Meltem Parlak, Ucubeler'i inceledi.
13 Mar 23:35 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Serinin sonuncu kitabını dört gözle bekliyordum ama tam bir hayal kırıklığı. Beklentiyi karşılamayan kitaplar insanı çok üzüyor. Içerik bakımından sıfır olan kitaba mı üzüleyim yoksa bu kitabın epey uçuk fiyat olmasına mı? Kitabı ben satın almadım, bulunduğum gruplardan okuyan birinden rica ettim öyle okudum ben de. Allah o kimseden razı olsun, hem okumama vesile oldu hem de boşuna almamı önlemiş oldu. Yorumum belki çok sert olabilir ama yani bu kitaba bu fiyat çok fazla. Olaylar keşke diğer kitaplarındaki kadar derinlemesine olsaydı. Korkuyu her an ensemizde hissetseydik. Daha fazla bir şey diyemiyorum. Kısaca HAYAL KIRIKLIĞI.
#tessgerritsen #doğankitap

TSena_gl, Yörünge'yi inceledi.
11 Mar 22:18 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

#tessgerritsen benim en sevdiğim yazarlar arasındadır ve birçok kitabını okumuşumdur. Yörünge kitabını kütüphanede gördüm, arka kapak yazısının ilgimi çekmesiyle ve tabii yazarının Tess olması sebebiyle hemen aldım.

Kesinlikle mükemmeldi!

Kitabın konusunu bu kadar beğeneceğimi, bu derece bir akıcılıkla olaylar arasında sürükleneceğimi ve bu kadar büyük bir heyecanla, hızla okuyacağımı hiç düşünmemiştim. Tess'den polisiye haricinde belki bir, belki iki kitap okumuşumdur, bilmiyorum; aklımda şu an sadece polisiye kitapları var ve durum böyle olunca, böyle bir konuda böyle harika bir kitap yazmış olması beni, kendine tekrardan hayran bıraktı.
Kitabı okurken kendimi resmen olayların içinde hissettim; tüm o duyguları, yaşamak ve yaşatmak için verilen mücadeleyi, verilen o ciddi kararların ağırlığını, hepsini ama hepsini kendim yaşıyormuş gibi hissettim, bir yazar anca bu derece gerçekçi ve mükemmel yazabilirdi.
Sevginin gücü asla yadsınamaz ama bazen sevginin yanlış kararlar almaya dair aklını bulandırması da söz konusu olabilir veya kişiyi güçlendirip doğru kararlarla riskler almasına da; bu ikisi, iyi bir dozla kitaba uyarlanmıştı.

Dr. Emma Watson, NASA'da çalışan iyi bir araştırmacıdır. Bir sebeple, olduğundan daha erken bir deney üzerinde çalışmak için uzaydaki ekibe katılır ve yaptığı deney numunelerinin birinde bir sorun yaşanmasından sonra ceryan eden olaylarla birlikte, tüm mürettebat kendilerini büyük bir tehlikenin içine doğru çekilmiş olarak bulur. Aslında tehlike yalnızca mürettebatın üzerinde değildir. Emma ve ekibinin yardımına koşanlar arasında, eski NASA çalışanı ve Emma'nın boşanmak üzere olduğu eşi Jack McCallum da bulunmaktadır ve bu durum, ikisi arasındaki ilişkiyi de etkilemeye başlar.

Lütfen bu kitabı okuyun; çünkü çok çok iyi.

Reyhan Gültekin, Gece Nöbeti'yi inceledi.
05 Şub 21:26 · Kitabı okudu · Puan vermedi

TESS GERRİTSEN
GECE NÖBETİ
KİTAP YORUMU:
Tess Gerritsen'le ilk tanışmam..
Oldukça ilginç bir kurgu ve yazarın da etkili bir anlatım dili olduğu kesin
Hikayemizin asıl karakteri Toby Harper gece nöbetlerinde çalışan bir acil servis uzmanıdır.
Olaylar bir gece yaşlı bir erkek hastanın bilinç kaybı ve titreme nöbetleri şikayetiyle hastanede tedavi altına alınıp, birdenbire de ortadan kaybolmasıyla başlar
Ardından bir başka yaşlı hastada aynı vaka görülür ve her ikisi de Toby Harper'ìn sorumluluğu altındadır.. Acil servis uzmanımızın hayatı zorluklarla doluyken bir de kayıp hasta ve annesiyle ilgili asılsız suçlamalarla uğraşması gerekir...
Brant Hill ise ömrünün son evrelerine gelmiş yaşlı ama zengin insanların hayatlarını muhteşem geçirmelerini garantileyen bir "cennet" kompleksidir!!!
Toby kendini aklama çabaları içindeyken, aslında nasıl bir pislige bulaştığını dehset verici gerceklere ulaştığında anlayacaktır...
Zamanı durdurmak için bunca acı ve belirsiz bir sona hazırlanmaya deger miydi??? Hayat kendi akışında ve doğallığında daha güzel değil mi aslında??
Tüm bu soruların yanıtları kitabın içinde
Kitap için muhteşemdi diyemem çünkü ilk sayfalarda dahi sonu belli gibiydi
Ancak olayların kurgusu ve hikayenin gerçeğe çok da uzak olmayabileceği düşüncesi hoşuma da gitti

