Ruhundaki Zehirle Yüzleş

8,2/10  (115 Oy) · 
399 okunma  · 
110 beğeni  · 
2.087 gösterim
İlk ceset tam bir muammadır...

Kız genç ve güzeldi. Üzerinde, bir telefon numarası karalanmış kibrit kutusu dışında bir delil bulunamamıştı.
Sonraki ceset bir uyarı...

İkinci cesedin ardından adli tıp uzmanı Kat, şehrin sokaklarında acımasızca dolaşan bir seri katilin varlığından endişe eder. Fakat ne polis ne de belediye başkanı onunla aynı düşüncededir, çünkü Kat'in şüphelendiği kişi şehrin en tanınmış isimlerindendir.

Peki sıradaki ceset... kendisi olabilir mi?

Ölü sayısının artması üzerine Kat, katili ortaya çıkarmak için harekete geçer. Fakat katil sandığından daha da yakınındadır. Kat'in ona doğru attığı her adım acaba kendi sonunu mu getirecektir?

Yorumlar:
"Tess Gerritsen, tam bir gerilim ustası. Her kitabında olduğu gibi, Ruhundaki Zehirle Yüzleş'te de bunu bizlere bir kez daha kanıtlıyor."
USA Today

"Yazar, heyecanı nasıl zirvede tutacağını çok iyi biliyor. Bu romanında yarattığı her karakter ve muhteşem hayal gücü sayesinde gerilimin doruklarına ulaştığınızı hissedeceksiniz!"
Los Angeles Times

"Gerritsen'den karşı konulmaz bir etkiye sahip, heyecan ve gerilim yüklü harikulade bir roman daha."
Kirkus

"Muhteşem kurgusu ve unutulmaz karakterleriyle Ruhundaki Zehirle Yüzleş, en sevdiğiniz Tess romanlarından biri olmaya aday..."
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053480570
 • Orijinal Adı:
  Girl Missing
 • Çeviri:
  Laden İldeniz
 • Yayınevi:
  Martı
 • Kitabın Türü:
Yasin Bektaş 
19 Haz 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Adli Tıp Uzmanı bir doktorun, otopsi için eline geçen cesetlerin ölüm nedenlerinin birbirine benzerlik göstermesi ve sebep olarak yeni tanımlanamayan bir uyuşturucu ilaç olduğunu çözmesiyle birlikte olaylar gelişiyor. İlaç firma sahibi ile yakın ilişkiye girmesi ve evinin bombalanması şeklinde devam ediyor. Sürükleyici bir kitap, okuyacaklar için fazla detay vermeyeyim :)

Ayşe Selime Güner 
22 Nis 2017 · Kitabı okudu · 13 günde · 8/10 puan

Muhteşem bir kitap.Sonunu tahmin etmiş olsam bile oldukça akıcı.Adli tıpa getirilen ,ölüm nedeni belli olmayan üç ceset,ölüm nedenini araştırmaya başlayan adli tıp uzmanı Kat ve başına gelenler...Kesinlikle okunması gereken bir kitap

TSena_gl 
 15 May 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Öncelikle Tess'in anlatımını bu kitapla yine beğendiğimi söyliyeyim ve tabii kitabın konusunu da. Ama Tess'in polisiye kitaplarını okurken ben, Rizzoli, İsles, Vince ve diğerlerini arıyorum hep. İlk defa bu yazarın kitaplarında oluyor bu, yani bildiğin onları okuyormuş gibiyim sonra ya onlar değildi bunlar, falan oluyorum.

Ben normalde polisiye kitapların çoğunu tahmin ederim ama bu seferkini tahmin edemedim, başka kişilere odaklanmış olduğumdan. Aslında o anki ruh halimden de olabilir. Olayların bağlanma şekli beklenmedikti.
Kitapta aşkta işlenmiş ama tutkulu bir şekilde falan değil. Yazar, polisiyenin daha ön planda olmasını istemiş ama aşksız, yavan bir kitap olmasını istememiş; iyi ki de tarz olmuş.

Bu kitaptaki kadın karakteri kendime benzettim ve bu biraz can sıkıcı; hem güçlü olup, hem de bu kadar korkak olmak dışardan sinir bozucu görünüyormuş.

Kitapta esrarkeşlerin insan olarak bile görülmeyip önemsiz görülmeleri ve ölüme terk edilmeleri öne çıkıyordu; bunu okumak sinir bozucuydu ama tabii bunun işlenmiş olması da güzeldi.
Diğer taraftanda ne olursa olsun kimsenin önemsiz görülmemesi gerektiğini savunan ve işin peşini bırakmayan bir adli tıp uzmanı Kat'in mücadelesini okuyoruz.

Kitabın konusu; adli tıp uzmanı Kat'in önüne gelen cesetler bir sır yumağıdır ve bunların peşine düşmesi ise kendi sonunu mu hazırlıyordur?

Beklenilenin aksine beklenmedik olaylar dizesi Kat'i ve Adam'ı beklemektedir.

