Kıyamet Sonrası (Penryn & the End of Days Serisi 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.999
Gösterim
Adı:
Kıyamet Sonrası
Alt başlık:
Penryn & the End of Days Serisi 2
Baskı tarihi:
Mart 2014
Sayfa sayısı:
360
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050919707
Kitabın türü:
Orijinal adı:
World After
Çeviri:
Belgin Selen Haktanır
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
Baskılar:
Kıyamet Sonrası
Kıyamet Sonrası
Penryn'in küçük kız kardeşi Paige kayboldu. İnsanlar korkuyor. Bir annenin kalbi kırık. Penryn San Francisco sokaklarında kardeşini arıyor. Sokaklarneden bu kadar boş? Herkes nereye kayboldu? Paige kardeşinin izini sürerken, meleklerin gizli planınınmerkezini buluyor ve ürkütücü gerçeklerle yüz yüze geliyor. Raffe kanatlarının peşinde. Onlarsız meleklere katılmasıimkansız. Tekrar kanatlarını kazanmak ya da Penryn'in hayatınıkurtarmak arasında kaldığında, hangisini seçecek? Melekler, insanlar ve canavarların korku dolu hikayesi, MeleğinDüşüşü'nün ardından, Kıyamet Sonrası ile devam ediyor.

(Tanıtım Bülteninden)
360 syf.
·Beğendi·10/10
İlk kitabı kadar muhteşemdi .Fakat kitapta çok fazla yazım hatası vardı.Böylesine güzel bir kitaba haksızlık yapıldığını düşünüyorum.Dex yayınevinin dikkatine..!
358 syf.
·9/10
Kuş yuvasında yaşanan olaydan sonra Penryn ve Raffenin yolları ayrılmıştır. Penryn kardeşini bulmuştur ama hiçbir şey umduğu gibi gitmez. Kardeşi eskisi gibi değildir ve onu insanlara kazandırmaya çalışırken tekrar kaybeder. Onu bulma yolunda ilerlerken basina birçok olay gelmektedir. Bu olayların sonunda Raffe ile yolları yeniden kesişecektir.


