Başmeleğin Gözdesi (Lonca Avcısı Serisi 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.224
Gösterim
Adı:
Başmeleğin Gözdesi
Alt başlık:
Lonca Avcısı Serisi 3
Baskı tarihi:
Nisan 2016
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016838
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Archangel's Consort
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Nalini Singh, meleklerin hüküm sürdüğü, vampirlerin onların sadık hizmetkârları olduğu ve en büyük bedeli masumların ödediği nefes kesici dünyaya geri dönüyor.

Vampir avcısı Elena Deveraux ve sevgilisi, ölümcül Başmelek Raphael New York’a geri döndüklerinde yeni bir tehlikeyle karşı karşıya kalmışlardı... Bir okula saldıran vampirin geride bıraktığı manzara tamamen dehşet vericiydi; ve bu daha bir başlangıçtı. Kana susamış vampirlerin sayısı bir bir artarken şehrin sokakları kana bulanmıştı. Daha da kötüsü Raphael’in kendisi de yavaş yavaş kontrolünü kaybetmeye başlamıştı; gökyüzünü açıklanamayan kara bulutlar kaplamış, yeryüzü sarılmıştı.

Kehânet ürkütücü bir şekilde gerçekleşiyordu: Hain ve kadim bir ölümsüz diriliyordu. Vahşi rüzgârlar onun adını fısıldıyordu: Caliane. O, oğlu Raphael için geri dönmüştü. Bunun için yolunun üzerinde ne varsa yok etmeye hazırdı, ve yolunun üzerinde tek birisi vardı: Elena, oğlunun yok edilmesi gereken gözdesi...

“Eğer aranızda hâlâ başmeleklerin ve ölümlülerin bu muhteşem dünyasıyla tanışmamış olanlar varsa, yaptığınız her şeyi bırakıp en yakın kitapçıya koşun: Raphael sizi bekliyor.” – Supernatural Snark

“Başmeleğin Gözdesi şehir fantazyası ve romans karışımlarından biri, ve bu türün sevenlerine şiddetle tavsiye edilir. Muhteşem!” – Love Vampires

“Bu seri okuru yakalıyor ve bitirdikten sonra bile etkisinden kurtulamıyorsunuz. Buradaki eleştirmenler olarak en iyi paranormal serilerden biri olduğunu düşünüyoruz.” – The Book Reading Gals
384 syf.
·3 günde·8/10
Meleklerin ve vampirlerin insanlarca bilindiği, birlikte yaşadıkları (tabi statü farklarıyla) bir dünya var. Ana karakterimiz Elena, 28 yaşında bir vampir avcısı. Ana karakterin yaşı 28 olunca bana bir okuma şevki geldi, çünkü 20 yaş altı karakterler okumuştum çok. Sonra konuya daldım. Bir Ateş Dizisi ya da Cat ve Bones ikilisi gibi bir şeyler okuyacağım sanırım dedim. Ama serideki ikili ilişki üzerine çok düşülmüş. Yani aksiyona biraz daha detay ve yer verilseydi sanırım daha çok sevecektim. Mesela Raphael için, Elena'nın sürekli 'o bir baş melekti' diye tekrarlamasından baygınlık geçirecektim filan. Neticede fena değil ama ben istediğimi alamadım. Bahsettiğim diğer serileri okumamış olsaydım daha fazla beğenebilirdim belki. O yüzden çok beklentiye girmeyin. Kitabın yetişkin içerikli olduğu bilgisini de ekleyeyim. Son olarak seride 8-9 kadar kitap olduğunu da söyleyeyim.
384 syf.
·7 günde·5/10
İkinci kitap heyecanlı sayılabilecek bir noktada bitmişti. Bu kitabın başları aslında heyecanlı ve merak uyandırıcı şeyler oldu. Ama sonradan hevesler boşuna çıktı ve kitapta olması gereken gelişmeler bir türlü gerçekleşmedi. Kitap çok yavaş ilerledi, normalde bu tarz kitaplar okuduğunda akıp gider2-3 güne bitirirsin ama bu kitap neredeyse 1 hafta süründü. Birde sırf kitaba hareket katmak için yazarın araya farklı karakterler sokma çabası yok mu, beni deli ediyor. Kitapta bazı yerler çok karışık ve saçma geldi. Hepsine katlanılır da kitapta aksiyonun daha geri planda olup sürekli öpüşme-koklaşma, aşk pıtırcıklığı yerleri çok fazla idi atlaya atlaya okumamak için kendimi zor tuttum. Keşke Elena ilk kitapta tanıdığımız karakterinde kalabilse ve bunca taviz vermeseydi.
Dil sade ve anlaşılırdı. Eğlendiren, sempatik diyaloglar da oldu ama kitap serinin ilk iki kitabına kıyasla biraz yavaş ilerledi. Bundan sonraki kitaplar Elena-Raphael’i değil başka karakterleri işleyecekmiş diye bir bilgi öğrendim kitabı araştırırken aslında merak ettiğim karakterler var. Bu iki karakter yüzünden geri planda kalmış ama yazarın onları da iyi işleyeceğini düşünmediğim için seriye devam etmeyi düşünmüyorum. Zaten gereksiz yere uzatılmış bir seri. Kitaplara düşük puan verince kendimi kötü hissediyorum ama öyle kitaplar var ki onlarla kıyaslandığında yüksek puan versem o kitaplara haksızlık olacak. Beni affet Nalini ama cidden hayal kırılığı idin. Okumanızı tavsiye etmem. Detaylı yorumlar için:http://yorumatolyesi.blogspot.com/...si-kitap-yorumu.html
384 syf.
·10/10
Vuuuu 🤑 Serinin en beğendiğim kitabı diyebilirim. Bazı yerlerde okurken yazarla konuşup ' Ablacım bu neyin kafası?' dediğim bile oldu. Hayal gücünün oldukça geniş olduğunu kanıtladın bence yazarcım ️
384 syf.
·Beğendi·8/10
Bu seriyi 4 veya 5. okuyuşum. Hatta 6 bile olabilir. Seriyi ne kadar çok beğendiğimi anlamışsınızdır sanırım. Neden bu kadar çok beğendim?
1) Güçlü, kendini savunmasını -dövüşmesini, silah kullanmasını- bilen kadın karakterler çok hoşuma gidiyor
2) Başmelek kurgusuna bayılıyorum
3) Efendisine sadık, güçlü ve kendince özellikleri olan savaşçılara - bu kitapta Raphael'in Yediler'i- aşığım
4) Yan karakterlere bile aşık edebilen bir kitabı kitaplığımda baş köşeye koyarım

Raphael ve Elena'nın tutkusu bir yana vampir ve meleklerden oluşan Yediler beni çok etkiledi. Sadece Raphael'i değil, Elena'yı da canları pahasına koruyor, kolluyorlar. Hepsinin kendi hikayeleri var ve ben onların hikayelerini merakla bekliyorum. Yeni çıkan serinin 4.kitabı Başmeleğin Kılıcı'nda Dmitri ve onun hikayesi ile görüşürüzzz :))
384 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Harikaydı... Evet genelde yorumlarıma bu şekilde başlamam ama bu kitap bir istisna. Gerçekten ne kadar etkilendiğimi anlatamam sanırım ancak biraz fikriniz olması açısından anlatmaya çalışacağım...

Öncelikle bunun yeri bende ayrı ki kitabın çıktığını doğum günümde bir arkadaşımın hediyesi olarak öğreniyorum. Yaklaşık 1 aydır -hiç sormayın korkunç bir duygu- kitap okuyamadığım ve haberleri takip edemediğim için bilmiyordum. Sanırım hayatımda aldığım en güzel hediyeydi. Şuan bile o zamanı hatırladıkça heycanlanıyorum.

Konudan saptım genee... Gelelim olaya. 2.kitaba göre daha atraksiyonluydu bence. Ve bu sefer ikisinde de o aşkı derinen hissettim.

Tekrar bir konu sapması yaşayacağım... Kitabın arka yazısına bittiğimi de söylemeliyim. Ah lütfen kitap ile alakalı bitmediğim bir nokta yoktu...
Konu geri dönüşü... Öncelikle Elena'nın ailevi meseleleri ve kardeşleriyle olan durumları. Şey spoiler vermek istemiyorum o yüzden burayı es geçeceğim. Aynı zamanda babasına gıcık olan varsa bu kitapta daha da gıcık olacağına eminim.

Çok karmaşık bir yazı olduğunun farkındayım bunun için üzgünüm... Ancak nedeni kitabın bende bıraktığı etkisi -1 ayı geçmesine rağmen artık siz düşünün- ...

Evet parmak basmak istediğim bir olay daha var. Yaratılan melek Elena artık daha çok halkın arasına karışıyor ve ailesiyle alakalı da çok enteresan bir bilgi ortaya çıkıyor. Hem de tam kitabın sonunda. Yani 4. kitabı mumla arıyorum desem yeridir. Bu kitabın üzerine tahminen 6-7 kitap okumuşumdur hala aklımda o cümleler... "Hadi canım ne diyorsun! Yok artık cidden mi?"

