Ruhundaki Zehirle Yüzleş

8,0/10  (62 Oy) · 
222 okunma  · 
51 beğeni  · 
1.531 gösterim
İlk ceset tam bir muammadır...

Kız genç ve güzeldi. Üzerinde, bir telefon numarası karalanmış kibrit kutusu dışında bir delil bulunamamıştı.
Sonraki ceset bir uyarı...

İkinci cesedin ardından adli tıp uzmanı Kat, şehrin sokaklarında acımasızca dolaşan bir seri katilin varlığından endişe eder. Fakat ne polis ne de belediye başkanı onunla aynı düşüncededir, çünkü Kat'in şüphelendiği kişi şehrin en tanınmış isimlerindendir.

Peki sıradaki ceset... kendisi olabilir mi?

Ölü sayısının artması üzerine Kat, katili ortaya çıkarmak için harekete geçer. Fakat katil sandığından daha da yakınındadır. Kat'in ona doğru attığı her adım acaba kendi sonunu mu getirecektir?

Yorumlar:
"Tess Gerritsen, tam bir gerilim ustası. Her kitabında olduğu gibi, Ruhundaki Zehirle Yüzleş'te de bunu bizlere bir kez daha kanıtlıyor."
USA Today

"Yazar, heyecanı nasıl zirvede tutacağını çok iyi biliyor. Bu romanında yarattığı her karakter ve muhteşem hayal gücü sayesinde gerilimin doruklarına ulaştığınızı hissedeceksiniz!"
Los Angeles Times

"Gerritsen'den karşı konulmaz bir etkiye sahip, heyecan ve gerilim yüklü harikulade bir roman daha."
Kirkus

"Muhteşem kurgusu ve unutulmaz karakterleriyle Ruhundaki Zehirle Yüzleş, en sevdiğiniz Tess romanlarından biri olmaya aday..."
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053480570
 • Orijinal Adı:
  Girl Missing
 • Çeviri:
  Laden İldeniz
 • Yayınevi:
  Martı
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
11 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tess Gerrıtsen'in kaleme aldığı Rizzoli&Isles serisi kadar merak uyandırmasa da okunmaya değecek türden bir kitaptı. Ruhundaki Zehirle Yüzleş kitabıyla gerilimin doruklarında hissedeceksiniz kendinizi. Son sayfaya ulaşana kadar elinizden düşüremeyeceğiniz aksiyonu bol bir roman. Yazarın seri kitaplarının yerini tutmasa da bol aksiyon, gerilim ve az da olsa merak unsuru siz okurlarını bekliyor. Kitabı okurken kendi mi bir anda gerilim filminin ortasında hissettim desem yeridir. Yazar, karakter betimlemelerini, olay örgüsünü profesyonel bir biçimde kaleme aktarabilmiş. Adli tıpa getirilen üç ceset, ölüm nedenlerini araştırmaya başlayan adli tıp uzmanı Kat ve Kat'ın başına gelenler... Soluksuz okunacak bu romanı okumak için daha fazla geç kalmayın.

Rhaegar Targaryen 
14 Şub 22:56 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap muhteşem, tahminim tutmuş olsa bile hikaye o kadar akıcı ki sürükleniyorsun sanki içinde, tempo hiçbir zaman düşmedi.. Tess şaşırtmadı gene.. Tess'in tek kitaplarına şimdilik bir ara.. Sırada Cerrah var.. sonunda Rizzoli & İsles serim geldi ve başlıyorum...Yaşasın :D

melike kalkan 
04 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Günde 4 buçuk saati yolda geçiren bendeniz bu kitaba adeta açlıkla saldırdım.. neden mi??Tess Gerrritsen romanı diye tabiki..ancak beklediğimden vasat çıktığını söyleyebilirim.hatta oradaki sevgili Kat'e adeta ayar oldum..alt tarafı adli tıp doktorusun ölülerin otopsilerini yapıyorsun.sanki polismiş gibi ne hikmetse, iç güdüsü nolsa tatatatammm doğru çıkıyor..
Misal Adam'a hangi yön diye soruyor sağ diyor yavrucak hayır sol deyip iç güdüsü açıklaması yapıyor..o arada bir hasss.. demiyor değilsin hani.
velhasıl kelam dostlar okusanız bile bence tatmin olmazsınız der bu okur..

Burcu 
05 Haz 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Tess gerritsen'in Rizzoli&Isles serisi disinda okudugum 2. romaniydi. Gece nobeti'yle benzer ozellikleri vardi. Baş kahraman merakli bir bayan, pes pese gelen sırli olumler ve olumlerin arkasindaki buyuk gucler... polisiye-gerilim tarzi okumayi seviyorsaniz okumaktan zevk alabilirsiniz ancak buyuk beklentiyle okunmamali

keziban aydın 
 18 Haz 2016 · Kitabı okudu · 171 günde · Beğendi · 7/10 puan

Tess Gerritsen eleştirmeden okuyacağım bir yazar ve her okuduğum kitabında bu düşüncemden tekrar tekrar emin oluyorum. Kitaba başlar başlamaz kapılıyorum ve bırakmak istemiyorum aynı zamanda kitabın bitmesini de istemiyorum.

Nejla GÜNEŞ 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

evet bir tıbbi gerilim ama malesef bir Mura - Rizzoli serisindeki o tadı alamadım doğrusu. ha Tess Gerrıtsen farkı tabi ki var. zevkle ve heyecenla okunabilir tabi ki. ama Tess daha güzel kitaplarını sunduğu için doğal olarak beklenti yükek oluyor. ve hep daha yükseğini istiyoruz. yine de güzel bir kitap okunmalı...

Kitaptan 5 Alıntı

kitapları seven 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Burada birçok insan ölüyor. Artık ölen insanlar çok fazla aklımda kalmıyor."

Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 76)Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 76)
kitapları seven 
31 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bedenimi ne kadar arzuluyor olduğun önemli değil, bir süre sonra bunun yeterli olmadığını anlayacaksın."

Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 267)Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 267)
sinem abay 
25 Eyl 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi

Aşk
Harika, diye düşündü. Onca yılın ardından sonunda bir romantizim hissediyorum ve bunu alevlendiren kişiye bir bak. Eski püskü bir Subaro uğruna neredeyse ölümüme neden olcak bir kadın. Bu hiç umut verici bir eşleşme değildi.

Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess GerritsenRuhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen