Çırak (Rizzoli & Isles Serisi 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
13978
Gösterim
Adı:
Çırak
Alt başlık:
Rizzoli & Isles Serisi 2
Baskı tarihi:
28 Mart 2018
Sayfa sayısı:
340
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050951073
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Baskılar:
Çırak
Çırak
Çırak
Çırak
Rizzoli & Isles’in serisinin ikinci macerası

Boston’da boğucu bir yaz yaşanmaktadır. Kocalarının gözleri önünde saldırıya uğrayan
kadınlar kaçırılıp öldürülür. Cesetleri günler sonra bulunur.
Katilin yöntemi, dedektif Jane Rizzoli’nin bir yıl önce hapse attırdığı seri katil Warren Hoyt’unkine çok benzemektedir. Rizzoli’nin bu cinayetlerde Hoyt’tan izler görmesini yaşadığı travmaya bağlayanlar mı haklıdır, yoksa Warren Hoyt –Cerrah– kendisine bir çırak mı bulmuştur?
Cerrah’ın yazarı Tess Gerritsen’den yine soluk soluğa, müthiş bir roman...
432 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
- Çırak, Rizzoli & Isles serisinin ikinci kitabı. Seriye ismini veren karakterlerden biri olan ve ilk kitapta görmediğimiz Dr. Isles karakteri de bu kitapla birlikte sahneye çıkıyor. Serinin ilk kitabı olan Cerrah, yüksek gerilimi ve heyecanıyla beni oldukça etkilemişti. Çırak'a başlarken "Ya beğenmezsem" şeklinde bir düşüncem olmadı zira bana göre Tess Gerritsen hiçbir kitabında ortalamanın altına düşmeyecek bir yazar. Çırak beklediğim gibi bir kitaptı tıbbi terimler, dehşet verici olaylar ve çok sevdiğim bir karakter olan Jane Rizzoli. İlk kitapta tanıştığım karakterlere Çırak'la birlikte iyiden iyiye yakınlık duymaya başladım.

- İlk kitapta, işlediği cinayetlerle tüm şehri dehşete düşüren ve "Cerrah" olarak bilinen katilin elinden kurtulan Dedektif Rizzoli olayların ağırlığını üstünden atamamışken Boston'da yeni bir cinayetler zinciri meydana gelmiştir. Evlerinde öldürülen erkekler, kaçırılan ve sonrasında vücutları parçalanmış halde bulunan kadınlar... Şehir yeni bir seri katille karşı karşıyadır ve bu yeni katil cinayetlerini bir taklitçi gibi Cerrah'ın yöntemlerine bağlı kalarak işlemektedir.

