Giriş Yap

Iria G. Parente

Yazar
9.2
58 Kişi
126
Okunma
0
Beğeni
137
Gösterim
208 syf.
·
Puan vermedi
Bazı kitaplar çocuk/gençlik kitabı gibi görünse de hepimiz için yazılmış, özel kitaplardandır. Alma ve Yedi Canavar da öyle. İçimi sıcacık yaptı ve çok iyi geldi. Yatağın altında saklanan içsel canavarların üstesinden gelebilmenin hikayesi. Hem etrafınızdaki çocuklara, gençlere, sevdiklerinize okutun hem de kendiniz için okuyun. Eminim çok seveceksiniz.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
208 syf.
·
3 günde okudu
·
Beğendi
·
10/10 puan
Alma ve Yedi Canavar • #alıntı Bunu ona ilk kez annesi söylemişti: "Tuhafsın" Sonra arkadaşları söyledi: "Tuhafsın." Sonra öğretmenleri de söyledi: "Tuhafsın ." Farklılıklarımız bizi tuhaf yapar mı? Herkesin kendine has olan özelliklerini onun içindeki güzellik olarak görmek ve onu tuhaf olarak ayrıştırmak yerine herkesi farklılıklarıyla sevmek gerçekten bu kadar mı zor?? Alma ve Yedi Canavar ergenlikte, sonrasında ve bazılarımızın hayatı boyunca içinde verdiği savaşı bir çocuğun gözünden o kadar güzel anlatıyor ki Her canavar yaşadığı ayrı bir sıkıntıyı,anksiyeteyi anlatıyor. Alma, onları geliş sıralarına göre numaralandırmıştı ben hepsine ayrı ayrı değinmeyeceğim çünkü her bir canavar farklı bir kişide farklı bir özelliği temsil ediyor olduğuna eminim. Alma’nın yaşadığı sıkıntıları yatağının altındaki bir canavar olarak görmesi ve yeni gelen her canavar ile hem bedenen hem ruhen yükünün artması. Yaşadığı sıkıntıları kimseyle paylaşamadığı için içine kapanması ve yalnızlaşması onun ardından daha da tuhaf bulunup dışlanması bunlar o kadar çok insanın yaşadığı sıkıntılardan biri ki. O yüzden bu kitap her yaşa hitap ediyor ama en çok ergenlik çağındaki çocukların okumasını isterim. Yaşadığınız sıkıntıları herkes yaşıyor, hatta bazen bunlar yetişkinlikte bile devam ediyor yapmanız gereken en iyi nasıl şekilde yenebileceğinizi öğrenmek. • #alıntı “Ama güzel şeyler de oluyordu. Avcı, Alma'dan bu güzel şeylere odaklanmasını istemişti. Enerjisini artıracak küçük şeyler bulmaya çalışmasını istemişti. Ağlamak istediğinde annesinin yanına gidip ağlayabileceğini, annesinin ya da başka birinin yanında ağlamanın zayıf olduğu anlamına gelmediğini söylemişti. Sevdiklerinin onunla ilgilenmesine ve ona sarılmasına izin vermesini söylemisti. Bu yüzden Alma böyle anları değerlendiriyordu. Üstelik bunu yaparken ışığının biraz arttığını da fark etmişti.”
208 syf.
·
1 saatte okudu
Neredeyse her sayfasında kendimi gördüğüm için hüngür hüngür ağladığım bir kitap.Sanki kendimi okuyor gibiydim. Sosyal medyada bir kez videosuna rastlamıştım.Anksiyete ile ilgili olduğu için öneriliyordu.Genç Timaş olduğu için düşünmeden satın aldım.Beklentimim çok üstündeydi,böyle üzüleceğimi hatta ağlayacağımı hiç tahmin edemezdim.Aynı zamanda bu kitap durumumun ne kadar ciddi olduğunu da yüzüme bir kez daha vurdu.Anksiyete ve depresyon gibi konularda aslında yazacak çok fazla şeyim var ancak kalın bir kitap olur hem de çok içselleşir diye yazmak istemiyorum.Majör depresyona sahip biri olarak özellikle tavsiye ediyorum.Eğer sahipseniz kendinizi ve belki canavarlardan kurtulmayı,eğer sahip değilseniz de canavarlara sahip insanların neler yaşadığını,nasıl yardım edebileceğinizi göreceksiniz.Özellikle şu sosyal medya çağındaki akran zorbalığı gibi olayların çocukların psikolojilerini nasıl etkilediklerini öğrenmek, anne baba olarak da çocuklarınızın ruh halini bilmek istiyorsanız,ki bence istemelisiniz,şiddetle tavsiye ediyorum.
1 yorumun tümünü gör
208 syf.
·
5 günde okudu
·
Puan vermedi
Alma ve yedi canavar Aslında herkesin canavarları vardır belki yediden fazla belki daha az ama kimse canavarım yok diyemez. Bu kitapta da onlardan bahsediliyor. Aslında canavar dediği şey duygularımız. Alma'yı ele geçirin yedi canavar yedi duygu. Duygularımız canavarlarımız olabilir stres, uyku, ayıplanma, ağlama isteği, vb herkesin canavarıdır. Bunlarla başa çıkamadiğımız hepsinin üst üste bize saldırdıkları bizi bunalttıkları zaman olabilir ben de tam da o duyguların üst üste geldiği bir dönemde bu kitabı okudum. İç tasarımı ilgimi çektiği için başladım kitaba ama kitapta Almayı değil kendimi okudum o yüzden baya etkilendim. Baktıkça aslında bizi hayattan soğutan ya da hayata bağlayan bir sürü gerekçe varmış bununda farkına vardım her duygu birbirini tamamlıyor canavarlar arada arkadaşımız olabilir onlara da ihtiyaç var ama bütünüyle benliğimizi ele geçirirlerse o zaman hayatı biz değil onlar yaşar onların yaşamasıda bizim bu hayattan kopukluğumuz ve yaşamamamızdır. Hiçbir duygu doruğunda yaşanmamalı ne sevinç ne üzüntü hepsi bir gün gelip geçiyor sevincin kedere dönüştüğü veya üzüntünün sevince dönüşebileceğini bilmeliyiz. Herkesin bir canavarı var ama onlarla mesafeyi ne kadar güzel korursak hayatımızda o kadar dengede olur. Sizde bu kitabı okuyabilirsiniz hem basit bir okunuşu var hem de anlamlı anlatımı var güzel tavsiye ederim.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
208 syf.
·
7 saatte okudu
·
Puan vermedi
Alma ve Yedi Canavar
Kitabı çok beğendim. Her yaştan okur okuyabilir kesinlikle. Zaten genç timaş okumanın bence yaşı yokKitabın konusuna gelirsek kitapta Alma adında bir kızın hikayesi anlatılıyor. Alma yatağının altından çıkan 7 tane canavarla tanışıyor. Kitapta canavarlar kullanılarak psikolojik hastalıklar anlatılmış.Psikolojide kötü düşüncelere "canavar" adı verilir. Bu kitap o konuya da vurgu yapmış bana göre. Herkese neyi nasıl yapmasını söyleyen canavarları vardır hayatında. Bu kitapta canavarlarla nasıl başa çıkılacağı anlatılmış. Unutmayalım canavarlar birgün küçücük kalacak ardından yok olacaklar.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
20 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30