9,1/10  (7 Oy) · 
24 okunma  · 
13 beğeni  · 
866 gösterim
Elinizdeki eser, Peygamber’in damadı olan Ali’den bahsetmiyor, savaş kahramanı olan Ali’den bahsetmiyor, Peygamber’in sahabesi olan Ali’den bahsetmiyor, dördüncü halife olan Ali’den bahsetmiyor, ilk Şii imamı olan Ali’den bahsetmiyor.rnElinizdeki eser, tarihsel Sünniliğin ve tarihsel Şiiliğin anlatılmasını istediği Ali’yi anlatmıyor.rnKutsal, aşkın ve zihinsel olan mutlak insani erdemliliği, kendi şahsında somut, nesnel ve yaşayan bir gerçekliğe dönüştüren Ali’den bahsediyor.Yaşayan insana, bana, sana, bize, Müslüman’a tüm insanlığa lazım olan da zaten bu Ali değil midir? rn
Yakup Emrah 
06 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Muhammed (a.s) in eline elini veren o küçük çoçuk Ali idi. Tarih ona öyle bir şahidlik edecekti ki, onu devrimci bir duruş muhalif bir bilinç olarak yazacaktı.

Sena 
04 Nis 2014 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

Ali Şeriti'nin sanırım en güzel kitabı. tekrar tekrar okunası

Kitaptan 2 Alıntı

İslam, insanı, Marks'ın dini felaket görmesinin aksine " Biz Ademoğullarını onurlandırdık " der.(17/İsra Suresi,70)

Ali, Ali Şeriati (Sayfa 87)Ali, Ali Şeriati (Sayfa 87)
Muhafazakar Lugat 
 26 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"İnsanların değerini hakla mukayese etmek gerekir, hakkın ve hakikatin değerini,kişiliklere, kişilerin celaline ve görkemine göre değil." İnsanı, hakkı esas alarak değerlendir; hakkı insanı esas alarak değerlendirme, hak ve bâtılın bilmen gereken esasları ve temelleri vardır.

Ali, Ali ŞeriatiAli, Ali Şeriati