Erdal Hellaçoğlu 
9 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Uzun süredir Tess Gerritsen okumadığımı fark etmem üzerine elime alıp, 1 günde okuyup bitirdiğim bir kitap oldu. Her zaman ki gibi akıcı ve heyecanlı bir polisiye olmuş bu da. Ama insan ister istemez Rizzoli & İsles arıyor kitapta. Okumaya değer, güzel ancak kurgusu diğer kitaplarının bir tık altındaydı.

Zübeyde 
 29 Tem 2017 · Kitabı okudu · Beğendi

Tess hayranı olmama etkisi olan ilk okuduğum çok beğendiğim kitaptı.. Polisiye roman türünü sevmeme sebep oldu. Çok derin bir konusu vardı ve kurgu oldukça iyidi.. Adli tıp bürosunda otopsi yapılan cesetleri düşününce gerilmemek mümkün değildi ama kurgusu film tadındaydı..
Bilinmeyen bir uyuşturucu türünden ölen kişilerin ölüm nedenini adli tıp uzmanının araştırmaya başlaması ve sonrasında onun başına gelenler... Suçlu konusunda çok şaşırmıştım..

Dolunay Hamurcu 
30 Kas 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Tess okumayı severim. İlk göz ağrımdır. Kitap okumaya başladığım tarz ve yazardır kendileri küçükken. Hala aynı tadı alarak okurum. Bu kitapta kurgu diğer kitaplara göre daha zayıf kalmış bence. Anlatım yine güzel. Benim favori karakterim Adam'ın yardımcısı Thompson oldu. Bulunduğu bölümler az fakat çok ısındım kendisine :-)

Ayça Aktan 
13 Şub 17:23 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Tess Gerritsen' ın diğer kitaplarına göre hem kurgu hem anlatım olarak geride kalmış ancak yine de akıcılığıyla okunabilir bir kitaptı. Yazarın diğer kitaplarını da ayrıca tavsiye ederim.

Ceren Acer 
11 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tess Gerrıtsen'in kaleme aldığı Rizzoli&Isles serisi kadar merak uyandırmasa da okunmaya değecek türden bir kitaptı. Ruhundaki Zehirle Yüzleş kitabıyla gerilimin doruklarında hissedeceksiniz kendinizi. Son sayfaya ulaşana kadar elinizden düşüremeyeceğiniz aksiyonu bol bir roman. Yazarın seri kitaplarının yerini tutmasa da bol aksiyon, gerilim ve az da olsa merak unsuru siz okurlarını bekliyor. Kitabı okurken kendi mi bir anda gerilim filminin ortasında hissettim desem yeridir. Yazar, karakter betimlemelerini, olay örgüsünü profesyonel bir biçimde kaleme aktarabilmiş. Adli tıpa getirilen üç ceset, ölüm nedenlerini araştırmaya başlayan adli tıp uzmanı Kat ve Kat'ın başına gelenler... Soluksuz okunacak bu romanı okumak için daha fazla geç kalmayın.

Esra Başyiğit 
 26 Oca 18:08 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kendini uzunca bir cinayet hikayesinin içine atmıştı Kat farkında olmadan.Bir yandan esrarkeşlerin ölümü bir yandan aşık olduğu Adam,onu çok zorlu bi zamanın içine sürüklüyor.
Kat,bu ölümlerin bir katili olduğuna inanırken birkaç kişi dışında bu ölümleri pek de önemsemiyor.Oysa Kat bir adli tıp doktoru olarak olayın peşini bırakmaya hiç de meyilli değil.Tam katili buldum derken,kendisi de kurban olma yoluna giriyor.
Okuyun,pişman olmazsınız;)
Kitapla kalın..

Kitap muhteşem, tahminim tutmuş olsa bile hikaye o kadar akıcı ki sürükleniyorsun sanki içinde, tempo hiçbir zaman düşmedi.. Tess şaşırtmadı gene.. Tess'in tek kitaplarına şimdilik bir ara.. Sırada Cerrah var.. sonunda Rizzoli & İsles serim geldi ve başlıyorum...Yaşasın :D

2 /

Kitaptan 8 Alıntı

kitapları seven 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Burada birçok insan ölüyor. Artık ölen insanlar çok fazla aklımda kalmıyor."

Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 76)Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 76)
kitapları seven 
31 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bedenimi ne kadar arzuluyor olduğun önemli değil, bir süre sonra bunun yeterli olmadığını anlayacaksın."

Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 267)Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 267)
Dolunay Hamurcu 
30 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bağımsız kadınlar için birinci kural: Bir adamın vazgeçilmez olmasına asla izin verme.

Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 233 - Martı yayınları, cep boy)Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 233 - Martı yayınları, cep boy)
Kadriye Çalışkan 
28 Oca 00:57 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gerçekte,bir şarap kadehi kadar kırılgan bir kalbi vardı ve o bunu göstermek istemiyordu.

Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 246)Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 246)
Sinem Abay 
25 Eyl 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi

Aşk
Harika, diye düşündü. Onca yılın ardından sonunda bir romantizim hissediyorum ve bunu alevlendiren kişiye bir bak. Eski püskü bir Subaro uğruna neredeyse ölümüme neden olcak bir kadın. Bu hiç umut verici bir eşleşme değildi.

Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess GerritsenRuhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen