Ruhundaki Zehirle Yüzleş

8,2/10  (91 Oy) · 
322 okunma  · 
82 beğeni  · 
1.780 gösterim
İlk ceset tam bir muammadır...

Kız genç ve güzeldi. Üzerinde, bir telefon numarası karalanmış kibrit kutusu dışında bir delil bulunamamıştı.
Sonraki ceset bir uyarı...

İkinci cesedin ardından adli tıp uzmanı Kat, şehrin sokaklarında acımasızca dolaşan bir seri katilin varlığından endişe eder. Fakat ne polis ne de belediye başkanı onunla aynı düşüncededir, çünkü Kat'in şüphelendiği kişi şehrin en tanınmış isimlerindendir.

Peki sıradaki ceset... kendisi olabilir mi?

Ölü sayısının artması üzerine Kat, katili ortaya çıkarmak için harekete geçer. Fakat katil sandığından daha da yakınındadır. Kat'in ona doğru attığı her adım acaba kendi sonunu mu getirecektir?

Yorumlar:
"Tess Gerritsen, tam bir gerilim ustası. Her kitabında olduğu gibi, Ruhundaki Zehirle Yüzleş'te de bunu bizlere bir kez daha kanıtlıyor."
USA Today

"Yazar, heyecanı nasıl zirvede tutacağını çok iyi biliyor. Bu romanında yarattığı her karakter ve muhteşem hayal gücü sayesinde gerilimin doruklarına ulaştığınızı hissedeceksiniz!"
Los Angeles Times

"Gerritsen'den karşı konulmaz bir etkiye sahip, heyecan ve gerilim yüklü harikulade bir roman daha."
Kirkus

"Muhteşem kurgusu ve unutulmaz karakterleriyle Ruhundaki Zehirle Yüzleş, en sevdiğiniz Tess romanlarından biri olmaya aday..."
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053480570
 • Orijinal Adı:
  Girl Missing
 • Çeviri:
  Laden İldeniz
 • Yayınevi:
  Martı
 • Kitabın Türü:
Yasin Bektaş 
19 Haz 14:10 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Adli Tıp Uzmanı bir doktorun, otopsi için eline geçen cesetlerin ölüm nedenlerinin birbirine benzerlik göstermesi ve sebep olarak yeni tanımlanamayan bir uyuşturucu ilaç olduğunu çözmesiyle birlikte olaylar gelişiyor. İlaç firma sahibi ile yakın ilişkiye girmesi ve evinin bombalanması şeklinde devam ediyor. Sürükleyici bir kitap, okuyacaklar için fazla detay vermeyeyim :)

Ayşe Selime Güner 
22 Nis 13:21 · Kitabı okudu · 13 günde · 8/10 puan

Muhteşem bir kitap.Sonunu tahmin etmiş olsam bile oldukça akıcı.Adli tıpa getirilen ,ölüm nedeni belli olmayan üç ceset,ölüm nedenini araştırmaya başlayan adli tıp uzmanı Kat ve başına gelenler...Kesinlikle okunması gereken bir kitap

TSena_gl 
 15 May 11:23 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Öncelikle Tess'in anlatımını bu kitapla yine beğendiğimi söyliyeyim ve tabii kitabın konusunu da. Ama Tess'in polisiye kitaplarını okurken ben, Rizzoli, İsles, Vince ve diğerlerini arıyorum hep. İlk defa bu yazarın kitaplarında oluyor bu, yani bildiğin onları okuyormuş gibiyim sonra ya onlar değildi bunlar, falan oluyorum.

Ben normalde polisiye kitapların çoğunu tahmin ederim ama bu seferkini tahmin edemedim, başka kişilere odaklanmış olduğumdan. Aslında o anki ruh halimden de olabilir. Olayların bağlanma şekli beklenmedikti.
Kitapta aşkta işlenmiş ama tutkulu bir şekilde falan değil. Yazar, polisiyenin daha ön planda olmasını istemiş ama aşksız, yavan bir kitap olmasını istememiş; iyi ki de tarz olmuş.

Bu kitaptaki kadın karakteri kendime benzettim ve bu biraz can sıkıcı; hem güçlü olup, hem de bu kadar korkak olmak dışardan sinir bozucu görünüyormuş.

Kitapta esrarkeşlerin insan olarak bile görülmeyip önemsiz görülmeleri ve ölüme terk edilmeleri öne çıkıyordu; bunu okumak sinir bozucuydu ama tabii bunun işlenmiş olması da güzeldi.
Diğer taraftanda ne olursa olsun kimsenin önemsiz görülmemesi gerektiğini savunan ve işin peşini bırakmayan bir adli tıp uzmanı Kat'in mücadelesini okuyoruz.

Kitabın konusu; adli tıp uzmanı Kat'in önüne gelen cesetler bir sır yumağıdır ve bunların peşine düşmesi ise kendi sonunu mu hazırlıyordur?

Beklenilenin aksine beklenmedik olaylar dizesi Kat'i ve Adam'ı beklemektedir.

