Ben Sabahattin Ali

7,8/10  (6 Oy) · 
10 okunma  · 
7 beğeni  · 
89 gösterim
KÜRK MANTOLU MADONNA, İÇİMİZDEKİ ŞEYTAN ve KUYUCAKLI YUSUF romanlarının yazarı Sabahattin Ali’nin casusluk hikâyelerini aratmayan yaşamöyküsünü BEN SABAHATTİN ALİ adlı kitabında eşsiz bir roman kurgusu içinde kaleme alan Osman Balcıgil, Sabahattin Ali’yi bu kez gençler için yazdı.

ELA GÖZLÜ PARS CELİLE, YEŞİL MÜREKKEP ve İPEK SABAHLIK gibi çok satan biyografi romanlarının usta yazarı Osman Balcıgil’in gençler için uyarladığı BEN SABAHATTİN ALİ, Sabahattin Ali’nin öğrencilik yılları, Almanya’ya gidişi, siyasi görüşü, özel yaşamı, askerlik dönemi, hapishane süreci ve istihbarat ajanları tarafından izlendiği günleri tüm açıklığıyla ve lezzetli bir üslupla anlatıyor...(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2017
 • Sayfa Sayısı:
  88
 • ISBN:
  9786053113348
 • Yayınevi:
  Genç Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
esra divarcı 
 28 Ara 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Nazım'a göndereceği kopyayı zarfa koymadan bir kez daha okudu, gözleri doldu:

"Başın öne eğilmesin
Aldırma gönül aldırma
Ağladığın duyulmasın
Aldırma gönül aldırma..."

Gözlerinden iki damla yaş döküldü genç adamın. Zarfı kapattı, üzerine ustası Nazım'ın adını yazdı.

Sabahattin Ali'nin hayatını bir roman kurgusu tadında anlatılmış. Çokta güzel anlatılmış Osman Balcıgil. Sabahattin Ali'nin öğrencilik yılları, Almanya'ya gidişi, Nazım Hikmet ve Aziz Nesin ile tanışması, siyasi görüşü, özel yaşamı, hapishane süreci ve istihbarat ajanları tarafından takip edilişi gibi bir çok günleri anlatılıyor. Tavsiye edilir meraklısı için...