Geçmişle Dans

8,4/10  (36 Oy) · 
112 okunma  · 
24 beğeni  · 
1.324 gösterim
Toprağın altına gömdükleriniz, bir gün ortaya çıkarsa...

Buram buram tutku kokan karanlık salonları geride bırakmış;
şimdi iki çocuğu, harika bir kocası ve konforlu bir hayatı olmasına rağmen yine de eskiye özlem duyan bir kadın...

Çok yetenekli bir belgesel fotoğrafçısıyken, kırklı yaşların sonunda sahte paparazzilik yapmak zorunda kalan bir adam...

Ve yıllardır çözemediği tozlu bir dosyanın ısrarla izini süren bir dedektif...

Seri cinayetlerin bir araya getirdiği Megan, Ray ve Broome'un önünde zor günler vardır artık. Hak ettiğine inandığı adamları öldüren, böylece bu adamların hayatlarını mahvettiği kızlara ikinci bir şans tanıdığına inanan, kendince doğru sebeplere sahip bu katil, acaba bu üç insanı alt edip kanlı macerasına devam edebilecek midir?

"Günümüzün en iyi gerilim ve gizem ustası kim diye sorarsanız, kesinlikle Harlan Coben derim."
Dan Brown

"Ustalıkla yazılmış bir roman. Zekâ ve ironiyi bir arada kullanan Harlan Coben, düzen ve kaos ikilemini muhteşem bir şekilde yansıtarak, bilinçaltımızda yaşadığımız bitmek bilmeyen savaşı başarılı bir şekilde satırlara dökmüş."
Publishers Weekly

"Çağımızın polisiye/gerilim romanlarına verilebilecek hiç kuşkusuz en iyi örneklerden biri. Şok edici aksiyon sahneleri bu romanı mükemmel kılıyor."
Booklist

"Harlan Coben, okurları ilk sayfadan itibaren kitabın içine çekmeyi başaran bir yazar. Hayranlarının sabırsızlıkla beklediği bu roman, onunla yeni tanışacaklar için de güzel bir başlangıç olacaktır."
Library Journal

"Farklı hayatların muhteşem kesişmesine tanık olacağınız bu roman, geçmişin gölgesinde kalmış karanlıkların ne denli ustalıkla ortaya çıkarılabileceğini gözler önüne seriyor."
The New York Times
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  477
 • ISBN:
  9786053480235
 • Orijinal Adı:
  Stay Close
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bence kusursuz, profesyonel, zekice diyebileceğim bir Harlan Coben romanı daha... Romanı çok büyük istek ve merakla alıp okumuştum. Alıp okuduğuma pişman ettirmedi yazar her zamanki gibi. Karakter tasvirleri çok gerçekçi ve olay örgüsünü tamamlayıcı niteliğe sahipti. Bu da benim karakterlerle ve olay örgüsü ile çabuk bir şekilde bütünleşik olmamı sağladı. Kitaptaki her olayın, karakterlerin birbirini tamamlıyor olması, yazarın kalemini de güçlü kılmıştır. Kitabı okurken zaman kavramını unuttum. Adeta çok hızlı bir şekilde, su misali sayfa akıttım. Yazarın kalemi yine oldukça akışkan ve yerindeydi. Siz de benim gibi macera romanlarını seviyorsanız, yazarın kalemini başarılı buluyorsanız kesinlikle kaçırılmayacak bir roman. Yazara ve Martı Kitabevine teşekkür ederim.