Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?

7,2/10  (18 Oy) · 
58 okunma  · 
13 beğeni  · 
2.096 gösterim
Erkek: İnsanın dünyadaki cennetidir yuvası. Ben seninle cennetimi kurmak istiyorum. Cenneti dünyama taşımak istiyorum.

Kadın: Var Eden, bizi birbirimiz için yarattı. Ben bende olmayanda seni buldum. Bende olmayanlara teslim oldum.

Bir tarafta ailesini koruyan ve idare eden, mantığın sesi erkekler; diğer tarafta ise şefkatiyle yuvasına sevgi aşılayan, kalbin sesi kadınlar...

Ahmet Bulut’un Gülseren Gümüş’le birlikte kaleme aldığı Aşkın Ev Hali, hem kadın hem de erkek bakış açısına yer verirken, eşleri birbirine yakınlaştırarak cennet gibi bir yuva sunuyor. Çift renkli baskısı, özel renkli kâğıdı ve illüstrasyonları ile zenginleştirilmiş içeriği ile Aşkın Ev Hali sonsuza dek aşk için bir başucu kitabı.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  6051149219
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ekrem Özkara 
13 Ara 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Aşkın Ev Hali , iki yazar Ahmet Bulut ve Gülseren Gümüş tarafından iki bölüm halinde ve iki farklı renkte yazılmış olmasıyla dikkat çeken bir kitap...
Kitabın beni üzen tarafı ,akıcı ve sürükleyici olmayan bir dil ve tekrarlanan cümleler..!
İyi okumalar..

Beyza 
04 Nis 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İçinde bana hitap eden cümleler bulduğum doğrudur. Ancak dili sürükleyici, akıcı değildi. Kıyaslamak ne kadar doğru olur bilemem ama bu tarz kitaplarda Sema Maraşlı çok daha önde. Bu kitabı okumak isteyenlere, önce Sema Maraşlı'dan bir kitap okumalarını tavsiye etmek isterim.

Emine Karaca 
16 Haz 22:18 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Öncelikle kitabın iki renk oluşu dikkatimi çekti. ..."Yazılmalıydı fakat yazılmış olmak için yazılmamalıydı. Yazılan, ne sadece bir erkeğin ne de sadece bir kadının bakış açısıyla yazılmalıydı.Yazılan, birilerinin gönlünü hoş etmek için de yazılmamalıydı.Haksızı haklı etmek için değil , hakta mutlu olmak için yazılmalıydı.Yazılan, yarı yolda mantığı duygusuz,duyguyu mantıksız bırakmamalıydı." diyerek.
Kitabın mavi kısmında Ahmet BULUT erkeğin mantığı ile pembe kısmında Gülseren GÜMÜŞ kadın duyguları ile evlilikten bahsetmiş . Kitap evlenecek olanlara çok güzel bir hediye olacağını ve herkesin mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum. Kitapta aileden, çocuklarla olması gereken ilişkiden , aile içerisindeki sorunlar ve bunlara karşı çözümlerden , erkeğin kadına ; kadının erkeğe karşı sorumluluklarından bahsediyor.Kitabı okurken altını çizmek için elime aldığım kalemi indirmedim diyebilirim.

EMRE YAMAN 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitabın iki renkli olması dikkatimi çekmişti. Yazar mavi renkli yerleri herhalde eşi pembe yerleri yazmış. Evlilik hayali kuran veya düğünü yakın bir zamanda olan kişiler okurlarsa mutlu ve güzel bir hayat geçirmeleri için güzel bir rehber diyebilirim.

Zerrin Sinnep 
10 Eki 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

bence evlenecek insanların okuması hatta davetiye yerine dağıtması gereken bir kitap olmuş :))
çoğu evliliği bile kurtarabilir diye düşünüyorum.
umarım herkes doğru insanı bulur...

Kitaptan 29 Alıntı

A juez 
05 Tem 14:09 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İsabet ettiysek Rabbimizin ihsanıdır, yanıldıysak nefsimizdendir .

Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?, Ahmet Bulut (Sayfa 14 - Timaş Yayınları)Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?, Ahmet Bulut (Sayfa 14 - Timaş Yayınları)
A juez 
05 Tem 14:17 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gelinlik ve damatlık kadar takva elbisesinin peşine neden düşülmez ? Damadı değerli kılan, giydiği damatlık değil takva elbisesidir . Takvası yoksa giydiği elbisenin ne anlamı olabilir ?

Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?, Ahmet Bulut (Sayfa 29 - Timaş Yayınları)Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?, Ahmet Bulut (Sayfa 29 - Timaş Yayınları)
Emine Karaca 
16 Haz 00:15 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

"insan hayatta ne kadar çok şey olabiliyormuş meğer kendini hiçbir şey sanırken."

Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?, Ahmet Bulut (Sayfa 145 - Timaş yayınları)Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?, Ahmet Bulut (Sayfa 145 - Timaş yayınları)
senem reis 
03 Oca 14:52 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Sana bakıyorum sevgili senin bana bakan gözlerine bakıyorum. Tebessümü dokunduruyorum. Sözlerin dile gelmeden sözlerimi dile getiriyorum

Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?, Ahmet Bulut (Sayfa 193)Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?, Ahmet Bulut (Sayfa 193)
senem reis 
02 Oca 17:08 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ey ömrümü ömrünle paylaşmayı arzuladığım.
Ey gittiğin yolda arkama bakmadan sana yoldaş olduğum.
Ey yüreğinin en gizli köşesine girebildiğim tek dostum.
Ey sırları bende sonsuzluğa dek susturduğum sırdaşım.
Ey dünya muhabbetim, "ahiret" te cennetim.
Eşim hayat arkadaşım herşeyim
Sende olmasını arzuladığım her şey, olabildiğim kadar kendim oldum
Senden olmanı beklemeden, ben olmam gereken yerde oldum.
Ey sevgili
Ben senin cennetin oldum

Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?, Ahmet Bulut (Sayfa 129)Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?, Ahmet Bulut (Sayfa 129)
Ekrem Özkara 
13 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

sen ve ben
Sen bensiz yarım,ben sensiz eksik.
İki eksikten bir bütün olmak için var edildik biz...!

Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?, Ahmet Bulut (Sayfa 124)Aşkın Ev Hali - Cennetim Olur Musun?, Ahmet Bulut (Sayfa 124)
3 /