Cehennem Çiçeği Alper Kamu

8,6/10  (272 Oy) · 
657 okunma  · 
226 beğeni  · 
3.342 gösterim
"Bilirsiniz, insanlar doğar, ölür ve sonra büyür."

Dünyanın en küçük dedektifi geri döndü.

Alper Kamu 9 yıl sonra, hâlâ 5 yaşında.

Alper Canıgüz'ün eşsiz kahramanı Alper Kamu'yla birlikte
her türlü şiddetin hüküm sürdüğü bir atmosferde, kırık hayatların, küllenmiş aşkların ve daha nice esrarın peşinde kara mizahla yüklü yeni bir yolculuğa çıkıyoruz.

Kahramanımız, bu kez bir çocuğun ölümü ve eski bir aşk hikayesinin ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşırken, "İnsanlığa dair kavrayışımızı biraz daha ileri götürmeyecekse bir cinayeti çözmenin ne anlamı var ki?"
diyen bir dedektife yakışacak şekilde, adalet kavramımızı sorguluyor. 

Alper Kamu Cehennem Çiçeği; ilk üç romanıyla edebiyatımızda kendine özgü ayrıcalıklı bir yer edinen Alper Canıgüz'den kahkaha ve gözyaşının iç içe geçtiği büyülü bir serüven. 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786055162085
 • Yayınevi:
  April Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Gizem 
 11 Nis 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Hiçbir kitaba 10 puan vermeyeyim, mutlaka daha iyisini okurum şartını kendime koşmasam 9 değil 10 verirdim. Murat Menteş sayesinde tanıştım Alper Canıgüz ile. Göz bebeğim dediğim Murat Menteş'i dahi geri planda bıraktığını itiraf etmeliyim. Kıvrak zeka, inanılmaz bir olay örgüsü, kıkırdatan ve göz dolduran cümleler, sizi ele geçirmesi çok kolay bir kitap. Okuduğum ilk kitabıydı, ama son olamayacağı kesinleşti. Çok memnun oldum Alper Kamu.

Büşra Semerci 
19 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 1/10 puan

Oğullar ve Rencide Ruhlar ı beğenmiştim. Ama bu kitabı beğenmedim. Oğullar ve Rencide Ruhlar' daki Alper Kamu bu derece "özendirici ve kötü davranışlar " sergilemiyordu. 5 yaşındaki bir çocuğun küfür, içki ilgisi hiç hoş değil ve ergenlerin okumaması gereken bir kitap.Alper Canıgüz diğer kitaplarında olduğu gibi "şahıslar üzerinden rejimi eleştirmiş".

Cehennem Çiçeği benzeri kitaplar

Burcu Belen 
04 Eki 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Uzun zamandır okuduğum en tatlı kitap. Bazı yerlerinde eğlendirip bazı yerlerinde hüzünlendiren ve bir günde kendini bitirten kitaplardan.. İyi ki denk gelmişim ve başlamışım :)

Musa GÜNGÖR 
01 Mar 00:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Sözcükler, suskunluklar, şarkılar, ağıtlar, yeminler, ihanetler, kahkahalar, gözyaşları, sevinçler, hayal kırıklıkları ve yüzler ..."
Son sayfasına kadar sürükleyici hiç sıkılmadan okunabilecek, sizi olay örgüsü içerisine çeken bir polisiye romanı.
Yer yer güldüren ve çok da hüzünlendiren bir olay karmaşası bulunuyor.
Dedektif 5 yaşında, evet evet 5 yaşında. Yaş konusunda genel de eleştirilmiş bencede yaşı daha karaktere uygun olabilirdi yada karakter yaşa daha uygun yaratılabilirdi.
Kitapda sokak ağzı argo kelimeler yer yer bulunmaktadır, çok sık degil.
Akıcı bir üslubu ile hiç sıkılmadan okuyabileceğinizbir roman, şimdiden iyi okumalar.

Pelin S. 
27 May 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Çok eğlenceli bir kitap. Alper Kamu mükemmel bir karakter. Beş yaşındaki Alper Kamu'nun detektifçilik oyunlarını(!) okuduğumuz bu eserde hem bir cinayet hem de bir aşk üçgenini çözümlüyoruz. Okurken hiçbir beklenti içinde değildim ama efsane ötesiydi. Kitapta bolca 'Oğullar ve Rencide Ruhlar' kitabına gönderme vardı. Konu olarak bağımsız olsa da bilseydim ilk önce onu okurdum. Merak edenler varsa önce onu okusunlar bence. Daha nasıl anlatsam bilmiyorum hem eğlendim hem üzüldüm hem heyecanlandım. Dedikleri kadar varmış gerçekten. <333 Okuyun, okutun.

Kerim Aydın 
11 Nis 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Gerçekten bu kadar güldüğüm, gülerken bir yandan düşünüp derin hüzne boğulduğum kitap okumamıştım. Şu günlerde böyle bir kitap okuduğum için gerçekten çok mutluyum. Tek sorun devam kitabı niteliğinde olması. Bu yüzden ilk kitabı okumamanın verdiği bir pişmanlık var. Siz siz olun ilk kitabı okumadan başlamayın, çok bir şey kaybetmezsiniz ama okumakta fayda var. İçerisinde barındırdığı derin aile çözümlemeleri, polisiye içeriğiyle, hayat çözümlemelerini barındıran harika kitap. Değerini bilmek lazım.

