Meleğin Düşüşü Penryn & the End of Days Serisi 1

8,9/10  (30 Oy) · 
59 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.000 gösterim
Kıyamet melekleri yeryüzüne inip tüm dünyayı yakıp yıktığından bu yana altı hafta geçti. Gündüzleri sokak çeteleri hüküm sürüyor, geceleri korkunun ta kendisi. Bir gün savaşçı melekler küçük bir kızı kaçırdılar, tekerlekli sandalyeye mahkum, aç biilaç halde, ufacık bir kızı. Kızın ablası, Penryn, kardeşini kurtarmak için elinden geleni ardına koymayacak. Buna, aslında düşmanı olan bir melekle bir anlaşma yapmak dahil olsa bile. Raff e, kanatları kesilmiş, gücünü yitirmiş bir melek. Binlerce yıl savaştıktan sonra şimdi hayatı, gencecik bir kızın ellerinde. Penryn ve Raff e, korkunun ve tuhaf yaratıkların hüküm sürdüğü bir dünyada bir başlarınalar, hayatta kalmak için de birbirlerine ihtiyaçları var. Her şeye rağmen sağ kalıp düşman meleklerin inine gitmeliler. Penryn burada kardeşini bulmayı umut ediyor. Raffe ise binlerce yıllık düşmanlarına karşı tek başına savaşıp kanatlarını ve eski gücünü yeniden kazanmayı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  316
 • ISBN:
  9786050908725
 • Orijinal Adı:
  Angelfall
 • Çeviri:
  Barış Emre Alkım
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Zeliha adal 
12 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Muhteşem bir kurgu..üstelik okurken çok eğleniyorsunuz .Çok çabuk bitti 2. Kitabını almadığıma çok pişman oldum. 2. Kitabını deli gibi merak edeyorum en kısa sürede temin edeceğim...bu arada karakterler bi' harika(mesela kızın annesi bir deli)anne kız arasındaki olaylar sizi çok eğlendiriyor.Okuduğum en iyi fantastik kitap..

angelsbooks 
17 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

İlk kitap beklentimi karşıladı gibi. Seriyi tamamladıktan sonra tamamını yorumlamak bana daha doğru olacak gibi geliyor. Yalnız şunu söyleyebilirim, aksiyonu bol. Tempo düşmüyor. Fantastik bir kitap için güzel bir özellik bu. Ayrıca Susan'ın karakterlerini hırpalaması da hoşuma gitti. Hiçbir şeyi yanlış yapmayan, kusursuz profiller beni biraz itiyor da. Bu dar zamanda 2 günde kitap bitirebilmiş olmak da beni ayrıca sevindiriyor. Okuyamama durumunda olanlarınıza iyi gelecektir kanımca.

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok çok beğendiğim bir seri daha karşımızda... Kitapla ilgili beğenmediğim tek şey Dex'in deyim yerindeyse orjinal kapağı resmen katletmiş olmasıydı. Çok sevdiğim bir yayınevi ama nasıl kıydınız diye isyan edesim geldi. Durum böyle olunca serinin kapakları arasındaki uyum da bozulmuş oldu. Ama böyle şikayet ettiğime bakmayın, kapağı boşverelim kitap şahane... Meleklerle ilgili kitaplar bazılarımızı bıktırmış olsa da, vampirlerden sonra melekler dünyasından da sıkıldık galiba derken çok iyi bir seri çıkıyor karşımıza... Aslında ben daha önce okumuştum ilk kitabı ama serinin 2.kitabı elime geçince tekrar okumam gerekti. İyiki de üşenmeyip okumuşum dedim.

Kitabımıza gelirsek "Bizim cennetten çıkma şirincecik dediğimiz melekler Dünya'yı işgal ederse nolur?" sorumuzun cevabı tüm çıplaklığıyla, depresifliği ve karamsarlığıyla kitapta anlatılıyor. Neden mi böyle, çünkü gerçekten dünya çok kötü durumda... O kadar inandırıcı bir şekilde yazmış ki yazarımız ben o karamsarlığı bile sevdim ve zevkle okudum. Bu melekler gerçekten kötü... Hatta kötü ötesi diyebiliriz. Görevlerinin insanlara yardım etmek olduğu düşünülen melekler bu sefer insanların canına okumuş. Hikayemiz de meleklerin işgalinden altı hafta sonra başlıyor. Penryn, bu dünyada çatlak annesi ve canından çok sevdiği tekerlekli sandalyaye mahkum kız kardeşi ile ayakta durmaya çalışan bir kız... Hayatta kalmaya çalışmak ve ailesini hayatta tutmak da o kadar kolay birşey değil artık... Penryn'in tek amacı günü atlatabilmekken meleklerin savaşının ortasına düşüyor ve Raffe ile yolları kesişiyor. Kız kardeşi de melekler tarafından kaçırılınca işin rengi değişiyor. Penryn'in kız kardeşini geri alabilmek için yaptıkları, ona ulaşmak için çabası hayran bıraktı beni... Açlık Oyunları'nda da aynı hissi yaşamıştım.