- Çırak beklentilerimi karşılayan, sürükleyen, heyecanlı ve gerilim dolu bir kitaptı. Tess Gerritsen aldığı tıp eğitimini ve yazarlık yeteneğini bir araya getirerek harika bir kitap daha ortaya çıkarmış. Yazarın ve serinin diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.
432 syf.
·10/10
Azılı bir katil olan adli tıp doktorunun korkunç hikayelerini anlatan kitap serisinin bir üyesi. Konusu güzel ürpertici gerçekçi bir dille yazılmış. Olayın içine girip gerçekten yaşanıyor hissediyorsunuz.
 • Cerrah
  8.9/10 (1.610 Oy)1.510 beğeni5.108 okunma618 alıntı25.034 gösterim
 • Günahkâr
  8.5/10 (651 Oy)641 beğeni2.709 okunma304 alıntı9.920 gösterim
 • İkiz Bedenler
  8.8/10 (611 Oy)585 beğeni2.420 okunma214 alıntı8.478 gösterim
 • Kurtlar İmparatorluğu
  8.4/10 (943 Oy)847 beğeni3.727 okunma340 alıntı10.214 gösterim
 • Taş Meclisi
  7.9/10 (889 Oy)777 beğeni3.572 okunma407 alıntı8.192 gösterim
 • Leyleklerin Uçuşu
  8.6/10 (1.237 Oy)1.138 beğeni4.224 okunma483 alıntı13.412 gösterim
 • Siyah Kan
  8.8/10 (1.537 Oy)1.348 beğeni5.017 okunma585 alıntı21.547 gösterim
 • Siliniş
  8.8/10 (558 Oy)534 beğeni2.024 okunma145 alıntı9.490 gösterim
 • Şeytanı Uyandırma
  8.3/10 (893 Oy)866 beğeni3.344 okunma348 alıntı16.431 gösterim
 • Kızıl Nehirler
  8.7/10 (1.734 Oy)1.582 beğeni6.097 okunma474 alıntı25.307 gösterim
432 syf.
·10/10
Üniversite 1. Sınıftayken okumuştum bu kitabı. Tess Gerritsen’ın okuduğum ikinci kitabıydı. O zamanlar yeni bir şehir yeni bir ortam biraz kasvetli zamanlarımdı. Tek başına kalıyordum o zamanlar. Cerrah kitabını lise 3’te okumuştum beni çok etkilemişti uzun süre etkisinde kalmıştım. Bu kitap beni daha çok etkiledi sanırım o zamanlar tek başıma kalıyor olmamın da bir payı vardır bu denli korkmamda. Işıklar açık uyuyordum sürekli kitaptaki olayları düşünüyordum ve dahası rüyalarımda görüyordum :) Kafayı tırlatmıştım herhalde. Rizzoli kadın dedektifin yerine kendimi koyuyordum. Kitabın kapağındaki bir söz beni çok etkilemişti “ Okumaya başlamadan önce ışıklarınızın açık kapı ve pencerelerin kapalı olduğundan emin olun.” Ben okurken hiç emin olamadım bundan. Kesinlikle tavsiye ederim bu tür kitapları sevenlere :)
432 syf.
·Beğendi
Cerrah'tan sonra başarılı bir devam kitabı olmuş. Gerilimi ve gizemi dozunda. Akıcı ve çok sürükleyici. Burada çevirmenin de önemi oldukça büyük.
432 syf.
·3 günde·8/10
İyi akşamlar değerli 1000Kitap Ailesinin üyeleri…

Tess Gerritsen’den yine sürükleyici, etkileyici, gerilimi bol, heyecan dolu bir polisiye-gerilim roman daha. “Cerrah” adlı eserden sonra Rizzoli & Isles serisinin ikinci kitabı “Çırak”. Yazar yine coşkulu, aksiyon ve gerilim dolu bir roman yazmış. Yazarın üslubu çok güzel. Karakterler de betimlemelerle çok güzel anlatılmış; gerçekçiliği hissettiriyor. Bu tarzda (Polisiye – Gerilim ) yazan en iyi yazarlardan biri diye düşünmekteyim. Okuyucuyu sıkmıyor, etkilemesini çok iyi biliyor ve kalemi de muhteşem. Üstüne üstük bir adli tıp antropoloğu olması ve cesetler üzerindeki detaylı bilgisi de yazarın bence artı yönü. Kesinlikle mesleğinin tadı var.

Kitapla ilgili yorumlarıma gelince… Elbet bir Cerrah değil ama onu da pek aratmıyor. Gayet heyecanlıydı. Kısa bir sürede okudum. Kesinlikle sırayla okumalısınız. Çünkü ilk kitaptaki karakterlere ve konulara çok atıfta bulunuluyor. Bu kitaptan başlarsanız boşlukta kalabilirsiniz. Kurgusu başarılıydı; en sonu hariç. Başkarakter olan Rizzoli ilk kitaptaki gibi geride kalmamış bu sefer tam oturmuş romanın ana karakterine. En son bölüm hariç çok beğendim.