#tessgerritsen #gecenöbeti #kitapcandır

maviş gündoğdu, Bıçak Sırtı'ı inceledi.
13 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ilk tess kitabim bitti. Evet kurgu guzel konu guzel cümleler güzel.. ama Üzgünüm ki herkes gibi kitabin sonunda sasirmadim katil tahmin ettigim kisi cikti. hayal kirikligina ugradim.. Çünkü kitabin sonunda "aaa katil o nasil olabilir yaaaa " demek istiyodum neyse icerigine gelecwk olursak. Kate bir doktor ve hic alakasi olmayan bir cinayete tanik oluyor ve kitabin sonuna kadarda katil katenin pesini bırakmıyor ve katede katili bulmaya çalışıyor. . Iste böyle tess maceram pek guzel baslamadi ama diger kitaplarida okucam. #tessgerritsen #bicaksirti #bikahvebikitap #kitapagaci #kisokumasenligi 25.01.2016 tarihinde bitmistir.

TSena_gl, Karanlığın Ayak İzleri'ni inceledi.
06 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap, kesinlikle çok iyidi ve çokta sürükleyici. #tessgerritsen ın seri kitapları nedense tekli kitaplarından daha güzel oluyor. -Ateşin Şarkısı hariç- Evet, bu kitap seriymiş ama anladığım kadarıyla birbirinden bağımsız okunabilen cinsten.

Kitapta Beryl karakterini çok çok sevdim; etrafındaki ajanlar itibatiyle anne ve babasının genleriyle de alakalı olarak sanırım, oldukça zeki ve asi bir kız. Yalanlar ve sırlarla dolu hayatından oldukça sıkılmış, aşk konusunda da yüzü gülmemiştir, taki Richarf Wolf ortaya çıkana kadar.
Richard Wolf karakteri ile arasındaki çekim, kitapla çok güzel bir uyum içindeydi.
Jordan karakterini de çok sevdim ama Beryl nazaran biraz daha geri planda kalmıştı.

Bu kitaptan şunu anlıyoruz; birini sevmenin güzel olduğu kadar tehlikeli de bir yanı vardır. Sevmenin tehlikeli yanını görmezden gelebilmeyi, zamanı geldiğinde sevsen dahi, ardında bırakabilmeyi bilmen gerekir.

Tess Gerritsen'ın anlatımından bahsetmeme gerek var mı bilmiyorum, yine de harika olduğunu belirteyim; kurgu da çok iyidi.

Kitabın konusu; Beryl ve Jordan'ın annesi ve babası M16 ajanıyken kimliği belirsiz kişiler tarafında öldürülür ve bu cinayet örtmas edilir. Her şeyden habersiz bu iki kardeş, amcaları Hung'un verdiği bir parti de, birilerinin ağzından bir şeyler kaçırması ve eski bir CIA ajanı olan Richard Wolf'ları tanışması ile gerçeğin peşine düşerler.

Oldukça tehlikeli olan bu süreçte, yaşam ve gerçekleri bulmak ve mücadelesiyle zorlu zamanlardan geçerlerken ulaşılan sonuç ise oldukça sevimsizdir.

Hümeyra Akbulut, Diriliş'i inceledi.
03 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

.
.
.
Her şey , usta bir Avcı olan Leon Gott'un, evinin garajında ölü bulunmasıyla başlar . Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles bu esrarengiz ölümün detaylarını araştırdıķça aralarında benzerlikler bulunan diğer vakalar ulaşırlar. Nihayetinde , yaptıkları araştırma onları altı yıl önce bir safari sırasında Afrika'da işlenen turist cinayetlerine kadar götürür ..
.
Gözü pek ikilinin, katliamların ardındaki sır perdesini kaldırmak için o lanetli sqfaruden kurtulabilen tek kişiye, Millie Jacobson'a ulaşmaları gerekir. Ancak genç kadın hala tehlikede olduğunu düşünmektedir ve hayatta kalma mücadelesi vererek geçirdiği günleri hatırlamak istemiyordur. Bu yüzden Rizzoli ve Isles için , Millie'yi ikna etmek ve bu sıra dışı cinayetleri aydınlatmak düşündükleri kadar kolay olmayacaktır ...
.
.
Altı yıl önce o çayırların arasındayken ölmenin nasıl bir şey olduğunu öğrendim . Benden bir daha ölmemi istemeyin. ..
.
.
.
#Diriliş
#TessGerrıtsen
#Martı
#RizzoliIsles
#HümeyranınKütüphanesi

Kyuzizi, bir alıntı ekledi.
29 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

TessGerritsen
" Hâlâ yaşıyorsam bunun tek nedeni, ölmekten delicesine korkuyor olmamdı..."

Diriliş, Tess Gerritsen (Sayfa 367 - Martı Yayınları)Diriliş, Tess Gerritsen (Sayfa 367 - Martı Yayınları)