Eveet gelelim en sevdiğim yere. Alıntı kısmım ^.^
-----
Elena : "Kalbim onun elinde V. Ona ihanet edecek hiçbir şey yapmam."
Vivek : "Hep merak ederdim bu kalkanı kim delecek diye. Öd koparan bir başmelek olacağı belliydi."
-----
"Kendine dikkat et Rapheal. Bir avcıya aitsin."
-----
384 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Aslında bu kitaba nasıl bir inceleme yazacağımı çok bilmiyorum çünkü klasik Lonca Avcısı serisiydi. Her zamanki gibi güzel ve sürükleyici.
Bu kitapda rahatsız olunabilicek tek şey cinselliğin daha ön plana çıkarılması olunmuş. Onun haricinde Lonca Avcımız ve Başmeleğimizin aşkı dur durak bilmeden devam ediyor.
384 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Neha'nın kızı Anoushka öldürülmüş ancak ortalık durulmamıştır. Bir gün çok farklı cinayetler işlenmeye başlanır. Elena'nın Raphael ile beraber yaptığı incelemeler sonucu ortaya çıkan durum şaşırtıcıdır. Raphael'in annesi olan ve gelmiş geçmiş en güçlü başmeleklerden Caliane'nin yaşama ve uyanma ihtimali vardır. En son yapılan savaştan sağ kurtulan Lijuan, Raphael'e annesini öldürmeyi teklif eder. Eğer annesi deliliğine devam ederse Raphael onu öldürecektir. Bu arada Elena, üvey kardeşinin de kendisi gibi doğuştan avcı olduğunu öğrenir ve onu Lonca'ya yerleştirir. Yediler'den İllium, Aodhan, Zehir ve Galen ile çalışmalara devam ederken, dostları Ransom, Sara ve polis dedektifi Santiago ile beraber vampirleri zaptetmeye çalışır. En son Japonya'da ufak bir adada olduklarını düşündükleri için Caliane'yi bulmaya İllium, Raphael ve Elena gider. Ancak Lijuan da oradadır. Ve yaşanan garip olaylardan onun sorumlu olduğu ortaya çıkar. Yapılan savaşı kaybetmiş görünür ve ortadan kaybolur. Ayrıca Caliane de yaşadığı yerde hükümdarlığını ilan eder. Acaba Elena ve Raphael arasındaki ilişki nasıl devam edecektir? Babası ile arası düzelecek midir? Raphael annesini öldürmemek kararından dolayı pişman olacak mıdır? Keyifle okunan bir roman.
384 syf.
·4 günde·5/10
İlk iki kitap kadar sürükleyici bulmadım. ilk iki kitapta beklentim yükselmişti . Bu kitabı sabırsızlıkla bekledim fakat hayal kırıklığına uğradım diyebilirim.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Başmeleğin Gözdesi
Alt başlık:
Lonca Avcısı Serisi 3
Baskı tarihi:
Nisan 2016
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016838
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Archangel's Consort
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınları
Nalini Singh, meleklerin hüküm sürdüğü, vampirlerin onların sadık hizmetkârları olduğu ve en büyük bedeli masumların ödediği nefes kesici dünyaya geri dönüyor.

Vampir avcısı Elena Deveraux ve sevgilisi, ölümcül Başmelek Raphael New York’a geri döndüklerinde yeni bir tehlikeyle karşı karşıya kalmışlardı... Bir okula saldıran vampirin geride bıraktığı manzara tamamen dehşet vericiydi; ve bu daha bir başlangıçtı. Kana susamış vampirlerin sayısı bir bir artarken şehrin sokakları kana bulanmıştı. Daha da kötüsü Raphael’in kendisi de yavaş yavaş kontrolünü kaybetmeye başlamıştı; gökyüzünü açıklanamayan kara bulutlar kaplamış, yeryüzü sarılmıştı.

Kehânet ürkütücü bir şekilde gerçekleşiyordu: Hain ve kadim bir ölümsüz diriliyordu. Vahşi rüzgârlar onun adını fısıldıyordu: Caliane. O, oğlu Raphael için geri dönmüştü. Bunun için yolunun üzerinde ne varsa yok etmeye hazırdı, ve yolunun üzerinde tek birisi vardı: Elena, oğlunun yok edilmesi gereken gözdesi...

“Eğer aranızda hâlâ başmeleklerin ve ölümlülerin bu muhteşem dünyasıyla tanışmamış olanlar varsa, yaptığınız her şeyi bırakıp en yakın kitapçıya koşun: Raphael sizi bekliyor.” – Supernatural Snark

“Başmeleğin Gözdesi şehir fantazyası ve romans karışımlarından biri, ve bu türün sevenlerine şiddetle tavsiye edilir. Muhteşem!” – Love Vampires

“Bu seri okuru yakalıyor ve bitirdikten sonra bile etkisinden kurtulamıyorsunuz. Buradaki eleştirmenler olarak en iyi paranormal serilerden biri olduğunu düşünüyoruz.” – The Book Reading Gals

Kitabı okuyanlar 120 okur

  • özge
  • Ceyda
  • İlkim Pınar Saral
  • Hatice Yüksel
  • Dilek Güneş
  • pınar osmanağaoğlu
  • Maral kızılkaya
  • Duygu yapici
  • Cansel Çetinkaya
  • saadet eriş

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.2
14-17 Yaş
%13.3
18-24 Yaş
%46.7
25-34 Yaş
%28.9
35-44 Yaş
%6.7
45-54 Yaş
%2.2
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98.3
Erkek
%1.7

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%18.4 (9)
9
%30.6 (15)
8
%30.6 (15)
7
%8.2 (4)
6
%8.2 (4)
5
%4.1 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0