Yeni Başlayanlar İçin Mutluluk

9,5/10  (2 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
166 gösterim
2016 Carnegie Madalyası, Adayı
Kirkus Reviews, 2015'in En iyi Gençlik Kitabı
The Globe 100, 2015'in En İyi Kitabı
The Telegraph, 2015'in En İyi 20 Kitabı
On üç yaşındaki Stewart, çok parlak bir öğrenci olsa da sosyal yönden beceriksizdi.

On dört yaşındaki Ashley, sınıfının tartışmasız en popüler kızıydı ama notları rezaletti.

Stewart ve babası, Ashley ile annesinin evine taşınınca, dünyaları yerle bir olma riskiyle karşı karşıya kalacak gibiydi. Stewart bu konuda %89,9 olumlu davranmaya çalışsa da, Ashley olanlar karşısında %110 dehşete kapılmıştı. Zaten halihazırda babasının neden evden taşındığını saklamak zorundaydı. Üstüne bir de “Spewart”, Ashley’nin okuldaki sosyal mertebesini iyice tehlikeye atıyordu.

Birbirlerinin tam zıttıydılar. Ancak ortak bir noktaları vardı: Onlar da, herkes gibi, moleküllerden ibarettiler.

“Zaman zaman güldüren, zaman zaman yürek parçalayan bu hikâye, iki ana kahramanın bakış açılarından anlatılıyor... İç içe geçen öyküleri okurları zorbalık, gericilik ve hoşgörü; arkadaşlığın gerçek anlamı, bir aile olmanın ne anlama geldiği gibi konularda düşündürecek. R. J. Palacio’nun Mucize ve Jo Knowles’un See You at Harry's kitaplarının hayranları bu kitabı çok sevecek.”

–School Library Journal

“Karışık bir ailenin bu samimi, komik ve unutulmayacak hikâyesi kesinlikle okunmalı. Yeni bir Mucize olma potansiyeline sahip.”

– The Bookseller

“Bu kitap iki ailenin birleşmesiyle meydana gelebilecek zorlu geçiş dönemlerini dürüst ve mizahi bir dille anlatıyor.”

– Publisher’s Weekly

“İki çocuğun gözünden anlatılan bu alaycı psikodram zor duygusal konuları işlerken bile okuyucuları güldürecek cinsten… Modern aileyi derinden kavrayan bu hikâye, neredeyse durmadan güldürüyor.”

– Kirkus,starred review
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9786059585606
 • Orijinal Adı:
  We Are All Made of Molecules
 • Çeviri:
  Nazan Arıbaş Erbil
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ezgi Gizem Oğuz 
30 Oca 17:47 · Kitabı okudu · 5 günde · 10/10 puan

Malesef yoğun tempodan dolayı çok uzun zamanda okudum ama bi kaç saate bitecek kadar güzel bir kitap 270 sayfalık bir kitap düşünün ve en az 20 kere gözlerinizi yaşlandıran 13 yaşında bir çocuğun annesini kaybetmesi, 14 yaşında bir kızın babasının aslında eşcinsel olması... içerisinde bir çok sıkıntı bir çok acı olay varken bir yandan suratınızdan tebessümü eksik etmemesi! Gerçekten Harika bir kitaptı herkesin okuması gerekir.

Severek okudum. Herkese tavsiye ediyorum. "Mucize" kitabını sevdiyseniz bu kitaba da bayılacaksınız. Zaman zaman güldüren, zaman zaman yürek parçalayan bu hikâye, iki ana kahramanın bakış açılarından anlatılıyor... İç içe geçen öyküleri okurları zorbalık, gericilik ve hoşgörü; arkadaşlığın gerçek anlamı, bir aile olmanın ne anlama geldiği gibi konularda düşündürecek.

Kitaptan 1 Alıntı