Giriş Yap

Kathleen Sears

Yazar
7.9
638 Kişi
2.206
Okunma
31
Beğeni
2.423
Gösterim
Reklam
·
Reklamlar hakkında

Hakkında

20 yılı aşkın süredir bir eğitmen, koç ve kıdemli danışman olan Kathleen Sears, eğitim programlarının uygulanması ve sunulması konusunda ve bir eğitim ve organizasyonel gelişim koçu olarak sağlam bir deneyime sahiptir. İmalat, telekomünikasyon, havacılık gibi çeşitli sektörlerdeki işletmelerde çalıştı. AFI Expertise'de iki dilli bir eğitmen olarak, öncelikli olarak yönetim becerileri geliştirme, liderlik, iletişim ve müşteri hizmetleri konularında eğitimler verdi. Sertifikalı bir insan kaynakları uzmanı (CRHA), örneğin üst düzey yöneticilere karar verme konusunda rehberlik sunar. Kişiler ve "otantik" liderlik dediği şey hakkında, kuruluşların iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor ve liderler ve ekipleri için tasarlanmış birçok geliştirme programını yönetiyor.
Unvan:
Yazar
Reklam
·
Reklamlar hakkında

İncelemeler

Tümünü Gör
264 syf.
·
8 günde okudu
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kör cahiller için tam bir konuya giriş kitabı. Belirli bir okuma alışkanlığı kazandıktan ve düzenli bir okur haline geldikten sonra, okuduğum kitapların niteliğini arttırmalıyım diye düşündüm ve klasik Rus edebiyatına artık adım atmalıyım, dedim. Ancak fikirlerine çok güvendiğim bir okur olan Oğuz Aktürk'e göre [
Oğuz Aktürk
] Dostoyevski okumak için, kendisi kitaplarını kaleme alırken ondan ilham aldığından, Dante'nin İlahi Komedya'sını okumuş olmak gerekiyordu [ youtube.com/watch?v=0i9F0L1dcsM ], ki kitaplarından tam verim alınabilsin. İlahi Komedya'yı anlayabilmek için de Yunan ve Roma mitolojilerine aşina olmak gerekiyordu [ youtube.com/watch?v=qY11mC3P_e0 ]. Ben de kendisinin Mitoloji Okuma Rehberi önerilerini dinledim [ youtube.com/watch?v=pjLJWRBNSAw... ] ve İlyada ile mitolojiye giriş yaptım. Ancak şiirin bana her zaman anlaşılmaz gelmesi ve kitaptaki karakterlerin hikaye içinde tanıtılmıyor olması sebebiyle, kendimi hikayeye pek adapte edemedim. Bu nedenle İlyada'yı bir kenara bırakıp, sürprizbozan yeme riskini göze alarak, Mitoloji 101'e başladım. Say Yayınları'nın Türkçeye çevirdiği 101 serisini zaten severim, o nedenle de temel mitoloji bilgisi edinmek için piyasadaki pek çok kitap arasından bunu seçtim. Faydasını da gördüm. Evrenin oluşumundan tanrı ve tanrıçaların aralarındaki kan davalarına, ölümlü kahramanlardan ünlü söylencelere kadar mitoloji ile ilgili her konu, kısa ve anlaşılır biçimde özetlenmiş. Sürprizbozan yedim mi? KRALINI YEDİM! Okuma listemdeki mitoloji kitaplarının hemen hepsinin sonunu öğrendim ama kitaplar sadece sonunda neler olacağını öğrenmek için okunmaz, bu durum okuma keyfimi kaçırmaz. İlyada'nın sonunda Truva'nın düşeceğini de biliyorum mesela - Truva Çanakkale'de, Çanakale'ye gitmeyenler bile bu tarihi biraz olsun biliyordur - ama bu beni İlyada'yı okumaktan alıkoymuyor. Sonuç olarak kitabı tavsiye ediyorum ama koşullu olarak: Eğer mitoloji okumak istiyorsanız ama kitapların sonunu öğrenmek tadınızı kaçırıyorsa, Mitoloji 101 kitabının sadece tanrıları, tanrıçaları ve canavarları tanıttığı kısımları okuyup geri kalanını atlayın. Ben kitaptaki Odysseus bölümünü ilk iki sayfasını okuyup atladım mesela, sadece Odysseus kimdir neyin nesidir onu öğrenip Odysseia'da anlatılan 10 yıllık yolculuk kısmına geldiği yerleri okumadan geçtim.
Mitoloji 101
8.0/10 · 1.951 okunma
·
2 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.11