Colorado Kid Genç Kadın Ölü Adam'ın Sırrını Öğrenebilecek mi?

6,4/10  (21 Oy) · 
47 okunma  · 
14 beğeni  · 
771 gösterim
Stephen King efsanesi, ucu bilinmeyene doğru giden yepyeni bir soruşturmayla geri döndü.

Maine sahili açıklarındaki bir adada ölü bir adam bulunur. Cesedin üzerinde kimlik yoktur. Birtakım ipuçları, iki yerel gazeteci ve adli tıp eğitimi gören bir öğrenci sayesinde ortaya çıkar. Ancak adamın kimliğinin belirlenmesi bir yıldan fazla sürecektir. Ölü adam ve ölümünün şaşırtıcı koşulları hakkında bilgi sahibi olundukça, çözümden de o denli uzaklaşılmaktadır. Bu, olanaksız gibi görünen bir suç mudur, yoksa çok daha garip bir olay mı?

Esrarın kalbindeki karanlık ve esrarlı olayları araştırma dürtümüz hakkında olan bu hikâyeyi Stephen King'den başkası anlatamazdı.

Stephen King, Dashiell Hammett'in Malta Şahini' nden ve Graham Greene'in eserlerinden izler taşıyan bu kitabında, konusu esrarın doğasından aşağı kalmayacak kadar şaşırtıcı bir hikâyeyle karşımıza geliyor
(Tanıtım Yazısından)
Yeşim Gökdoğan 
23 Mar 00:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Polisiye fakat polisiye severleri çıldırtacak türden. King’in sadık okuyucularının şaşırmayacağı lakin diğer herkesin sinirleneceği bir son. Bir çok kişisel gelişim kitaplarında bulamayacağınız bir mesaj; bir saniye düşündüğünüzde belki de aklınızı kaçırmanıza sebep olacak yada ne biçim son deyip geçeceğiniz bir kitap.