Konu olarak fazla detaya girmeyeceğim romanın tadını bozmak istemiyorum. Cerrah yani Warren Hoyt Rizzoli’yi rahat bırakmayacak. En sonuna değinmek istiyorum. Biraz basit bir son oldu. Yine de soluksuz okunacak bir roman. Çok can alıcı yerde bitti. Üçüncü kitabı al ve okumaya başla dercesine. Bu arada üçüncü kitap da “ Günahkar “.

Polisiye-Gerilim sevenler Tess Gerritsen’le tanışmalı. Beğeneceklerini umuyorum. Tavsiye ediyorum elbette. Çok anlamlı bir alıntı ile bitiriyorum.
“ Güzelin de çirkinin de aynı şekilde, bakterilerin ve böceklerin etkisiyle çürüyüp aynı et yığınına dönüştüğünü görmek rahatsız ediciydi. ”

İyi okumalar 1000Kitap Ailesi…
432 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Birkaç yıl önce tanıştım Tes’in Kitaplarıyla. Fakat bilmeden Rizzoli-Isles serisinin tam ortasından başladım:)) serinin ilk kitabı olan Cerrah’a ulaşmam biraz zor oldu(Arkadaşım sağolsun Cerrah ve Çırak kitaplarını bana hediye aldı). Çırak serinin ikinci kitabı ve Cerrah’taki gerilim-korku-aksiyon bu kitapta zirveye çıkıyor.
Tess, asıl mesleğinin de verdiği avantajla tıbbi bölümleri anlatırken (özellikle otopsi) insanın gözünde canlanıyor sahneler. Etkilenmemek mümkün değil.
Yine heyecanla okudum.
Tavsiye ederim okumanızı...
432 syf.
·15 günde·10/10
Rozelli ve Isles serisininin ilk kitabı olan Cerrah 'ı okumaya başladığımda, beni nelerin beklediğini bilmiyordum. Kitabımı bitirdiğim de #50257705 Cerrah'ın duygularının bir bölümünü almiştım kaleme. İlk kitabında Cerrah'ı büyük bir titizlikte saklamayı başaran Tess Gerritsen 'a hayran kaldığımı itiraf etmek zorundayım. Sadece iyi saklamıyor, hislerini sonuna kadar yaşatıyor, ve, siz o lezzeti damaklarınızda hissediyorsunuz.

-
DİKKAT!
////Burada şunu belirtmem gerekiyor ki, "SPOILER" vermeyi sevmememe rağmen, iki kitabı da eşitleyerek yaptığım bu incelemede iki kitabınında "SPOİLER" vermeden anlatmamım bir yolu yoktu maalesef, en azından benim incelememde.///

Wanner Hoyt, sıradan bir adam. Nazik, kibar görünümlü ve saygılı; lakabıyla anılıyor: Cerrah. Catherine Cordell'e fazlasıyla abayı yakmış anlaşılan. Sanırım onu bu seferlik başka bir güne bırakarak....

Cerrah'ı ilk kitabın sonunda yakalatıyor Tess Gerritsen onun kim olduğunu söylemiyor. "Kandan hoşlanan bir manyak" demek istiyorum. (Şuan öyle duygu alıyor ki beni, tıpkı ilk incelemede Cerrah'ın duygularını aldiığı zevki dile getirecek oluyorum ve sonra kendimi frenlemek zorunda hissediyorum. Bu başka bir inceleme olmalı. Tam iki kitabın butün bir incelemesini yapmak zorunda olduğum gereksimi gibi. Ve şimdi tam da burada müziğimi açarak dansa hazırlanıyorum. Avuçlarımı tamamlayan hayalden bir kadın; ah! Pardon kalem... :) ))

Dedektif Rizzoli, davanın kilit ismidir, korkusuz bir dedekyif isterim ama, maalesef öyle bir duyguyu çöpe atmak olmaz sanırım. Cesareti ve azmi ile taht kurmuştu, tabii saçmaladiğı da olmuştu (tıpkı şuan benim yaprığım gibi). Söz konusu Dedektif Moore'dan dolayı olabilir mi ? Elbette olur. Dedektif Moore, Rizolli'nin ortağıdır elbette ama ona bir şeyler beslemeyeceğini kim saklayabilir ki içimizde, Rizzoli başka.

