Asla Arkana Bakma

7,6/10  (102 Oy) · 
407 okunma  · 
67 beğeni  · 
3.380 gösterim
Hayat insanı yalanlara alıştırabilir ama ben içimdeki sesi dinleyip bu sahte dünyanın dışına çıkacağım...

O ses ısrarla ölmediğini söylüyordu; efsanevi pilot Wild Bill Maitland, yani babam, acımasızca hazırlanmış bir oyuna alet edilmiş olabilir miydi? Yaşanan trajedinin üzerinden yirmi yıl geçmesine rağmen gerçekleri gün yüzüne çıkarmalıydım; daha dün gibi hissettiğim hüznü dindirmemin tek yolu buydu. Ama izlerin peşine düştükçe birileri hunharca öldürülüyor, geçmişe doğru attığım her adımda biraz daha dibe çöküyordum. Tek başımaydım, güçsüzdüm ve etrafımda güvenebileceğim kimse yoktu; ta ki onunla karşılaşana kadar...

Romanları dünyada milyonlarca okuyucuya ulaşmış usta yazar Tess Gerritsen, alışık olduğumuz tarzının dışına çıkarak bizleri bambaşka bir yönüyle tanıştırıyor. İçine romantizm de serptiği macera yüklü kitabı Asla Arkana Bakma heyecan ve gerilimin sınırlarını zorluyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  344
 • ISBN:
  9786053480051
 • Orijinal Adı:
  Never Say Die
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kitap yalnızca 
27 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Önceliklie laptopumun klavyesi bozulduğu için telefonumdan yazmak mecburiyetim yüzünden yapma olasılığı olan hatalarim için affola...

Kitaba gelince Tess'in kaleminden ciktigini dusunmeden okuyunca gayet akici, yer yer ütobik gelse de (onca insani kolayca öldüren dev adamin,karakterlerimizi bir türlü oldurememesi gibi) okunabilir bir kitap. Tabi Tess kitabi eline alınca Rizzoli ve Isles' i aramamak elde degil, özellikle de benim gibi tibbi gerilim kitabi okumak için yazarin kitaplarini aliyorsaniz.

Özetle okusaniz da olur okumasaniz da, okumaya karar verirseniz beklentilerinizi büyük tutmayın yeter;)

Ceren Acer 
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tess Gerrıtsen gelmiş geçmiş en iyi gerilim yazarları arasında ilk sırayı koruyor bence. Ama bu kitabı alışılmışın dışındaydı sanki. Üslup ve olay örgüsü olarak Tess Gerrıtsen'in kaleminden çıkmamış gibiydi. Yinede başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Okuyanları içine hapseden bu roman, yazarın amatör yıllarında kaleme aldığı kitabıdır. Orijinal dilindeki ilk basım tarihi 2007 yılında basılmıştır. Amatörce yazıldığını yazar kısmen hissettirmemiş okurlara.

MT 09 
29 Tem 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Aslında kitap'ta belli bir teori üzerinde okudum.
''Lise Meo'' eğer ki babasını tanımış olmasa , yada bıçağın yerde değilde masanın üzerinde görseydi. Kapısın arkasında bir anahtar olmasaydı(?) çilingir çağırmak zorunda kalmasaydı en önemlisi de ''Lisa Meo'' neden arkasına bakmak zorunda kaldı romanı kaç kez okusam da bu soruya pek cevap bulamadım.
bu,bu biraz kafa karıştırıcı belki ama okunacak romanlardan.

Günaydın kitap dostları 2017ye bu kitaplan merhaba diyorum yâ zar kitapda Willy Maitlend in 20 yıl önce kaybolan babasını annesinin hattına bulma çabasına bağlı olarak yaşadığı heyecan kovalamaca öldürülme olasiklariyla Guy Barnard ile zorlu bi yolculuğa başlar tavsiye edebilirim iyi günler kitap kurtlari

niluferinkitapligi 
25 Şub 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Babası Vietnam Savaşı sırasında ölen Willy'nin,kanser hastası olan annesinin ölümünden önceki son dileğini yerine getirmek üzere;Vietnam'a uzanan araştırmasının ve bir ödül avcısı olan Guy ile kesişen yollarını;devlet sırlarını ifşa etmemek adına devletin legal ve illegal savunmalarını anlatan macera dolu bir kitap.Yine de Tess GERRITSEN kitaplarının içinde en yavan bulduğum kitabı olduğunu söyleyebilirim.

gül 
19 Oca 22:12 · Kitabı okudu · 80 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok akıcı ve birbiri ardına yaşanan olaylarla okuma hevesi uyanadıran bir kitap.Evet kitabı ara vererek okumama rağmen olay kurgusunu unutmadım.İçeriğine gelince merak uyandırıyor ve benim gibi sonunu tahmin edenlerdenseniz size söylemem gerek,sonunda kalbim çok heyecanlandı olamaz sonu böyle bitmemeli dedim. Okumanızı tavsiye ederim

zerrin ayça yılmazer 
22 Şub 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kesinlikle çok sürükleyici , sayfayı çevirirken bile acele ettiren bir kitap. Kocasına ne olduğunu öğrenmek isteyen onun ölmediğine içten içe inanan hasta bir annenin kızının başından geçen aksiyon dolu olaylar. Arkana baktığında sürekli birileri ölüyorsa, arkana bakma! Babasıyla beraber aşkı bulması da ayrı bir konu .

