8,9/10  (58 Oy) · 
173 okunma  · 
52 beğeni  · 
2.734 gösterim
Dizlerini karnına çekip, kollarını kendine dolayarak oturdu. Tuhaf bir titreme sarmıştı vücudunu, uğraşsa da engel olamıyordu. Soğuktan değil, ruhunun ta derinliklerinden gelen sarsılmalarla dişleri takırdıyordu. Gözlerini kapattığında o gece gördükleri canlandı zihninde. Nadiya bir ışık bulutunun üstünde adeta yüzerek güverteyi geçti. Helikopter, kapısı açık onu bekledi. Nadiya eğildi, uzanarak pilota bir şey verdi.Bir kutu.Yakov iyice büzüştü ama titremeleri durmadı. İnleyerek başparmağını ağzına götürdü ve emmeye başladı.

Abby DiMatteo geleceği parlak, başarılı bir hekimdir. Boston Bayside Hastanesi'nin organ nakli ekibine kabul edilince dünyalar onun olur. Ülkenin en seçkin cerrahlarıyla birlikte çalışacaktır artık. Ancak bu mutluluğu, kalp nakli bekleyen on yedi yaşındaki hastası için uygun bir kalp bulunduğu halde, organın başka bir hastaya, hem de nakil listesinde adı daha alt sıralarda olan varlıklı bir kadına tahsis edilmesiyle bozulur. Ortada ciddi bir adaletsizlik vardır ve Abby bu adaletsizliğin üzerine gitmeye kararlıdır. Ancak şahit olduğu bu olay, buzdağının sadece görünen kısmıdır. Genç kadın daha da derinlere daldıkça akıl almaz gerçeklerle karşılaşacak, en yakınındaki insanlar bile onun için büyük bir tehlike kaynağı haline gelecektir.

Hasat soluğunuzu kesecek.
-USA Today-

Gerilimin ve korkunun en uç noktalarında dolaşacaksınız.
-Chicago Tribune-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2014
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786050922400
 • Orijinal Adı:
  Harvest
 • Çeviri:
  Sıla Okur
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
 13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Tess Gerritsen gerçekten polisiye gerilim dalında kendini ispatlamış bir yazar. Önemini ve güncelliğini hiç bir zaman yitirmeyen, organ nakli ve organ mafyası konusuyla kurgulamış baştan sona gerilimi yaşayacağınız, çok güzel bir kitap. Polisiye gerilim seven arkadaşlara öneririm.

Hatice Çiçekçi 
14 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı okurken başta sıkılacağımı düşünmüştüm fakat yanılmışım, son sayfaya kadar gerilim peşimi bırakmadı.İlk defa tıp gerilim kitabı okuyorum ama bu kitap sayesinde asla son olmayacak.

Fatoş Çetiner 
30 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Tess Gerritsen ne yazarsa yazsın mükemmel bir kitap okuyacağız demektir. Bu da benim için harika bir kitap. Özellikle diğer seriden daha farklı olmasının hoşuma gittiğini ve işlediği konu bakımından ilgimi oldukça çektiğini söyleyebilirim.
İtiraf etmem gerekirse neredeyse ilk 100 sayfa bir cinayet bekledim. Cinayetin olmayacağının farkında vardığımda ise yazarın diğer kitaplarından farklı bir olay örgüsü işlediğini anladım ve kitabı okuma konusunda daha büyük bir istek duydum. Yazar bu değişiklik ile beni şaşırttı ve bu oldukça hoşuma gitti. Zaten bir Tess kitabını okumaya başladıysanız onu bitirmeden rahat edemezsiniz.
Karakterleri sevdim. Özellikle Abby’nin başına gelenlerin yarattığı çaresizlik ve öfke hissini bire bir yaşadım. Organ ticaretinin tüm çirkinliği gözler önüne serilmiş, bazı hayatları kurtarabilmek adına bazı önemsiz gözüken hayatların nasıl feda edilebileceğini ve bunun için kendine haklı sebepler bulmanın ne kadar kolay olduğunu anlatılmaya çalışılmış. Hikayenin ilerleyişinden daha romantik bir son beklerdim ama yazarın hayal gücümüze bıraktığı karanlık boşlukları da seve seve doldurabilirim.
Yazarın kaleminin büyük bir hayranıyım. Yazar tavsiyesi isteyenlere tavsiye edeceğim ilk yazar.

Şule ALTAN 
20 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Ben yazarın büyük hayranıyımdır.Kitabın konusu , kurgusu güzeldi ama diğer kitapların yanında - Tess standartı için - düşük kalmıştı bence.Yine güzeldi , yine okuduğuma değdi ama bir Cerrah değildi mesela.Sıralama yapacak olsam Rizzoli & Isles serisinden sonra polisiye kitaplarından önce olur sanırım.