Bütüm her şeyin başlangıcı Savannah'dan başlamaktadır. Cerrah birkaç işini Savannah'da hallettikten sonra...

Catherine Cordell! İlk kitabın kilit ismiydi. Cerrah ortağı olan Adrew Çapra, yarım bıraktıkları işini tamamlayacaklardı ki. Çapra nalları dikmişti. Savannah'da Cordell'e tecavuz ettiklerinde, hazzın devam için uzun soluklu bir güne bıraktılar ama, nasıl olduysa Cordell oradan kurtulmakla kalmadı ve Çapra'yı mıhladı. Verdikleri ilaçlar sebebiyle de Cordell olan biteni tamamıyla hatirlamiyordu. Ve oda da ikinci bir kişi daha vardı ki, Çapra'nın ordağı Hoyt'du. Ve ne yüzünü görmüş ne de sesini duymuştu. Sanavvah'dan ayrılan ve iki yıl sonra Boston'da yeni bir hayata başlayan Catherine, doktorluk hayatına kaldığı yerden devam etti. Ta ki, Catherine Cordell ilk mesajı alana kadar. Ve bu ilk mesajlar kuşkusuz başka kurbanlar olacaktı.

Rizzoli ve Moore işe el attılar. Büyük ve sınırsız bir aksiyon vardı Cerrah olan serinin ilk kitabında. Müthiş koşuşturmanın sonunda, Catherine yakalanmaktan kaçamadı, Rizzoli de Cerrah'ın peşini bırakmadı. Rizzoli, Cerrah'ı içeri tıkmayı başardı. Bir film sahnesini andıran boğuşma, Cerrah'ın Rizzoli ile bağlanma olayları ve sebepleri. Catherine ve Dedektif Moore evlenirken, Rizzoli Thomas Moore'nin mutlu gidişini seyretti, ardından öylece-sessiz bakarak...

Tess'in Birinci kitabında (Cerrah), Cerrah'ı içeri tıkan Rizzoli, Cerrah'ın bir sene sonunda serinin ikinci kitabin da ( Çırak) Souza-Baranowski cezaevi'den firar eder Cerrah Catherine'yı bir kenara koymuştu. Rizzoli'den alacağı hazzın peşine düşmüştü. Cerrah'ın (Wanner Hoyt) Rizzoli ile bir ömür bağlanacağı bir iz bırakır, Cerrah. (Buradan kasıt, işini bitirene kadardır.) Ve geçen bir senelik zaman diliminde Rizzoli hiçte memnun değildir hayatından. Cerrah'ı içeriye tıksa bile Cerrah yaşıyordur; şok dalgası bir telefon ile gelir, Rizzoli bizim deyimimizle, "karalara bürünür. " Dedektif Rizzoli bu, pes eder mi?...

Böylelikle macera yeniden hız kesmeden devam eder. Ortaya bir de FBI karışınca, hikayenin tadı da bir o kadar gizemler, kaçamak bilgiler, sırlarla dolu bir "Dominatör" ortaya çıkarır

Dominatör, tam bir hayalet. Sperm bilgisi dahi yoktur. Kitabin ilerleyen kısımlarında, "Dominatör"ün eski, tecrübeli bir asker olduğu ortaya çıkar, CAI' de onun bilgileri sır gibi ksaklanır. Yetistirilen asker, artık kendi halkını, tıpkı Cerrah'ın yapmış olduğu birkac fark teknikle uygular. İlk var, zengin ve evli güzel kadınlardır. İkincisi eski bir tekniği uygular; Kosava'da Afganistan'da; gittiği ve aldığı her görevi kendine has üslubu ilen halleder. Boston'da üç evli çiftin evine uyku saatlerinde sokulur ve işkencesine, kocasının karşısında, eşine yapacakları yapar. Cerrah neşter kullanırlen, Dominatör (lakabı bu), Rambo bıçağını yeğler ve fincan kucağında olan adamin kafasını soldan sağa doğru her bir kurbanına uyguldığı teknikle uygular.


