Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali

10,0/10  (4 Oy) · 
16 okunma  · 
6 beğeni  · 
118 gösterim
Sadeleştirilmiş ve Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  2009
 • ISBN:
  9789944301442
 • Yayınevi:
  Huzur Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 30 Alıntı

"Onların yola gelmesi senin üzerine vazife değildir. Yanlız Allah dilediğini yola getirir. Hayır namına her ne harcarsanız kendi lehinizedir."

Bakara-272

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi YazırAçıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır

"Şeytan sizi fakirlikle korkutup, çirkin çirkin şeylere teşvik ediyor; Allah ise lutfundan bir mağfiret ve fazla bir ihsan vaad buyuruyor. Allah'ın kudreti geniş ilmi çoktur. "

Bakara-268

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 26)Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 26)
Zynp Arı 
04 Nis 13:37 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sözünüzü ister gizleyin, ister açığa vurun; bilin ki, O, göğüslerin özünü bilir.
(67-MULK Suresi 13.Ayet)

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi YazırAçıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır

"Allah'ım! Dilediğine mülk verirsin, dilediğinden de mülkü çeker alırsın ve dilediğini aziz edersin, diledigini zelil edersin! Hayir yanlız senin elindedir, muhakkak ki sen her şeye kadirsin."

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 29)Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 29)

Islamin güncellenmesi gerektiğini dile getirenlere Allah'ın cevabı
En'âm, 115-116-117. Ayet:

Rabbinin kelimesi (Kur'an) doğruluk ve adalet bakımından tamdır. Onun kelimelerini değiştirebilecek yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir. Eğer yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece yalan uyduruyorlar. Şüphesiz senin Rabbin, yolundan sapanı çok iyi bilir ve yine O, doğru yolu bulanları en iyi bilendir.

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi YazırAçıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır

Allah düşmanlarınızı sizden daha iyi bilir , Gerçek bir dost olarak Allah yeter , bir yardımcı olacak da Allah kâfidir .

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 85 - Nisa suresi 45 ayet)Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 85 - Nisa suresi 45 ayet)

Eğer güzellik yaparsanız kendinize yapmış olursunuz; eğer kötülük yaparsanız yine kendinizedir.

Isra 7

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 283 - Seda Yayınları)Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 283 - Seda Yayınları)

Yetim/Öksüz Hakkı...
Öksüzlere mallarını verin ve kötüsünü onlara vererek iyisiyle değiştirmeyin.Onların mallarını, kendi mallarınıza karıştırıp yemeyin. Zira bu, büyük bir günahtır

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 76)Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 76)
3 /