Meleğin Düşüşü (Penryn & the End of Days Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.224
Gösterim
Adı:
Meleğin Düşüşü
Alt başlık:
Penryn & the End of Days Serisi 1
Baskı tarihi:
Temmuz 2012
Sayfa sayısı:
316
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050908725
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Angelfall
Çeviri:
Barış Emre Alkım
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
Kıyamet melekleri yeryüzüne inip tüm dünyayı yakıp yıktığından bu yana altı hafta geçti. Gündüzleri sokak çeteleri hüküm sürüyor, geceleri korkunun ta kendisi. Bir gün savaşçı melekler küçük bir kızı kaçırdılar, tekerlekli sandalyeye mahkum, aç biilaç halde, ufacık bir kızı. Kızın ablası, Penryn, kardeşini kurtarmak için elinden geleni ardına koymayacak. Buna, aslında düşmanı olan bir melekle bir anlaşma yapmak dahil olsa bile. Raff e, kanatları kesilmiş, gücünü yitirmiş bir melek. Binlerce yıl savaştıktan sonra şimdi hayatı, gencecik bir kızın ellerinde. Penryn ve Raff e, korkunun ve tuhaf yaratıkların hüküm sürdüğü bir dünyada bir başlarınalar, hayatta kalmak için de birbirlerine ihtiyaçları var. Her şeye rağmen sağ kalıp düşman meleklerin inine gitmeliler. Penryn burada kardeşini bulmayı umut ediyor. Raffe ise binlerce yıllık düşmanlarına karşı tek başına savaşıp kanatlarını ve eski gücünü yeniden kazanmayı.
(Tanıtım Bülteninden)
316 syf.
·Beğendi·9/10
Aşık olduğum bir seri daha. Hush Hush serisinden sonra düşmüş melek kurgusuna dair kitap araştırırken keşfettim. Kitap baş kahramanımız Penyrn'in ve ailesinin -annesi ve kız kardeşi- meleklerin kavgasının ortasında bulması ile başlıyor. Kitabın konusuna burada değinmeyeceğim, tanıtım bültenini okumanız yeterli bence. Kitap distopya türünde yazılmış ve yazar bence çok iyi betimlemelerde bulunmuş. Şehirdeki yıkımı ve insanlardaki yaşam savaşını, değişen düzenin getirdiği hayat şartlarını iyi yansıtmış. Ben Penyrn ve Raffe sahnelerini de çok beğendim, abartıya kaçılmamış ve 'Bu esas kız bu da esas oğlan hadi birbirlerine ilk görüşte aşık olsunlar' olayı yok. Herşey yavaş yavaş birleşiyor ve kitabın sonlarına doğru bütünleşiyor. Ve kitap öyle bir yerde bitiyor ki 2.kitabın çıkmasını zor bekledim. Melek kurgusunu benim gibi sevenler için kesinlikle tavsiye ediyorum.
316 syf.
·Beğendi·10/10
Muhteşem bir kurgu..üstelik okurken çok eğleniyorsunuz .Çok çabuk bitti 2. Kitabını almadığıma çok pişman oldum. 2. Kitabını deli gibi merak edeyorum en kısa sürede temin edeceğim...bu arada karakterler bi' harika(mesela kızın annesi bir deli)anne kız arasındaki olaylar sizi çok eğlendiriyor.Okuduğum en iyi fantastik kitap..
316 syf.
·Beğendi·7/10
3 kitaplık serinin ilk kitabı olan bu kitap benim serinin okuduğum tek kitabı olarak kaldı ve devamını okumayı da açıkçası düşünmedim.Nedendir bilmiyorum ama bir şeyler eksik geldi bu kitapta bana,çok kötü değildi yine fantastik kitap sevenlere,melekli falan önerilir :) Kitapta bir kadın karakter var,baş karakterimiz.Kardeşini kötü melekler kaçırıyor,iyi melekte kardeşini elinden alması için ona yardımcı oluyor kısaca diyebiliriz.
316 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Sabahin birinde başlayıp dört gibi bitirdigim acayip sürükleyici bir roman. Neredeyse soluksuz okuyorsunuz. Size pek bir şey katmasa da macera severlerin elinden dusurmeyecegi türden bir kitap. Alin okuyun bambaşka bir dünyaya dalın :) Kendi hayatinizdan bir sure kacmak için birebir.
316 syf.
·10/10
Kitabın kurgusu mükemmel betimlemeler çok iyi. Bir solukta okudum sayfaları çevirdikçe çeviresiniz geliyor biraz daha okuyum bi sayfa daha derken bi bakmışsınız kitap hemen bitmiş
316 syf.
·10/10
Size hayat kurtaran ve zaman kazandıran bir öneri. Bu kitabı okuyun ve serinin diğer kitapları yokmuş gibi davranın. Diğer kitaplarını okumayın ve bu seri gözünüzde muhteşem bir seri olarak kalsın. İlk kitabında yakaladığı başarıyı, diğer kitaplarında buruşturup bir kenara atmış yazar. Hayal kırıklığına uğramamak için dediğimi yapabilirsiniz.
316 syf.
·8 günde·4/10
Sonunda bu kitabı yorumlayabildiğim için mutluyum. Aslında melek kurgularına karşı hep ön yargılıydım. O yüzden hiç bu tür kitap okumamıştım, bu ilk oldu. Peki sevdim mi? Hunharca devam kitaplarına saldıracak kadar değil... Tamam, yazarın eğlenceli ve akıcı bir anlatımı var. Bu durum hikayeyi de sürükleyici bir hale getiriyor ama temel öğeler benim için rahatsızlık vericiydi...
Kurguda kıyamet sonrası anlatılıyor. Elçi melek Gabriel'in insanlar tarafından öldürülmesi üzerine dünya meleklerin saldırıları (!) sonucu yerle bir oluyor. Her yer yanmış, yıkılmış, her türlü kötülük, yolsuzluk yayılmış, elektrik yok, yiyecek yok! Böyle bir dünyada yaşam mücadelesi veren 17 yaşındaki Penryn'in hikayesini okuyoruz. Akıl sağlığı şüpheli annesi ile tekerlekli sandalyedeki kız kardeşinden başka kimsesi yok. Hal böyleyken kardeşi Paige bir grup melek tarafından kaçırılıyor. Penryn de onu kurtarmak için kanatları kesilmiş bir melek olan Raffe'den yardım istiyor. Birlikte kuş yuvası denilen meleklerin yaşadığı yere doğru yola düşüyorlar. Kitabın sonuna kadar başlarına gelmeyen kalmıyor desek yeri...
Kitapta melekler, kanatları ve yapılı vücutları haricinde insandan hiç farkı olmayan canlılar olarak tasvir edilmiş.. Kendi içlerinde iktidar mücadelesindeler falan.. Hatta agnostik bir melek söz konusu. Önyargım boşuna değilmiş yani.. Kurgusal yaratıklara tamam ama zaten gerçekte var olan ve bildiğimiz kadarıyla burada anlatılandan çok uzak olan varlıklar hakkında yazılanlar pek de hoşuma gitmedi.. Buna rağmen sonlara doğru açığa çıkan bazı gerçekler tüyler ürpertici ve tasvirler de çok gerçekçiydi. Yazar, okurun hayal gücünün sınırlarını zorluyor. Yani hem sevdiğim hem de sevmediğim yerler var, hatta sevmediklerim daha ağır basıyor diyebilirim. Devam kitapları hakkında ne yapacağım bilmiyorum. Belki ilerde...
Ve şunu belirtmeliyim; kitap çok kalitesiz basılmış. Öyle çok dex kitapları okumadım ama bu kitabın sayfaları çok çok ince, resmen arka taraf görünüyor. Cildi de aynı şekilde.. Okurken hasar görmesin diye nasıl tutacağımı bilemedim. Tekrar baskısı varsa muhakkak iyileştirilmesi lazım...