Bu kitabın büyük bir kısmında Raffesiz bir Penryn görüyoruz. Kitap çoğunlukla Penrynin kız kardeşi ve insanlar için mücadele etmesini anlatıyor. Kitap boyunca ara ara Raffenin hayatından sahnelere şahit oluyoruz. Esas kızla esas oğlanın buluşmasini beklerden biraz baygınlık geçirecek gibi olabilirsiniz ama pes etmeyin. Okumaya devam edin. Benim açımda kitabın sabır gerektiren bu yönü beni etkileyen yönü oldu. Vıcık vıcık aşk sahneleri görmek yerine kendinden emin kararlı bir kızın mücadelesini görmek ve ne zaman karşılaşıcaklar diye heyecanla beklemek çok daha hoşuma gitti. Heyecan ve merak herzaman kitabı diri tutar. Unutmayın... 🌬
358 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Serinin diğer kitaplarına göre daha sıkıcıydı. Ama bu serinin güzelliğini bozmuyor. Hızlı bir şekilde okunabilecek bir kitap. Sonlara doğru daha akıcı ve tatmin edici oluyor. Seriyi tüm okurlara tavsiye ederim. İyi okumalar.
360 syf.
·2/10
Her sayfasında sıkıldığım, istediğim aşkı bulamadığım. Ve büyük hayal kırıklığına uğradığım bu kitap. Okumayın, ilk kitabın incelemesine yazdığım şeylerin aynısı...
358 syf.
·7/10
Eveet, çok geçmeden serinin 2. kitabını da okudum. Serinin iki kitabını da üst üste ve ikisini de birer günde okudum. Seri aşırı akıcı. Bu kitabı ilk kitaba göre bir tık daha fazla sevdim galiba. Ama kitapta sevmediğim tek yön Penryn ve Raffe çok geç bir araya geldi. O tek hoşuma gitmedi. Çünkü kitap boyunca krizler geçirdim bir araya gelmelerini beklerken. Bu 2. kitabımızın konusuna gelecek olursak eğer; kitap hemen 1. kitabın bitişinden devam ediyor zaman atlaması falan yok. Penryn artık ailesini bir araya toplamıştır. Ama çok geçmeden kardeşinin dönüştüğü şey yüzünden kaldıkları yerde büyük bir kargaşa çıkar ve kardeşi tekrar kaybolur. Ve bu kitapta Penryn kardeşinin neye dönüştüğünü de çözmeye çalışır. Penryn tekrar kardeşini bulmaya çalışırken Raffe de çalınan kanatlarının peşine düşer. Kitabımız bu şekilde devam ediyor. Ama şunu belirteyim eğer biraz böyle Penryn ve Raffe arasında aşk olsun biraz ilişki yaşasınlar diyorsanız üzgünüm kitabın büyük bir kısmında böyle bir şey yok sadece tekrar bir araya geldiklerinde ufak ufak var o kadar. 3. kitabına yarın mı başlarım yoksa biraz ara mı veririm bilmiyorum ama bu hafta içinde onu da okurum büyük ihtimal. Zaten bu evde mahsur kaldığımız zamanlarda 300 sayfacık bir kitabı bitirmek çokta zor olmuyor:))) Uzun zamandır rafımda bekleyen bir seriydi. Ama işte bu okullara ara verilen zamanı fırsata çevirip uzun zamandır beklettiğim kitapları okuyorum:))
358 syf.
·8 günde·8/10
Birinci kitapta belirtiğim gibi kitabın serisini baya önceden okumuştum ve beni baya etkisi altına almıştı o yüzden seriye tekrardan başlamıştım ama ikinci kitap birinci kitap gibi beni etkilemedi ve sarmadı.Kitabımız abla ve kardeş üzerine kurulu.Ana kız karakterimiz birinci kitapta kız kardeşini kaybetmişti ikinci kitapta buluyor ama kız kardeşin deki bazı değişiklikler var.Bu değişiklikler için çözüm yolu arıyor bir yandan da ailesini güvende ve bir arada tutmaya çalışıyor.Ana
kız karakteri seviyorum güçlü bir kız karakter ama beni bu kitapta rahatsız eden kardeşini bu kadar severken bir değişiklik yüzünden kardeşine takındığı tuttum.Bu beni hem sinir etti hemde rahatsız.
Onun haricinde birde Raffe var.Kendisi çok beğendiğim bir erkek karakter.Gerçekten seviyorum.Birinci kitabın sonununda Raffenin ana kız karakterimize karşı duyguları olduğunu az çok sezmiştik.İkinci kitapta ikisin birlikte olduğu sayfalar çok az yazar aralarındaki elektriklenmeyi hissettiriyor ama bence yetersiz kalmış .Onun haricinde kitap gayet sürükleyici tavsiye ederimmmmm.
360 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
İlk kitabı okumayanlar okumasın.
Kıyamet Sonrası'nı yazar, Penryn'in Raffe'den ayrı kaldıktan sonra ki hikayesini sulandırmadan ele alıyor. Penryn artık gerçekten de zor durumda. Bir taraftan Raffe'ye ulaşmaya çalışırken bir taraftan da annesi ve kardeşiyle uğraşıyor. Kitapta yine romantik bir yan yok -ki bu gittikçe hoşuma gitmeye başladı, farklılık iyidir. Ancak "Ben romantik satırlarda dolaşmak istiyorum!" diyenlerdenseniz, sorun etmeyin. Yazar böyle bir yokluğu size hissettirmiyor. Para israfı kesinlikle değil, o yüzden de Penryn'e merhaba demelisiniz. Hemen!
358 syf.
·6/10
Serinin 2. kitabı bence 1. kitabı kadar güzel değildi. Bu kitapta olaylar daha yavaş ilerliyordu. Yine de bu 1. kitapla karşılaştırma. Kötü bir kitap kesinlikle değildi. Ayrıca birinci kitapta kız kardeşi için seferber olmuş Penryn'in 2. kitapta Paige'e böyle davranması beni çok üzdü ve bana anlamsız geldi.
