Geçmişle Dans

8,5/10  (34 Oy) · 
106 okunma  · 
24 beğeni  · 
1.264 gösterim
Toprağın altına gömdükleriniz, bir gün ortaya çıkarsa...

Buram buram tutku kokan karanlık salonları geride bırakmış;
şimdi iki çocuğu, harika bir kocası ve konforlu bir hayatı olmasına rağmen yine de eskiye özlem duyan bir kadın...

Çok yetenekli bir belgesel fotoğrafçısıyken, kırklı yaşların sonunda sahte paparazzilik yapmak zorunda kalan bir adam...

Ve yıllardır çözemediği tozlu bir dosyanın ısrarla izini süren bir dedektif...

Seri cinayetlerin bir araya getirdiği Megan, Ray ve Broome'un önünde zor günler vardır artık. Hak ettiğine inandığı adamları öldüren, böylece bu adamların hayatlarını mahvettiği kızlara ikinci bir şans tanıdığına inanan, kendince doğru sebeplere sahip bu katil, acaba bu üç insanı alt edip kanlı macerasına devam edebilecek midir?

"Günümüzün en iyi gerilim ve gizem ustası kim diye sorarsanız, kesinlikle Harlan Coben derim."
Dan Brown

"Ustalıkla yazılmış bir roman. Zekâ ve ironiyi bir arada kullanan Harlan Coben, düzen ve kaos ikilemini muhteşem bir şekilde yansıtarak, bilinçaltımızda yaşadığımız bitmek bilmeyen savaşı başarılı bir şekilde satırlara dökmüş."
Publishers Weekly

"Çağımızın polisiye/gerilim romanlarına verilebilecek hiç kuşkusuz en iyi örneklerden biri. Şok edici aksiyon sahneleri bu romanı mükemmel kılıyor."
Booklist

"Harlan Coben, okurları ilk sayfadan itibaren kitabın içine çekmeyi başaran bir yazar. Hayranlarının sabırsızlıkla beklediği bu roman, onunla yeni tanışacaklar için de güzel bir başlangıç olacaktır."
Library Journal

"Farklı hayatların muhteşem kesişmesine tanık olacağınız bu roman, geçmişin gölgesinde kalmış karanlıkların ne denli ustalıkla ortaya çıkarılabileceğini gözler önüne seriyor."
The New York Times
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  477
 • ISBN:
  9786053480235
 • Orijinal Adı:
  Stay Close
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bence kusursuz, profesyonel, zekice diyebileceğim bir Harlan Coben romanı daha... Romanı çok büyük istek ve merakla alıp okumuştum. Alıp okuduğuma pişman ettirmedi yazar her zamanki gibi. Karakter tasvirleri çok gerçekçi ve olay örgüsünü tamamlayıcı niteliğe sahipti. Bu da benim karakterlerle ve olay örgüsü ile çabuk bir şekilde bütünleşik olmamı sağladı. Kitaptaki her olayın, karakterlerin birbirini tamamlıyor olması, yazarın kalemini de güçlü kılmıştır. Kitabı okurken zaman kavramını unuttum. Adeta çok hızlı bir şekilde, su misali sayfa akıttım. Yazarın kalemi yine oldukça akışkan ve yerindeydi. Siz de benim gibi macera romanlarını seviyorsanız, yazarın kalemini başarılı buluyorsanız kesinlikle kaçırılmayacak bir roman. Yazara ve Martı Kitabevine teşekkür ederim.

Nezrin Emirova 
08 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk defa bir Harlan Coben kitapı okudum. Ve Harlan Coben beni kalemine hayran bıraktı. Muhteşem bir kurgu, olaylar o kadar güzel yazılmış ki, okurken hiç sıkılmadım. Kesinlikle tüm kitaplarını okuyucam.

Esma Ünal 
02 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Şaşırtıcı" bu kitap için en iyi tanım bence. Kitap polisiye, gerilim, cinayet dalında en üst noktalarda diyebilirim. Sonuna kadar soluksuz okuduğum kitapta geçmişte yaşanılan şeylerden ne kadar kaçarsak kaçalım bizi daima bulacağını; evli iki çocuk annesi bir kadın, fotoğrafçı bir adam ve senelerdir bir cinayet içerisinde debelenip duran bir dedektifin hayatlarının seri cinayetlerle kesişmesini konu alıyor. Kitap akıcı ve gayet açık bir dille yazılmış. Kitabın sonu ise çok şaşırtıcı bir şekilde sonlandırılmış. Son olarakta okumayı düşünen herkese tavsiyem...

ebru tepe 
18 May 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Aslında tam bir polisiye dedektiflik filmi olabilecek bir kitap. Tüm karakterler sizi kendine çekiyor ve onların ruh hallerini hissediyorsunuz. Tabi bunları yaparken olaylar çizgisi sizi bire birer içine çekip merakla ilerliyorsunuz. Aslında başından beri tahmin ettiğim kişi çıktı ama siz bana bakmayın tahmin işlerinde iyiyimdir :)

Kitaptan 9 Alıntı

" insanlar cevaplara ihtiyaç duyardı. Açıklama isterdi. Broome , umudun harika bir şey olabilecegini biliyordu .Ama umut her gün insanı tekrar tekrar yıkabilirdi de . Umut hayattaki en zalim şeydi . "

Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 41)Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 41)
Esma Ünal 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Konu beyne gelindiğinde eski deyişe inanırım: Ya kullan ya da kaybet."

Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 246)Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 246)

Eğer aile hayatı insanı hep mutsuzluğa götürüyorsa, neden hala bunun peşinde koşulduğunu merak ediyordu. Bunu düşünmüş ve aslında sorunun hayalin boşa çıkması değil, hayali kuranların yanlış davranması olduğunu anlamıştı.

Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 383)Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 383)
Esma Ünal 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"İnsan, suçluluğu kanıtlanana kadar masumdur diye biliyorum."

Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 240)Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 240)
Esma Ünal 
29 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Korkmak kötüydü ama kendini çaresiz hissetmek daha kötüydü.

Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 76)Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 76)

Bazı insanlar belayı kendine çekerdi. Bazı insanlar, hayat onlara çok kolay bir yol çizmiş olsa da, her şeyi berbat etmenin bir yolunu bulurdu.

Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 13)Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 13)

Broome, umudun harika bir şey olabileceğini biliyordu. Ama umut her gün insanı tekrar tekrar yıkabilirdi de. Umut hayattaki en zalim şeydi.

Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 41)Geçmişle Dans, Harlan Coben (Sayfa 41)
Nezrin Emirova 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Onunla ilgili çok şey değişmişti ama biri değişmemişti; fotoğraf makinesine duyduğu ihtiyaç. Fotoğrafını çekmediği takdirde bir şeyi gerçekten görüp kavrayamıyordu. Dünyayı objektiften görüyordu. Çoğu kimse için bir şey görmedikleri, duymadıkları, koklamadıkları, tatmadıkları sürece var olamazdı. Onun için tam tersiydi; fotoğraflayana kadar hiçbir şey gerçek değildi."

Geçmişle Dans, Harlan CobenGeçmişle Dans, Harlan Coben