilmiş. Tabii ki katil okura empoze ediliyor gibi gösterilen karakter değil, çünkü yazarın stilini biliyorsanız, okurun değil, olay kahramanlarının inandığı bir kurgu olduğunu göreceksiniz. Kolay tahmin edilen son diyerek yazara haksızlık etmeyelim, aynı gün içinde kitabı bitiremezdim yoksa...
464 syf.
Sen ne güzel bi detaysin kapaktaki gozler... Allahim mukemmeldi tek kelimeyle tess yine yapmış yapacağını son romanında ne kadar sıkılsam da bu mükemmeldi. Hala okumadiysaniz okuyun icerik hakkinda ipucu vermek istemiyorum merakınız artsın
464 syf.
·Beğendi·10/10
Harika bir Tess Gerritsen kitabı okudum.
Tek kelime ile bayıldım! Rizzoli&İsles serisi.
Yazarın kalemine hayranım zaten, kurgusu, olay örgüsü, betimlemeleri ile okurları harika bir yolculuğa çıkarıyor. Aksiyon, gerilim, macera ne arasanız var kitapta.
Okurken adeta içinde kayboldum, onlarla gerilip, her seferinde olayları çözdüm dedim, fakat bambaşka bir hal aldı.
Leon Gott'un evinin garajında ayaklarından tavana asılı olarak ölü bulunması ile başlıyor macera.
Altı yıl önce safari gezisinde yaşanan cinayetler ile bağlantısı da olduğu ortaya çıktığında daha bir heyacan ile okunuyor.
Altı yıl önce ki safari gezisinden bitik bir halde kurtulan tek isim Millie Jacobson isimli bir kadındır.
Millie Jacobson kendine yeni bir hayat kurmuş fakat kabuslarından ve korkularından kurtulamamıştır.
Üstelik katili yakından tanıyan tek kişi olarak görülmektedir

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Diriliş
Alt başlık:
Rizzoli & Isles Serisi 11
Baskı tarihi:
Mayıs 2015
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053486411
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Die Again
Çeviri:
Cumhur Mısırlıoğlu
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
"Bir daha yaşayabilmek için iki kere ölen benim."

Her şey, usta bir avcı olan Leon Gott'un, evinin garajında ölü bulunmasıyla başlar. Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles bu esrarengiz ölümün detaylarını araştırdıkça aralarında benzerlikler bulunan diğer vakalara ulaşırlar. Nihayetinde, yaptıkları araştırma onları altı yıl önce bir safari sırasında Afrika'da işlenen turist cinayetlerine kadar götürür.

Gözü pek ikilinin, katliamların ardındaki sır perdesini kaldırmak için o lanetli safariden kurtulabilen tek kişiye, Millie Jacobson'a ulaşmaları gerekir. Ancak genç kadın hâlâ tehlikede olduğunu düşünmektedir ve hayatta kalma mücadelesi vererek geçirdiği günleri hatırlamak istemiyordur. Bu yüzden Rizzoli ve Isles için, Millie'yi ikna etmek ve bu sıra dışı cinayetleri aydınlatmak düşündükleri kadar kolay olmayacaktır.

"Tess Gerritsen'in sırlarla dolu cinayetleri konu alan romanına Afrika'nın yırtıcı hayvanları ve vahşi doğası şahitlik yapıyor. Nefes kesici bir Gerritsen romanı daha okumaya hazırlanın."
-Amazon-

"Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles sıra dışı ve aklın sınırlarını zorlayan cinayet vakalarını aydınlatmak için yine iş başında."
-Washington Post-

"Olay kurgusuyla okuyucularını her seferinde ters köşe yapmayı başarabilen Tess Gerritsen'den yine elinizden bırakamayacağınız, adrenalin dozu yüksek bir gerilim fırtınası daha."
-Los Angeles Times-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 1.273 okur

  • Navruz Erciyas
  • sahra timurlenk
  • Emre Yol
  • Kadir Alkasi
  • Arzu yıldrım
  • Sude nur
  • Zulkarneyn emre
  • Emre öztürk
  • Yaşar DEMİR
  • Cemal Selanik

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.3
14-17 Yaş
%7.4
18-24 Yaş
%23.5
25-34 Yaş
%24.9
35-44 Yaş
%29
45-54 Yaş
%12
55-64 Yaş
%0.9
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%79.5
Erkek
%20.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%39 (168)
9
%27.1 (117)
8
%22 (95)
7
%7.7 (33)
6
%2.3 (10)
5
%0.9 (4)
4
%0.5 (2)
3
%0.5 (2)
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları