Bitmemiş Portre Bir Mary Westmacott Romanı

7,0/10  (2 Oy) · 
17 okunma  · 
3 beğeni  · 
555 gösterim
"Başka hiçbir yerde Agatha Christie'nin, Celia'da olduğu kadar net bir portresini göremezsiniz."
-Max Mallowan-

Dünyada en çok değer verdiği üç insanı -annesini, kocasını ve kızını- kaybeden Celia intiharın eşiğindedir. Egzotik bir adada başarılı bir portre ressamı olan Larraby ile tanışır. Bir gece boyunca yaptıkları konuşmada Celia, kendine başka biriyle ikinci bir mutluluk şansı tanımaktan korktuğunu ifade eder. Acaba Larraby, genç kadının geçmişiyle yüzleşmesine yardımcı olabilecek midir?

Agatha Christie'nin birinci evliliğinin bitişinin acı şoku, çektikleri ve üzüntüleri tüm açıklığıyla bu romanda gözler önüne seriliyor...
"Patolojik boyutta duyarlı bir kişiliğin öyküsü... Okunmaya değer..."
-New York Times-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9789752115385
 • Orijinal Adı:
  Unfinished Portrait
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
bronte 
 10 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bitmemiş Portre, okuduğum üçüncü Mary Westmacott romanı oldu. İtiraf etmeliyim ki kitap beni başlarda biraz sıktı çünkü yazarın kendisine dair bir şeyler anlattığını ve kitabının otobiyografik özellik taşıdığını bilmiyordum ve açıkçası hep bir şeyler olmasını bekledim. Kitap ilerledikçe alışılmadık bir tarzda olduğunu fark ettim ama benim için fazla depresif bir havası vardı. Sanırım bu kitaptaki duygu yoğunluğundan ileri geldi.

https://herkitapayribirdunyadir.blogspot.com.tr/...agatha-christie.html

Kitaptan 1 Alıntı

"Ona, her şey zamanla geçiyor dedim kendimden emin bir tavırla. Ama bunun pek inandırıcı olmadığının bilincindeydim, bu söylediğime aslında kendim de inanamıyordum. Yara derinse yüzeydeki iyileşme yeterli olmuyordu."

Bitmemiş Portre, Agatha ChristieBitmemiş Portre, Agatha Christie