Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
"Burada yolumun sonunda karanlıklara gömülmüş yatsam da, bütün yüksek ve güçlü kulelerin ve sarp dağların ötesinde, Güneş tüm gölgelerin üstünden aşar ve yıldızlar yaşar sonsuza kadar: Gün bitti demeyeceğim asla, asla veda etmeyeceğim Yıldızlara."
İnvictus (Boyun eğmez)
Boyun Eğmez (Invictus) Zifir gibi gece sardı dört yanımı Cehennemi karanlık çöktü omzuma Teşekkürler olsun, hanginiz, ey tanrı, Boyun eğmez ruhumu verdiyse bana. İstediğince zorlu olsun koşullar; Ne ağlar sızlar, ne de kaçarım; En ağır silleleri vursa da kader, Ezilir belki ama...
Jack London
Sayfa 492 - William Ernest Henley
"Hiçbir şey, kınında unutulmuş bir kılıç kadar gereksiz olamaz"
Efendisi olduğum Öfkeli hülyalar dolu yüreğim ile, Yanan bir mızrak ve havadan bir atla, Yürüyorum ıssız yerlere. Hayalet ve gölgelerin şövalyesiyle Çağırıldım ben turnuvaya, Koca dünyanın sonunun on fersah ötesinde..... Bu bir yolculuk değil galiba.
Alfred Bester
Sayfa 139 - -Tom o' Bedlam
Birini faka bastırdıktan sonra hemen sevinme. Yüce gönüllü ol, onun yaptıklarında övülecek bir yan bul. Faka basmak hoşuna gitmese de bozuntuya vermeyecektir. Bunun değerini bildiğini göster. Övgü sana dost kazandırır. Başkasının yenilgisine sevinirsen, düşmanlık uyandırırsın.
234147
1.465 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.