***İş sadece burada bitiyor zannetmeyin. ***

Kitabın sonlarına doğru işin içine senatör'de dahil olur. Nasıl mı? Tess ile tanışmalısın!

Rizzoli senatör'ün yanına Washington'a gider, ve dönüş yolunda onu bir süpriz bekler.. sanırım yeterince birinci kitaptan ikinci kitaba kadar olan yolculuğunuzda Spoiler kazası yaptığımız yeterli olmalı, ne dersiniz?


Serinin üçüncü ve dörtdüncü kitaplarında ( Günahkâr , İkiz Bedenler ) bizi neyin beklediğinin nüanslarını çaktırmadan, sessizce/sezdirerek veriyor, boşlukları başka cümlelerle doldurarak.

Buradan sonra işlerin daha fazla karışacağı, Cerrah'ın son durumunun, Rizzoli'nin ne hale geldiğini, (burada bir spoiler daha var ki vermiyorum) adını hiç telaffuz etmediğim Dr. O'Donnell'ın bu işin içine nasıl girdiğini ve başina neler gelebileceğini bir sonra ki kitabında veyahutta dôrdüncü ve son olan kitabı İkiz Bedenler 'e gidecek mi? Bu da bende ki var olan merak konusu. Belki de; Dr. O'Donnell'in de kokusunu hafızalarına kazıyacak bir bir, sonrasında? Kalan son iki kitabı okumadan nereden bilebilirim ki? :)

~ ~ ~ ~

Sevgili yazar Tess Gerritsen bu tür bir kurguyu, bilgiyi nereden işledi, hafizasının öbür uçlarına uzanan yolculukta, neyi ne kadar araştırıpta konuyu-hikayeyi bu tür bir piskopatlıkta yazdiğını merak ettiğimde, kendinle sesli ve içli sorulara bıraktığım bu noktada, kitabın içerisinde yer alan ve de yukarıda da ufak yer verdiğim savaş piskolojisindeki, kirli-kanduygusu içerisinde yer alan, bir savaşın ölüm bilancosundan çok, kadin ve çocukların (burada yer alan sadece kadinlar) savaş esnasında aldıkları yaranın, şehir hayatında bir piskollojik olarak yansıtmayı cok iyi becerdiği bir sanatsal zeka ile işlediğini dile getirmeliyim.

Kitabın diğer mantığını anlamanın yolunu sectiğimizde serinin ilk kitabında ve de ikinci kitabında da biraz yer verildiğini ele almak gerekirse;
Günümüz yaşantısına, problemlerine uyarlandığında ise, karşımıza çıkan sonuç, kaçınılmaz bir gerçeği ele almakta. Taciz ve tecavüze uğrayanların seslerinin çıkmadığı, sessiz kaldıkları ve de herhangi bir hastaneye başvurmadan, karanlığa gömüldüklerinin bir gerçek olduğunu beş veya on kişide belkinde bir kişinin kontrol olduğu ve şikayette bulunduğu ortaya çıkıyor. Bununda kendinde saklanması için sebepleri var; kadınların. Sanki kendileri bir suçlu gibi arz ederek/edilerek görülen meçhul kişileride, zannederim yine bizler bu potaya koyuyoruz ister istemez. Sanki tecavüze üğrayanlar onlar değillerde, yapan onlarmış bir görünümde ortaya çıkıyor ister istemez. Acı ama gerçek olan olayın tam içerisinde yer alıyor. Hatta kitapta şöyle bir cümle de yer alıyor."Bir kadın tecavüze uğradığında, erkekler kaçacak yer alıyor; ortada bulaşıcı hastalık varmış gibi. Ya da tiksinti ile bakıyor." Bunun gibi bir cümleydi. Cümlenin aslının ne önemi var ki? Sonuç olarak saptanan örnek bu ve bunun gibi cümleler...


