Kıyamet Sonrası Penryn & the End of Days Serisi 2

8,4/10  (30 Oy) · 
51 okunma  · 
16 beğeni  · 
755 gösterim
Penryn'in küçük kız kardeşi Paige kayboldu. İnsanlar korkuyor. Bir annenin kalbi kırık. Penryn San Francisco sokaklarında kardeşini arıyor. Sokaklarneden bu kadar boş? Herkes nereye kayboldu? Paige kardeşinin izini sürerken, meleklerin gizli planınınmerkezini buluyor ve ürkütücü gerçeklerle yüz yüze geliyor. Raffe kanatlarının peşinde. Onlarsız meleklere katılmasıimkansız. Tekrar kanatlarını kazanmak ya da Penryn'in hayatınıkurtarmak arasında kaldığında, hangisini seçecek? Melekler, insanlar ve canavarların korku dolu hikayesi, MeleğinDüşüşü'nün ardından, Kıyamet Sonrası ile devam ediyor.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786050919707
 • Orijinal Adı:
  World After
 • Çeviri:
  Belgin Selen Haktanır
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Zeliha adal 
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İlk kitabı kadar muhteşemdi .Fakat kitapta çok fazla yazım hatası vardı.Böylesine güzel bir kitaba haksızlık yapıldığını düşünüyorum.Dex yayınevinin dikkatine..!

Aycan Güven 
08 Nis 18:52 · Kitabı okudu · 2 günde · 2/10 puan

Her sayfasında sıkıldığım, istediğim aşkı bulamadığım. Ve büyük hayal kırıklığına uğradığım bu kitap. Okumayın, ilk kitabın incelemesine yazdığım şeylerin aynısı...

Kübra 
10 Şub 21:07 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Serinin ikinci kitabında ilk kitaptaki düşüncelerimin değiştiği pek söylenemez. Kurgusu ve olayların bir kısmı temelde çok güzel olsa da kusurlar kurguyu sarsıyor bana göre bu seride. İlk kitap Meleğin Düşüşü'nde de söylediğim gibi; yazarın kalemi biraz daha güçlü olsaydı, olay akışını da daha heyecanlı bir düzeyde götürseydi bence bu temelden harikulade bir seri çıkardı. Kitaptan bahsedecek olursak, başlarda olaylar bana çok yetersiz geldi, kitabı elime aldığım her seferinde uykum geldi ki normalde uykum varsa bile kitap okurken uykum açılır. Beni bilirsiniz kitaplarla ilgili çok negatif yorumlarda bulunmam ama bu kitabı okurken sıkıldım bol bol. Ta ki son 100 sayfaya gelene kadar. İlk kitapta olanlar bu kitapta da oldu ve son 100 sayfayı tek nefeste okudum deyim yerindeyse. Kitapla ilgili olumsuz düşüncelerimi silip süpürdü kitabım son sayfaları. Tüm etkenleri göz önünde bulundurursak Angelfall üçlemesi güzel bir fantastik seri. Melekleri konu almakta ve işe türdeşlerinden farklı bir açıdan yaklaştığı için çok da özgün. Tahmin edebildiğim, yetersiz gelen olaylara karşın son sayfalarda çok ilginç ve beklenmedik olayların olması kitabı dengeliyor. Eğer "ilk sayfalara bu muazzam finaller için katlanırım, fantastik kitapları seviyorum, bana ilginç melek hikayeleri lazım artık" diyorsanız seriyi tavsiye ederim.

Yaren Kardemir 
12 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

İlk kitabı okumayanlar okumasın.
Kıyamet Sonrası'nı yazar, Penryn'in Raffe'den ayrı kaldıktan sonra ki hikayesini sulandırmadan ele alıyor. Penryn artık gerçekten de zor durumda. Bir taraftan Raffe'ye ulaşmaya çalışırken bir taraftan da annesi ve kardeşiyle uğraşıyor. Kitapta yine romantik bir yan yok -ki bu gittikçe hoşuma gitmeye başladı, farklılık iyidir. Ancak "Ben romantik satırlarda dolaşmak istiyorum!" diyenlerdenseniz, sorun etmeyin. Yazar böyle bir yokluğu size hissettirmiyor. Para israfı kesinlikle değil, o yüzden de Penryn'e merhaba demelisiniz. Hemen!

Kitaptan 3 Alıntı

Yeşim Temiz 
06 Tem 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kendisini en kötü isme hazırlar gibiydi. "Kılıcın her yeni sahibi ona bir isim verir.Ona çoktan bir isim verdiysen, sende olduğu müddetçe o ismi taşıyacak demektir."
Kahretsin.
İsmi duymadan nefret etmiş gibi dik dik bana baktı."Nedir?"
Yalan söylemeyi düşündüm ama ne faydası olacaktı ki? Hafifçe öksürdüm."Ürkünç Ayı."

Kıyamet Sonrası, Susan EeKıyamet Sonrası, Susan Ee
Yeşim Temiz 
06 Tem 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Dikkatle bana baktı. "Bir kez öldüğünü gördüm, yetmez mi?"
"Tek yapman gereken, bunun bir daha olmamasını sağlamak." Tatlı tatlı gülümsedim. "Çok basit."
"Basit olan tek şey sensin. Sen inatçı, küçük..." Lafının gerisini homurdanarak söylediği için ne dediğini anlamadım ama iltifat etmediğine eminim.

Kıyamet Sonrası, Susan EeKıyamet Sonrası, Susan Ee
Yeşim Temiz 
14 Tem 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

"Kanatlarla harika gözükmek hoşuna gitmedi mi?"
"Bunun kanat takmış kırış kırış ufak bir köpeğe benzetileceğim ama iyi bir kişiliğim olduğu gibi başka bir esprinin devamı olacağından korkuyorum açıkçası." Düşünürken tavana baktım. "Tamam, bu hiç de komik olmadı; o yüzden, söylemiş olsaydın son derece berbat bir espri olurdu."
"Ha, merak etme. Güvendesin." dedi beni teselli eder gibi, "Sana asla iyi bir kişiliğin olduğunu söylemezdim."

Kıyamet Sonrası, Susan EeKıyamet Sonrası, Susan Ee