Raffe de taş ötesi bir mahluk olur kendisi ♥♡♥ Taş ötesi derken her anlamda maşallah... Adam resmen kaya, odun diyebiliriz. Böyle bir dünyada Penryn ile yolları kesişti diye ohhh aşk başladı sanmayın sakın! Öyle vıcık vıcık aşk sahneleri falan bu kitaptan çooook uzak... Ve belki de bu yönü en çok beğendiğim tarafıydı kitabın... ♥ İkisi arasındaki çekimi okumak çok başkaydı. Ama Penryn de öyle öpüş koklaş bir ilişki yaşayacak bir kızmış gibi gelmedi bana ama neyse... Bahsedilen Raffe olunca insan emin olamıyor ;)

Tabii ki de kitap sadece Raffe ve Penryn'le ilerlemiyor. İnanılmaz sürükleyici bir hikaye ve ayrıca yaratıcı... Sürekli süprizler var kitapta... Raffe'nin taş gibi görünen kalbine, pardon kaya daha uygun ;), Penryn'in hazır cevaplılığına hayran kalacaksınız. Öyle zor durumda bir meleğin kollarına sığınacak bir kız yok burda... Her anlamda güçlü bir karakter var karşımızda... Keyifli okumalar...

Kübra Bakırcı 
10 Şub 20:57 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Penryn & the End of Day #1 Meleğin Düşüşü
Mademki fantastik kitapları, özellikle de melekleri konu alan fantastik kitapları çok seviyorum, bu seriyi okumanın vakti çoktan gelmişti. Almaya bir türlü fırsatım olmadı, o yüzden geç kaldım bu kadar ama gördünüz üzere tavsiyelere uyup iki kitabı birlikte aldım. İyi ki de öyle yapmışım çünkü ilk kitabın finali fena.Hatta ikinci kitaba geçtim bile bugün, o derece. Şimdi kitabımıza gelirsek, bu seri çok övüldü,çok beğenildi. O kadar sevildi ki yazar üç kitap olarak tasarladığı seriyi bir ara beş kitaba çıkarmayı düşündü sonra vazgeçti. Ben kitaba başladığımda bu büyük beğeniye pek bir anlam veremedim açıkçası. Kitap güzel başladı, iyi ilerledi, macera ve gizem kitap boyu devam etti. Kitap boyunca, okurken hiç sıkılmadım, yani her şey son 100 sayfaya kadar falan orta düzeyde ilerledi. Son 100 sayfa ise mükemmeldi. Nefes nefese ilerledi olaylar ve son 100 sayfayı kafamı bir an bile kitaptan ayırmadan bitirdim. Kitabın konusu ve olaylar bence gayet güzel yalnız yazarın bazı başarısızlıkları vardı bana göre. Bu malzemelerle çok daha sağlam bir kurgu oluşturup kitabım genel gizemi dışında okurun kafasına bir şeylerin takılmasını önleseydi ortaya kusursuz bir kitap çıkabilirdi bence. Çünkü genel gidişatla ilgili bazı sorunlar ve mantığıma yatmayan birkaç olay oldu gibi sanki. Bu arada bu görmüş olduğunuz beyaz kanatlı kapak, orijinal kapağım üzerine sonradan yapıştırılmış yayınevi tarafından. Yani kitapları bu şekilde görürseniz sorun yok.

Bassy Kunt 
20 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu aşık olduğum ikinci serinin ilk kitabı ve size temin ederim ki kitabı okurken yazara hayret edeceksiniz, kitabın içinde olabilmek için can atacak ve hep fazlasını isteyeceksiniz. Şahsen bana yetmedi seri. Yok yani devamını istiyorum çocuk gibi. Serinin sonu tam olması gerektiği gibi bitiyor korkmayın. O benim iştahımdan kaynaklı bir yetmemezlik :) Ne duruyorsun, ekle sepetine:)

büşra yıldız 
01 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı araladığınızda bir hayal dünyasını da aralıyorsunuz. Bu kitapta hayal ürünlerinden ve kurgudan çok beni etkileyen kitabın son sayfası olmuştu.Yanlı hatırlamıyorsam son sayfada yalnız kalan bir meleği anlatıyordu. Güneşin doğumunu izleyen siyah bir melek. Başkaları için savaşmış ve güçsüz düşmüş , ölümü bekleyen. Bu beni etkilemişti.

fatma eren 
04 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kurgusuyla çook güzel olan ve hızla ilerleyen güzel kitaplardan biri.

Kitaptan 8 Alıntı

Esma Tezgi 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Üstümde onca baskı ve sorumluluk varken, ailem olmasa daha mutlu olacağımı düşünmediğim tek bir gün bile geçmemişti. Fakat belli ki yanılmıştım.