Saygılar sunar,
Zamanınızı çalmak bir zevkti ;)

Kokunu duyabiliyorum!
432 syf.
·5 günde·10/10
Harika bir Tess Gerritsen kitabı daha. Her sayfasından inanılmaz keyif aldım. İnanılmaz kolay okunabilen kitaplardan. Yazarın dili gerçekten oldukça yalın ve açıklayıcı. Bazı noktalarda oldukça terimsel bir üslup kullanmış ama başka türlüsü de söz konusu olamazdı. Okuduğumuz kitabı cinayet kitabı diye adlandırıp geçmek bu kitaba haksızlık. Almasını biliyorsak içerisinde birçok ders barındırdığını söyleyebilirim. Ayrıca yazarın karakterin duygu ve düşüncelerini bire bir hissedebilmemiz konusunda oldukça becerikli bir kalemi var. Bunu seviyorum.
432 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Polisiye’nin taçsız kraliçesi Tess’den Cerrah kitabının devamı, Rizzoli&Isles serisinin ikincisi Çırak. Sayın doktorumuz farkını yine konuşturmuş. Anlatımdaki sürükleyicilik merak unsurunun son bölümlere kadar sürdürülmesiyle hat safhada kaldı hep. Çeviride sıkıntı olmaması ayrı bir tat bıraktı damağımda. Editöre de çevirmene de ayrıca teşekkürler.

Cerrah’ın izinden giden bir seri katilin olaylarını çözerken bize toplumsal mesajlarını vermeye devam ediyor Rizzoli. Toplumda bazı mesleklerin ne yazık ki hala erkek işi gibi görüldüğü ve bayanların bu alanlarda kendilerini ıspatlamak için katlanmak zorunda kaldıkları durumları gözler önüne sermiş. Kadınların güçlü görünmek adına kendilerini “bazen,bazı durumlarda” nasıl da korunmasız kaldıklarını da gördük.

Kızlarımıza kendilerini erkeklerden eksik oldukları izlenimini asla vermemeliyiz. Oğullarımıza “erkek”liği değil, “adam”lığı öğretmenliyiz.

