Bahar Tanrıçası Goddess Summoning Serisi 2

8,6/10  (40 Oy) · 
188 okunma  · 
33 beğeni  · 
1.324 gösterim
Her şey Lina’nın çaresiz bir anında sihirli bir yemek kitabına rastlamasıyla başlar. Kızıyla başı dertte olan bir tanrıça, soğukluğuyla ve kabalığıyla ün salmış, ama aslında aşka susamış bir tanrı ve dünyasına baharı getirerek sorunlarını çözecek olan genç bir tanrıçayla tanışmasıyla hayatı baştan aşağı değişir. Ruhunu Bahar Tanrıçası Persephone’ninkiyle değiştirmesi teklif edilen Lina, huzursuz ruhlarla çalkalanan Ölüler Diyarı’nı düzene sokabilecek midir? Peki ya, büyüleyici güzellikteki Persephone’nin bedenine hapsolan ruhu, yakışıklı esmer Hades’e kapıldığında bu karmaşanın içinden çıkabilecek midir?
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786054456017
 • Orijinal Adı:
  Goddess Of Spring
 • Çeviri:
  Müge Kocaman Özçelik
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
ibiaryu 
07 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Serinin 3. ve belkide en sevimlilerinden bir tanesi gayette okunulası eğlenip hoş vakit geçirilesi yetişkinlere hitap eden masal tadında bir nevi. Şahsıma münhasır ben epeyce beğendim efenim...

Persephone ile Hades... Bahar Tanrıçası ve Ölüler Diyarı'nın Tanrısı. Kulağa ironik gelişi kadar Ölüler Diyarı'nın Cennet'i anımsatan tasvirleri kadar inanılmaz. Birbirlerini keşfeden ruh ikizleri..Tanrı'nın Tanrılıktan vazgeçmesi insanın insanlıktan vazgeçmesi beni yine başka hayatlara yönelten Tanrıça serisi.

Melike 
 25 May 2017 · Kitabı okudu · 21 günde · Beğendi · 9/10 puan

Tanrıça serisinin ikinci kitabı. Severek okudum. Hades ve Lina'nın aşkı. Romatik fantastik güzel bir kitap. Akıcı dili sayesinde sayfaları nasıl çevirdiğinizi farketmiyorsunuz bile.

Ölüler ülkesi tanrısı Hades ve Bahar tanrıçasının bedenine sıkışmış bir ölümlü... İmkansız aşk, mitoloji, fantastik öğelerin bol bulunduğu serinin ikinci kitabı çok güzeldi.

Nur YA 
03 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hades'e aşık olacaksınız ...
Mitoloji ile günümüz dünyasını harmanlayıp bize sunmuş yazar ...
Bahar Tanrıçası Persephone un ruhuyla yer değiştirdiğini bir düşünsene hele de orta yaşlı bir insansan ! Onun o güzel ve tanrıça olan bedeninde kendi olgun ruhunla dolasmak ...
Eminim beğeneceksiniz ...

ışıl karakuş 
11 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bana göre bu serinin en güzel kitabı...yunan mitolojisinde herzaman en çok hades dikkatimi çekmiştir...bu kitapta hades o kadar hoş tasvir edilmişki beğenmemek elde değil

Nur çankal 
03 Kas 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

dönüp dönüp tekrar okudum tam dokuz kez okumuşum süper

mnbdhc jkdnch sö 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Serinin ikinci kitabı güzel beğendim ama deniz tanrıçası daha güzeldi.Bide romantik bir film seyredip de böyle erkek mi var dediğiniz tarzda ki erkek karakterler serinin kitaplarında var ve okurken iç sesiniz nerrrrdeeeee diye size seslenebiliyor:) Bahar tanrıçasında ki o güçlü ve baskın erkek karakteri "Hades". Hades bizim bilgilerimize göre kötü bir tanrı ama yazar bu bilgiyi akıcı kalemiyle o kadar güzel yazmış ve değiştirmiş ki hayran kalıyorsunuz. Deniz Tanrıçasında(1.kitap) ki mekan tasvirlerini zihnimde canlandırmam kolay olmuştu ama bu kitapta biraz zihnimde canlandırmak zor oldu,yazar bir yemek kitabından nasıl ritüel yaptırabilmiş şaşırdım :) aaa Apollonu da unutmamak lazım kitapta bir göründü bir kayboldu:)

Deniz 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

P.C.Cast'i lisede çok duymuştum.Ama o zamanlar hic okumak kısmet olmadi.Bu okuduğum ilk romaniydi.Mitoloji ve romantizmi birlikte islemis.Hos ve eglenceli bir kitap ortaya cikmis.Serinin diger kitaplarini da okumak istiyorum insallah :) Akici bir kitap,guzeldi :)

Kitaptan 7 Alıntı

Ametist, olumsuz bir yan etkisi veya şiddet ve kızgınlıkla bir bağlantısı olmayan manevi bir taştır. Huzurun taşıdır. Korkuları yatıştırıp umutları artırır. Duygusal fırtınaları dindirir. Olası tehlikeli durumlarda bile yardımına gelebilir.

Bahar Tanrıçası, P. C. Cast (Sayfa 129)Bahar Tanrıçası, P. C. Cast (Sayfa 129)

Elmaslar karmaşık mücevherlerdir...Cesareti, iyileşmeyi ve gücü artırır. Savaşçılar tarafından giyinildiğinde, fiziksel gücü artırabildikleri için bazı ölümlü medeniyetler platin ve gümüş kol bantlarının üzerine elmas yerleştirirler.

Bahar Tanrıçası, P. C. Cast (Sayfa 128)Bahar Tanrıçası, P. C. Cast (Sayfa 128)

Yakut setler neşe yaratıp, iradeyi ve güven duygusunu güçlendirir ve aynı zamanda korkuyu yok eder.

Bahar Tanrıçası, P. C. Cast (Sayfa 131)Bahar Tanrıçası, P. C. Cast (Sayfa 131)
Melike 
 25 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

İyi olacaktı.Üstesinden gelecekti. Zamanla bu kadar acı hissetmeyecekti.

Bahar Tanrıçası, P. C. Cast (Sayfa 365)Bahar Tanrıçası, P. C. Cast (Sayfa 365)