Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur
Ancak hayatın sarhoşluğuna kapılmışsa yaşayabilir insan.
Lev Tolstoy
Lev Tolstoy
Bir ulus, varlığını ve bağımsızlığını kurtarabilmek için düşünülebilen her türlü girişim ve özveriyi yaptıktan sonra, başarıya ulaşır. Ya başaramazsa demek, o ulusun öldüğü yanılgısına varmak demektir. Öyleyse, ulus yaşadıkça ve özveriyle girişimlerini sürdürdükçe, başarısızlık da söz konusu olamaz.
Reklam
Bunun tarifi yok; saat 9'u beş geçe hayat duruyorsa bunun tarifi yok! "Aç iken tokluğu, tok iken açlığı bilmeyen", çabuk unutan Türk milleti, Ata'sını unutmuyorsa, bunun adı gönüllere kazınmış vefadır. Türklük ilelebet yaşayacak, Atatürk'ü de gönlünde yaşatacaktır. "Herkesin bir ülkesi vardır ama her ülkenin bir Atatürk'ü yoktur." Her daim kalbimizdesin. Saygıyla ve özlemle...
Atatürk
''Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir.''
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
10 Kasım
''Benim naciz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.''
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
Tarihe mal olmuş bir ismi ölümle hatırlamak… D. Mehmet Doğan: 10 Kasım Meselesi İşte bu “10 Kasım”ı mesele haline getiriyor! Türkiye’de bir günlüğüne hayat duraklıyor, ülke yas modunageçiyor, devlet erkânı Anıtkabir’e sürükleniyor; belediyeler, resmî kurumlar binlerce insanı otobüslerle bu kült merkezine taşıyor. Kaç bin yıllık tarihimiz var,
Reklam
Bazıları vardır sadece kalbe gömülür! #10Kasım #ATATÜRK
Kurtuluş Savaşı'nın önderi, Türk milletinin kahramanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, sevgi ve özlemle anıyorum. Bir yiğit yitirdik, bin ilke kazandık. Bir kahraman yitirdik, bin asker kazandık.
Biz de şu hayatta birinin Elif 'i olabilek miyiz ?
En çok seven en büyük işleri başarmak borcundadır. Şöyle ki: âşık olan zaten alacağını almıştır, artık bir şey isteyemez, bundan geri o verecektir, hep o verecektir.
Reklam
…beni korumayan, hatta daha genel anlamda benimle sadece bana zarar vermek için ilgilenen toplumu korumaya çalışmam..
Sayfa 550 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Cilt-1Kitabı okudu
İnsanları ayıran duvarları yıktık.
Sayfa 268
417 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.