7,4/10  (78 Oy) · 
648 okunma  · 
55 beğeni  · 
1.959 gösterim
Duvarları ve tavanı uzun bir kışın isleriyle kararmış bu yer odasında mahpus gibi duran bodur ve çirkin ocak, içindeki odunları sanki öfkeyle yakıyor, bir an evvel yutmaya çalışıyordu. Hızla tutuşarak, uzanan ve sönen alevler mandolinle heyecanlı bir sosyalist marşını çalan genç Boris'i, karşısında ezeli, nihayet bulmaz milli çorabını ören güzel karısı Mağda'yı, akıcı bir kırmızıya boyuyor, bütün odayı kaplayan büyük, kötürüm gölgelerini titretiyordu.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2003
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789752677043
 • Yayınevi:
  İnkılâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Cem Asil 
 18 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ömer Seyfettin'in kitaplarının çocuk kitabı diye ilkokul çocuklarına okutulmasına anlam veremiyorum. Bir kitap 50 sayfa olduğunu için çocuk kitabı olmaz. Sırf sayfa sayısı az diye çocuklara bu kitapları okutmak büyük bir hata. Öykülerde geçen şiddet (kafa kesmeler, kopan kol bacaklar), cinsellik (karı koca arasındaki yakınlaşmalar) hiç kimsenin dikkatini çekmiyor mu? İlkokul çağındaki çocukların yaşayacağı psikolojik travmaları varın siz düşünün. Özetle bir kitap sayfa sayısı az diye çocuk kitabı olmaz.

ırmak üçkardeşler 
31 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Olaylar 1900’lü yıllarda Makedonya’nın bir kasabasında geçer. Milliyetçiliğin ve bu akımın önem kazandığı yıllarda İslav halkı bağımsızlığını kazanma arzusundadır. Bir kargaşa ortamı mevcuttur. Bu ortam da komitacıların üremesine müsait bir ortam teşkil etmektedir. Komitacılarda kendi egemenliklerini kurup halkı hem maddi hem de manevi yönden sömürmeye ve ezmeye başlarlar. Komitacılar halkı kendi davalarına hizmet etmeye çağırırlar..

Bomba benzeri kitaplar

manyaq hatun 
04 Şub 14:39 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabi okudugumda icimden agladigimi huzunlendigimi hatirliyorum
Icindeki kari koca karakterinden erkek olanin basi kesilip bir ortuye sariliyordu eskiyalar tarafindan ve adamin karisi ortuyu aciginda esinin bombayla kesilip parcalanmis kafasini gorunce adeta cinnet gecirmistir hakli olarak ustelik Karin hamileydi ve olumden dakikalar once mutluluk hayalleri kuruyorlarda esiyle
#tavsiyemdir_okuyun

solsoledo 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu öyküyü okumayanlar #DavidFincher'ın #Seven filminin finalinin Ömer Seyfettin'in Bomba öyküsünün sonuyla aynı olduğunu asla bilemeyecekler...

Seçkin Demir 
05 Oca 23:59 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Beni etkileyen ilk Seyfettin kitabıydı.Ortaokul çağlarımda okumuştum. Özellikle samanlıkta geçen dövüş sahnesini okurken gözlerimi yerinden çıkarırcasına okuduğumu anımsıyorum.

Anıl Kartal 
08 Oca 12:04 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Bu benim 5.sınıf proje ödevim için okuduğum bir kitaptı daha 2.sayfasında kötü şeyler yazıyordu okumanızı tavsiye etmem yani bu kitabı okumayın bana göre kitap çok kötü

Mustafa Erişkin 
03 May 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yıllar geçmesine rağmen cümleyi unutmamışım: "Naş, naş. Çarigrad naş. Raz-va-tri"

Kitaptan 3 Alıntı

Aykan 
13 Mar 21:20 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Aczini bilmekte bir meziyettir.

Bomba, Ömer Seyfettin (Sayfa 72 - Karbon Kitaplar, Yuf Borusu Seni Bekliyor)Bomba, Ömer Seyfettin (Sayfa 72 - Karbon Kitaplar, Yuf Borusu Seni Bekliyor)
Aykan 
12 Mar 21:04 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Başka muhit, başka ufuk bizde başka eğilimler uyandırıyor. Biz bunun farkında olmuyoruz.

Bomba, Ömer Seyfettin (Sayfa 51 - Karbon Kitaplar, Muhteri)Bomba, Ömer Seyfettin (Sayfa 51 - Karbon Kitaplar, Muhteri)
Aykan 
13 Mar 21:17 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Meğer değişmeyen savunmaymış bu söz.
'' Eğer senin iddian doğru olsaydı, o kadar büyük adamlar bunu kabul etmezler miydi? ''

Bomba, Ömer Seyfettin (Sayfa 44 - Karbon Kitaplar, Hürriyet Bayrakları)Bomba, Ömer Seyfettin (Sayfa 44 - Karbon Kitaplar, Hürriyet Bayrakları)