Geri Bildirim
 • #Kitapyorum
  #TessGerritsen
  #BirSırrımVar
  #sayfa305

  Öncelikle iyi akşamlar herkese...
  Bitti...
  Tess okuyanlar bilirler tarzını, genelde polisiye ve tıbbi gerilim ağırlıklıdır kitapları. Bu kitabı gerilimden ziyade polisiye ağırlıklıydı. Yine bir Rizzoli & Isles macerası ile karşı karşıyayız... Sonunu merak ederek heyecanla okuduğum bir kitap oldu...
  Film yapımcısı genç bir kadın ve aynı yaşlarda genç bir muhasebecinin cesetleri ilk bulunduğu zaman iki farklı cinayet gibi görünür... Fakat ölüm sebepleri belli olmayan bu iki cesedi inceleyen Dr. Maura Isles iki cinayetin birbiri ile ilgili olabileceğini düşünür ve dedektifimiz Jane Rizzoli devreye girer, hummalı bir çalışma başlar...
  Araştırma geçmişte büyük bir taciz vakası ve sıra dışı ölümlere maruz kalmış azizlere doğru ilerler. Yıllarca saklanmış bir sır ortaya çıkıp başkalarının hayatlarını da tehdit etmeye başlayınca olaylar farklılaşır... Sonu şaşırtıcı bir roman polisiye severlere tavsiye ederim oldukça merak uyandırıcı ve sürükleyici...
  Teşekkürler
  Kitapla kalın...
 • Merhaba arkadaşlar, film tadında bir eserle geldim. #tessgerritsen #siliniş
  Yazarımız Çin asıllı bir doktor.
  1953 doğumlu
  Tıbbi gerilim romanı yazıyor ve güzel başarılar elde ediyor.
  Şuan Maine de yaşıyormuş sevgili yazarımız. tanışma kitabım oldu Siliniş, memnun da kaldım. Oldukça güzel bir kurgusu var. Aslında incelediği kurgu da günümüzde bile olan, adı kimliği belli olmayan bir sürü kadın ölümü, kadın tacirliği. Çocuk yaştaki kızlarımızı fuhuş yuvalarına itmek, ölümüne göz yummak gibi konuları işlemiş ve dili akıcılığı ve kurgunun güzelliği bana severek okuttu kendini.
  Kitaptaki karakter Mila ile tanıştığınızda görselimde kızıl saçlı kızı anımsayınız


  Kitabımız da adli tıp doktoru olan doktor İsles morga başka bir hastası için gittiğinde duyduğu bir kıpırtıyı takip eder ve ölü bir kadın ansızın gözünü açar.
  Wwoow düşünebiliyor musunuz morgdasınız ve bi ölü uyanıyor 🤷‍️
  İşte asıl olaylar ceset gözünü açınca başlıyor.
  Çok korkunç bir kitap değil ama şaşırtıcısı olaylarla dolu, güzel bir kitaptı ben beğendim.
  4/5
  İyi pazarlar keyifli okumalar dilerim herkese
  #özleminkitapları
 • #cerrah #tessgerritsen #polisiyegerilim
  Tess Gerritsen yazmaya odaklanmak için dahiliye uzmanı olarak sürdürdüğü hekimlik kariyerini bırakmış.Bir doktor tarafından yazılmış olduğu tıbbi terim ve detaylardan belli oluyor.Çok kanlı bir kitap,bir o kadar heyecanlı.Kana susamış bir psikopatın işlediği kadın cinayetleri.İlgi alanı ise kadını simgeleyen organ olan rahim.
  Okunası kitaplardan,tavsiye edilir.
 • Serinin sonuncu kitabını dört gözle bekliyordum ama tam bir hayal kırıklığı. Beklentiyi karşılamayan kitaplar insanı çok üzüyor. Içerik bakımından sıfır olan kitaba mı üzüleyim yoksa bu kitabın epey uçuk fiyat olmasına mı? Kitabı ben satın almadım, bulunduğum gruplardan okuyan birinden rica ettim öyle okudum ben de. Allah o kimseden razı olsun, hem okumama vesile oldu hem de boşuna almamı önlemiş oldu. Yorumum belki çok sert olabilir ama yani bu kitaba bu fiyat çok fazla. Olaylar keşke diğer kitaplarındaki kadar derinlemesine olsaydı. Korkuyu her an ensemizde hissetseydik. Daha fazla bir şey diyemiyorum. Kısaca HAYAL KIRIKLIĞI.
  #tessgerritsen #doğankitap
 • #tessgerritsen benim en sevdiğim yazarlar arasındadır ve birçok kitabını okumuşumdur. Yörünge kitabını kütüphanede gördüm, arka kapak yazısının ilgimi çekmesiyle ve tabii yazarının Tess olması sebebiyle hemen aldım.

