Yapboz

9,0/10  (22 Oy) · 
60 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.581 gösterim
Nina Frost parlak bir kariyere, sevecen bir eşe, çok güzel, uyumlu ve zeki bir çocuğa sahip. Hukukçu, üstelik bölge savcısı. Bu tabloyu anında paramparça edecek saldırı nasıl ve nereden gelebilir?

Küçük Nataniel'in aniden konuşmayı kesmesiyle başlayan olaylar cinsel tacize uğradığının anlaşılmasıyla gelişir ve önceden kestirilmesi olanaksız yerlere uzanır. Nina mesleği olan hukukun adaleti yerine getirmekte ne derece başarılı olduğunun muhasebesini yapar ve hayatını darmadağın eden suçun cezasını kendi elleriyle vermeye yönelir; eşi Caleb ise onun yaşattığı travmaya beklenmeyen bir tepki gösterecektir.

Suç ve ceza, yargı ve adalet... Her suç cezasını gerektiği şekilde bulur mu? Her yargılama adaleti gerektiği şekilde yerine getirir mi? Gazete sayfalarında, ekranlarda her gün izlediğimiz suç sevdiklerimizden birine karşı işlense ne yaparız?
Tüm bunları düşündürecek, okuru kendisi, daha da önemlisi vicdanıyla tartışmaya itecek bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2009
 • Sayfa Sayısı:
  455
 • ISBN:
  9789756006313
 • Orijinal Adı:
  Perfect Match
 • Çeviri:
  Ergin Kaptan
 • Yayınevi:
  April Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Mehmet Ferit 
31 Mar 14:02 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Oğlunun cinsel tacize uğradığı gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalan bir anne. Mevcut yasalar, mahkemeler; bir annenin yüreğinde verdiği hükmün ve adaletin neresindedir? Ateş düştüğü yeri yakar ve bazen kanunlar, adaleti sağlamak için yeterli değildir. Yazar, "anne olma" duygusunun (meslek ya da kanunlar) her ne olursa olsun, her şeyin üzerinde olduğunu anlattığı, harika bir roman. Kitabı okurken kendinizi, bir duruşma salonunda, "Gerçek" adaleti sağlamaya çalışırken bulacaksınız. Ayrıca, Jodi Picoult'un "Yapboz" romanını okuduktan sonra, Hikayeci/Cam Çocuk ve Kız Kardeşim İçin" romanlarını da hiç düşünmeden aldığımı belirtmek isterim.

niluferinkitapligi 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Jodi PİCOULT'un okuduğum ilk romanıydı ve elbette son olmadı.Yazarımız geçmişte avukatlık yaptığı için hukuk,mahkeme atmosferine doğal olarak müthiş hakim.Onun her kitabını okuyup son sayfasına geldiğinizde,-asla yapmam-dediğiniz birçok şey için -evet o durumda ben de aynısını yapardım-derken bulursunuz kendinizi.İnsanı doğruları ve yanlışları ile çarpıştırır.Yapboz çok etkileyici ve sürükleyici bir roman.Şiddetle tavsiye ediyorum.

Nevra Yıldız 
23 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Jodi Picoult'un okuduğum ilk kitabı ve beni çok etkiledi. Kitabı okuduktan sonra Hukuk, savcılar, avukatlar ilgimi çekmeye başladı açıkcası. Jodi Picoult sevdiğim yazarlardan başı çekiyor :))

arzu amaç 
28 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okurun "ben olsam ne yapardım?" sorusunu sık sık kendine sorduğu bir hikaye...Okumak için güçlü olmak gerek,özellikle anneler için.

hayriye sultan şahin 
19 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okumaya değecek nadir, değerli kitaplardan...Bir annenin hayatta konumu ne olursa olsun çocuğu için her şeyi göze alacağını mükemmel bir şekilde anlatılmış. Hayatın acımasızlığını ön plana iten ve gerçekleri bütün çarpıcılığıyla anlatan mükemmel bir kitap

Rezzan 
22 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazara ait okuduğum ikinci kitaptı. Ben olsam ne yapardım sorusuna cevap bulmaya çalışırken kitabı bitiriyorsunuz. Sanırım yazarın tarzı bu ve çok etkileyici.

Kitaptan 26 Alıntı

Aysel 
27 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Bakış açını değiştirirsen görüş açın da tamamen değişir."

Yapboz, Jodi PicoultYapboz, Jodi Picoult
Aysel 
09 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Çünkü biliyor ki, insan kendine ait olmayan bir şeyi istediği için kıskanır.
Ve sahip olduğu bir şeyi kaybettiği için kederlenir."

Yapboz, Jodi PicoultYapboz, Jodi Picoult
Aysel 
09 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Kendini yerime koyup duruma bir de bu taraftan bakmadan beni yargılama. Yenilmezliğin ve dokunulmazlığın en küçük zaaflar kadardır ve bu zaaflar aslında çok küçüktür; uyuyan bir bebeğin kirpiklerinin uzunluğu ya da bir çocuğun avucunun sıcaklığı gibi önemsiz görünen şeyler olabilir. Yaşamın seyri aniden değişebilir ki, görünüşe bakılırsa insanın bilinci ve vicdanı için de aynısı geçerli."

Yapboz, Jodi PicoultYapboz, Jodi Picoult
Aysel 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"İnsanlar arasındaki ilişkiler bazen öyle kolay düğümleniyor ki, o düğümleri çözebilme becerisine sahip birine ihtiyaç duyuluyor. Ama bazen bir düğümden kurtulmanın tek yolu, o düğümü kesip atmak ve yeni baştan başlamak oluyor."

Yapboz, Jodi PicoultYapboz, Jodi Picoult
Aysel 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Ayırt edici özellikler?" diye soruyor. Doğum lekelerini, benleri, dövmeleri kastediyor. 'Yara izim var,' diye düşünüyorum, 'Kalbimin tam üzerinde.'

Yapboz, Jodi PicoultYapboz, Jodi Picoult
seher 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Zamanın kavşağından bir kere döndün mü, önceki gün bile insana yabancı gelir.

Yapboz, Jodi Picoult (Sayfa 41)Yapboz, Jodi Picoult (Sayfa 41)
Aysel 
04 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Yeni bir acıya sebep olacaksa, mevcut bir acıyı dindirmek doğru mudur?"

Yapboz, Jodi PicoultYapboz, Jodi Picoult
Aysel 
17 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Aynı anda bir insandan hem nefret edip hem de ona deli gibi aşık olunabileceğini farkediyor."

Yapboz, Jodi PicoultYapboz, Jodi Picoult
Aysel 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Dışarıdan bakınca kusursuz görünen bir şey içinde ne olduğunu gizliyor olabilir."

Yapboz, Jodi PicoultYapboz, Jodi Picoult
Aysel 
 17 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Ama öğrendiğim bir şey varsa, o da bildiğimizi sandığımız şeylerin yarısını bilmediğimizdir. Kendimizi çok az tanıyoruz."

Yapboz, Jodi PicoultYapboz, Jodi Picoult
3 /