Ceren Acer 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

TESS GERRITSEN kaleminden yine etkileyici bir roman daha. Rizzoli & İsles serisi kadar olmasa da olağanüstü bir olay örgüsü vardı. Yazarın her zamanki gibi karakter betimlemesi beni kitabın içine çekecek kadar gerçekçiydi. Okuyucuya kurgu üstüne yazılmış bir kitabı gerçekçi bir biçimde, en ince ayrıntılarına kadar aktarmayı başarabilen yazarlardan biri TESS GERRITSEN bence. Her kitabında mutlaka değişik aksiyonlarla bizleri karşılıyor. Ustaca işlediği kitapları okudukça yazara hayranlığım, bağımlılığım kat kat artıyor. Gerilim seven okuyucuların bende dahil olmak üzere daha ilk sayfadan Hasat romanına kapılıp gittiğimiz bir gerçek. Henüz okumamış olanlar; siz de bizim gibi gerilim yoluna düşmeye meraklıysanız, adresiniz: Hasat. TESS GERRITSEN sizi bekler.

Tuğba Karakaya 
24 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Beğendiğim bir yazar oldu diğer kitaplarını da okumak isterim. Ancak her yıl yeni kitap yazması hatta bazı yıllar iki kitap yayınlaması düşündürdü. Okuyup, göreceğim. Blogdada yazısnı paylaştım.

http://hayalimdekikutuphane.blogspot.com.tr/...-tess-gerritsen.html

Mustafa Güler 
06 Eki 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Etkileyici , sürükleyici , keyifli , akılda kalıcı , insanı merakta bırakan bir kurgu .
Abby , başarılı bir cerrahi asistanı , sevgilisi Mark göğüs cerahisinde uzmanlaşmış bir hekimdir.Abby , Bayside hastanesi nakil ekibinde olan Mark’ın desteği ile ekibe katılma teklifi alır.Fakat kalp hastası olan ve sırası gelen17 yaşındaki bir çocuk yerine , kalbin zengin bir adamın yaşlı karısına nakil edilmesiyle olaylar gelişir.
Kitapta ,organ ticareti ve yöntemleri anlatılmakta, organ nakillerinde yapılan adaletsizlikler gözler önüne serilmekte. Tamamen duygusuz , acımasız,karaktersiz ,insan denemeyecek organ mafyası anlatılmaktadır..

Dr. Elmyra 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Organ mafyasını ele alan harika bir polisiye roman. Bir yanda Rusya'dan kaçırılıp Amerika'ya getirilen evlat edinileceklerini sanan kimsesiz çocuklar, bir yanda organ bekleyen süreleri sınırlı insanlar, diğer yanda paranın satın alabildiği ve alamadığı cerrahlar... İlk sayfalardan itibaren elimden bırakamadım.

Barış 
17 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

İnsanın yüzüne tokat gibi çarpan bi kitap.Bir doktor, bir çocuk ve bir polis karakterimiz ile organ mafyası konusuna bütün çirkinliği ve gerçekliğiyle tanık oluyoruz kitapta, tıbbi terimler ve hastanelerin doğal trajedileri harici öyle sert ifadeler yok, zaten bildiğim kadarıyla tess gerritsen'in tarzı böyle, bu da kitabı cok gerçekçi ve doğal hale getirmiş.Őyle ki; kitabı okuduktan sonra hissettiğiniz şok hissine, vicdanınızda eşlik edicek. Gerilim, polisiye birazda tıp ile ilgiliyseniz kesinlikle tavsiye ederim

Meczup 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tess gerritsen'ın harikalar yarattığı bir roman. Kitabın her sayfasında ayrı bir heyecanla okuyorsunuz. Her sayfasında aksiyon içeriyor ve sizi adrenalinle organ mafyasının derinliklerinde sürüklüyor. Bir taraftan Doktor abby ile her şeyi çözüme ulaştırmaya çalışırken, bir taraftan da kötülerin açısından olaya bakıyorsunuz. Tess gerritsen'ın cerrah serisiyle yarışabilecek derecede güzel bir romandı. Okunmasını tavsiye ederim...

3 /

Kitaptan 7 Alıntı

mehmet akif çelik 
12 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

...''Beynimize sadece duygu ve düşüncelerimiz için değil,bedenimizin yaşama amacı olması içinde ihtiyacımız var''....

Hasat, Tess GerritsenHasat, Tess Gerritsen
MT 07 
28 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

En büyük ölü et parçasını kim yiyecek acaba? yaşamak mı,yaşamamak mı?
Seçimler bizim olduğu gibi seçilmeyenler de bizim seçimiz olmaya mahkum du.

Hasat, Tess GerritsenHasat, Tess Gerritsen
hacer melek 
23 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yaşına göre ufaktı,Arbatskaya'nın alt geçitlerinde dilenen diğer bütün çocuklardan daha ufak.

Hasat, Tess Gerritsen (Sayfa 7 - roman)Hasat, Tess Gerritsen (Sayfa 7 - roman)