  Kesinlikle mükemmeldi!

  Kitabın konusunu bu kadar beğeneceğimi, bu derece bir akıcılıkla olaylar arasında sürükleneceğimi ve bu kadar büyük bir heyecanla, hızla okuyacağımı hiç düşünmemiştim. Tess'den polisiye haricinde belki bir, belki iki kitap okumuşumdur, bilmiyorum; aklımda şu an sadece polisiye kitapları var ve durum böyle olunca, böyle bir konuda böyle harika bir kitap yazmış olması beni, kendine tekrardan hayran bıraktı.
  Kitabı okurken kendimi resmen olayların içinde hissettim; tüm o duyguları, yaşamak ve yaşatmak için verilen mücadeleyi, verilen o ciddi kararların ağırlığını, hepsini ama hepsini kendim yaşıyormuş gibi hissettim, bir yazar anca bu derece gerçekçi ve mükemmel yazabilirdi.
  Sevginin gücü asla yadsınamaz ama bazen sevginin yanlış kararlar almaya dair aklını bulandırması da söz konusu olabilir veya kişiyi güçlendirip doğru kararlarla riskler almasına da; bu ikisi, iyi bir dozla kitaba uyarlanmıştı.

  Dr. Emma Watson, NASA'da çalışan iyi bir araştırmacıdır. Bir sebeple, olduğundan daha erken bir deney üzerinde çalışmak için uzaydaki ekibe katılır ve yaptığı deney numunelerinin birinde bir sorun yaşanmasından sonra ceryan eden olaylarla birlikte, tüm mürettebat kendilerini büyük bir tehlikenin içine doğru çekilmiş olarak bulur. Aslında tehlike yalnızca mürettebatın üzerinde değildir. Emma ve ekibinin yardımına koşanlar arasında, eski NASA çalışanı ve Emma'nın boşanmak üzere olduğu eşi Jack McCallum da bulunmaktadır ve bu durum, ikisi arasındaki ilişkiyi de etkilemeye başlar.

  Lütfen bu kitabı okuyun; çünkü çok çok iyi.
 • TESS GERRİTSEN
  GECE NÖBETİ
  KİTAP YORUMU:
  Tess Gerritsen'le ilk tanışmam..
  Oldukça ilginç bir kurgu ve yazarın da etkili bir anlatım dili olduğu kesin
  Hikayemizin asıl karakteri Toby Harper gece nöbetlerinde çalışan bir acil servis uzmanıdır.
  Olaylar bir gece yaşlı bir erkek hastanın bilinç kaybı ve titreme nöbetleri şikayetiyle hastanede tedavi altına alınıp, birdenbire de ortadan kaybolmasıyla başlar
  Ardından bir başka yaşlı hastada aynı vaka görülür ve her ikisi de Toby Harper'ìn sorumluluğu altındadır.. Acil servis uzmanımızın hayatı zorluklarla doluyken bir de kayıp hasta ve annesiyle ilgili asılsız suçlamalarla uğraşması gerekir...
  Brant Hill ise ömrünün son evrelerine gelmiş yaşlı ama zengin insanların hayatlarını muhteşem geçirmelerini garantileyen bir "cennet" kompleksidir!!!
  Toby kendini aklama çabaları içindeyken, aslında nasıl bir pislige bulaştığını dehset verici gerceklere ulaştığında anlayacaktır...
  Zamanı durdurmak için bunca acı ve belirsiz bir sona hazırlanmaya deger miydi??? Hayat kendi akışında ve doğallığında daha güzel değil mi aslında??
  Tüm bu soruların yanıtları kitabın içinde
  Kitap için muhteşemdi diyemem çünkü ilk sayfalarda dahi sonu belli gibiydi
  Ancak olayların kurgusu ve hikayenin gerçeğe çok da uzak olmayabileceği düşüncesi hoşuma da gitti

  #tessgerritsen #gecenöbeti #kitapcandır
 • Ilk tess kitabim bitti. Evet kurgu guzel konu guzel cümleler güzel.. ama Üzgünüm ki herkes gibi kitabin sonunda sasirmadim katil tahmin ettigim kisi cikti. hayal kirikligina ugradim.. Çünkü kitabin sonunda "aaa katil o nasil olabilir yaaaa " demek istiyodum neyse icerigine gelecwk olursak. Kate bir doktor ve hic alakasi olmayan bir cinayete tanik oluyor ve kitabin sonuna kadarda katil katenin pesini bırakmıyor ve katede katili bulmaya çalışıyor. . Iste böyle tess maceram pek guzel baslamadi ama diger kitaplarida okucam. #tessgerritsen #bicaksirti #bikahvebikitap #kitapagaci #kisokumasenligi 25.01.2016 tarihinde bitmistir.