358 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap Yorumu // Kıyamet Sonrası - Susan Ee
Selamlar herkese! Yine çok çok sevdiğim bir kitabın yorumu ile daha geldim. Kitabın konusundan bahsetmek pek istemiyorum bu postta. Zaten ilk kitabın yorumunda konudan bahsetmiştim ona giderek bakabilirsiniz. Neden bahsetmeyeceğimi açıklayayım, çünkü çok fazla spoiler verirdim kendime güvenemedim. Her neyse dediğim gibi konuyu merak edenler ilk kitabın postuna sayfamdan ulaşabilir. Hatta ben hikayeme de ekleyeyim postu...Yazar yine ilk kitaptaki gibi maharetlerini konuşturmuş bu kitapta da. Ama eksik bir yön var kitapta kesinlikle o yön de kitabın kısa olması kesinlikle. Birazcık daha uzun olsa kitap değmeyin keyfimize... Kitaptaki dil oldukça akıcı ve güzel. Seriyi hemen bitirmek istemiyorum bu yüzden de araya kitaplar alarak okuyorum söylemeden geçmeyeyim ikinci kitap ilk kitaba göre kesinlikle daha güzeldi belki de konu oturduğu içindir bilmiyorum ama kesinlikle harika bir eser. Okurken heyecanlanıyor bazen de gülüyorsunuz... 3. Kitaptan sonra fikrim değişir mi bilemem ama şimdilik seri harika bana göre. Tavsiye için birazcık erken onu da 3. Kitabın yorumunda karar veririm... İçimdekileri söylemeden geçemeyeceğim bu serinin filmi olsa çok iddialı olurdu bence bayıla bayıla izlerdim. Küçük Prens de yukarıdan el sallıyor ve sevgiler gönderiyor size...
360 syf.
·1/10
Maalesef okudum. Hem de yanlışlıkla. İlk kitap yerine bunu almıştım, sıkıntıdan kendimi sağa sola ata ata okudum. Hiç heyecanlanmadım, hiç meraklanmadım. Hiç “vayy ne aksiyon” deyip şaşırmadım. Yani ikinci kitaplar normalde olay akışının hızlandığı kitaplardır. İlk kitaplar girişse iki gelişmedir ama uzaktan yakından alakası yok. Yanlış kitabı okuduğumu fark edince bir de ilkini okuyayım bakayım seriye haksızlık olmasın dedim ilk kitapta da aynı travmayı yaşadım. Neyinin sevildiğini zerre anlamadım. Bence Hush Hush serisinden bile kötüydü. Post apokaliptik olmasına saygı duydum en azından fısıltı gibi bin beş yüz on bir bad boy kitabında esas oğlanın kanatlanmış hali değildi. Biraz daha uğraşılmış kurgusu vardı fakat gram akıcılığı yoktu. Çok nadir yaptığım bir şeyi yapıp iki kitabı birden elden çıkattım.
...Saç telimin gömleğine nasıl iliştiğini düşünmek komikmiş gibi dudakları seğirdi ...onu öptüğüm zaman üstüne konmuş olabileceğini tahmin ettim. Raffe de böyle düşünmüştü ... Paketten ipliği çıkardı. İplik tıpkı kanatları gibi kar beyazıydı.
Saç telini ve ipliği yan yana tutup, başparmağı ve işaret parmağıyla çevirerek birbirine doladı.
Uçlarını bir araya getirip tezgahın üstünde duran kılıcın yanına gitti ve teli kılıcın kabzasının etrafına sardı.
"Şikayet etmeyi kes," dedi kılıca. "Şans getirsin diye yapıyorum.."
Şans. Şans. Şans.
Bu sözcük zihnimde yankılanıp durdu.
Susan Ee
Sayfa 226 - Baş melek Raphael..
Geri kalanı insanın zihnindeydi. Nereden geldiğini bilemediğiniz çığlıklar hakkında hayal ettikleriniz. Sizden birkaç hücre ötede, dur durak bilmeden çığlık atan kadının suratını düşünmediniz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kıyamet Sonrası
Alt başlık:
Penryn & the End of Days Serisi 2
Baskı tarihi:
Mart 2014
Sayfa sayısı:
360
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050919707
Kitabın türü:
Orijinal adı:
World After
Çeviri:
Belgin Selen Haktanır
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
Baskılar:
Kıyamet Sonrası
Kıyamet Sonrası
Penryn'in küçük kız kardeşi Paige kayboldu. İnsanlar korkuyor. Bir annenin kalbi kırık. Penryn San Francisco sokaklarında kardeşini arıyor. Sokaklarneden bu kadar boş? Herkes nereye kayboldu? Paige kardeşinin izini sürerken, meleklerin gizli planınınmerkezini buluyor ve ürkütücü gerçeklerle yüz yüze geliyor. Raffe kanatlarının peşinde. Onlarsız meleklere katılmasıimkansız. Tekrar kanatlarını kazanmak ya da Penryn'in hayatınıkurtarmak arasında kaldığında, hangisini seçecek? Melekler, insanlar ve canavarların korku dolu hikayesi, MeleğinDüşüşü'nün ardından, Kıyamet Sonrası ile devam ediyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 274 okur

  • Duygu
  • Öykü Gök
  • Cheshire
  • Berfu Çağatay
  • b. d dinc
  • Beyza
  • Melisa Altıntaş
  • gül erdoğan
  • Emine Betül YALDIZ
  • Yağmur seymen

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.5
14-17 Yaş
%18.2
18-24 Yaş
%47
25-34 Yaş
%19.7
35-44 Yaş
%6.1
45-54 Yaş
%4.5
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96
Erkek
%4

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%27.3 (33)
9
%17.4 (21)
8
%15.7 (19)
7
%9.9 (12)
6
%8.3 (10)
5
%0.8 (1)
4
%0.8 (1)
3
%0
2
%0.8 (1)
1
%0.8 (1)