Büyük Ortadoğu Projesi

7,7/10  (18 Oy) · 
51 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.169 gösterim
Son BM toplantısında Türkiye, Brezilya ve Lübnan hariç diğer bütün devletler İran'a yaptırım uygulanmasına evet dedi. Çin ve Rusya gibi İran'la sıcak ilişkileri olan devletler bile İran'a yaptırıma evet dedi. Peki neden?

Artık şu kesinleşti ki, Batı ittifakı Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında İran'ın nükleer silahlarını vurmak istiyor. Irak'tan sonra amaçlarının İran'ın rejimini değiştirmek olduğu kesin. Ama nasıl?

PKK son aylarda tekrar terör faaliyetlerine başladı. İsrail uluslar arası kara sularda Türkiye'ye ait Mavi Marmara gemisindeki 9 masum Türk vatandaşını katletti. Aynı gün İskenderun'da 7 askerimiz şehit edildi. Olayı PKK üstlendi. PKK-Mossad bağlantısı var mıdır? Varsa bu bağlantı nasıl sağlanıyor?

Bu ve buna benzer birçok sorunun cevabı Emin Gürses ve Mahir Kaynak'ın yazdığı güncelleştirilmiş son haliyle Büyük Ortadoğu Projesi kitabında. Kaçırmayın...

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789759962609
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ömer Yıldırım 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ortadağu'yla ilgili konularla ilgilenmek isteyenler için ideal bir başlangıç kitabı denilebilir. Olaylara yaklaşım tarzları güzel tespitlere müsait.