Sosyal mesajları benim gibi direk almak yerine satır aralarından çekip bulmak isteyenler için güzel bir kitaptı. Okuyacak olanlara keyifli okumalar
340 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Yazarın daha önce yazmış olduğu Cerrah kitabının devamı niteliği taşıyan bu yeni eserde, azılı bir katil olan tıp doktorunun yani bilinen adıyla Cerrah’ın yakalanmasına rağmen cinayetler devam etmekte, üstüne üstelik Cerrah’ın cinayetlerindeki ritüeller ve modus operandi (katilin yöntemi) aynen tekrarlanmaktadır.Bir kopya cinayetleri çözmek için yine Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles’i zor bir süreç beklemektedir.Tess’in diğer kitaplarında olduğu gibi hiç bitmeyen heyecan,sürükleyici bir hikaye,gerilimi bol,aksiyonu hiç dinmeyen,okuyucuyu soluksuz bırakan bir polisiye- gerilim kitabı daha.Özellikle Tess Gerritsen’in Tıp Antropoloğu olduğu göz önünde bulundurulduğunda kitaplarında da mesleğini ne derece konuşturduğunu,konuya ne kadar hakim olduğunu kolaylıkla tahmin edebilirsiniz.Soluksuz okuyacağınız bir kitap daha.
432 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Okuduğum en iyi yazarlar arasında yer alan Tess Gerritsen, sen mükemmelsin. Bana gerilimi sevdiren kitaplarına aşık oldum. Bu kitapı okur iken hissettiğim duyguların tarifi yoktu. Aynı şeyi bende yaşadım ve hissettim. Kalp atışımın yavaşladığı anlar oldu. Kapıyı pencereyi kontrol etmedim desem yalan olur.
338 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Bazı kitaplar vardır hani, sizi alıp götürür ve bittiğinde siz, denizlerin dalgalarla taşıdığı kumlar gibi, çok başka bir yerlerde bulursunuz kendinizi. Tam da şu anda o kitaplardan birinin incelemesini okumaktasınız.
Rizzoli&Isles serisinin ikinci kitabı olan Çırak da, ilk kitap olan Cerrah gibi harika bir şekilde sonlandı benim için.
Bu kitabımızda Cerrah'ımızın taktiklerini taklit eden bir katilimiz vardı, ve adına Çırak demiştik. Birkaç değişiklikle beraber, Cerrah ile tıpatıp aynı özellikleri göstermesi, geçen kitapta yine Cerrah tarafından kötü bir şekilde tahribata uğrayan Jane Rizzoli'yi unutmaya çalıştığı kabus dolu günlere geri döndürmekteydi. Cerrah isimli katilimiz, işini yarım bırakmayı sevmezdi ve Rizzoli'yi rahat bırakmayı düşünmemekteydi.
Bu konu çevresinde harika bir kurgu yaratmış olan Tess Gerritsen, ilk kitabın da verdiği aşinalıkla, bana çok keyifli bir serüven yaşattı. Karakterleri artık tanıyor olmam, onları artık, başka bir şehirde yaşayan eski dostlarım gibi hissetmem, önceki kitabın verdiği hazzın ikinci kitapta da devam etmesini sağladı.
Üçüncü kitaba doğru bomba gibi giderken, seriye hala başlamamış olan arkadaşlarım varsa, hemen bir kitapçıya koşmalarını tavsiye ediyorum. Seri kitapların verdiği hazzı, hiçbir okuduğum tekli kitaba değişmem...
Kitap dolu günler dilerim...
"Yaşamımızdaki en heyecan verici şeyler hep beklemediğimiz zamanlarda olduğu için, bu özel anların tadını çıkarmayı öğrenmeli, çoğunlukla tekdüze geçen zamanı süsleyen bu ender heyecanların kıymetini bilmeliyiz."
"Mutlu insanlar kendilerini de severler; adeta farklı bir hava solur, farklı yer çekim yasalarına maruz kalırlar."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Çırak
Alt başlık:
Rizzoli & Isles Serisi 2
Baskı tarihi:
28 Mart 2018
Sayfa sayısı:
340
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050951073
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Kitap
Baskılar:
Çırak
Çırak
Çırak
Çırak
Rizzoli & Isles’in serisinin ikinci macerası

Boston’da boğucu bir yaz yaşanmaktadır. Kocalarının gözleri önünde saldırıya uğrayan
kadınlar kaçırılıp öldürülür. Cesetleri günler sonra bulunur.
Katilin yöntemi, dedektif Jane Rizzoli’nin bir yıl önce hapse attırdığı seri katil Warren Hoyt’unkine çok benzemektedir. Rizzoli’nin bu cinayetlerde Hoyt’tan izler görmesini yaşadığı travmaya bağlayanlar mı haklıdır, yoksa Warren Hoyt –Cerrah– kendisine bir çırak mı bulmuştur?
Cerrah’ın yazarı Tess Gerritsen’den yine soluk soluğa, müthiş bir roman...

Kitabı okuyanlar 3.781 okur

 • Ahmet Faruk Can
 • Betül Gök
 • Volkan kara
 • Sungur
 • Gülhan Özcan
 • Dilann
 • Büşra Göz
 • Semiha Nur KOPAL
 • Semiha
 • İlkay Öztürk

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2.3 (24)
9
%2.1 (22)
8
%2 (21)
7
%1.2 (12)
6
%0.4 (4)
5
%0.1 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları