Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali

0,0/10  (0 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
70 gösterim
Sadeleştirilmiş ve Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  2009
 • ISBN:
  9789944301442
 • Yayınevi:
  Huzur Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 9 Alıntı

Ayşegül A. 
 30 Ara 2017 · Kitabı okuyor

Bir de Allah'ın bazınıza, diğerinden fazla olarak verdiği şeyleri arzulamayın; erkeklere de çalışmalarından bir pay vardır, kadınlara da çalışmalarından bir pay vardır. -Nisa/32-

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 85 - Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları)Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 85 - Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları)
Ayşegül A. 
 21 Eki 2017 · Kitabı okuyor

"Allah'tan başkasına tapmayın. Anne babaya, yakınlara, öksüzlere ve biçarelere de iyilik de bulunun. İnsanlara güzel sözler söyleyin, namaz kılın; zekatı verin" diye kesin söz almıştık. (Bakara-83)

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 21 - Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları)Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 21 - Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları)

Rabbimm yüreğime genişlik ver
İşimi kolaylaştır
Dilimden şu bağı çöz
Çöz ki sözümü anlasınlar.


Tâhâ 25 26 27 28

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 312)Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 312)
Ayşegül A. 
 22 Eki 2017 · Kitabı okuyor

Göklerde ve yerde olanların hepsi Allah'ındır. Siz içinizdekini açsanız da gizleseniz de Allah sizi onunla hesaba çeker. Sonra da dilediğini bağışlar, dilediğine de azap eder. Allah her şeye kadirdir. (Bakara-284)

Allah kimseye gücünden fazlasını teklif etmez. Herkesin kazandığı iyilikler lehine yüklendiği günahlar da aleyhinedir. "Ey Rabbimiz eğer unuttuk veya kasıtsız olarak yaptıksa bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme!" (Bakara-286)

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 54 - Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları)Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (Sayfa 54 - Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları)
SORCERER 
01 Ara 2017 · Kitabı okuyor

Ateşten çıkmak isteyecekler,fakat ondan çıkamayacaklardır.Onlara sürüp gidecek bir azap vardır
Maide suresi 37.ayet

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi YazırAçıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır

Nur 35-Allah, göklerin ve yerin Nûru’dur. O’ nun nûru, şöyle bir misalle anlatılabilir: İçinde lamba bulunan bir fanus; lamba kristal bir cam içinde; kristal de sanki inciden bir yıldız. Lamba, doğuya da batıya da ait olmayan kutlu, pek bereketli bir zeytin ağacından yakılıyor; öyle ki, yağı daha ateş değmeden hemen kendiliğinden ışık veriverecek

Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi YazırAçıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır