Meleğin Düşüşü (Penryn & the End of Days Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
4.313
Gösterim
Adı:
Meleğin Düşüşü
Alt başlık:
Penryn & the End of Days Serisi 1
Baskı tarihi:
Temmuz 2012
Sayfa sayısı:
316
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050908725
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Angelfall
Çeviri:
Barış Emre Alkım
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
Baskılar:
Meleğin Düşüşü
Meleğin Düşüşü
Kıyamet melekleri yeryüzüne inip tüm dünyayı yakıp yıktığından bu yana altı hafta geçti. Gündüzleri sokak çeteleri hüküm sürüyor, geceleri korkunun ta kendisi. Bir gün savaşçı melekler küçük bir kızı kaçırdılar, tekerlekli sandalyeye mahkum, aç biilaç halde, ufacık bir kızı. Kızın ablası, Penryn, kardeşini kurtarmak için elinden geleni ardına koymayacak. Buna, aslında düşmanı olan bir melekle bir anlaşma yapmak dahil olsa bile. Raff e, kanatları kesilmiş, gücünü yitirmiş bir melek. Binlerce yıl savaştıktan sonra şimdi hayatı, gencecik bir kızın ellerinde. Penryn ve Raff e, korkunun ve tuhaf yaratıkların hüküm sürdüğü bir dünyada bir başlarınalar, hayatta kalmak için de birbirlerine ihtiyaçları var. Her şeye rağmen sağ kalıp düşman meleklerin inine gitmeliler. Penryn burada kardeşini bulmayı umut ediyor. Raffe ise binlerce yıllık düşmanlarına karşı tek başına savaşıp kanatlarını ve eski gücünü yeniden kazanmayı.
(Tanıtım Bülteninden)
316 syf.
·Beğendi·10/10
Muhteşem bir kurgu..üstelik okurken çok eğleniyorsunuz .Çok çabuk bitti 2. Kitabını almadığıma çok pişman oldum. 2. Kitabını deli gibi merak edeyorum en kısa sürede temin edeceğim...bu arada karakterler bi' harika(mesela kızın annesi bir deli)anne kız arasındaki olaylar sizi çok eğlendiriyor.Okuduğum en iyi fantastik kitap..
312 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap Yorumu // Meleğin Düşüşü - Susan Ee

Dünya'yı melekler işgal etmiş ve bir nevi kıyamet gerçekleşmiştir fakat bazı insanlar hayatta kalmayı başarabilmiştir. Kahramanınımız Penryn ise bu kesimdendir. Annesi ve engelli kız kardeşi ile tepelere giderek daha iyi bir yaşam sürmeyi istemektedir. Bir gün tepelere gitmek üzere evlerinden çıkarlar ve akıllarının ucundan dahi geçmeyecek bir şey ile karşılaşırlar. Önlerindeki arabanın üzerine bir melek düşer ve ardından yere birkaç tane daha melek iner ve düşen meleğin kanatlarını koparırlar. Kitap kabaca bu şekilde başlıyor ve devamında gelişen olaylar ile devam ediyor. Dahasını anlatamayacağım merak etmeyin..Kitap akıcı gerçekten çok akıcı. Hele ki bu melekler, kıyamet gibi konuları seviyorsanız sizin için harika bir kitap. Okurken kitabı elimden bırakmadan 1 gecede hemencecik bitiriverdim ben... Yazarın olayları anlatım şekli gerçekten insanı içine çekiyor ve bir sayfa daha okumanız için sizi heyecanlandırıyor.Uzun lafın kısası bu tip konuları seviyorsanız zevk alacağınız bir kitap alıp okuyun derim. Hemde ktşabın seri olması sizin okuma merakınızı daha da artıracaktır. Bir sonraki yorumda görüşmek üzere sevgili okurlar kendinize iyi bakın... ️
316 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Sabahin birinde başlayıp dört gibi bitirdigim acayip sürükleyici bir roman. Neredeyse soluksuz okuyorsunuz. Size pek bir şey katmasa da macera severlerin elinden dusurmeyecegi türden bir kitap. Alin okuyun bambaşka bir dünyaya dalın :) Kendi hayatinizdan bir sure kacmak için birebir.
316 syf.
·Beğendi·10/10
Okumaya ilk başladığımda olayların çok durağan olduğunu ve sıkıcı bir kitap olduğunu düşünmüştüm. Fakat sonradan elimden düşüremediğim ve serinin devamını bir an önce okumak istediğim bir kitap oldu. Erkek karakterimizin ne kadar havalı olduğundan bahsetmek istemiyorum bile. Okuyanlar bilir zaten. Kadın karakter ise gördüğüm en güçlü karakterlerden birisiydi. İki mücadeleci ruh ve gerçekten zor bir aşk... Umarım okur ve beğenirsiniz.
312 syf.
·2 günde·9/10
HELLOOO nabersiniz bakalım. Ayy bu gün fazla enerjiğim evde oturmaktan küflenmiş birine göre hahahahh. Neyse ben kitaba geçeyim en iyisi. Kitap aşırı güzeldi yani bunca zaman nasıl kütüphanemde beklettim inanın bilmiyorum. Kitap benim çok hoşuma gitti özellikle Penryn'nin o savaşçı tarafını okumak aşırı hoşuma gitti. Asla kimseye eyvallahı yok kendi ayaklarının üzerinde duran sağlam bir karakter ve kitapta hoşuma giden diğer şey ise kitapta olan aşk böyle yüzünüze vura vura "bak ben aşığım bak bak gördün mü çok aşığım senin aşık olduğun biri var mıı yook ama bak benim vaar kudur" gibisinden benim yüzüme vurup dalga geçer gibi anlatmıyor bu aşkı:) daha çok alttan alttan o duyguyu hissettirerek anlatılıyor bu da çok hoşuma gitti. (ama bunu diyen ben vıcık vıcık aşk romanları okuyor hhahaahah) Kitabın konusuna gelecek olursak eğer; Penryn, küçük kız kardeşi Paige ve biraz kafadan kırık annesi ile beraber yaşadıkları evden kaçış anı ile başlıyor.( aynı yerde sürekli kalamazlar çünkü hem erzakları bitiyor hem de meleklerin onları bulmaması lazım bu yüzden de sürekli kaldıkları yerlerini değiştiriyorlar) Kaldıkları yerden kaçarken sokak çetelerinin (meleklerin) kavgasına denk geliyorlar. Ve o sokak çetelerinden biri o esnada onları görüyor ve kız kardeşini kaçırıyor o esnada annesi de kayboluyor. Yani Penryn ailesini o kargaşada kaybediyor. Biz de Penryn'nin tekrar ailesini bir araya toplamaya çalışmasını okuyoruz bu kitapta. Tabi meleğin kardeşini nereye götürdüğünü öğrenmek için yardım gerekiyor. Bu esnada da Raffe ile karşılaşıyor (kavga esnasında yaralanan bir melek) Raffe' ye Penryn yardım ediyor (bu melek kardeşimi nereye götürdüklerini biliyor olabilir diyerek iyileşmesi için yardım ediyor) ve bu ikili birlikte bir yola giriyor. Açıkçası seriyi çok sevdim ben şu an 2. kitabını okuyorum. Dün bitirdim dayanamadım gittim 2. sini okudum çünkü ilk kitap kısacık 300 sayfa dili damağımda kalmıştı. 2. kitabı da bitince görüşmek üzeree:)))
316 syf.
·Beğendi·7/10
3 kitaplık serinin ilk kitabı olan bu kitap benim serinin okuduğum tek kitabı olarak kaldı ve devamını okumayı da açıkçası düşünmedim.Nedendir bilmiyorum ama bir şeyler eksik geldi bu kitapta bana,çok kötü değildi yine fantastik kitap sevenlere,melekli falan önerilir :) Kitapta bir kadın karakter var,baş karakterimiz.Kardeşini kötü melekler kaçırıyor,iyi melekte kardeşini elinden alması için ona yardımcı oluyor kısaca diyebiliriz.
316 syf.
·10/10
Kitabın kurgusu mükemmel betimlemeler çok iyi. Bir solukta okudum sayfaları çevirdikçe çeviresiniz geliyor biraz daha okuyum bi sayfa daha derken bi bakmışsınız kitap hemen bitmiş
316 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Melekler yeryüzünde bir savaşa tutuşurlar ve bu savaş sırasında insanlar arada kalır. İnsanlar için kıyamet gelmiştir ve artık tek dertleri hayatta kalabilmektir. Baş karakterimiz Penryn de bu insanlaedan biridir. Tek derdi annesi ve kız kardeşini korumak ve hayatta tutmaktir. Bir gün kız kardeşi bir melek kavgasi sırasında kaçırılır ve kavga sırasında yenilgiye uğrayan Raffe adında bir meleğin kanatlarının kopartılışınada şahit olur. Penryn kardeşini bulmak için düşmanla iş birliği yapmak zorundadır. Raffe'ye yardım eder ve karşılığında onu kız kardeşine götürmesini ister. Artık ikisininde ortak hedefleri vardır.


Bu kitabı okurken başlarda çok sıkılmıştım ama sabrettim ve devam ettim iyikide ettim. Muhteşem bir kitap. Okuduğum çoğu kitabın yanında karakterler son derece güçlü ve kararlı. Aşk abartılı ve vıcık vıcık değil. Özellikle kadın karakterimiz sulu gözlü mıymıntı bir tip değil ve bu beni çok etkiledi doğrusu. Hafızamı silip yeniden okumak istiyorum resmen...
316 syf.
·7/10
Meleğin Düşüşü benim okuduğum ilk melek konulu fantastik kitap sanırsam. Çok aşina olmadığım bir tür. Klişe olduğunu söylemişler ama pek bir fikrim yok.

Son zamanlarda kitap okuyamadığımı farkettim. Elime hangi kitabı alsam asla okuyamıyordum, kitap ilerlemiyordu. Kitaplığımda bu kitabı görünce okumaya karar verdim. Doğru bir karar vermişim. Kitap bence inanılmaz akıcıydı. Uzun süre üzerinde düşünmemizi gerektiren bir kitap değildi yani.

Eğer bu kitabı 14-15 yaşlarımdayken okusaydım eminim ki bayılırdım. Hatta 2-3 kere okurdum. Ama daha büyükseniz beklentinizi yüksek tutmayın derim. Eğer reading slump’taysanız kesinlikle tavsiye ederim.
Henüz ikinci kitabı elimde olmadığı için devam edemiyorum ama alıp kütüphanemde bulundurmak istiyorum. Herhangi bir okuyamama durumunda işe yarayacağından eminim.

Bu arada bu kitap aynı zamanda dex yayınlarından okuduğum ilk kitaptı ve şunu söylemek istiyorum: Gazeteden mi yaptınız bu kitabı?
İnanılmaz kalitesizdi kağıdı. Yazı fontu da bir garipti zaten.
316 syf.
·10/10
Size hayat kurtaran ve zaman kazandıran bir öneri. Bu kitabı okuyun ve serinin diğer kitapları yokmuş gibi davranın. Diğer kitaplarını okumayın ve bu seri gözünüzde muhteşem bir seri olarak kalsın. İlk kitabında yakaladığı başarıyı, diğer kitaplarında buruşturup bir kenara atmış yazar. Hayal kırıklığına uğramamak için dediğimi yapabilirsiniz.
Üstümde onca baskı ve sorumluluk varken, ailem olmasa daha mutlu olacağımı düşünmediğim tek bir gün bile geçmemişti. Fakat belli ki yanılmıştım.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Meleğin Düşüşü
Alt başlık:
Penryn & the End of Days Serisi 1
Baskı tarihi:
Temmuz 2012
Sayfa sayısı:
316
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050908725
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Angelfall
Çeviri:
Barış Emre Alkım
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
Baskılar:
Meleğin Düşüşü
Meleğin Düşüşü
Kıyamet melekleri yeryüzüne inip tüm dünyayı yakıp yıktığından bu yana altı hafta geçti. Gündüzleri sokak çeteleri hüküm sürüyor, geceleri korkunun ta kendisi. Bir gün savaşçı melekler küçük bir kızı kaçırdılar, tekerlekli sandalyeye mahkum, aç biilaç halde, ufacık bir kızı. Kızın ablası, Penryn, kardeşini kurtarmak için elinden geleni ardına koymayacak. Buna, aslında düşmanı olan bir melekle bir anlaşma yapmak dahil olsa bile. Raff e, kanatları kesilmiş, gücünü yitirmiş bir melek. Binlerce yıl savaştıktan sonra şimdi hayatı, gencecik bir kızın ellerinde. Penryn ve Raff e, korkunun ve tuhaf yaratıkların hüküm sürdüğü bir dünyada bir başlarınalar, hayatta kalmak için de birbirlerine ihtiyaçları var. Her şeye rağmen sağ kalıp düşman meleklerin inine gitmeliler. Penryn burada kardeşini bulmayı umut ediyor. Raffe ise binlerce yıllık düşmanlarına karşı tek başına savaşıp kanatlarını ve eski gücünü yeniden kazanmayı.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 395 okur

  • Gülsen
  • Kitapesittirmutlulukk
  • Sena
  • Hayriye Nur Çakar
  • Sly_yldrm
  • Duygu
  • Cheshire
  • Berfu Çağatay
  • Müge Çevik
  • b. d dinc

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.5
14-17 Yaş
%22.4
18-24 Yaş
%48.2
25-34 Yaş
%16.5
35-44 Yaş
%4.7
45-54 Yaş
%3.5
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.2

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%92
Erkek
%8

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%31.8 (57)
9
%16.8 (30)
8
%14 (25)
7
%10.6 (19)
6
%3.9 (7)
5
%3.4 (6)
4
%2.2 (4)
3
%0
2
%0.6 (1)
1
%1.1 (2)