Büyük Ortadoğu Projesi

7,5/10  (10 Oy) · 
35 okunma  · 
5 beğeni  · 
976 gösterim
Son BM toplantısında Türkiye, Brezilya ve Lübnan hariç diğer bütün devletler İran'a yaptırım uygulanmasına evet dedi. Çin ve Rusya gibi İran'la sıcak ilişkileri olan devletler bile İran'a yaptırıma evet dedi. Peki neden?

Artık şu kesinleşti ki, Batı ittifakı Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında İran'ın nükleer silahlarını vurmak istiyor. Irak'tan sonra amaçlarının İran'ın rejimini değiştirmek olduğu kesin. Ama nasıl?

PKK son aylarda tekrar terör faaliyetlerine başladı. İsrail uluslar arası kara sularda Türkiye'ye ait Mavi Marmara gemisindeki 9 masum Türk vatandaşını katletti. Aynı gün İskenderun'da 7 askerimiz şehit edildi. Olayı PKK üstlendi. PKK-Mossad bağlantısı var mıdır? Varsa bu bağlantı nasıl sağlanıyor?

Bu ve buna benzer birçok sorunun cevabı Emin Gürses ve Mahir Kaynak'ın yazdığı güncelleştirilmiş son haliyle Büyük Ortadoğu Projesi kitabında. Kaçırmayın...

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789759962609
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ömer Yıldırım 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ortadağu'yla ilgili konularla ilgilenmek isteyenler için ideal bir başlangıç kitabı denilebilir. Olaylara yaklaşım tarzları güzel tespitlere müsait.

Serdar Poirot 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok güzel bir araştırma eseri. Mahir Kaynak ve Emin Gürses pek çok olaya farklı açılardan bakarak ve bunu yalın bir dille anlatarak insanları bilgilendiriyor. Özellikle BOP'un sebepleri, Irak'taki Şii-Sünni çatışması, İspanya'daki terör eylemleri, ABD-Rusya-Avrupa Birliği arasındaki rekabet ve politik uyuşmazlıklar,Irak savaşı ve sonrasında yaşananlar, Kafkasya'daki sıkıntılar gibi pek çok konuda kendilerine ait oldukça mantıklı görüşleri bizlerle paylaşıyorlar. Ufuk açan ve mutlaka okunması gereken kitaplardan.

Alim GÜR 
10 Mar 00:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

amerika ırakı iki nedenden dolayı işgal etti..şii müslümanlığın önünü açmak.. ve olası bir buzul çağı beklentiisi içinde olduklarından böyle bir durumda dünyanın yaşanacak en iyi bölgesi olacaktı..bu yüzden ırak yıkıldı yeniden yapıldı ama yeni ırakla ilgiili basına çok az fotoğraf sızdı..bir yandan beklenen buzul çağı gelmezken istedikleri başarıyıda tam elde edemediler..çünkü peşpeşe ırakın arkasından suriye ve türkiye işgal edilmeliydi..

İbrahim GENÇ 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · Puan vermedi

Uluslararası ilişkiler alanında stratejik analizlere sahip olan Mahir Kaynak'ın bu eseri Ortadoğu üzerine kurgulanan oyunların ve yeni güç dengelerinin ne gibi bir mücadele sergilediklerini ve Dünya üzerinde meydana gelen olayların nasıl bu proje kapsamında değerlendirildiğini görüyoruz.