Meleğin Düşüşü, Susan EeMeleğin Düşüşü, Susan Ee
Esma Tezgi 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Şşş.''
Parmak uçlarını yanaklarımda gezdirip yüzümü okşadı.
''Meraklanma ben buradayım."
Gözlerinde derin bir elemle bana bakıyordu.Sanki söylemek istediği çok şey varmış ama artık iş işten geçmiş gibi. Yüzünü okşamak, her şeyin yoluna gireceğini söylemek istiyordum.Her şeyin düzeleceğini. Keşke öyle olsaydı her şey.

Meleğin Düşüşü, Susan EeMeleğin Düşüşü, Susan Ee
Esma Tezgi 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Ancak beni kıyametin koptuğunu gerçekten ikna eden bir şey varsa, o da ayağımın altında çatırdayan akıllı telefonlardı. Dünyanın sonundan başka hiçbir şey, çevreci teknoloji tutkunlarının son model zamazingolarını yollara fırlatıp kaçmasına neden olamazdı.

Meleğin Düşüşü, Susan EeMeleğin Düşüşü, Susan Ee
Yeşim Temiz 
07 Tem 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Daha en başından, ölümüne, sadakatinin yol açacağını biliyordum. Ama bunun, bana olan sadakatinin olacağı aklıma gelmemişti."
#Raffe

Meleğin Düşüşü, Susan Ee (Sayfa 295)Meleğin Düşüşü, Susan Ee (Sayfa 295)
Yeşim Temiz 
07 Tem 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Senden de, türünden de, tanrından da korkmuyorum."
Bir yanım, çarpılacağımdan emindi ve korkuyordu. Ama çarpılmadım. Hatta fırtınanın içinde dramatik bir gök gürültüsü bile duyulmadı.

Meleğin Düşüşü, Susan Ee (Sayfa 60)Meleğin Düşüşü, Susan Ee (Sayfa 60)
Yaren Kardemir 
12 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Raffe "Somurtmak gerçekten insanlara kendilerini iyi hissettiriyor mu?" diye fısıldadı.
"Somurtmuyorum" diye karşılık verdim fısıldayarak.
"Tabii ki. Senin gibi bir kız benim gibi bir savaşçı bir yarı tanrıyla yan yana. Neden somurtasın ki? Benimle olmanın yanında bir tekerlekli sandalyeyi geride bırakmanın lafı mı olur?"
Az daha yerdeki bir dala takılıp düşecektim. "Benimle dalga geçiyorsun herhalde."
"Savaşçı yarı tanrı statümle ilgili asla dalga geçmem."
"Aman Tanrım." Fısıldamayı unutmuştum, o yüzden hemen sesimi alçalttım. "Altı üstü kendini beğenmiş bir kuşsun. Tamam, biraz adelelisin, ona laf yok. Ama kuş dediğin de nedir ki zaten? Azıcık evrimleşmiş bir kertenkele. Sen de busun işte."
Kıkırdadı. "Evrimmiş." Bir sır verircesine eğildi. "Sana bir şey diyeyim mi? Ben, zamanın başından beri böyle kusursuzum." O kadar yakındı ki nefesi kulağımı okşuyordu.
"Öff kes şunu. O kadar şiştin ki birazdan ormana sığmayacaksın. Ağaçların arasından geçerken takılıp kalacaksın. O zaman elime düşersin, görürüm seni." Bezgin bir bakış fırlattım. "Yine."
Vereceğinden emin olduğum iğneleyici yanıta maruz kalmamak için hızımı arttırdım. Ama ağzını açmadı. Son sözü söylememe izin vermiş olabilir miydi?
Geriye baktığımda yüzünde muzipçe bir sırıtış olduğunu gördüm. İşte o zaman anladım ki, kendimi iyi hissedeyim diye yapmıştı bunu. İnat edip karşı koymaya çalıştım ama iş işten geçmişti artık.
Kendimi biraz daha iyi hissediyordum.

Meleğin Düşüşü, Susan Ee (Sayfa 82 - Dex Yayınları.)Meleğin Düşüşü, Susan Ee (Sayfa 82 - Dex Yayınları.)
Açelya Tuncer 
 24 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Melek
Karanlıkta omuz silkti. ''Melekler vahşi yaratıklardır.''
''Fark ettim. Ben de hepsini tatlı ve iyi zannederdim.''
''Niye öyle zannedesin ki? İncil'inizde bile kıyameti getiren, koca şehirleri yok edebilecek güçte ve buna can atan varlıklar olarak geçer bahsimiz. Sırf içinizden bir iki kişiyi önceden uyardık diye fedakar mı olduk yani?''

Meleğin Düşüşü, Susan Ee (Sayfa 65)Meleğin Düşüşü, Susan Ee (Sayfa 65)
Yeşim Temiz 
06 Tem 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Herkesin olup biteni kavraması için geçen o uzun saniyede, meleğin gözlerini devirdiğini gördüm. Hayatında daha rezil bir şey görmemiş ergenler gibiydi. Kimileri doğuştan nankör oluyor.

Meleğin Düşüşü, Susan EeMeleğin Düşüşü, Susan Ee