Serdar Poirot 
29 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
William Maitland, Vietnam Savaşı'nda özel eşyaları ve kişileri taşıyan meşhur bir pilottur ve son seferinde uçağı düşer. Herkes öldüğünü düşünür ancak karısı buna inanmaz. 20 yıl sonra ölmek üzere iken kızı Willy Maitland'ı Vietnam'a gönderir babasından haber getirmesi için. Willy'nin işi çok zordur. Bu arada tesadüfen devlet adına iş yapan Guy Barnard ile tanışır. Guy da William'ı aramaktadır biraz zorunluluktan da olsa. Arkadaşı Toby Wolff, general Kessler ve daha bir çok insandan isteyerek veya istemeyerek yardım alır. Ve Guy ile Willy arasında bir yakınlaşma olur. Ancak ikisinin de hayatı tehlikededir. Biri hem Guy'ın hem Willy'nin hem de yaşıyorda William'ın peşindedir. Pek çok cinayet olur. Vietnam'ın balta girmemiş ormanlarında bu iş çözülecektir. Katil hiç beklenmedik bir isimdir. Acaba Guy ve Willy kötü adamları alt edebilecek midir? William Maitland hala yaşamakta mıdır? Guy ile Willy mutlu sona kavuşacak mıdır? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

zeynep 
28 Tem 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Tess gerritsen bu sefer beni büyük hayal krıklığına uğrattı. Kitap 2 hafta elimde kaldı cok sıktı bitirmek için atlaya atlaya okumaya başladım. Kitabı aldimada pişman oldum. Keşke yazarın farklı bir kitabını alsaydım diyorum çünkü bu kitaptan sonra tess gerritsenın kitaplarını almaya cesaret edemez oldum.

EMRE YAMAN 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bu kitabıda sevemedim. Aksiyon ve kurgu zayıf geldi bana. Bazı kitapları çok çok güzel ama bu kitap okumasanızda size bir şey kaybettirmez. Belki yazara çok fazla beklenti içinde olduğumdan kaynaklanmışta olabilir.

2 /

Kitaptan 35 Alıntı

Esra'nın Dünyası 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ben bu işe heyecan için girmedim. Bu işin içindeyim çünkü mecburum, çünkü bana başka şans bırakılmadı.

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 202)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 202)
gül 
08 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Acil servis doktoru anestezi vermek istemedi .Willy de çığlık atmak istemiyordu. Kıvrık sütür iğnesi koluna art arda batarken dişlerini sıktı ve çılgın Amerikalının elini tutmasını diledi. Eğer sert kadını oynamayıp adamı dışarı çıkartmasaydı, şu an elini tutuyor olurdu.Acı karşısında gözyaşlarını akması için savaştığı şu an bile, elini bir erkeğin tutmasına ne kadar ihtiyaç duyduğunu kendine dahi itiraf etmeyi reddetti. Yine de böyle bir şey hoş olurdu. Muhteşem olurdu.
Ve onun adını hâlâ bilmiyorum.

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 48 - martı)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 48 - martı)
gül 
 26 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Dünyadaki en iyi kahramanlar gönülsüz olanlardır.Cesaret korkusuzluk değildir, korkuya rağmen hareket etmektir."

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 244)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 244)
fazilet özdiker 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Tess Gerritsen - Asla Arkana Bakma
Ona aşık olmam sadece bir ayımı aldı,çekip gidişini seyretmem bir yıldan fazla. Öğrendiğim tek şey, ilişkinin tek bir günde bitmediği. Sevgililerin çoğu ayağa kalkıp öyle aniden çekip gitmiyor. Bunu yavaş yavaş, adım adım, her seferinde inciterek yapıyorlar..

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Martı Yayınevi)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Martı Yayınevi)
gül 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Eğer orada kadınlara göz atıyorsa bana ne ki? Adam tam bir pislik. İkinci kez düşünülmeye bile değmez....

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 97 - Martı)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 97 - Martı)
gül 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Bana haddinden fazla yardımcı oluyorsun. Neden?
Guy omzunu silkti. "Neden olmasın? "
"Bunu yanıt olarak kabullenmek çok zor."
"Belki de hâlâ yaşlı kadınların sokağın karşısına geçmelerine yardım eden o izci ruhuna sahibimdir. Belki de iyi adamımdır."
"Bana doğruyu söyleyebilirsin."
"Erkeklere güvenmekte hep sorun mu yaşadın?"
"Evet ama konuyu değiştirme." ...

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 84 - Martı)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 84 - Martı)
irem 
05 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bir kişinin adam olması için bacağa ihtiyacı yok, Toby."

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 72 - Martı yayınları)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 72 - Martı yayınları)
Sadık Kocak 
27 Oca 01:43 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Adama ilişkin hiçbir şey göründüğü gibi değildi.

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 251)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 251)
4 /