316 syf.
·7 günde·7/10
Kitabı alırken beklentim çok büyüktü. Fantastik olunca gözümde kötü olma ihtimali pek olmazdı. Olayların akışı burda yavaş gittiğinden heyecanı zor yakaladım. Yinede okunulabilir bir kitap
316 syf.
·6 günde·4/10
Meleğin Düşüşü | Kitap Yorumu
Kıyamet kopmuş ve dünya yaşanmaz bir hal almıştır. Dünyada melekler cirit atarken bir gün Penryn'nin kız kardeşi melekler tarafından kaçırılır ve Penryn'nin tek şansı düşmüş melek ile hareket edip kız kardeşini kurtarmaktır.
#kitapyorumu #okudumbitti
Okumadan hakkında bir sürü övgü duyduğum bir serinin ilk kitabı olan Meleğin Düşüşü bana göre o övgüleri hak etmeyen bir kitaptı. Beni rahatsız eden noktaları o kadar çok ki... Kıyamet kopmuş ama etrafta saçma sapan olaylar dönüyordu. Penryn güya kardeşini kurtaracak ama aklından saçma sapan düşünceler geçiyor tutarsız davranışlar sergiliyordu. Olay aşırı yavaş işlenmiş ve bana kalırsa düşmüş melek olan Raffe aşırı geri kalmıştı. Karakterlerin düşünceleri yaptıklarıyla aşırı derecede tutarsızdı. Okurken çıldırdım. Bu nedenle seriye devam etmemeyi düşünüyorum. Kitabın çok daha iyi bir kurguya sahip olmasını isterdim. Benim için tam bir hayal kırıklığıydı. Okumak size kalmış diyorum.
316 syf.
·3 günde·8/10
İlk kitap beklentimi karşıladı gibi. Seriyi tamamladıktan sonra tamamını yorumlamak bana daha doğru olacak gibi geliyor. Yalnız şunu söyleyebilirim, aksiyonu bol. Tempo düşmüyor. Fantastik bir kitap için güzel bir özellik bu. Ayrıca Susan'ın karakterlerini hırpalaması da hoşuma gitti. Hiçbir şeyi yanlış yapmayan, kusursuz profiller beni biraz itiyor da. Bu dar zamanda 2 günde kitap bitirebilmiş olmak da beni ayrıca sevindiriyor. Okuyamama durumunda olanlarınıza iyi gelecektir kanımca.
316 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Meleğin Düşüşü (Penryn & the End of Days Serisi 1)
Susan Ee
Vay vay vay biraz önce ne bitirdim ben. Fantastik kitaplarla pek aram olmasa da bu kitap nefes kesici hızla kendini okutturdu. Kitaba başladığım anda baktım yüz sayfası bitmiş bile. Hızlı akıcı ve guzel bir kurgu.
Kıyamet melekleri dünyaya saldırırsa ortaya nasıl bir manzara çıkar düşünün. Penryn bu savaş ortasında kalmış ailesini korumaya çalışan bir kız. Bir gece meleklerin kavgasına tanık olur. Koparılan kanatlar ve kaçırılan küçük kardeş. Penryn, kardeşini kurtarmak için elinden geleni ardına koymayacak. Buna, aslında düşmanı olan bir melekle bir anlaşma yapmak dahil olsa bile. Raff e, kanatları kesilmiş, gücünü yitirmiş bir melek ve ikisinin nefes kesen serüveni. Öyle bir yerde bitti ki gerçekten merak içinde kalıyorsunuz. Fantastik çok çok aramasam da kitabı beğendim bakalım serinin ikinci kitabında baş meleklerin serüveni nasıl olacak.
316 syf.