Lütfiye SOYLU 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle ismindeki hoş kelime oyunuyla ilgimi çeken bir kitaptı. Kitabın üslubu çok sevimliydi."Sevimli üslup mu olurmuş? " demeyin, vallahi de öyle. Benzetmeler, lakaplar, iç konuşmalar çok hoş. Yazar 5 yaşında olması mümkün olmayan kahramanının diliyle konuşmakta oldukça başarılı. İnsanı yormayan keyifli bir polisiye ama elbette ölüm, aşk, hüzün ve hayat var illaki.

Yavesinmeikesi 
28 Şub 10:23 · Kitabı okudu · Beğendi

Yüzümde tatlı bir gülümsemeyle okuduğum bir kitap. Doğrusu polisiye kitaplarını okumayı pek tercih etmem, ama bu kitabın üslubu okuyucuyu yormayan nitelikte olduğunu söylemeliyim. Karakterler, olay örgüsü, anlatım tek kelimeyle mükemmel.

Zeynettin Kahraman 
25 Tem 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Sözcükler, suskunluklar, şarkılar, ağıtlar, yeminler, ihanetler, kahkahalar, gözyaşları, sevinçler, hayal kırıklıkları ve yüzler... En çok da yüzler. Neden söz ettiğimi biliyorsunuz. Bütün aşklar küllenir, bütün babalar ölür, bütün hikâyeler biter. Birinin yıkıntıların nöbetini tutması gerekir; işte o yüzden, biri hariç, bütün çocuklar büyür.

Seçil Atalay 
04 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Alper Canıgüz ile tanışma kitabım Cehennem Çiçeği sınav haftamda okumuş olduğum Ve pek keyif aldığım bir kitap oldu. Ana karakter 5 yaşındaki Alper Kamu'nun gözünden bir cinayeti zekice ve merak uyandırır bir biçimde çözümlemek çok hoşuma gitti. Klasik cinayet romanlarının dışına çıkarak yazılmış bu kitabı herkese tavsiye ederim,keyifli günler :)

5 /

Kitaptan 117 Alıntı

Sadettin TANIK 
08 Eki 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Devletimizin, zora düştüğünde hışmını mağdura çevirme refleksinden nasibini almıştı sosyal hizmet sorumlumuz da demek ki.

Cehennem Çiçeği, Alper CanıgüzCehennem Çiçeği, Alper Canıgüz
Sadettin TANIK 
 08 Eki 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir de o 1 Mayıs gösterilerinde ananız babanız yaşında insanların üstüne kurt köpekleriyle, biber gazlarıyla falan saldırmaya hiç utanmıyor musunuz? Onu merak ettim.

Cehennem Çiçeği, Alper CanıgüzCehennem Çiçeği, Alper Canıgüz
siyal 
12 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi

"Sana eğlenceli bir masal anlatayım öyleyse."
"Hayır. Hüzünlü bir hikaye anlat bana."
"Hüzünlü mü? Niye ki?"
"Babacığım," dedim. "Sen de biliyorsun, vakit mutlu hikayeler için çok geç."

Cehennem Çiçeği, Alper Canıgüz (Sayfa 165)Cehennem Çiçeği, Alper Canıgüz (Sayfa 165)
Duygu 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu

“Bir çocuğa, anne babasını ağlarken görmekten daha fazla koyan pek az şey vardır dünyada.”

Cehennem Çiçeği, Alper Canıgüz (April Yayıncılık)Cehennem Çiçeği, Alper Canıgüz (April Yayıncılık)

"Toprak yolun bittiği noktada, önümde sarı bir deniz uzanıyor. Dizlerimin üstüne çöküp sudaki aksime bakıyorum. Bu yüz, benim yüzüm. Bu gözler benim gözlerim. Ellerim, benim ellerim.. Hep kendim kalacağımı idrak ediyorum o zaman. Tanrım, bu nasıl bir lanet? Derimi yırtmak, gözlerimi oymak, dişlerimi sökmek bir işe yaramaz. Kendime mahkumum. Ağlasam, gözyaşlarım benim gözyaşlarım. Ben cehennemde değilim, cehennem benim içimde."

Cehennem Çiçeği, Alper CanıgüzCehennem Çiçeği, Alper Canıgüz
Duygu 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu

Herkesin delirmek için bir nedeni vardır, bu onu haklı çıkarmaz.

Cehennem Çiçeği, Alper Canıgüz (April Yayıncılık)Cehennem Çiçeği, Alper Canıgüz (April Yayıncılık)
Kerim Aydın 
11 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Belki uykuyu kandırırım diye gözlerimi kapatıp bekledim bir süre. fakat uyku böyle küçük oyunlara gelmeyecek kadar uyanıktı.

Cehennem Çiçeği, Alper CanıgüzCehennem Çiçeği, Alper Canıgüz
Çiğdem Aksoy Kahraman 
15 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sevdiğin kişiye asla iyi geceler dilememelisin. Uykunun aranıza gireceğini düşündürürsün.

Cehennem Çiçeği, Alper Canıgüz (Sayfa 142)Cehennem Çiçeği, Alper Canıgüz (Sayfa 142)

Kitapla ilgili 1 Haber