Zübeyde 
 29 Tem 17:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tess hayranı olmama etkisi olan ilk okuduğum çok beğendiğim kitaptı.. Polisiye roman türünü sevmeme sebep oldu. Çok derin bir konusu vardı ve kurgu oldukça iyidi.. Adli tıp bürosunda otopsi yapılan cesetleri düşününce gerilmemek mümkün değildi ama kurgusu film tadındaydı..
Bilinmeyen bir uyuşturucu türünden ölen kişilerin ölüm nedenini adli tıp uzmanının araştırmaya başlaması ve sonrasında onun başına gelenler... Suçlu konusunda çok şaşırmıştım..

Ceren Acer 
11 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tess Gerrıtsen'in kaleme aldığı Rizzoli&Isles serisi kadar merak uyandırmasa da okunmaya değecek türden bir kitaptı. Ruhundaki Zehirle Yüzleş kitabıyla gerilimin doruklarında hissedeceksiniz kendinizi. Son sayfaya ulaşana kadar elinizden düşüremeyeceğiniz aksiyonu bol bir roman. Yazarın seri kitaplarının yerini tutmasa da bol aksiyon, gerilim ve az da olsa merak unsuru siz okurlarını bekliyor. Kitabı okurken kendi mi bir anda gerilim filminin ortasında hissettim desem yeridir. Yazar, karakter betimlemelerini, olay örgüsünü profesyonel bir biçimde kaleme aktarabilmiş. Adli tıpa getirilen üç ceset, ölüm nedenlerini araştırmaya başlayan adli tıp uzmanı Kat ve Kat'ın başına gelenler... Soluksuz okunacak bu romanı okumak için daha fazla geç kalmayın.

Kitap muhteşem, tahminim tutmuş olsa bile hikaye o kadar akıcı ki sürükleniyorsun sanki içinde, tempo hiçbir zaman düşmedi.. Tess şaşırtmadı gene.. Tess'in tek kitaplarına şimdilik bir ara.. Sırada Cerrah var.. sonunda Rizzoli & İsles serim geldi ve başlıyorum...Yaşasın :D

Dilara Öztürk 
19 Ağu 20:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İlk ceset tam bir muammadır...
Sonraki ceset bir uyarı..
Peki sıradaki ceset ...kendisi olabilir mi?
Ne yaman çelişkidir kalbim gümbür gümbür atarken .

keziban aydın 
 18 Haz 2016 · Kitabı okudu · 171 günde · Beğendi · 7/10 puan

Tess Gerritsen eleştirmeden okuyacağım bir yazar ve her okuduğum kitabında bu düşüncemden tekrar tekrar emin oluyorum. Kitaba başlar başlamaz kapılıyorum ve bırakmak istemiyorum aynı zamanda kitabın bitmesini de istemiyorum.

melike kalkan 
04 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Günde 4 buçuk saati yolda geçiren bendeniz bu kitaba adeta açlıkla saldırdım.. neden mi??Tess Gerrritsen romanı diye tabiki..ancak beklediğimden vasat çıktığını söyleyebilirim.hatta oradaki sevgili Kat'e adeta ayar oldum..alt tarafı adli tıp doktorusun ölülerin otopsilerini yapıyorsun.sanki polismiş gibi ne hikmetse, iç güdüsü nolsa tatatatammm doğru çıkıyor..
Misal Adam'a hangi yön diye soruyor sağ diyor yavrucak hayır sol deyip iç güdüsü açıklaması yapıyor..o arada bir hasss.. demiyor değilsin hani.
velhasıl kelam dostlar okusanız bile bence tatmin olmazsınız der bu okur..

Aysenur ARIK 
18 Tem 13:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitabi yogun is tempoma ragmen iki gunde okuyup bitirdim. Cok akici ve seri bi kitap benim icin yazari tess gerritsen e bayiliyorum doktorlugunu birakip yazarliga gectigini duymustum cok yerinde bi karar olmus butun kitaplarini okumak istiyorum birbirine yakin konular var adli tip doktoru polisler ve cinayetlerin arkasindaki sir perdeleri cogu kitabinda var ama sikmiyo aksine daha cok okuma istegim gelisti. Yazarimizin ellerine saglik

2 /

Kitaptan 6 Alıntı

kitapları seven 
29 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Burada birçok insan ölüyor. Artık ölen insanlar çok fazla aklımda kalmıyor."

Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 76)Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 76)
Burcu Yılmaz 
14 Tem 17:18 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kat: ''Hayatımı kurtardın.''
Adam: ''Eğer seni yanımda tutmanın tek yolu buysa.''

Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess GerritsenRuhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen
kitapları seven 
31 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bedenimi ne kadar arzuluyor olduğun önemli değil, bir süre sonra bunun yeterli olmadığını anlayacaksın."

Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 267)Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen (Sayfa 267)
sinem abay 
25 Eyl 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi

Aşk
Harika, diye düşündü. Onca yılın ardından sonunda bir romantizim hissediyorum ve bunu alevlendiren kişiye bir bak. Eski püskü bir Subaro uğruna neredeyse ölümüme neden olcak bir kadın. Bu hiç umut verici bir eşleşme değildi.

Ruhundaki Zehirle Yüzleş, Tess GerritsenRuhundaki Zehirle Yüzleş, Tess Gerritsen