·Beğendi·10/10
Düşmüş bir melek ve bir insan kızının muhteşem aşkları. Melek çocuğumuz her seferinde aşkını inkar ederken ve bir insanla olamayacağını düşünürken kızla birlikte bir yolculuğa başlıyorlar. İki amaç var: Penryn'in kız kardeşi Paige'i bulmak ve Rafe'in kanatlarının tekrar yerlerine dikilmesi. Tüm bunlar olurken Rafe'in melek kılıcını sadece Penryn kullanabiliyor
Üstümde onca baskı ve sorumluluk varken, ailem olmasa daha mutlu olacağımı düşünmediğim tek bir gün bile geçmemişti. Fakat belli ki yanılmıştım.
"Şşş.''
Parmak uçlarını yanaklarımda gezdirip yüzümü okşadı.
''Meraklanma ben buradayım."
Gözlerinde derin bir elemle bana bakıyordu.Sanki söylemek istediği çok şey varmış ama artık iş işten geçmiş gibi. Yüzünü okşamak, her şeyin yoluna gireceğini söylemek istiyordum.Her şeyin düzeleceğini. Keşke öyle olsaydı her şey.
Ancak beni kıyametin koptuğunu gerçekten ikna eden bir şey varsa, o da ayağımın altında çatırdayan akıllı telefonlardı. Dünyanın sonundan başka hiçbir şey, çevreci teknoloji tutkunlarının son model zamazingolarını yollara fırlatıp kaçmasına neden olamazdı.
"Daha en başından, ölümüne, sadakatinin yol açacağını biliyordum. Ama bunun, bana olan sadakatinin olacağı aklıma gelmemişti."
#Raffe

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Meleğin Düşüşü
Alt başlık:
Penryn & the End of Days Serisi 1
Baskı tarihi:
Temmuz 2012
Sayfa sayısı:
316
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050908725
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Angelfall
Çeviri:
Barış Emre Alkım
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
Kıyamet melekleri yeryüzüne inip tüm dünyayı yakıp yıktığından bu yana altı hafta geçti. Gündüzleri sokak çeteleri hüküm sürüyor, geceleri korkunun ta kendisi. Bir gün savaşçı melekler küçük bir kızı kaçırdılar, tekerlekli sandalyeye mahkum, aç biilaç halde, ufacık bir kızı. Kızın ablası, Penryn, kardeşini kurtarmak için elinden geleni ardına koymayacak. Buna, aslında düşmanı olan bir melekle bir anlaşma yapmak dahil olsa bile. Raff e, kanatları kesilmiş, gücünü yitirmiş bir melek. Binlerce yıl savaştıktan sonra şimdi hayatı, gencecik bir kızın ellerinde. Penryn ve Raff e, korkunun ve tuhaf yaratıkların hüküm sürdüğü bir dünyada bir başlarınalar, hayatta kalmak için de birbirlerine ihtiyaçları var. Her şeye rağmen sağ kalıp düşman meleklerin inine gitmeliler. Penryn burada kardeşini bulmayı umut ediyor. Raffe ise binlerce yıllık düşmanlarına karşı tek başına savaşıp kanatlarını ve eski gücünü yeniden kazanmayı.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 194 okur

  • deniz
  • Latife
  • Zeynep Naz Tekin
  • Sessiz
  • Irmak Sinan
  • V.H
  • Sultan çanakçı
  • Sondan Üçüncü Jedi
  • Zeynep İrem
  • Yağmur Karagöz

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.5
14-17 Yaş
%22.4
18-24 Yaş
%48.2
25-34 Yaş
%16.5
35-44 Yaş
%4.7
45-54 Yaş
%3.5
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.2

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%92
Erkek
%8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%39.8 (39)
9
%17.3 (17)
8
%19.4 (19)
7
%11.2 (11)
6
%4.1 (4)
5
%3.1 (3)
4
%2 (2)
3
%0
2
%1 (1)
1
%2 (2)