Ali Kuzu

7.5/10
821 Kişi
3.179
Okunma
175
Beğeni
35bin
Görüntülenme

Hakkında

Gazeteci ve Araştırmacı-Yazar Ali Kuzu'nun bu zamanda kadar 100'e yakın araştırma ve inceleme kitabı çeşitli yayınevlerinde yayımlanmıştır. Yazar evlidir ve İstanbul'da yaşamaktadır.
Unvan:
Araştırmacı-Gazeteci, Yazar

Okurlar

175 okur beğendi.
3.179 okur okudu.
109 okur okuyor.
2.389 okur okuyacak.
79 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Allah da sizi bildiği gibi yapsın emi
Aşk ve bağlılığın simgesi olarak pırlanta yüzük hediye etme geleneği, 15. yüzyılda Avusturya Arşidükü Maximillian'in, nişanı sırasında Burgonya düşesi Mary' ye elmas bir yüzük hediye etmesiyle başlamıştır. Sol elin dördüncü parmağına yüzük takma geleneği ise, eski Mısırlıların 'vena amoris'in (aşk damarı) bu parmaktan doğrudan kalbe ulaştığına olan inançlarından gelmektedir.
Fatıma benden bir parçadır; Kim ona eziyet ederse,bana eziyet etmiş olur ...
Reklam
Mustafa Kemal Atatürk'ün bir şiiri...
Ey birbirine diş bileyen yığınlar, Ey yığın yığın insan gafletleri Yırtılsın gözlerdeki gafletten perde, Hakikat nerede?
"Var mısın ki, yok olmaktan korkuyorsun?"
Rothschild Ailesi' nin hayattaki yegâne derdi tüm dünyanın tek bir Yahudi devleti olmasıdır, "tek din, tek devlet, tek bayrak"
Var mısın ki Yok olmaktan Korkuyorsun ?
Farabi
Farabi
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
208 syf.
·
Puan vermedi
Ey millet! Allah birdir, şânı büyüktür. Allah’ın selameti, atıfeti ve hayrı üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dinî hakikatleri tebliğe memur ve resul olmuştur. Koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki Kur’an-ı azimuşsândaki husustur. Mustafa Kemal Atatürk Mustafa Kemal Atatürk' ü tanımadan
Atatürk Din Düşmanı Değildi
Atatürk Din Düşmanı DeğildiAli Kuzu · Paraf Yayınları · 201366 okunma
248 syf.
·
Puan vermedi
·
18 saatte okudu
not : BÜYÜK ÖLÜLERE MATEM GEREKMEZ, FİKİRLERİNE BAĞLILIK GEREKİR. Not : Atatürk'e hayran olmak için milyonlarca sebepten biridir bu eser. 119 başlıktan oluşan bu eserin başlangıcında Masonların Osmanlı'nın son zamanlarında ortaya çıkışı ve faaliyetleri bulunuyor. Gelişim gösterdikleri aşamaları ve üyelerini de açıkça anlatmış. Mim Kemal Öke
Atatürk'ü Kimler Öldürdü?
Atatürk'ü Kimler Öldürdü?Ali Kuzu · Bilge Karınca Yayınları · 200779 okunma
160 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Hemen hemen her gün elimizden geçen 10 TL'nin bir yüzünde resmi ve dünyada tanınmasını sağlayan Arf Değişmezi'nin formülü olan ama belki de hiç bilmediğimiz büyük matematikçimiz Cahit Arf... 1910'da Selanik’te dünyaya gelip adını tüm dünyaya matematik alanında yaptığı çalışmalarla duyuran büyük matematikçimiz Cahit Arf'in hayatının son derece güzel bir şekilde anlatıldığı bu kitapta bu büyük bilim adamının hayatından kesitleri okurken çok keyif alacağınızı ve gurur duyacağınızı düşünüyorum. Son derece koyu bir milliyetçi ve vatansever olan Cahit Arf'in başarısını özetleyen kelime ise "anlamak". "Herkes ölümsüz olduğu alanda çalışmak ister. Ben de matematikte kendimi ölümsüz hissettim..." Cahit Arf işte bu hedefini başararıp ölümsüzleşerek gönüllerde taht kurmayı başardı.
Cahit Arf ve Matematikçilerimiz
Cahit Arf ve MatematikçilerimizAli Kuzu · Paraf Yayınları · 201342 okunma